آپلود فایل های حجیم در وردپرس

خانه / وبلاگ / هک وردپرس / آپلود فایل های حجیم در وردپرس
آپلود فایل های حجیم در وردپرس

آپلود فایل های حجیم در وردپرس

آپلود فایل های حجیم در وردپرس از مشکلاتی است که اکثر وردپرس کاران با آن دست و پنجه نرم می کنند. به طوری که همه ما ممکن است بسیار با این ارور روبه رو شده باشیم که پرونده فرستاده شده بزرگتر است و یا در آپلود فایل های خود در وردپرس دچار محدودیت باشیم و نتوانیم یک فایل را به راحتی وارد سایت کنیم . در ابتدا باید بدانید که از چه شرکت هاستینگ استفاده کنید و از چه طرح و پلانی برای سایت خود بهره گرفته اید شما در صفحه ی رسانه ای خود به راحتی می توانید میزان محدودیت حجمی خود را مشاهده کنید که عموما دو مگابایت در نظر گرفته شده است که این مقدار واقعا کم و محدود است و ما را در آپلود فایل های مختلف با مشکل مواجه می کند . شما برای رفع چنین مشکلی باید برای افزایش حجم آپلود وردپرس و حل مشکل خطای upload_max_filesize وردپرس راه حل بسیار ساده ای را دارد که شما به راحتی می توانید از پس آن برآیید .

اگر این مشکل روی لوکال هاست برای شما اتفاق افتاده می تونید از مقاله ای که قبلا تخت عنوان افزایش حجم آپلود در لوکال هاست رو مطالعه کنید.

افزایش حجم آپلود وردپرس upload_max_filesize

اگر شما در حال آپلود یک فایل در سایت وردپرس خود بوده باشید حتما به طور ناگهان با ارور “پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini ” است. مواجه شده اید ، برای رفع این مشکل که از فضای میزبانی هاست شما ست ، باید از سرویس دهنده هاست خود درخواست کنید تا این کار را برای شما انجام دهد و میزان حجم شما را بالا ببرند .

افزایش حجم آپلود وردپرس
افزایش حجم آپلود وردپرس

آپلود فایل های حجیم در وردپرس

عموم وبمستران بعد از آنکه سایت مورد سلیقه و دلخواه خود را طراحی کردند اولین مشکلی که ممکن است بعد از طراحی سایت با آن روبه رو شوند این است که قادر نیستند تصاویر و فایل های حجیم را وارد سایت کنند . برای رفع این مشکل باید راهکار هایی را دنبال و انجام داد . البته باید بگوییم که تصاویر و فایل های حجیم موجب سنگین شده سایت و در نتیجه کندی سایت و زمان لود سایت شما را نیز افزایش می دهد و همین امر ممکن است موجب آزار و اذیت کاربران و نارضایتی آنها شود پس در صورتی که مجبور بودید از این فایل ها استفاده کنید در غیر این صورت بهتر است از تصاویر با حجم کم در سایت بهره بگیرید .

آیا لازم است تصاویر و فایل های حجیم را در سایت آپلود کنیم ؟

همانطور که می دانید تصاویر و فایل های حجیم نسبت به حجم خود نیازمند زمان بسیاری و بیشتری نسبت به متون برای لود شدن هستند پس در نتیجه زمانی که شما فایل ها و تصاویر با حجم بالا را در سایت خود قرار میدهید سایت شما به زمان بیشتری به نسبت برای لود شدن نیازمند است و به مرور سایت دچار کندی خواهد شد و از طرف دیگر که بسیار مهم است موتور های جستجو هستند که به هیج عنوان از این سایت ها استقبال نمی کنند پس همین مورد موجب خواهد سایت شما رتبه ی خوبی را از طرف گوگل دریافت نکند .

مطلب پیشنهادی  افزودن فونت به ویرایشگر وردپرس

سایت هایی وجود دارند که باید تصاویر با کیفیتی را در سایت خود قرار دهند مانند تمام سایت های گرافیکی و آتلیه ای که باید تصاویر را در سایت خود آپلود کنند در اینجا یک راه معقول برای اینکه بتوان تصاویر را با اندازه های معقول و بدون آنکه سایز خود را از دست بدهند را در سایت قرار دهیم ، باید آنها را بهینه کنیم به این کار بهینه سازی تصاویر برای وب سایت می گویند . همچنین می توانید از پنل مدیریتی سایت وردپرسی خود تنظیم گروهی اندازه تصاویر را داشته باشید و بعد از افزونه Envira Gallery برای نمایش تصاویر خود استفاده کنید افزونه Envira  بسیار زیبا و شگفت انگیز است و با هر سایت کار خواهد کرد و سازگار می باشد .

البته باید بدانید که بسیاری از وبسایت ها متکی بر CDN برای سرویس محتویات ثابت سایت (static) مانند تصاویر هستند چرا که CDN  قادر است تصاویر شما را از نزدیکترین سرور ها در سراسر دنیا  منتشر کند و همین مورد این امکان را به شما می دهد که به طور همزمان وب سایت و تصاویر خود را نمایش دهد و همین در سئو و بهینه سازی سایت نیز تاثیر مثبت دارد .

دلایل عدم آپلود تصاویر حجیم و راه حل های آن

اولین دلیل که موجب می شود تصاویر حجیم شما با موفقیت در سایت بارگذاری و آپلود نشوند و ناموفق باشد این است که تنظیمات سرور های هاست شما به گونه ای باشد که برای تصاویر حجم محدودی در نظر گرفته باشد.

این بدان معنی است که به طور مثال این اجازه را به شما داده باشند که تصاویر را تا حجم حداکثر دو مگابایت وارد سایت کنید برای آنکه از این مقدار در سایت خود اطلاع حاصل کنید از قسمت رسانه سایت خود در پنل مدیریتی می توان مقدار را مشاهده فرمایید پایین تر از گزینه “گزینش پرونده ها” در قالب توضیح محدودیت حجم ذکر شده است. در صورتی که تصویری با حجم بیشتر از این را انتخاب کنید ، وردپرس با اعلام خطای “اندازه example.jpg از حد تعیین شده برای بارگزاری پرونده ها در این سایت بزرگتر است” عملیات را ناموفق اعلام می دارد.

دلیل دوم از این نمیتوان تصاویر حجیم را در سایت آپلود کرد ، محدودیت استفاده از حافظه است . فرض کنید سایت شما امکان و اجازه استفاده از یک مقدار معین حجم را دارا می باشد و سپس یک اسکریپت در در سایت شما برای یک مدت طولانی در حال اجرا باشد و تمام این حجم را استفاده کرده باشد در چنین صورتی شما حجم کمتری را برای آپلود تصاویر خود دارید و نمی توانید تصاویر با حجم بالاتر را وارد سایت کنید .

مطلب پیشنهادی  ترفند هایی برای فایل htaccess.

حل مشکل عدم آپلود تصاویر حجیم در وردپرس

روش های مختلفی برای حل این مشکل توسط متخصصین وردپرس ایجاد شده است و شیوه هایی که به آن اشاره می شود بهترین روش ها است و بارها تست و توسط کاربران استفاده شده است . برای آنکه بتوانید این مشکل را حل کنید و تصاویر حجیم خود را نیز وارد سایت کنید باید حجم تعیین شده را تغییر دهید پس برای انجام این کار کد زیر را در فایل function.php موجود در هاست خود اضافه نمایید. توجه داشته باشید که حتما قبل از ویرایش فایل توابع پوسته خود از آن یک فایل پشتیبان تهیه کنید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کیند.

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );

@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);

@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

با افزودن کد بالا شما محدودیت حجم تصاویر خود را به ۶۴ مگابایت تغییر داده اید یعنی می توانید تا سقف 64 مگابایت فایل و تصاویر حجیم را در سایت آپلود کنید از طرف دیگر  محدودیت زمانی را برای اجرای اسکریپت را به ۳۰۰ ثانیه افزایش دهید و با این کار زمان کافی برای آپلود را در اختیار خود بگیرید .

در صورتی که باز هم قادر نبودید تصائیر حجیم را در سایت قرار دهید کد زیر را در htaccess  بگذارید .

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

اگر با استفاده از دو روش بالا نتوانستید مشکل خود را برطرف سازید باید راه کار سوم را امتحان کنید باید قطعه کد هایی را در فایل php.ini که یک فایل تنظیمات است و بوسیله PHP برای تعیین تنظیمات استفاده می شود ، قرار دهید . لازم به ذکر است که کاربران ها در ر هاستهای اشتراکی، به فایل اصلی دسترسی ندارند پس باید یک فایل php.ini خالی را ایجاد کرده و به کمک یک نرم افزار مدیریت FTP آنرا در ریشه سایت خود آپلود نمایید و سپس کد های زیر را در آن قرار دهید .

upload_max_filesize = 64M

post_max_size = 64M

max_execution_time = 300

یکی از روش های مقابله با آپلود فایل های حجیم و به اشتراک گذاری این سبک از فایل ها استفاده از فضا های خارجی و هاست های دانلود می باشد به طوری که دیگر بر روی سرور های میزبانی وب سایت شما فایل ها قرار نمیگیرند و در جای دیگر فایل های شما میزبانی میشود میتوانید از فضا های ابری نیز استفاده کنید .

از سایر روش هایی که میتوانید برای بارگذاری فایل های حجیم استفاده کنید استفاده از FTP می باشد به طوری که از نرم افزار های افد تی پی برای آپلود فایل ها استفاده کنیم در این روش هر فایلی با هر اندازه ای قابل بارگذاری بوده و بدون مشکل بر روی هاست قرار خواهند گرفت . برای آشنایی با نرم افزار های اف تی پی مقاله معرفی بهترین نرم افزار های ftp برای مک و ویندوز رو مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *