نحوه مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی

خانه / وبلاگ / آموزش وردپرس / نحوه مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی
نحوه مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی

نحوه مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی

در حال حاضر یکی از مشکلاتی که بیشتر صاحبان و مدیران وب سایت ها با آن رو به رو هستن به سرقت رفتن مطالب، اطلاعات و تصاویر وب سایت آن ها می باشد. و این موضوع به شدت برای آن ها اذیت کننده و نگران کننده است، چرا که این مطالب و اطلاعات به گونه ای سرمایه های وب سایت آن ها می باشد و قطعاً هیچ کس از به سرقت رفتن سرمایه اش خوشحال نخواهد شد. برای همین ما امروز می خواهیم برای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی راه کار های ارائه بدهیم که در ادامه این مقاله آموزش وردپرس کاربردی درباره آن ها توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

راه کارهای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرس

راه کار های مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی

همان طور که در ابتدا گفته شد در این مقاله قصد داریم 4 راه کار برای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی ارائه بدهیم که این 4 راه کار به شرح زیر می باشند.

  1. غیر فعال کردن راست کلیک
  2. واتر مارک کردن تصاویر وب سایت
  3. غیر فعال کردن hotlinking تصاویر وب سایت
  4. قرار دادن متن کپی رایت در وب سایت خود

در ادامه مقاله به توضیح تک تک این راه کار خواهیم پرداخت.

راه اول: غیر فعال کردن راست کلیک

اولین راهی که می خواهیم برای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت به شما ارئه دهیم غیر فعال کردن راست کلیک می باشد. در واقع هر شخص که بخواهد  تصویری از وب سایت شما را دانلود کند ابتدا باید روی آن کلیک راست کند و سپس گزینه save image as را بزند. اما اگر کلیک راست را در وب سایت خود غیر فعال کنید تا حد زیادی توانسته اید با به سرقت رفتن تصاویر وب سایت خود مقابله کنید.

مطلب پیشنهادی  افزودن آیکون های شبکه های اجتماعی به خوراک RSS

راه دوم: واتر مارک کردن تصاویر وب سایت

راه کار بعدی که می توان برای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر یک وب سایت وردپرس ارائه داد واتر مارک کردن تمامی تصاویر موجود در وب سایت می باشد. واتر مارک کردن به معنا قرار دادن اسم و یا آدرس وب سایت خود به روی تمامی تصاویر موجو در سایت است. با انجام این کار شما رسماً اعلام می کنید تصاویر موجود در این وب سایت توسط خود این وب سایت منتشر شده و کسی حق کپی و استفاده از آن را ندارد. با این کار دیگر به سرقت بردن تصاویر وب سایت شما به سهولت قبل نمی باشد.

راه سوم: غیر فعال کردن hotlinking تصاویر وب سایت

معمولاً افرادی که قصد کپی کردن تصاویر یک وب سایت را داشته باشند برای به سرقت بردن آن راه زیادی را امتحان می کنند تا به نتیجه برسند. راه دیگر که از آن برای جلوگیری از کپی شدن تصاویر سایت وردپرس استفاده می شود کپی کردن آدرس تصویر و نمایش مستقیم آن در وب سایت دیگر می باشد. قطعاً شما نمی خواهید که تصاویر وب سایتتان به همین سادگی به سرقت برود پس برای جلوگیری از این کار ابتدا فایل htaccess هاست خود که در پوشه public_html قرار دارد را باز کنید و سپس تکه کد زیر را در آن قرار دهید.

#disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?digiwp.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

راه چهارم: قرار دادن متن کپی رایت در وب سایت خود

اخرین راه برای مقابله با به سرقت رفتن تصاویر یک وب سایت وردپرس قرار دادن یک متن در هر جایی از وب سایت با مضمون این که از شخص کپی بردار به طور کاملاً محترمانه در خواست می کنید که تصاویر وب سایت شما را کپی نکند در غیر این صورت با مراجع قانونی رو به رو خواهد، این روش بیشتر مواقع جواب نمی دهد و شخص کپی کننده بدون توجه به آن کار خود را انجام می دهد اما در کل این هم یک راهی است.

مطلب پیشنهادی  تعریف هوک وردپرس و نحوه استفاده از آن hook

امیدوارم از مقاله امروز راضی بوده باشید.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =