منو

cpanel و دسترسی به حساب کاربری در وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / cpanel و دسترسی به حساب کاربری در وردپرس

cpanel و دسترسی به حساب کاربری در وردپرس

همه ما و شما که دارای سایت هستیم روزانه شاید یک بار و یا چند بار شده که وارد پنل مدیریت وردپرس شده ایم و تا حدودی با آن آشنا هستیم می دانیم که باید نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را در فرم ورود به وردپرس وارد کنید.
گاهی اوقات ممکن است که این نام کاربری و رمز عبور را فراموش کنید که در این صورت نمی توانید وارد پنل مدیریتی وردپرس خود شوید و حتما با مشکل مواجه می شوید پس در اینجا باید چه کرد؟ چگونه رمز و حساب کاربری خود را بازیابی کرد؟

حساب کاربری در وردپرس

وردپرس شرایطی را برای شما ایجاد کرده است که در صورتی که رمز خود را فراموش کردید بتوانید از طریق ایمیل خود این مشکل را حل کنید ولی اگر ایمیل خود را نیز فراموش کرده باشید چه باید بکنید؟ یا اگر امکان دسترسی به ایمیل وجود نداشته باشد؟ چاره چیست؟ و چگونه باید در چنین مواقعی وارد پنل مدیریتی وردپرس شد؟

دسترسی به پنل هاست

شما در این صورت با دسترسی به cpanel سایت خود که فایل های وردپرس در آن جا بارگذاری شده را دارید و می توانید مشکلات را حل کنید.
ما در این آموزش می خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه از طریق فایل های موجود در cpanel می توان یک حساب کاربری در وردپرس ایجاد کرد.
ایجاد حساب کاربری در وردپرس از طریق cpanel
برای ایجاد حساب کاربری در وردپرس ابتدا بر روی public _html که ریشه هاست شما است و تمام فایل وردپرس در آن قرار دارد،کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی  سایت با www یا بدون www ؟ مسئله این است!

در این صورت شما به تمام فایل ها و پوشه ها دسترسی دارید.

قرار است کدهای مربوط به ساخت حساب کاربری در وردپرس را در فایل functions.php قالب وردپرس بنویسید برای رسیدن به فایل function.php باید بر روی wp_content کلیک نمایید و سپس بر روی پوشه themes که مربوط به قالب هاست می شود کلیک نمایید.

با این کار تمام پوشه ها و فایل های موجود در پوسته نصب شده خود را خواهید دید.

این پوشه مربوط به قالبی است که در حال حاضر در سایت شما فعال است را انتخاب کنید سپس در پوشه قالب سایت خود فایل functions.php را یافته و کد زیر را درون آن قرار دهیم.

کد های زیر را برای ایجاد حساب کاربری جدید باید در functions.php پوسته خود کپی کنید سپس در کد ها باید نام کاربری و پسورد و ایمیل خود را مشخص کنید تا حساب کاربری شما با توجه به نام کاربری و ایمیل و پسورد شما ایجاد شود.

function dgw_admin_account(){
$user = 'Username';
$pass = 'Password';
$email = 'email@domain.com';
if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {
$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
$user = new WP_User( $user_id );
$user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','dgw_admin_account');

نکته

زمانی که شما نام کاربری و پسورد مورد نظر خود را برای حساب کاربری در وردپرس ایجاد کرده اید و با موفقیت وارد پنل مدیریتی خود می شوید باید کدهای وارد شده در فایل function.php را برای حفظ امنیت سایت پاک کنید. با پاک کردن این کدها مشکلی به وجود نمی آید چرا که این نام کاربری و پسورد در پایگاه داده شما ایجاد شده است و شما هنوز هم با پاک کردن آنها می توانید با حساب کاربری و رمز عبور به پنل خود وارد شوید.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =