منو

اجازه حذف اکانت کاربر توسط خودش

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / اجازه حذف اکانت کاربر توسط خودش
اجازه حذف اکانت کاربر توسط خودش

اجازه حذف اکانت کاربر توسط خودش

در دنیای امروز که به عصر ارتباطات و اطلاعات مشهور است به طوری که روزانه اطلاعات زیادی از هر چیزی رد و بد می شود و یکی از پرسود ترین تجارت های دنیا تجارت اطلاعات می باشد به این نکته توجه کنید چنین اطلاعاتی از کجا بدست می آیند آیا تمام آنها توسط افزار های جاسوسی بدست می آید یا خیر ؟

جواب در اینجا خیر است چرا که اکثر اطلاعات فردی یا محلی در رابطه با هر چیزی که موضوع مورد بحث ما در اینجا اطلاعات شخصی و کاربری است مانند سلیقه ها و … ، این اطلاعات همگی از روش های جاسوسی بدست نمی آید و در اکثر موارد ما خودمان به دست خودمان اطلاعات را به استفاده کنندگان می دهیم از ثبت نام در سایت هایی مانند گوگل تا وبلاگ های شخصی که برای آنها نظر ارسال میکنیم همگی اطلاعات عظیمی از روش و شیوه زندگی ما میدهد.

دقیقا چه اطلاعاتی دریافت و به چه کاری خواهد آمد ؟

شما حتما در سایت هایی مانند گوگل حساب کاربری ایجاد کرده اید زمانی که حساب را میسازید ابتدا از شما تاریخ تولد میپرسد این یک دیتای مهم سپس محل زندگی توسط ردیابی موبایلی آغاز می شود و موارددیگر که رفته رفته به آن اضافه میکنید مانند اولین نظر یا دنبال کردن شما در گوگل پلاس و سبک هایی که میپسندید اگر دقت کرده باشید برای شما ایمیل هایی می آید که معمولا یا در طیف علایق شما هستند یا مربط با حوزه کاری شما برای مثال برای بنده ( نویسنده ) در اکثر موارد ایمیل هایی مرتبط با وردپرس ، طراحی سایت و هاست و این چنین موارد ارسال میشود چرا که از سبک های زندگی ما آگاهی پیدا کرده اند .

کمی ترسناک شد برای کسانی که این اطلاعات اهمیت دارد و در طیف گسترده یک تجارت پر سود و در مواردی نادر مرگبار نیز می باشد به طوری که برای حفظ اطلاعات و یا بدست آوردن اطلاعاتی به این وسعت باید هزینه های گزافی به شرکت های نگهدارنده اطلاعات داده شود. برای مثال بانک اطلاعاتی مشاغل یا بانک اطلاعاتی ایمیل های کسانی که به رنگ قرمز علاقه دارند و یا بانک های دیگر که در فضای مجازی به فروش آنها مشغول هستند همگی از چنین روش هایی بدست می آید .

یا بررسی حساب های کاربری مانند حساب فیسبوک و شبکه های اجتماعی به طوری که بررسی می شود با چه کسانی لینک و چه کسانی را دنبال میکنید و به هر روش دیگری پسند های شما را مورد بررسی قرار میدهند و در طیف های گسترده به تفکیک آنان و ایجاد جامعه هدف می پردازند تابتوانند محصولات خود را به نحو بهتری به فروش برسانند .

اما موضوع اینجاست که به همینجا ختم نمی شود و پا از فروش محصول فراتر خواهد رفت زمانی که اهداف دیگری برای دریافت این اطلاعات وجود داشته باشد یکی از آن هدف ها ارائه و یا تزریق ایدولوژی های سیاسی و فرهنگی است در جنگ های نرم داشتن اطلاعات این قبیلی بسیار مهم است به طوری که همواره سعی میشود قشر های جوان جامعه و یا مسن مورد هدف قرار گیرد .میبینیدبرای چنین عملی نیاز به داشتن رنج سنی کارکنان هستیم پس اولین مورد در ثبت نام در گوگل به کار خواهد آمد مورد بعدی باید سبک زندگی را مورد بررسی قرار دهیم که با داشتن اطلاعات از صحبت کردن ها در نظرات و لحن برخورد ، محل سکونت ، تولد ، نام و صد ها نوع داده که بررسی میشود یک کلیشه از سبک زندگی بدست خواهد آمد سپس به دسته بندی می پردازیم و بعد یک جامعه هدف گسترده از آنچه که نیاز داریم خواهیم داشت به این ترتیب اطلاعات در فضای مجازی اهمیت بالا و گاهی هم پرخطر می باشد.

مطلب پیشنهادی  آموزش ووکامرس کار با بخش های مختلف به صورت کلی 2

با توجه به نکات بالا این حق مسلم هر فرد است که از اطلاعات شخصی هر چند به نظر ساده خود حفاظت کند و در مواقعی بتواند این امکان را داشته باشد تا در صورت عدم رضایت و اطمینان این اطلاعات را بکل پاک کند.

وردپرس از جمله سیستم مدیریت محتوای بسیار منعطف و محبوب می باشد و دارای قابلیت های بسیاری می باشد به گونه ای که دارای طرفداران بسیاری است . شما بعد از آن که سایت خود را طراحی نمودید می توانید کاربران خود را حذف نمایید و شما به راحتی می توانید چنین قابلیتی را در سایت خود فعال کنید و از آن بهره بگیرید . همانطور که می دانید در حال حاضر در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و مسنجرها چنین امکانی نیز برای افراد مختلف فراهم است و کاربران می‌توانند به راحتی اکانت خود را حذف نمایید . پس بهتر است این ویژگی را در وردپرس خود نیز فراهم آورید چرا که امکان عضویت در هر سایتی به راحتی امکان پذیر است ولی امکان حذف کمی سخت تر و نیازمند طی مراحلی است به طور مثال کاربر باید از شما بخواهد تا اکانت آن را حذف نمایید شما هم اقدام به حذف حساب کاربر از سایت کنید و همین پروسه کمی زمان بر است

ایجاد فضایی که کارکرد با سایت شما را جذاب تر و قابل اعتماد تر کند برای رشد و پیشرفت وب سایت و کسب و کار آنلاین اهمیت بالایی دارد به طوری که برخی از قابلیت ها وجود الزامی دارند

شاید در برخی از وب سایت ها یک قابلیت دیده باشید که میتوانید اکانت کاربری خود را در آن وب سایت حذف کتید اینکار میتواند در وردپرس هم اتفاق بیافتد به طوری که کاربران اجازه حذف اکانت کاربری خود را داشته باشند.

برای آنکه این قابلیت را در وردپرس فعال کنید نیازمند افزونه وردپرس هستید میتوانید با استفاده از افزونه ای Delete Me به کاربران قابلیت حذف اکانت کاربری خود را بدهید این قابلیت شاید جزئی به نظر برسد اما با توجه به فن آوری های امروز و سطوح حریم شخصی پیش آمده برای کاربران فضای مجازی خوش آیند تر است اگر چنین اجازه ای داشته باشند که بتوانند اکانت کاربری خود را یا هر اطلاعاتی که در سایت های دیگر دارند دسترسی کامل به معنی حذف در صورت نیاز را داشته باشند. اجازه اینکه کاربران بتوانند اکانت خود را حذف کنند یک اطمینان خاطر به آنها میدهد که دسترسی به صورت کانل در اختیار خودشان می باشد علاوه بر آن از ثبت نام ها با میل های فیک نیز جلوگیری میشود چرا که کاربر با این دید ثبت نام میکند که هر زمان خواست میتواند اکانت و اطلاعات خود را از سایت حذف نماید .

مطلب پیشنهادی  افزونه محاسبه هزینه پست برای ووکامرس

اجازه حذف اکانت کاربر توسط خودش در وردپرس با Delete Me

اگر سایت شما به گونه‌ای طراحی شده باشد که کاربران بتوانند در آن عضو شوند شما خواهید توانست امکانی را برای آن‌ ها فراهم سازید که بدون نیاز به عملیاتی از سمت شما اکانت خود را به طور کامل حذف کنند . شما برای انجام این کار می توانید از افزونه Delete Me در وردپرس استفاده نمایید چرا که این افزونه امکان حذف اکانت توسط خود افراد را در اختیار آنها می گذارد . این افزونه تا به امروز ۲۰۰۰ بار نصب و فعال شده است .

این افزونه به سادگی کار میکند

توجه داشته باشید برای استفاده از این افزونه شما حتما باید یک سایت با قابلیت عضو گیری و عضویت را در اختیار داشته باشید .

ابتدا باید این افزونه را دانلود و سپس نصب و فعال سازی کنید ، بعد از فعال سازی یک زیرمنو جدید با نام Delete Me در آیتم تنظیمات منو پیشخوان وردپرس برای شما ظاهر می شود . در این جا باید بر روی گزینه Delete Me کلیک نمایید

  • Roles: در این بخش می‌توانید نقش‌ هایی که قرار است امکان حذف اکانت کاربر در وردپرس توسط خود آنها صورت پذیرد را انتخاب کنید .
  • Your Profile: شما در این قسمت می توانید جملات را به فارسی برگردانید . تنظیمات این بخش را برای افزونه فعال نمایید .
  • Shortcode: اطلاعات شورت‌کد در این بخش قرار دارد . شما با فعال کردن امکان حذف اکانت کاربر در وردپرس می توانید از شورت‌کد در برگه ثبت‌نام استفاده کنید.
  • Miscellaneous: این بخش تنظیمات متفرقه می باشد . چنانچه می‌خواهید کامنت‌ها و نوتیفیکیشن ایمیل‌ها برای کاربران حذف شود می‌توانید این دو گزینه را فعال کنید.

بعد از انجام تنظیمات دلخواه خود باید تمام آنها را ذخیره نمایید .

حذف اکانت توسط کاربر در وردپرس

بعد از آنکه شما تنظیمات خود را انجام دادید و انها را ذخیره کردید مشاهده خواهید کرد که یک آیتم به پروفایل اکانت کاربران اضافه شده است که میتوانند از این طریق برای حذف اکانت خود اقدام کنند.

اگر میخواهید در قسمتی دیگر از سایت خود قابلیت حذف حساب کاربری را فعال نمایید میتوانید به راحتی از کد کوتاه زیر برای اضافه کردن این قابلیت استفاده کنید.


[plugin_delete_me]حذف حساب کاربری[/plugin_delete_me]

 

 

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *