منو

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

قطعا شما هم در هنگام کار با وردپرس متوجه شده اید که تاریخ آن به صورت میلادی می باشد و خب این به صورت پیشفرض است اما اگر نیاز به تاریخ شمسی داشته باشیم باید چه کنیم تعدا زیادی افزونه در این باره ساخته شده است که میتوانید از آنها استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم به شما وبمستران عزیز توضیخاتی درباره ی تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس را بدهیم این تبدیل  این امکان را به شما میدهد تاشما وبمستران عزیز  بتوانید به راحتی تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی تبدیل کرده و در بخش‌های مختلف سایت اقدام به نمایش تاریخ شمسی در وردپرس کنید. شما وبمستران عزیز می دانید که افزونه‌ای  وجود دارد به نام  wp jalali که این افزونه امکان فارسی سازی تاریخ میلادی به شمسی وردپرس را به شما خواهد داد تا با استفاده ازآن اقدام به نمایش تاریخ شمسی در سایت خودتان بکنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس

در ابتدای این مقاله می پردازیم به توضیحاتی درباره ی تبدیل کردن تاریخ  میلادی به شمسی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس قصد داریم تا به دو افزونه‌  wp jalali و wp parsidate بپردازیم که هر کدام از این افزونه‌ها برای تغییر تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس کاربرد دارند.

افزونه وردپرس جلالی

در مورد این افزونه باید به شما عزیزان بگوییم که این افزونه در صورتی که وردپرس فارسی را دانلود و نصب کرده باشید به صورت پیش‌فرض بعد از نصب وردپرس در صفحه افزونه‌ها در دسترس خواهد بود

شما وبمستران عزیز بعد از دانلود افزونه Wp Jalali آن را نصب کنید بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منویی با عنوان وردپرس فارسی در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی اون کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید و سپس بر اساس توضیحات ارائه شده اقدام به سفارشی سازی تنظیمات افزونه کنیدهمانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنیذ .

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

تنظیمات دیداری: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با فعال کردن تیک این گزینه فونت‌ها و استایل موجود در پیشخوان وردپرس اصلاح شده و با ظاهر بهتری نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات تاریخ و ساعت: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که میتوانید تا تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت در بخش‌های مختلف سایت را سفارشی سازی کنید که عبارتند از:

تبدیل تاریخ تمامی بخش‌های موجود در وردپرس از میلادی به شمسی

امکان تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس در آدرس نوشته‌ها

امکان تبدیل نام ماه‌ها از میلادی به شمسی در بایگانی وردپرس

تغییر ساعت پیش‌فرض به تهران و امکان نمایش ساعت صحیح سایت بر اساس سرور سایت

مطلب پیشنهادی  افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

امکان نمایش نام ماه‌های شمسی به صورت کامل و با خلاصه

امکان نمایش نام ماه‌ها بر اساس کشور ایران یا افغانستان

تبدیل اعداد به فارسی:  در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که این بخش به شما این امکان را خواهد داد تا اعداد استفاده شده در بخش‌های مختلف سایت را به صورت فارسی در سایت نمایش دهید.

نمایش اعداد فارسی در متن نوشته‌های وردپرس

نمایش اعداد فارسی در عنوان مطالب وردپرس

نمایش اعداد فارسی در خلاصه مطالب وردپرس

نمایش تاریخ نوشته‌ها به صورت اعداد فارسی در وردپرس

نمایش اعداد به صورت فارسی در متن نظرات وردپرس

نمایش اعداد فارسی فارسی در شمارنده تعداد دیدگاه‌های وردپرس

نمایش اعداد فارسی در فهرست وردپرس

قواعد نگارشی:  در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که شما می توانید در این بخش کاراکترهای اعشاری و حروفی که در فارسی و عربی به شکل‌های متفاوت نمایش داده می‌شوند را در زبان فارسی اصلاح کنید.

تنظیمات خاص:   در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با فعال کردن تیک این گزینه هم میتوانید تا امکان اعمال تنظیمات را طوری کنید که اگر سایت شما دارای نوشته‌هایی با تعداد بالا است بعد از به‌روزرسانی بر روی نوشته‌ها اعمال شوند تا  فشار زیادی روی هاست شما نیاید.

افزونه wp parsidate

افزونه وردپرس بعدی که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم  wp parsidate نام دارد این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده که امکانات بیشتر و قابلیت‌های متنوع‌تری در اختیار شما قرار میدهد که شما را از نصب چندین افزونه بی نیاز میکند و شما وبمستران عزیز میتوانید تا با استفاده از همین یک افزونه از چندین قابلیت مختلف در سایتتان استفاده کنید.

این افزونه میتواند تاریخ شمسی را در قسمت مدیریت نیز نمایش دهد یعنی تقریبا به صورت کلی تمام تاریخ وردپرس را شمسی سازی میکند .

در ابتدا شما باید این افزونه را دانلود کنید و سپس آنرا نصب کنید بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام تنظیمات پارسی در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشود که با مراجعه به این صفحه میتوانید تا تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

تغییر زبان مدیریت: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با فعال کردن این گزینه فایل‌های ترجمه مربوط به قالب و افزونه‌های گوناگون که در سایت نصب کرده اید در پیشخوان وردپرس لود شده و شما عزیزان میتوانید به صورت فارسی انها را مشاهده کنید

تغییر زبان سایت: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با استفاده از این گزینه هم زبان سایت تغییر کرده و از حالت راست به چپ میتونید آن را به چپ به راست یا باالعکس تغییر بدهید.

مطلب پیشنهادی  آموزش کار با افزونه visual composer صفحه ساز گرافیکی در وردپرس

تاریخ خورشیدی:  در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با فعال کردن این گزینه امکان نمایش تاریخ شمسی در وردپرس را فعال کنید تا تاریخ میلادی به شمسی تبدیل شود.

انتقال این برگه به زیرمنو:  در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با فعال کردن این گزینه هم منوی تنظیمات پارسی که به عنوان یک منو اصلی در پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه به زیر منو تنظیمات منتقل خواهد شد.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

رقم‌های پارسی:  در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با استفاده از این بخش میتونید تا اعداد استفاده شده به صورت فارسی در سایت نمایش دهید.

نمایش اعداد فارسی در متن نوشته‌های وردپرس

نمایش اعداد فارسی در عنوان مطالب وردپرس

نمایش اعداد فارسی در خلاصه مطالب وردپرس

نمایش تاریخ نوشته‌ها به صورت اعداد فارسی در وردپرس

نمایش اعداد به صورت فارسی در متن نظرات وردپرس

نمایش اعداد فارسی فارسی در شمارنده تعداد دیدگاه‌های وردپرس

نمایش اعداد فارسی در فهرست وردپرس

تصحیح حروف عربی: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که با استفاده از این قسمت  شما وبمستران عزیز میتوانید تا اعداد و کاراکترهای عربی که از زبان فارسی متفاوت هستند را به فارسی تغییر بدین تا در بخش‌های تعیین شده اصلاح شوند.

تبدیل تاریخ در پیوندهای یکتا: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که  تاریخی که در آرشیو مطالب استفاده شده و آدرس‌های موجود در آرشیو به تاریخ میلادی هستند را به شمسی تبدیل کنید.

استفاده از قلم “دروید سنس” برای مدیریت در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم که  از فونت دروید سنس در پیشخوان وردپرس استفاده کنید.

استفاده از قلم “دروید سنس” برای ویرایشگر: در مورد این تنظیمات باید به شما عزیزان بگوییم کهاز فونت دروید سنس در ویرایشگر وردپرس که مربوط به صفحه افزودن یا ویرایش نوشته، برگه و پست تایپ سفارشی هست را تغییر دهید.

اگر بخواهیم از مهمترین ویژگی های این افزونه بگوییم باید بگوییم که از ویژگی  این افزونه افزودن تاریخ شمسی به وردپرس در بخش های مدیریت (بخش نوشته ها، افزودن نوشته، بخش دیدگاه ها، بخش ویرایش سریع نوشته ها و دیدگاه ها (جدید)و…)  و کاربری وردپرس (نوشته ها، دیدگاه ها، بایگانی و …)است و همچنین شمسی سازی پیوند یکتا وردپرس در همه حالت ها این افزونه می تواندتبدیل اعداد به فارسی و جایگزینی اعداد عربی با اعداد فارسی را دارا باشد
تبدیل همه حروف عربی (مانند ی , ک) به حروف معادل فارسی,بایگانی شمسی/خورشیدی بهینه شده ,راست چینی و فیکس در ادیتور پیش فرض وردپرس ,راست چینی و فارسی سازی همه بخشهای وردپرس را می توانیم بگوییم .

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *