5 میانبر برای مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

خانه / وبلاگ / آموزش بازاریابی اینترنتی / 5 میانبر برای مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز
5 / 5
1
مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

5 میانبر برای مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

5 / 5
1

تبلیغات درسرویس پرکاربرد گوگل ادوردز دقیقا مثل استفاده از یک چاقو دو لبه است. در عین حال که سرمایه گذاری روی آن می تواند نتیجه بخش باشد و کسب وکار ما به واسطه آن رونق اساسی بگیرد؛ می تواند به اعتبار و اسم و رسم فعلی ما در گوگل آسیب بزند. گوگل ادوردز محدودیت های دست و پاگیر سئو را نظیر ممنوعیت استفاده از کلیدواژه های منفی، زمانبر بودن و تضمینی نبودن جایگاهی که در گوگل به دست می آوریم را ندارد اما یک اشتباه کافی است تا کل برنامه تبلیغات پولی وب سایت شما به بن بست بر بخورد. به دلیل همین اشتباهات است که باید نگرش خود را نسبت به مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز تغییر دهیم.

در صورتی که قبلا کمپین های مختلفی را تست و آزمایش کرده بودید و از نتایج حاصل شده رضایت کافی ندارید دست نگه دارید؛ جستجو بین فروشگاه های اینترنتی مختلف ما را با راه ها یا در واقع میانبرهای جدیدی برای مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز رو به رو کرد که تصمیم گرفتیم برخی از آن ها را با شما در میان بگذاریم.

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

راه های مدیریت کمپین تبلیغات ادوردز را با یک مثال ساده مرور می کنیم. فرض کنیم شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی عرضه کننده محصولات آیفون هستید که قصد دارید با پررقابت ترین و پرکاربردترین کلیدواژه های مرتبط با آیفون و استفاده از تبلیغات پولی (سرویس گوگل ادوردز) فروش بهتری داشته باشید. میانبرهای زیر شما را سریع تر به این هدف می رسانند:

میانبر اول: جستجو مجدد کلیدواژها بر اساس اهداف تجاری

کلیدواژه ها حرف اول و آخر را در کمپین ادوردز می زنند. کلیدواژه “خرید آیفون” یکی از ترکیب هایی است که در ماه حتی تا یک میلیون بار در گوگل جستجو می شود. علت رقابتی بودن این کلیدواژه استفاده از کلمه “خرید” است که به این عبارت روح تجاری بخشیده است.

مطلب پیشنهادی  افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری با 6 ترفند جادویی در وردپرس

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

در صورتی که این کلیدواژه را برای تبلیغات خود انتخاب می کنید دو نکته زیر را به یاد داشته باشید:

  • قیمت پیشنهادی کلیدواژه ها را برای گوگل بالا ببرید: تبلیغ کنندگانی که حاضر هستند مبلغ بیشتری برای تبلیغات در گوگل ادوردز بپردازند  مزیت بیشتری دارند. اما برای این کار لازم است کیفیت و مرتبط بودن تبلیغ را در نظر بگیرید.
  • کیفیت تبلیغات را بالا ببرید: هنگامی که تبلیغ شما در صفحات مرتبط بیشتری نمایش داده می شود، موتور جستجو رتبه تبلیغ شما را بالاتر می برد و هزینه ی آن را کاهش می دهد و از این طریق به شما پاداش می دهد

میانبر دوم: طراحی مجدد صفحات فرود

به تصویر زیر نگاه کنید:

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

معادل خرید آیفون یعنی buy iPhone نیز جز پرجستجو ترین عبارت های کلیدی در گوگل می باشد. تصویر بالا نمای صفحه فرود یک وب سایت عرضه کننده محصولات آیفون است. هر چند که این صفحه طراحی خاصی ندارد اما عناصر مهمی را در بر گرفته است. مثلا:

  1. دو سرتیتر مهم iPhone و deals در این صفحه دیده می شوند که به خودی خود ناوبری را برای کاربر ساده تر می کنند.
  2. تصویر مربوط به آیفون در صفحه فرود به نمایش تبلیغات به کاربران توسط گوگل کمک زیادی می کند.
  3. دکمه قرمز رنگ حاوی پیغام “See all iPhone deals” یک اعلان پررنگ و کاربردی برای فراخوانی کاربران است.

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

میانبر سوم: ایجاد گروه های تبلیغاتی مرتبط

در کمپین های تبلیغات در گوگل ادوردز گروه های تبلیغاتی یا adgroup وجود دارد که هر یک با کلمات کلیدی خاصی از یکدیگر متمایزم می شوند. هر یک از این گروه ها باید مجموعه ای از کلمات کلیدی (نه یک کلمه) داشته باشند.

مطلب پیشنهادی  محافظت از تجارت آنلاین با وردپرس با 3 فاکتور مهم و قابل توجه

در گوگل ادوردز خاصیت ویژه ای به نام Dynamic Keyword Insertion وجود دارد که به موتور ادوردز می گوید هر زمان که ممکن است با جستجو هر کلمه توسط کاربر ( در صورت مرتبط بودن آن) همان کلمه را جایگزین کلماتی کند که شما در تیتر یا عنوان تبلیغ خود انتخاب کرده اید. به این شکل  احتمال کلیک کردن کاربر روی لینک مطلب شما بالا می رود.

در گروه های تبلیغاتی خود کلمات کلیدی مختلفی را انتخاب کنید و مطمئن شوید این خاصیت را برای تبلیغات خود فعال نموده اید. برای هر گروه ترکیبی از کلیدواژه های مرتبط با هم را انتخاب کنید. هر چه قدر ارتباط این واژگان با هم بیش تر باشد CTR بالاتر می رود. همزمان با رعایت این موضوع امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل هم بالاتر می رود و گوگل در هزینه هایی که باید بپردازید به شما تخفیف خواهد داد.

میانبر چهارم: حفظ تنوع صفحات فرود

به تعدادی از صفحات فرود یکی از وب سایت های معروف که از گوگل ادوردز برای کلمه “خرید آیفون” استفاده کرده است توجه کنید:

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

مدیریت سریع و ساده تر تبلیغات در گوگل ادوردز

گوگل به خوبی کپی یا تکراری بودن صفحات فرود را تشخیص می دهد. توسعه دهنده وب سایت ها باید به اندازه کافی خلاقیت به خرج دهد و با حفظ ساختار تنوع را در صفحات فرود مختلف حفظ نماید.

میانبر پنجم: نرخ تبدیل شما را راهنمایی می کند!

ایجاد صفحات فرود اختصاصی برای هر کلمه کلیدی، توجه به استفاده از وکلیدواژه ها در تیتر یا عناوین یا تولید تصاویر کاملا مرتبط به همراه قرار دادن واتر مارک روی تصاویر از جمله اموری هستند که نرخ تبدیل کمپین تبلیغات کلیکی شما را بالا می برند. بهترین راه برای مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز همین نرخ تبدیل است که باید به صورت مداوم چک شود. در صورتی که نرخ تبدیل ثبت شده رضایت بخش بود همین کمپین را بدون هیچ تغییری ادامه دهید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *