دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

۴ تکنیک موثر برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز (برای کاربران مبتدی)

خانه / بازاریابی اینترنتی / آموزش بازاریابی اینترنتی و آنلاین / ۴ تکنیک موثر برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز (برای کاربران مبتدی)
تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

۴ تکنیک موثر برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز (برای کاربران مبتدی)

محدودیت های سئو که دست و پای وبمستران را برای زودتر به نتیجه رسیدن می بندد باعث شده تا خیلی ها به سمت تبلیغات ادوردز روی آورند. هر چند که سئو طرفداران خاص خود را دارد و هر کسی بودجه کافی برای دور زدن روش های اصولی و پرداخت آن به گوگل را ندارد اما به شرط مدیریت موثر تبلیغات در گوگل ادوردز می توان طوری بازاریابی کرد که این بار مشتری به سمت یک برند برود؛ نه برند به سمت مشتری! همین مهم به یک سری اقدامات ضروری نیاز دارد که در بحث لزوم بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز کاملا توضیح دادیم چرا باید تبلیغات پولی گوگل را بهینه سازی نمود؛ اما این بین لازم است به یک سوال پاسخ دهیم که این بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز چه تکنیک هایی را شامل می شود؟

بر خلاف این تصور که با بهینه سازی و سئو بخش هایی مثل site linke می توان به ارتقا شرایط تبلیغات گوگل کمک کرد تکنیک های متعدد دیگری هم وجود دارد که در ادامه برخی از این تکنیک های شناخته شده را بررسی می کنیم.

تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

سرویس پرکاربرد گوگل ادوردز بهترین گزینه برای واسپاری تبلیغات کلیکی است. سیستم ادوردز مانند یک مناقصه است. به این شکل که در این مناقصه  شرکت های مختلف برای هر کلیک به عنوان کالایی که در یک مزایده مورد رای گیری قرار می گرد میزان مشخصی پول پیشنهاد می کنند. باید توجه داشت که در این مزایده همیشه بالاترین پیشنهاد برنده نیست! گوگل در کنار مبلغ پیشنهادی شما فاکتورهای زیادی را بررسی می کند و  مثلا امتیاز یا شاخصه کیفیتی تبلیغاتی شما را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

ترفندهای زیر به شما کمک می کند در این مناقصه پیروز میدان باشید!

گروه بندی اصولی و منطقی کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین نکات فروش در بازاریابی اینترنتی این است که شما می توانید مشتریان خود را هدفگذاری کنید و اجناس خود را دقیقا برای همان افراد طبقه بندی و تنظیم کنید. هر زمان که مشتری هدف خرید خود را عوض کند و قصد داشته باشد چیز دیگری خریداری کند شما هم قادر هستید پیام تبلیغاتی خود را در سیستم گوگل ادوردز عوض کنید. این کار دقیقا مثل تبلیغات شهری است که در قالب بیلبورد یا بنر مشاهده می کنیم. چیزی شبیه به تبلیغ یک نوشیدنی خنک در بیلبوردی های شهری و در فصل تابستان دقیقا زمانی که مشتری خیلی تشنه است!

مطلب پیشنهادی  معرفی سرویس پرکاربرد گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل (برای کاربران مبتدی)

بعد از مشاهده آماری نظیر نرخ کلیک نسبت به رتبه، نره تبدیل یا هزینه ها در سیستم باید به فکر بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز و این آمار و ارقام بود. فرض کنید یک گروه مستقل تبلیغاتی با کلمات کلیدی زیر ایجاد کرده اید:

 • کفش ارزان نایکی
 • کفش های مقرون به صرفه نایکی
 • کفش های کم قیمت نایکی
 • کفش های ارزان قیمت نایکی

تصور کنید به از شروع کمپین و با به کار بردن این دسته کلمات کلیدی که بیش تر روی کم قیمت بودن احناس شما تمرکز دارند نتایج زیر حاصل می شود:

 • کفش ارزان نایکی: ۲۵۰ کلیک و ۱۰ تبدیل
 • کفش های مقرون به صرفه نایکی: ۱۰۰ کلیک و یک فروش
 • کفش های کم قیمت نایکی: ۱۰ کلیک و صفر فروش
 • کفش های ارزان قیمت نایکی: ۱۰ کلیک و صفر فروش

تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

یک تیر و دو نشان!

حالا اگر در انتخاب کلمات کلیدی کمپین گوگل ادوردز به جای تمام این کلیدواژه ها از عبارت کلیدی “کفش اصیل ارزان نایکی” استفاده کنید با یک تیر دو نشان زده اید! اول این که واژه اصیل نشانه اورجینال بودن کالا شما است و واژه ارزان هم به تنهایی بیانگر مقرون به صرفه بودن یا کم قیمت بودن کالاهای شما است. این دو کار مستقیما روی امتیاز کیفی کمپین گوگل ادوردز اثر می گذارد.

مشاهده گزارش عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

در گوگل ادوردز می‌توانید گزارش جستارهایی که تبلیغاتتان را از آن‌ها کلیک دریافت کرده اند ببینید. در این گزارش می‌توانید از این جستارها تعدادی را به میل خود به عنوان کلیدواژه های منفی یا مثبت به گروه آگهی یا کمپین‌تان اضافه کنید. این گزارش تحت عنوان See Search Terms در حساب گوگل ادوردز شما قابل مشاهده می باشد. اما داستان این بخش چیست و چه کاربردی دارد؟

مطلب پیشنهادی  بدون افت رنک و با بازسازی برند با استفاده از سئو جایگاه خود را احیا کنید!

برای خیلی ها عجیب است اگر بدانند کلمات کلیدی که بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز را روی آن ها انجام می دهند دقیقا همان کلماتی نیستند که در قالب تبلیغات به کاربران نمایش داده می شود! در واقع به ندرت پیش می آید تبلیغات سایت شما دقیقا برای همان کلمه کلیدی که خود شما انتخاب کرده اید به نمایش گذاشته شوند! این خاصیت خوب است یا بد؟

در پاسخ باید بگوییم که هم خوب است هم بد! اگر قرار بود گوگل دقیقا تبلیغات شما را برای همان کلماتی که خودتان انتخاب کرده اید نشان دهد آن گاه همه چیز محدودتر از آن چه بود که حتی تصورش را بکنید! با این حال لازم است شیوه نمایش نتایج پیوسته تحت کنترل قرار بگیرد و حتما هم جستجو دینامیک گوگل ادوردز فعال شده باشد.

در بخش گزارش های عبارت های جستجو شده می توانید کلمات کلیدی منفی را به کمپین خود اضافه کنید. هنگام اضافه کردن این کلمات می توانید:

 1. کلمات کلیدی را با CTR پایین از لیست خود حذف کنید
 2. محدود کردن نمایش سایت برای عباراتی که نرخ تبدیل پایینی دارند

توسعه دایره کلمات کلیدی

از دو راه می توان کلمات کلیدی منتخب سایت را گسترش و توسعه داد:

 • اولین راه افزودن صفات به کلمات و تبدیل آن ها به عبارت توصیفی است که به هدف گذاری دقیق تر کلمات کمک می کند. مثلا:

بهترین کفش های نایکی برای مردان

 • راه دوم این است که بدون استفاده از توصیف کننده ها کلمات کلیدی اختصاصی تولید کنیم. در این روش شکل قرارگیری کلمات به صورتی است که دقت جستجو بالا می رود. مثلا:

کفش نایکی برای مردان

در این مثال عبارت بالا را بخش بخش می کنیم و به شکل زیر ثبت خواهیم کرد:

کفش +نایکی +برای+ مردان

تنظیم برنامه زمانی نمایش تبلیغات

تعیین روز و زمان نمایش تبلیغات راه موثری در بازگشت سرمایه و کاهش هزینه ها است. در این روش ابتدا برنامه زمان بندی شده تبلیغات را مرور می کنیم و مطابق با تصویر زیر هزینه تبلیغات را برای هر روز، هر هفته، هر سال و…برآورد می کنیم.

تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

تکنیک های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (1 رای, میانگین 5٫00 از 5)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *