افزودن یک پروفایل نویسنده سفارشی در وردپرس

خانه / وبلاگ / آموزش وردپرس / افزودن یک پروفایل نویسنده سفارشی در وردپرس
custome-user-profile

افزودن یک پروفایل نویسنده سفارشی در وردپرس

آیا میخواهید در سایت وردپرس خود یک پروفایل نویسنده سفارشی ایجاد نمایید؟ بسیاری ار قالب های وردپرس اطلاعات پروفایل نویسنده را در صفحه آرشیو نویسنده محدود کرده اند. در این مطلب به شما نشان خواهم داد تا یک صفحه پروفایل سفارشی در وردپرس ایجاد نمایید.

ایجاد صفحه اطلاعات نویسنده سفارشی در وردپرس

بخش اطلاعات نویسنده در وردپرس بخش بسیار مهمی به حساب می آید، با استفاده از این بخش کاربران میتوانند از نویسندگان مطالب شما اطلاعات بیشتری بدست آورند و خواهند توانست با آنها در تعامل باشند. خب اگر میخواهید یک صفحه اطلاعات نویسنده سفارشی در سایت خود ایجاد نمایید باید بدانید در این مطلب نحوه انجام این کار را با استفاده از دو روش آموزش خواهم داد.

روش 1. ایجاد صفحه اطلاعات نویسنده سفارشی در وردپرس با WP User Manager

این روش را به تمام کاربران پیشنهاد میدهم، با استفاده از این روش میتوانید به سادگی صفحه سفارشی مورد نظر خود را ایجاد نمایید و استفاده از آن هیچ ریسکی ندارد. برای شروع باید افزونه  WP User Manager را باید نصب و فعالسازی نمایید. پس از فعالسازی باید وارد بخش کاربران»WPUM Settings شوید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی نمایید. افزونه به صورت اتوماتیک صفحات متفاوتی را برای استفاده به عنوان صفحه ورود سفارشی، صفحه ثبت نام سفارشی، صفحه فراموش رمز عبور، و صفحه پروفایل کاربران ایجاد خواهد کرد.

wpum-settings

WP User Manager یک افزونه وردپرس کاربردی قدرتمند است که دارای گزینه های زیادی است. شما میتوانید ویژگی های مورد نظر خود را فعالسازی نمایید و آنهایی را که استفاده نمی کنید غیر فعال نمایید. سپس نیاز خواهید داشت تا بر روی تب profiles کلیک نمایید تا تنظیمات پروفایل کاربران را پیکربندی نمایید.

profiles

در این بخش شما خواهید توانست تا گزینه های صفحه پروفایل کاربران را برای مهمان ها فعالسازی نمایید، این به آن معنا است که هر شخصی میتواند پروفایل کاربران را مشاهده نماید. شما میتوانید این قابلیت را نیز مشخص نمایید تا کاربران بتوانند پروفایل یکدیگر را مشاهده نمایند. شما همچنین میتوانید به کاربران اجازه دهید تا تصویر پروفایل مورد نظر خود را آپلود نمایند و پست های گذشته خود و همینطور دیدگاه های خود را نمایش دهند. در انتها فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره نمایید.

مطلب پیشنهادی  افزودن گوگل مپ در وردپرس

اکنون باید پیوند های یکتا و آدرس صفحات را در وردپرس مشخص نمایید، برای انجام این کار میتوانید وارد بخش تنظیمات» پیوند های یکتا شوید و به پایین صفحه بخش User profiles permalink base اسکورل نمایید.

permalinks

افزونه به شما این امکان را میدهد تا از آیدی، نام کاربری، و یا لقب در آدرس استفاده نمایید. نام کاربری و لقب بهتر و سئو پسند تر هستند نسبت به آیدی کاربر. یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

اکنون صفحات نویسندگان شما آماده هستند، اکنون کاربران میتوانند صفحات یکدیگر را در سایت شما مشاهده نمایند. وارد بخش نمایش» ابزارک ها شوید و فرم ورود [WPUM] را در یک سایدبار اضافه نمایید.

add-widget

اکنون میتوانید وبسایت خود را مشاهده نمایید تا صفحه پروفایل کاربران را در عمل مشاهده نمایید. به عنوان یک کاربری که در حساب کاربری خود وارد شده است، شما اطلاعات کاربری خود را در ساید بار مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی نام کاربری وارد صفحه پروفایل خود خواهید شد.

authorprofilepage

اگر میخواهید ظاهر صفحه پروفایل مانند، رنگ ها، خطوط حاشیه ها را تغییر دهید میتوانید از کد CSS استفاده نمایید. اگر میخواهید چیدمان نمایش و تنظیمات دیگری را تغییر دهید نیاز خواهید داشت تا فایل های تم افزونه را ویرایش نمایید. شما میتوانید برای صفحات پروفایل خود سفارشی سازی های مورد نظر خود را انجام دهید، این به آن معنا است که شما میتوانید تم های مورد نظر خود را در قالب کنونی خود ایجاد نمایید تا افزونه از آنها استفاده کند.

برای شروع باید با استفاده از یک نرم افزار FTP Client به وبسایت خود متصل شوید سپس وارد بخش “/wp-content/plugins/wp-user-manager/templates/” شوید و تمام فایل های که در آنجا میبینید را در سیستم خود دانلود نمایید.

سپس نیاز خواهید داشت تا وارد فولدر قالب کنونی خود شوید و یک فولدر با نام “wpum” در داخل آن ایجاد نمایید، اکنون فایل های دانلود شده را در داخل فولدر “wpum”قرار دهید. اکنون میتوانید این فایل ها را ویرایش نمایید تا ظاهر صفحات پروفایل را سفارشی سازی نمایید.

مطلب پیشنهادی  افزودن آیکون های شبکه های اجتماعی به خوراک RSS

روش 2. ایجاد صفحه اطلاعات نویسنده سفارشی در وردپرس به صورت دستی

برای استفاده از این روش باید فایل های قالب وردپرس را ویرایش نمایید، برای شروع باید با استفاده از یک نرم افزار FTP Client به سایت خود متصل شوید و وارد بخش  /wp-content/themes/ شوید و سپس وارد پوشه قالب کنونی خود شوید.

در داخل پوشه قالب کنونی خود یک فایل با نام author.php ایجاد نمایید سپس باید محتوای فایل archive.php کپی نمایید و در داخل فایل author.php قرار دهید. اگر قالب شما فایل author.php را دارد باید آن را ویرایش نمایید.

هدف شما اکنون آن است که مقادیر اطلاعات کاربران خود را دریافت نمایید و آنها را در سایت خود نمایش دهد. اکنون باید تصمیم بگیرید که از کجا میخواهید ویرایش را آغاز نمایید. معمولا شما میتوانید همه چیز را در میان کد های get_header(); و get_sidebar() ویرایش نمایید.


<?php
// Set the Current Author Variable $curauth
$curauth = (isset($_GET['author_name'])) ? get_user_by('slug', $author_name) : get_userdata(intval($author));
?>
<div class="author-profile-card"><h2>About: <?php echo $curauth->nickname; ?></h2><div class="author-photo"><?php echo get_avatar( $curauth->user_email , '90 '); ?></div><p><strong>Website:</strong> <a href="<?php echo $curauth->user_url; ?>"><?php echo $curauth->user_url; ?></a><br /><strong>Bio:</strong> <?php echo $curauth->user_description; ?></p>
</div><h2>Posts by <?php echo $curauth->nickname; ?>:</h2>
<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
<h3>
<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link: <?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a>
</h3>
<p class="posted-on">Posted on: <?php the_time('d M Y'); ?></p>
<?php the_excerpt(); ?>
<?php endwhile;
// Previous/next page navigation.
the_posts_pagination();
else: ?>
<p><?php _e('No posts by this author.'); ?></p>

<?php endif; ?>

با استفاده از کد بالا پروفایل نویسنده به سادگی در بالای صفحه اضافه خواهد شد و پست های اخیر کاربر نیز در آن نمایش داده خواهند شد.

اگر به زبان php مسلط هستید میتوانید کد بالا را سفارشی سازی نمایید تا نتیجه مورد نظر خود را بدست آورید. با استفاده از کد زیر میتوانید یک ظاهر مناسب به صفحه پروفایل کاربران اضافه نمایید.

.author-profile-card {
background: #eee;
border: 1px solid #ccc;
padding: 20px;
margin-bottom: 20px;
}
.author-photo {
float: left;
text-align: left;
padding: 5px;
}

customauthorpage

امیدوارم با استفاده از این مطلب توانسته باشید صفحه پروفایل مورد نظر خود را در سایت وردپرس خود ایجاد نمایید، موفق باشید…

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

یک دیدگاه

  1. فروشگاه پوشاک زیبا تن پوش

    ممنون از مطالب مفیدتون
    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *