افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس
افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

ما در این مقاله سعی داریم که قبل از این که افزونه های کوتاه کننده ی لینک برای ورد پرس را به شما وبمستران عزیز معرفی کنیم در ابتدای مقاله می خواهیم به ساخت افزونه کوتاه کننده لینک در وردپرس می پردازیم  شما وبمستران عزیز می دانید که کوتاه کردن URL یک تکنیک است که در توضیح آن می توان گفت که در آن یک آدرس به طور قابل ملاحظه در اندازه ی کوتاه تری ساخته می شود و همچنان به صفحه ی مورد نظر پیوند می دهد.که این کار با استفاده از تغییر مسیر نام دامنه به یک مسیر کوتاه تر، که خود به صفحه ای با آدرس طولانی تر لینک می دهد انجام می شود.

ایجاد کوتاه کننده لینک برای وردپرس

سوالی که شاید برای بعضی از شما عزیزان پیش بیاید این است که چرا و چه زمانی به لینک های کوتاه شده نیازمند هستیم ؟  باید به شما بگوییم که در برخی از صفحات اجتماعی برای ارسال پیام با محدودیت حروف مواجهیم، اگر بخواهیم  در سایتمان به پیام هایمان لینکی را هم اضافه کنیم،قسمت قابل توجهی از فضای شما به همین سادگی اشغال می شود. باید خدمت شما عزیزان بگوییم که ما در تعاریفمان از این مباحث در کتابها خواندیم و دیدیم که معمولا از آدرس هایی استفاده می شود که خوانا و قابل فهم باشند.کدهای QR محدودیت کاراکتر دارند، بدین معنی که آدرس های بلند را نمی پذیرند و به این شکل ابزاری برای کوتاه کردن لینک ها مورد نیاز است.

 

آدرس ها و فایل های افزونه

در این قسمت باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که این افزونه وردپرس تنها شامل یک آدرس و یک فایل می باشد، url-shortener  و url-shortener.php.

برای نصب افزونه، کد زیر را در فایل url-shortener.php قرار دهید:

 

ساخت صفحه ی تنظیمات افزونه

قابل توجه شما وبمستران عزیز باید بگوییم که ما باید صفحه ای برای تنظیمات افزونه ی خود ایجاد کنیم که مدیر سایت بتواند در آن کد API را وارد کند. در اینجا کد ایجاد صفحه تنظیمات را باهم مرور می کنیم.

 

 حال نکته ی بسیار مهم این است که  به وسیله ی این کد، ما کد API را به عنوان گزینه ی کوتاه کننده ی لینک در صفحه تنطیمات ذخیره کردیم.و باید  صفحه ی تنظیمات این طور به نظر برسد همانطور که شما در تصویر زیر مشاهده می کنید:

مشاهده
قالب وردپرس چند منظوره porto پورتو شگفت انگیز ترین پوسته

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

در ادامه ی مبحث باید گفت که مدت زمان زیادی است که سرویس های متعددی در وب برای کوتاه کردن لینک ها بوجود آمده اند. حالا نوبت به این مرحله در مقاله رسیده است که ما برای شما وبمستران عزیز به تعریف افزونه های مختلفی که باعث کوتاه شدن لینک در سایتتان می شوند بپردازیم

WPU Shortlinks

در ابتدا به سراغ افزونه ای می رویم و توضیحاتی را درباره ی آن به شما می دهیم که شما عزیزان  با افزونه کوتاه کننده لینک وردپرس پارسی دیگر نیازی به مراجعه به سایت های دیگر برای کوتاه کردن لینک پست های خود نخواهید داشت.همچنین  نکته ای ای که باید بگوییم این است که  این افزونه که توسط گروه وردپرس پارسی نوشته شده است می تواند به صورت خودکار لینک مطالب سایت شما را کوتاه کند. و باید بگوییم که  که این افزونه یکی از بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک در بین افزونه های وردپرس می باشد.

اگر بخواهیم برای شما عزیزان مثالی در این باره بزنیم مثلا لینک این پست در دسته افزونه وردپرس به این شکل هستش https://bigtheme.ir/wordpress-plugin-short-link/ که بعد از کوتاه شدن شده http://wpu.ir/zch5v .

نکته ی بسیار مهم این است که اگر شما وبمستران عزیز نمی خواهید این  افزونه را  روی وردپرستان نصب کنید  می توانید به آدرس wpu.ir‎ بروید همانطور که در تصویر زیر مشاهذه می کنید :

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

در این قسمت شما  لینک داخل کادر را کپی کنید و روی دکمه ی کلیک کنید تا لینک شما کوتاه شود .

YOURLS: WordPress to Twitter

افزونه ی دیگری که درباره ی آن صحبت میکنیم افزونه ی  YOURLS می باشد شما عزیزان می توانید با استفاده از این افزونه لینک های کوتاه برای پست های وردپرس یا گروه ها و کاربران وردپرس ایجاد کنید. YOURLS یکی از سایت های محبوب کوتاه کننده لینک می باشد و  شما وبمستران عزیز می تواند سایت شما را به سرویسی کوتاه کننده لینک خودش متصل کند.

Refli Hide Clickbank Links

افرونه بعدی که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم افزونه ی  Refi می باشد این افزونه به شما کمک می کند تا لینک های کوتاه را در سایت وردپرس خود کوتاه کنید. با این افزونه می توانید لینک های طولانی پست ها و برگه ها را به فرمت ref.li کوتاه کنید.

WP URLs Shorten

افرونه بعدی که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم  به صورت خودکار برای لینک های وابسته, صفحه های مختلف و پست های وبلاگ شما می تواند لینک کوتاه بسازد.  و نکته ی بسیار جالب این است که این افزونه نسخه دوم کوتاه کننده لینک ref.li می باشد.  روش کارش به این صورت است که شما می توانید  لینک طولانی خود را در refli قرار دهید و به سادگی لینک کوتاه آن را مانند ref.li/mAMpv دریافت کنید.

Shareaholic | share buttons & related posts

افرونه بعدی که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم افزونه  ای است ک اگر شما بخواهید مطالب سایت خود را در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک, توییتر, گوگل پلاس یا لینکاین به اشتراک بگذارید افزونه کوتاه کننده لینک Shareaholic می تواند یه شما در به اشتراک گذاری موثر آنها کمک کند.

Bit.ly Shortlinks Multisite

افرونه بعدی که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم افزونه ی bit.ly  است این افزونه  سرویس محبوب کوتاه کننده لینک bit.ly می توانید آدرس پست های خود را کوتاه کنید. با این افزونه می توانید امکان کوتاه کردن لینک ها را به شبکه وردپرس اضافه کنید.  نکته ی جالب در مورد این افزونه این است که این افزونه می تواند برای سرویس های وبلاگ دهی که از وردپرس شبکه استفاده می کنند مفید باشد

افزونه کوتاه کننده لینک URL Shortener Pro وردپرس نسخه ۱.۰.۸

افزونه ای ای که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم افزونه ی URL Shortener Pro نام دارد که درباره ی این افزونه باید گفت که یک افزونه ی تجاری برای وردپرس است  که شما وبمستران عزیزبا استفاده از این  افزونه می توانید لینک های خروجی یا حتی داخلی که دارای آدرس طولانی می باشند را کوتاه سازی کنید.  از خصوصیات این افزونه می توانیم بگوییم که این افزونه دارای کنترل پنل بسیار قدرتمند می باشد که از قابلیت هایی که در  بخش تنظیماتی دارد می توان به nofollow کردن لینک ها ، قابلیت تنظیم قرار دادن لینک ها با استفاده از شارت کد  ، تنظیم نمایش لینک در صفحه جدید اما اگر بخواهیم به خصوصیات کلی این افزونه بپردازیم باید بگوییم که این افزونه دارای  سیستم آمارگیر پیشرفته تعداد بازدید لینک ها ،  لینک کوتاه را سفارشی می کند ، بر روی لینک هاiFrame  قرار می دهد ،  به لینک هابرچسب Noreferrerمی دهد باید بگوییم که توسط این افزونه لینک های وبسایت خود را در صورت نیاز به صورت زیبا و حرفه ای کوتاه کنید. گاهی برای شما وبمستران عزیز پیش خواهد آمد که نیاز دارید تا لینک مطالب خود را کوتاه کرده و در صفحات مختلف و یا شبکه های اجتماعی قرار بدهید.شما عزیزان  توسط این افزونه می‌توانید لینک های مورد نظر خود را کوتاه کنید.

مشاهده
بهترین افزونه های شبکه اجتماعی وردپرس

ما می خواهیم به بعضی از قابلیت های این افزونه بپردازیم که شامل این است که این افزونه می تواند لینک های کوتاه در لحظه ایجاد  کند همچنین می تواند تمام لینک های کوتاه شده را مشاهده  کند این افزونه می تواند آدرس ها را سفارشی  کند وبا جاوا اسکریپت تغییر مسیر  دهد این افزونه دارای رابط کاربری آسان می باشد ولینک های مفید را می تواند مخفی کنددر این افزونه امکان باز شدن لینک ها در صفحه جدید وجود دارد

آشنایی با افزونه ی کوتاه کننده ی لینک WP Bitly :

افزونه ای ای که می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم افزونه ی WP Bitlyاست درباره ی این افزونه باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  این افزونه وب سایتی تخصصی نیز هست که لینک های بلند را به لینک کوتاه تبدیل می کند.

تنظیمات و پیکر بندی افزونه ی WP Bitly:

خب برای اینکه شما وبمستران عزیز بخواهید از این افزونه استفاده کنید در ابتدا باید این افزونه را نصب و فعال کنید میتوانید از قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس خود اینکار را انجام دهید و همچنین لینک دانلود افزونه در پایین همین مطلب برای دانلود شما دوستان قرار گرفته شده است.حال در این قسمت شما  باید به وبسایت bitly.com وارد شوید و یک اکانت و یا همان جساب کاربری برای خودتان بسازید.وارد قسمت setting شوید و بعد به قسمت  Advanced Settings> Branded Short Domains بروید.

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

خب همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید  در این قسمت باید نام دامنه خود را بنویسید و سپس دکمه ی verify را بزنید.

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

حال در اینجا باید بگوییم که بعد از اینکه بروی دکمه ی  VERIFY کلیک کردید  مشاهده می کنید که وارد قسمت DNS دامنه خود شده اید. و نکته بسیار جالب اینجاست که خود Bitly به شما DNS هایی ارئه می دهد که در آن قسمت باید طبق  آن اطلاعات قرار دهید.

تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس:

بعد از نصب افزونه بروی ورد پرستان حال به بخش تنظیم کردن این افزونه در بخش تنظیمات می پردازیم  به قسمت تنظمیات>نوشتن بروید اکنون طبق تصویر زیر بر روی OAuth Token کلیک فرمایید تا توکن برای شما ارئه شود همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید .

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

در این قسمت بعد از اینکه بر روی دکمه مورد نظر کلیک کردید به صفحه خود در سایت bitly منتقل خواهید شد شما وبمستران عزیز  طبق تصویز زیر به آدرس Settings> Advanced Settings رفته و سپس بر روی لینک  OAuth  کلیک کنید.

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

بعد از اینکه شما عزیزان  بر روی لینک کلیک کردید وارد صفحه دیگری می شوید که در این قسمت باید رمز عبوری که در هنگام ثبت نام در سایت bitly ثبت کرده بودید باید در این قسمت وارد کنید و سپس بر روی دکمه Generate Token کلیک کرده تا توکن اختصاصی خود را دریافت کنید همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید.

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

خب در این قسمت شما عزیزان بعد از اینکه توکن اختصاصی خود را دریافت کردید آن را کپی کنید و در قسمت تنظیمات آن قرار دهید و سپس تغییرات را ذخیره کنید همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید .

افزونه کوتاه کننده لینک دانلود در وردپرس

در این قسمت همانطور که در تنظمیات این افزونه می بینید میتوانید انواع پست تایپ ها را انتخاب کنید تا عملیات کوتاه کردن لینک در آن ها را انجام دهید شما وبمستران عزیز میتوانید برای برگه های خود نیز لینک کوتاه بسازید و کافیست در قسمت تنظیمات گزینه page را نیز تیک بزنید همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید.

 

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.