نحوه ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نحوه ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس
ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس

نحوه ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس

شاید شما هم با ایمیل های پیش فرض وردپرس مشکل دارید و دوست دارید ایمیل های ارسالی پیش فرض در وردپرس رو ویرایش کرده و سفارشی سازی کنید. برای اعمال تغییرات و سفاترشی سازی ایمیل های پیش فرض وردپرس با من همراه باشید تا در این مقاله این موضوع رو بررسی کنیم.

از امکانات و ویژگی های خاص دیگری که وردپرس دارا می باشد ، بخش ارسال ایمیل از طریق وب سرور است . در واقع وردپرس با وجود منعطف بودن ولی به شما اجازه تغییر ایمیل اصلی وردپرس را به سادگی نخواهد داد .  به این صورت که مدیر اصلی سایت فعالیت هایی تعیین می کند ، از طریق ایمیلی که در هنگام نصب ( در بخش تنظیمات همگانی ) وارد کرده است ، از طریق ایمیل و به صورت خودکار برای مدیر سایتارسال خواهد شد . آدرس پیشفرض به صورت wordpress@yoursite.com  می باشد که باید نام سایت خود را قرار دهید . اگر مایل باشید ایمیل پیشفرض این قسمت را تغییر دهید می توانید به راحتی این کار را انجام داده و این قسمت را نیز سفارش سازی نمایید .

تغییر و ویرایش ایمیل های پیش فرض ارسال از طرف وردپرس و تغییر آدرس ارسالی

در دنیای امروزی از سرویس های تحت وب قدیمی و ماندگار وب ایمیل می باشد از ابتدا که کار ایمیل شروع شد برای کاربرد هایی چون ارسال یا دریافت پیام های مختلف از طرف اشخاص و یا سازمان ها استفاده میشد تا رد و بد اطلاعات سری و حیاتی کشور ها تا امروزه که از ایمیل استفاده های مختلفی می شود در دانشگاه نیز برای دریافت جزوات دانشگاهی یا زمانی که استاد به صورت غیر حضوری امتحان برگزار میکند یا هزاران مورد دیگر از ایمیل استفاده میشود اما یک کاربرد مهم و استراتژیک گونه نیز دارد ، ایمیل مارکتینگ به طوری که از ایمیل برای گسترش بازاریابی های دیجتال استفاده میشود.

در ایمیل مارکتینگ فاکتور های اساسی و مهمی باید رعایت شود از جمله آنها آدرس ارسال و عنوان می باشد به طوری که مهم است اگر ایمیل ارسالی از جایی معتبر بوده و قابلیت بازگشت پذیری نیز داشته باشد ضمن اینکه ایمیل مارکتینگ نیاز به اطلاعات خاصی از جمله سن و موقعیت مکانی یا مواردی این چنینی می باشد . که خوشخبتانه در وب سایت نیز میتوانید اینکار را انجام دهید با انجام عملیات ساده ثبت نام فروش محصولات یا ارائه خدمات نیاز به تکمیل فرم های ثبت نام میتوانید بانک جامعی از ایمیل به تفکیک های مختلف بدست بیاورید که برای مدیریت آن میتوانید از وردپرس هم استفاده کنید خوشخبتانه این قابلیت وجود دارد که در وردپرس بتوانید تمامی بخش ها را سفارشی سازی کنید از جمله قسمت ارسال ایمیل در وردپرس که به صورت پیشفرض ساده است میتوانید از عنوان یا آدرس ارسال کننده گرفته تا قالب ارسال ایمیل در وردپرس را دستخوش تغییرات اساسی کنید و سازوکار های مختلفی برای ایمیل مارکتینگ انجام دهید.

ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس
ویرایش ایمیل های پیش فرض وردپرس

شما میتوانید با استفاده از وردپرس ایمیل نیز ارسال کنید به طوری که دیگر نیازی نیست وارد پنل مدیریت ایمیل خود در سرویسی که گرفته ای شوید و از طریق مدیریت وردپرس میتوانید برای دیگران میل ارسال کنید. شما میتوانید از وردپرس برای سرویس های ایمیل مارکتینگ نیز استفاده کنید به گونه ای که سازوکاری تعریف کنید برای هر کاری یک ایمیل خاص طراحی کنید برای مثال زمانی که کاربر خریدی انجام میدهد یک ایمیل تقدیر و تشکر برای ایشان ارسال شود یا مواردی این چنین برای کاربران ایمیل های مختلف ارسال کنید به صورت پیشفرض در وردپرس از سرور برای ارسال ایمیل کمک میگیرد که شما میتوانید این را نیز ویرایش کنید برای مثال میخواهید از جیمیل برای ارسال ایمیل هایتان استفاده کنید که میتوانید به سادگی اینکار را با کد ها و افزونه های مربوطه انجام دهید.

مطلب پیشنهادی  افزونه عضویت ویژه ممبر شیپ پرو Ultimate Membership Pro

برای انجام این کار ابتدا به پوشه ی قالب سایت خود رفته و یا از طریق بخش نمایش > ویرایش وارد بخش فایل Function.php شوید و کد زیر را در پایان آن وارد کنید .

add_filter( ‘wp_mail_from’, ‘your_email’ );
function your_email( $original_email_address ){
return ‘YourEmailAddress’;
}

سپس در اینجا ایمیل مورد نظر خود را وارد نمایید و به جای عبارت YourEmailAdress آدرس ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید . بعد از انجام این کار ایمیل های ارسالی با ایمیل که شما تغییر داده اید ،ارسال خواهد شد . از جمله مزیت و ویژگی این روش این است که اگر کاربری قصد ارتباط با شما را داشته باشد ، می تواند از ایمیل مورد با شما در ارتباط باشد .

ایمیل های ارسالی شما با عناوین پیش فرض wordpress ارسال می شوند که اگر بخواهید عنوان را نیز تغییر دهید باید کد زیر را نیز به Function.php  قالب وردپرس خود اضافه کنید : با این کار می توانید به راحتی آدرس و عنوان پیش فرض ارسالی را تغییر دهید .

add_filter( ‘wp_mail_from_name’, ‘custom_wp_mail_from_name’ );
function custom_wp_mail_from_name( $original_email_from ){
return ‘YourNameEmail’;
}

تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس

شما میتوانید آدرس ایمیل های ارسال شده را نیط تغییر دهید به صورتی که با هر آدرس دیگر ایمیل هایی که به کاربران ارسال میشود باشد حتی اگر این ایمیل در دسترس شما نباشد البته استفاده از ایمیل سایرین نوعی سوء استفاده قلمداد میشود و ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد. برای این کار میتوانید به صورت زیر عمل نمایید . ابتدا فایل function.php قالب وردپرس وب سایت وردپرسی خود را باز کنید و کد زیر را در این فایل اضافه کنید . به جای عبارت sitename@example.com ایمیل فرستنده را گذاشته و به جای عبارت Site Name نام فرستنده را وارد کنید .

// Function to change email address
function wpb_sender_email( $original_email_address ) {
return 'sitename@example.com';
}
// Function to change sender name
function wpb_sender_name( $original_email_from ) {
return 'Site Name';
}
// Hooking up our functions to WordPress filters
add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

تغییر قالب ایمیل ها با استفاده از افزونه Email Templates

برای انجام این کار ابتدا باید افزونه را نصب و فعال سازی نمایید پس از نصب و فعالسازی به منوی نمایش رفته و بر روی Email Templates کلیک کنید. شما با استفاده از گزینه های این افزونه قادر به سفارش سازی قالب ایمیل ها هستید و به صورت زنده می توانید این ویرایش و تغییرات را انجام دهید .

در ایمیل مارکتینگ پس از اجزای اصلی آن یعنی نام و ارسال کننده به مهم ترین بخش آن یعنی محتوای ارسال شده و قالب ارسال میل ها میرسیم به این نکته توجه کنید علاوه بر هدف ، نوع ارسال و مناسبت ارسال ایمیل در مارکتینگ قالب ایمیل اهمیت بالایی دارد چرا که همواره ظاهر از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده هر امری است چه در کسب و کار های فیزیکی و چه مجازی ظاهر وب سایت ، ظاهر دکوراسیون دفتر و صد البته در رابطه با این موضوع ظاهر ایمیل ارسالی می باشد سعی کنید به گونه ای قالب ایمیل را انتخاب کنید که علاوه بر سادگی قالب رساننده نوع محتوای آن نیز باشد و همواره بخشی را برای کسب اطلاعات در رابطه با سایت شما ، نوع عدم پذیرش این ایمیل ها و راه ارتباطی را نیز قرار دهید به این ترتیب میتوانید نظر اطمینان مخاطبین دریافت کننده ایمیل هایتان را نیز جلب کنید چرا که مهم ترین موارد برای ارسال ایمیل ایجاد حس تعامل مابین وب سایت و استفاده کننده گان از آن است.

تغییر قالب ایمیل های وردپرس
تغییر قالب ایمیل های وردپرس

برای سوژه های ایمیل مارکتینگ میتوانید سازوکاری را با استفاده از افزونه های مربوطه ایجاد کنید برای مثال لیست مشترکین ایمیل را به صورت جداگانه تهیه کنید ( مشتریان فروشگاه ، عضو های خبر نامه و مشترکین وب سایت ) با تقسیم بندی گیرندگان ایمیل ها میتوانید متانسب با اقدامات آنها برایشان میل ارسال کنید که بیشتر برایشان جذاب باشد.

مطلب پیشنهادی  افزونه ایمیل مارکتینگ وردپرس Mailster همان My Mail

برای انجام این تغییرات وارد افزونه شده و بر روی گزینه «تنظیمات» کلیک کنید سپس نام و ایمیل فرستنده را مشخص کرده و وارد کنید ، این نام و ایمیل به صورت پیش فرض عنوان سایت و ایمیل مدیر سایت است.

در این جا بر روی گزینه «قالب» کلیک کنید. شما در این بخش قادر هستید قالب ایمیل را تمام صفحه Fullwidth و یل جعبه ای Boxed کنید و رنگ پس زمینه را نیز تغییر داده و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید . گزینه ی بعدی که در اختیار دارید هدر ایمیل می باشد می توانید لوگوی خود را در این هدر جای داده و موقعیت آن از جمله چپ ، راست ، وسط را نیز برگزینید . همچنین قادر هستید به جای عکس از متن استفاده کنید و یا یک رنگ سده را در نظر گرفته و رنگ پس زمینه هدر، اندازه و رنگ متن (در صورت استفاده از لوگوی متنی) را انتخاب کنید.

گزینه ی بعدی که میبینید بدنه ایمیل می باشد در این گزینه شما می توانید رنگ پس زمینه بدنه ایمیل، اندازه و رنگ متن رو مشخص کنید . در قسمت تنظیمات فوتر می توانید . متن فوتر، چینش متن، رنگ پس زمینه فوتر، اندازه و رنگ متن و فعال یا غیرفعال کردن لینک به صفحه افزونه طبق نظر خود تغییر دهید و تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید .

در اخر نیز بعد از انجام تنظیمات دلخواه خود در قسمت «ارسال ایمیل تست» بر روی ارسال کلیک کنید تا یک ایمیل تست برای شما ارسال شده و نتیجه ی کار را مشاهده فرمایید .

استفاده از افزونه CB Change Mail Sender

در بالا به شیوه تغییر آدرس ایمیل پیش فرض و نام ارسال کننده پرداختیم که راه ساده تری نیز وجود دارد و آن استفاده از افزونه وردپرس است به گونه ای که با نصب افزونه قادر خواهید بود تا عنوان و ایمیل ارسال کننده را تغییر دهید. در ابتدای کار باید این افزونه را نصب و فعال کنید سپس بعد از فعال سازی این افزونه یک تب با عنوان CB Mail Sender به نوار مدیریت وردپرس شما اضافه می شود به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

در بخش CB Mail Sender Name نام سایت خود را که می خواهید برای ایمیل ها در نظر گرفته شود را وارد کنید البته این عنوان کاملا به سلیقه ی شماست و می تواند هر چیزی باشد . در قسمت CB Mail Sender Email ادرس ایمیل را وارد کنید و در آخر بر روی دکمه Save Change بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

بازی با ایمیل ها و شیوه و زمان ارسال آنها به حدی اهمیت دارد که شرکت های بزرگی برای تبلیغات از طریق میل مارکتینگ به وجود آمده اند که به صورت حرفه ای مشاوره ایمیلی ارائه میدهند جای بحث در رابطه با ایمیل مارکتینگ و شیوه های آن بسیار وجود دارد که در حوصله این موضوع گنجانده نمیشود. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال خواهیم شد با ما درمیان بگذارید.

احترام گزاشتن به کاربران اصل مهمی برای رشد وب سایت تلقی میشود از جمله ابزار هایی که میتوانید اینکار را در کمال احترام انجام دهید استفاده از ایمیل ها می باشد میتوانید هر چند یک بار ایمیل های تبریک مناست ها را برای کاربران ارسال کنید یا از آخرین تخفیف ها آنها را باخبر سازید یا مواردی دیگر با اینکار به کاربر حس با اهمیت بودن را منتقل خواهید کرد.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *