نحوه ایجاد فرم نظر سنجی در وردپرس

خانه / وبلاگ / آموزش وردپرس / نحوه ایجاد فرم نظر سنجی در وردپرس
ایجا فرم نظر سنجی در وردپرس

نحوه ایجاد فرم نظر سنجی در وردپرس

ایجا فرم نظر سنجی در وردپرس به این صورت است که با استفاده از افزونه و یا فرم سازی میتوانیم این نظر سنجی را اضافه کنیم . استفاده از فرم نظر سنجی در سایت ها دارای اهمیت بسیاری هستند شما با طراحی و ایجاد این فرم ها در سایت خود علاوه بر احترام به سلایق کاربران خود ، رضایت و همچنین تعامل و ارتباط با آنها را نیز به دست خواهید آورد و همین مورد کمک بسیاری به وضعیت بهبود سایت خواهد کرد .

با ایجاد یک فرم نظر سنجی مناسب میتوانید به رشد و پیشرفت وب سایت کمک شایانی کنید به طوری که با احترام گزاشتن به کاربر و دریافت نظر آنان درباره موضوع مورد نظر سنجی علاوه بر احترام گزاری به حضور آنان در وب سایت نیز ارزش قائل می شویم . این یک پون مثبت برای رشد و دید موثر برای کاربران است .

فرم نظر سنجی میتواند کمک به فروش بهتر محصولات کند شما میتوانید یک نظر سنجی برای افزودن محصول بعدی یا چه نوع محصول در سایت ایجاد کنید اینکار علاوه بر افزایش حس اعتماد کاربران میتواند به شما درجهت شناسایی سلیقه کاربرانتان کمک کند تا بتوانید مطابق خواسته آنان عمل کرده و دقیقا محصولی که طیف بیشتری از کاربرانتان در آن اتفاق نظر دارند را به وب سایت خود اضافه کنید.

روش ها و افزونه های بسیاری در ایجاد و طراحی فرم ها وجود دارد که از هر یک از آنها می توان استفاده کرد برای مثال میتوان از ترکیب دو افزونه گراویتی فرم و افزونه WP-Polls یک فرم نظر سنجی خاص با فیلد های دلخواه به صورتی که ساختار آن را نیز مشخص کرده باشیم طراحی کنیم .

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس

WP-Polls یکی از بهترین و پر طرفدار ترین افزونه وردپرس برای ایجاد فرم نظر سنجی در وردپرس است شما با چنین افزونه ای به راحتی می توانید فرم نظرسنجی را طبق سلیقه ی خود ایجاد کنید افزونه WP-Polls از افزونه های پر طرفدار وردپرس می باشد که سادگی در اجرای آن بسیار زیاد است و قابلیت های ویژه خوبی به صورت رایگان در اختیار استفاده کنندگان قرار میدهد.

 

قابلیت های این افزونه :

 • امکان ایجاد و طراحی تعداد زیاد و بی نهایت فرم نظر سنجی
 • امکان قرار دادن فرم نظرسنجی در هر جای قالب وردپرس سایت شما
 • امکان قرار دادن فرم نظرسنجی در قسمت ابزارک ها
 • مدیریت بخش ها و قسمت های مختلف افزونه
 • امکان نمایش فرم­ های نظرسنجی به صورت تصادفی
 • قابلیت محدود کردن دسترسی برای سطح­ های کاربری مختلف

در این جا باید اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید ، بعد از فعال سازی افزونه عبارتی تحت عنوان WP-Polls در منوی سمت راست پیشخوان ایجاد می ­شود . این افزونه دارای تنظیمات خاصی است که به توضیح آنها می پردازیم .

افزونه WP-Polls

Poll Options : شما در این بخش میتوانید استایل و ظاهر و همچنین کارایی فرم مورد نظر خود را به صورت شخصی تعیین کنید .

Poll Bar Style : با این مورد می توان نوع استایل و اندازه نوار نشانگر میزان نظرات مشخص کنید .

 Show Loading Image With Text :این گزینه به معنی نمایش تصویر در حال بارگذاری به همراه متن است .

Show Fading in And Fading Out Of Poll : شما با این گزینه می توانید حالت Fading in و Fading out را فعال کنید .

 Sorting of Poll Answers : با این گزینه می توانید نحوه ی چیدمان متن نظرسنجی خود را انتخاب کنید .

Sorting of Poll Results : با این گزینه نیز نحوه چیدمان متن نظر سنجی را تعیین کنید .

افزونه WP-Polls

Allow to Vote : با این گزینه می توانید مشخص کنید که چه سطح کاربری اجازه شرکت در نظرسنجی را دارا می باشد .

Add Poll : این بخش مربوط به وارد کردن سوال و جواب ها در نظر سنجی است .

Poll Question : در اینجا در فیلد ” Question ” می توان سوال خود را وارد کرده و در قسمت زیرین که با نام “Answer ” مشخص شده است جواب و پاسخ سوال را وارد کنید . شما با کلیک بر روی گزینه­ ی “Add Answer” فیلد جدیدی را اضافه کرده و با کلیک بر روی گزینه ­ی “Remove” آن را حذف کنید .

Poll Multiple Answers : اگر گزینه ی ” Allows Users To Select More Than One Answer ” بر روی “yes” قرار دهید کاربران می توانند بیش از یک پاسخ را انتخاب نمایند و همچنین در قسمت ” Maximum Number of Selected Answers Allowed باید تعداد مجاز را تعیین کنید .

مطلب پیشنهادی  نحوه ایجاد شمارش معکوس در وردپرس

Poll Start/End Date : در این قسمت باید زمان شروع و پایان نظرسنجی را تعیین کنید . بر روی گزینه­ ی “Add Poll” کلیک و پس از کلیک بر روی این گزینه پیامی تحت عنوان ” added successfully” در بالای همین بخش برای شما ظاهر می شود .

در اخر بعد از انجام تنظیمات لازم با شورت کدی که در اختیار شما قرار می گیرد می توانید فرم نظرسنجی را در نوشته و یا برگه قرار دهید .

درج فرم نظرسنجی با ابزارک ­ها

افزونه WP-Polls

اگر بخواهید افزونه WP-Polls را در بخش ابزارک ها قرار دهید ابتدا باید وارد بخش مدیریت و بعد ابزارک ها شوید در اینجا ابزارک “Polls” را یافته و با عمل کشیدن و رها کردن آن را به مکان مورد نظر خود منتقل نمایید. سپس در فیلد Title عنوان فرم و از منوی Poll To Display نظرسنجی که قصد نمایش دارید را انتخاب کنید.

ساخت نظرسنجی بدون استفاده از افزونه با فرم نگار گوگل

گوگل این قول نرم افزاری همواره راهبرد هایی برای ایجاد امکانات برای استفاده در وب سایت و یا استفاده در فضا های مجازی دارد مانند امکان ساخت فرم که اضافه شده است با استفاده از فرم ساز گوگل میتوانید انواع فرم ها را برای خود به راحتی طراحی کرده و درون شبکه های اجتماعی و یا وب سایت خود قرار دهید در رفم های نظر سنجی ساختار مشخص است یعنی یک سوال داریم با چند گزینه برای انتخاب حال اینکه از چه ابزاری برای ساخت استفاده میکنیم به ما بستگی دارد که با کدام ابزار راحت تر ارتباط برقرار میکنیم برای ساخت فرم نظرسنجی با این روش باید وارد حساب خود در Gmail شوید سپس وارد Google Drive شده و در آن از منوی My Drive گزینه ی More و بعد از آن Google Forms را انتخاب کنید سپس فرم خامی را مشاهده خواهید کرد . برای ایجاد سوالات گزینه هایی در کادر قرمز از بالا به پایین مشخص است که برای افزودن سوال، افزودن عنوان و توصیف، افزودن تصویر، افزودن ویدیو و افزودن بخش های اضافه برای ایجاد فرم نظرسنجی، مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش شما می توانید نوع سوال که به چه صورت باشد مانند چهار گزینه ای ، پاسخ کوتاه، کرکره ای و … و همچنین می توان تعیین کرد که پاسخ ضروری است .

همون روش

برای پاسخ به سوالات نیز امکاناتی در دسترس است در این بخش می توانید نتایج را فردی و کلی و یا نتایج را به فایل صفحه گسترده تبدیل کنید و یا حتی با غیر فعال کردن گزینه ی ” فرم پاسخ می پذیرد” ، می توانیم مانع از ارسال پاسخ شوید .

برای قرار دادن فرم در سایت باید بر روی گزینه ارسال که در بالای صفحه وجود دارد این کار را انجام دهیم در کادری که ظاهر می شود باید تب ( مانند علامت بزرگ و کوچک ریاضیات است و در کنار هم قرار دارند ) کلیک کنید سپس می توانید عرض و ارتفاع فرم را برحسب پیکسل تنظیم و پس از آن با کلیک بر روی کپی، کد مربوط به فرم در کلیپ بورد را ذخیره کنید . سپس در سایت خود وارد برگه و یا نوشته ی مورد نظر شده و سپس بر روی تب متن که محل قرار دادن کد هاست کلیک کرده و کد مورد نظر را در آنجا پیست و قرار دهید .

علاوه بر این میتوانید فرمی که توسط فرم ساز گوگل ساخته اید را درون شبکه های اجتماعی نیز قرار دهید تا کاربران کانال های شبکه اجتماعی نیز بتوانند در این نظر سنجی شرکت کنند.

 

افزونه نظرسنجی  WP Customer Reviews

افزونه wp-customer-reviews

با این افزونه نیز می توان فرم نظر سنجی ایجاد کرد این افزونه برای کسانی که دارای سایت خدماتی و یا فروشگاه اینترنتی هستند کاربردی است  . از ویژگی هایی که این افزونه نسبت به سایر رقبای خود دارد قابلیت استفاده در وردپرس شبکه میتوان اشاره کرد به طوری که نصب در پیشخوان اصلی و تنظیمات آن میتوانید برای سایر شبکه وردپرس نیز فعال کنید تا بتوانند در وبلاگ های خود این امکان را قرار دهند ، سایر افزونه ها هم این قابلیت را دارند اما افزونه WP Customer Reviews روی این قابلیت بیشتر فعالیت کرده است .

خصوصیات و ویژگی های افزونه

 • پشتیبانی از سایت های شبکه
 • قابلیت های ضد اسپم برای جلوگیری از ارسال نظرات رباتها
 • قابلیت تعدیل و تأیید نظرهای کاربران
 • قابلیت سفارشی سازی افزونه
 • امکان ویرایش نظرسنجی از نظر محتوا
 • وجود کد کوتاه برای قرار دادن افزونه در برگه و نوشته
 • و …
مطلب پیشنهادی  نمایش پاپ آپ تایید برای فرم های وردپرس

افزونه نظرخواهی و نظرسنجی WP Feedback & Survey Manager

افزونه نظرخواهی و نظرسنجی WP Feedback & Survey Manager

این مورد یک افزونه جدید در دایرکتوری وردپرس می باشد . ابتدا از قسمت تنظیمات فرم را نصب کرده سپس تعداد سوالات و تعداد بازخورد ها و … را مشخص کنید سپس با استفاده از یک شورت کد از افزونه خود استفاده کنید . شورت کد feedback برای ایجاد فرم در هر پست یا برگه مورد استفاده است و شورت کد feedback_trend برای نمایش نتایج پرسشنامه های به کار گرفته می شود .

ویژگی ها و خصوصیات این افزونه :

 • پشتیبانی از PHP و جاوا اسکریپت
 • استفاده از Google Web Fonts و jQuery UI
 • امکان ایجاد 20 سوال پرسشنامه
 • امکان ارسال پاسخ و بازخورد ها به ایمیل

افزونه نظرسنجی وردپرس TotalPoll Pro

افزونه نظرسنجی وردپرس TotalPoll Pro

این افزونه دارای ویژگی ها و امکانات بسیاری است یکی از مهم ترین قابلیت های آن امکان نمایش نظرسنجی در موبایل ، تبلت و لپ تاپ می باشد شما با این افزونه در کمترین زمان مممکن می توانید فرم را ایجاد و در اختیار کاربران خود قرار دهید . این افزونه از انواع فرم های نظرسنجی مانند گزینه های متنی، صوت، ویدئو، کد HTML و فیلدهای سفارشی پشتیبانی می کند . شما بعد از نصب و فعال سازی افزونه و انجام تنظیمات دلخواه می توانید با استفاده از شورت کد فرم خود را در سایت نشان دهید .

افزونه نظر سنجی وردپرس Yop Poll

افزونه نظر سنجی Yop Poll

یکی از افزونه های ساده که برای این کار یعنی ایجاد فرم نظر سنجی مورد استفاده است ، این افزونه می باشد . شما می توانید از این افزونه برای پاسخ های یک گزینه ای یا چند گزینه ای استفاده کنید شما می توانید اطلاعات خود را نمایش و یا مخفی و حتی مرتب کنید . پاسخ ها را مدیریت و و امتیاز و امتیاز دهندگان را مشاهده کرده و مجوز امتیاز دادن ها را تنظیم کنید .

برای ایجاد فرم از منوی Yop Poll گزینه ی Add New را انتخاب کنید سپس عنوان فرم را وارد کنید سپس باید 5 مرحله را برای ایجاد فرم پشت سر بگذارید

 1. Questions & Answers : در این بخش باید متن سوال و گزینه های مربوط به آن را تعیین کنید سپس تمام تنظیمات لازم در جهت پرسش و پاسخ را به طور کامل انجام دهید .
 2. Templates : این بخش مربوط به الگوی باکس نظر سنجی می باشد در این قسمت می توان عرض باکس ، امکان استفاده از آن در ابزارک ها و … را انجام دهید .
 3. Poll Options : در این قسمت می توان زمان شروع و اتمام نظر سنجی ، زمان نمایش نتایج و دسته کاربران مجاز به مشاهده نتایج و نحوه ی نمایش نتایج ، رای دادن با استفاده از فیسبوک ، گوگل و … و یا کاربران را از شرکت در نظر سنجی به طور کامل منع کنید .
 4. Result Options : شما در این مرحله قادر خواهید بود نحوه مرتب سازی نتایج و نحوه ی نمایش نتایج ، استایل نمودار نتایج و پیش نمایش تغییرات اعمالی  را انجام دهید .
 5. Shortcode : با کلیک بر روی این گزینه می توانید شورت کدی را که در اختیار شما قرار می گیرد را در هر صفحه و نوشته از سایت خود قرار دهید .

ایجاد فرم نظر سنجی با افزونه Caldera Forms

Caldera Forms

شما با این افزونه می توانید فرم های هوشند و منحصر به فرد با قابلیت سیستم آنتی اسپم قدرتمند ایجاد کنید همچنین از قالب های این افزونه در جهت ایجاد فرم های واکنش گرا موبایل و یا از فیلد های مختلف و ویرایشگر ها در جهت قابلیت جوابگویی اختصاصی به کاربر استفاده کنید .

 افزونه نظر سنجی PollDaddy

 افزونه نظر سنجی PollDaddy

این امکان ایجاد فرم نظر سنجی چند زبانه را در اختیار شما قرار می دهد و شما به راحتی می توانید فرم خود را ارزیابی و مدیریت فرمایید . پاسخ های نظر سنجی را ببینید و یا برنامه ای برای بستن نظر سنجی تعیین کنید همچنین می توان پاسخ نظر سنجی را به کاربران نشان داد و یا مخفی کرد و یا آنها را در سایت دیگر جایگذاری کرد .

در این آموزش سعی شده است تا بهترین ابزار های ساخت نظر سنجی را معرفی کنیم ، از دیگر ابزار هایی که برای ساخت و طراحی فرم های نظر سنجی و در کل هر نوع فرمی استفاده می شود افزونه حرفه ای گراویتی فرم می باشد که میتوانید نسخه اصلی آن را از سایت دیجی وردپرس دریافت کنید و پس از نصب کافیست تا افزودنی مربوط به افزونه را نصب کنید تا بتوانید یک نظر سنجی حرفه ای طراحی کنید .

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

یک دیدگاه

 1. حمل و نقل بین المللی

  سلام من دنبال افزونه ای میگردم که بتونم کامنت ها رو تبدیل به پست کنم شما میتونید کمک کنید؟
  ضمناٌ ممنون از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *