یافتن و حذف شورت کد های استفاده نشده در پست ها

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / یافتن و حذف شورت کد های استفاده نشده در پست ها
shortcode

یافتن و حذف شورت کد های استفاده نشده در پست ها

شورت کد ها بسیار پرکاربرد هستند. اما همیشه بهترین راه نیستند. یکی از معایب استفاده از افزونه ها و قالب هایی که از شورت کد استفاده میکنند، آن است که وقتی شما قالب را تغییر میدهید و یا افزونه را غیر فعال میکنید، در این صورت تگ های شورت کد باقی خواهند ماند  و در پست ها دیده خواهند شد. در این مطلب یافتن و حذف شورت کد های استفاده نشده در پست ها را آموزش خواهم داد.

آیا شورت کد ها بد هستند؟ و چرا باید آنها را حذف کنیم؟

نه به هیچ وجه شورتکد ها بد نیستند، اما استفاده زیاد از آنها میتواند مشکل ساز باشد. برای مثال از یک افزونه که پس از فعالسازی یک شورت کد ایجاد میکند استفاده کنید در این صورت پس از غیر فعالسازی افزونه شورت کد ها در مکان هایی که استفاده شده اند به نمایش در خواهند آمد، و تمام بازدید کنندگان آنها را مشاهده خواهند کرد، در این صورت ممکن است در مورد شما و سایت شما تفکر خوبی بدست نیاورند.

پس مجبور خواهید بود که شورت کد های استفاده شده را حذف کنید، حال فکر کنید که از شورت کد ها برای ایجاد استایل برای دکمه ها، جدول ها، و تبلیغات استفاده کرده باشید، در این صورت با یک فاجعه مواجه هستید. به همین دلیل است که من استفاده زیاد از شورت کد ها را به شما عزیزان پیشنهاد نمیکنم، شما باید دنبال راه بهتری برای رفع نیاز خود پیدا کنید.

یافتن تمام پست های دارای یک شورت کد

کافیست تا کد زیر را در فایل فانکشن قالب وردپرس خود قرار دهید:

function dw_find_shortcode($atts, $content=null) { 
ob_start();
extract( shortcode_atts( array(
'find' => '',
), $atts ) );
$string = $atts['find'];
$args = array(
's' => $string,
);
$the_query = new WP_Query( $args );
if ( $the_query->have_posts() ) {
echo '<ul>';
while ( $the_query->have_posts() ) {
$the_query->the_post(); ?>
<li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php
}
echo '</ul>';
} else {
echo "Sorry no posts found"; 
}
wp_reset_postdata();
return ob_get_clean();
}
add_shortcode('shortcodefinder', 'dw_find_shortcode'); 

در این کد یک شورت کد ایجاد کرده ایم که یک تابع ایجاد میکند و این تابع از موتور جستجوی وردپرس استفاده خواهد کرد و برای یافتن شورت کد مورد نظر شما،تمام پست های دارای آن شورت کد را به صورت لیست نمایش خواهد داد.

مطلب پیشنهادی  قرار دادن شورت کد داخل کد php

کافیست فقط یک پست و یا یک صفحه ایجاد کنید و شورت کد زیر را در آن قرار دهید:

[shortcodefinder find='myshortcode']

بجای “myshortcode” در شورت کد بالا تگ شورت کد مورد نظر خود را وارد کنید. سپس پست و یا صفحه ایجاد شده را به عنوان پیشنویس ذخیره کنید و پیشنمایش پست و یا صفحه را اجرا کنید، در این صفحه لیستی از پست هایی که از شورت کد مورد نظر شما استفاده کرده اند نمایش داده خواهند شد..

حذف شورت کد های بلا استفاده

متاسفانه تنها راه برای حذف شورت کد های بلا استفاده از پست ها آن است که پست های دارای شورت کد را به صورت دستی ویرایش کنید، در روش بالا به شما آموزش دادم تا بتوانید پست های دارای شورت کد مورد نظر شما در یک لیست نمایش داده شوند، با استفاده از این روش کار شما راحت تر خواهد بود، پس نیازی نیست که نگران باشید. وقتی که لیست را ایجاد نمودید وارد هر پست شوید، آن را ویرایش کنید، سپس تگ شورت کد را حذف کنید.

اگر نمیخواهید تمام پست ها را ویرایش کنید، با استفاده از این روش میتوانید از نمایش آن شورت کد ها در پست ها جلوگیری کنید. برای این کار کافیست تا کد زیر را به فایل توابع وردپرس اضافه کنید:


add_shortcode( 'shortcodetag', '__return_false' );

کافیست تا بجای عبارت “shortcodetag” در کد بالا تگ شورت کد مورد نظر خود را وارد کنید تا در محتوای پست های شما نمایش داده نشود.

امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد.

موفق باشید…

مطلب پیشنهادی  نمایش تصادفی کاربران سایت وردپرس

Shortcodes are not bad, but overusing them can be problematic.One disadvantage of using a plugin or theme that relies on shortcodes is that when you switch a theme or deactivate the plugin, they will leave behind shordcode tags in your posts which will look strange to your readers. In this article, we will show how to find and remove unused shortcodes from your WordPress posts and pages.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *