بهینه سازی بیش از حد مطالب ؛ قاتل پرخطر اعتبار سایت ها

خانه / سئو / آموزش سئو / بهینه سازی بیش از حد مطالب ؛ قاتل پرخطر اعتبار سایت ها
رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

بهینه سازی بیش از حد مطالب ؛ قاتل پرخطر اعتبار سایت ها

افراط و تفریط چاشنی زندگی همه است. این اختلال رفتاری و عدم توانایی در حفظ تعادل به جز در زندگی واقعی ما فضای وب را هم آلوده کرده است. زمانی باید همه سایت ها را با زور به سمت به کارگیری ترفندهای بهینه سازی و سئو سایت متمایل می کردیم؛ اما امروزه شاهد وب سایت هایی هستیم که از این طرف بوم افتاده اند و دچار تفریط در بهینه سازی سایت خود شده اند. سایت هایی که با ایجاد لینک های داخلی بیش از حد، بک لینک های بی ربط و تولید محتوا بدون توجه به اصول بازاریابی محتوا و فقط با هدف گول زدن گوگل دچار عارضه بهینه سازی بیش از حد یا over optimization شده اند. اما آیا شما هم به عنوان یکی از صاحبان احتمالی این سایت ها می دانستید بهینه سازی بیش از حد مطالب تا چه حد می تواند برای اعتبار سایتتان خطرناک باشد؟!

بهینه سازی بیش از حد مطالب یک سایت به منزله تعداد زیادی از صفحه یا مطلب در آن واحد است که همزمان از روش های سئو در آن ها بیش از حد متداول استفاده شده باشد. وب سایت هایی که لینک های زیادی از منابع خارجی دریافت می کنند، بدون این که به موضوع وب سایت هدف توجه کرده باشند در واقع در حال سئو بیش از حد سایت خود هستند. به طور کلی تلاش های نامتعارف یک سایت برای جلب توجه ( در واقع فریب) گوگل با استفاده از یک کلیدواژه خاص بهینه سازی بیش از حد مطالب است.

در صورتی که شما هم همین اشتباهات را در سئو سایت خود مرتکب شده اید و به خیال کسب رتبه بهتر در گوگل در سئو دچار افراط شده اید دست نگه دارید. با این راهکار ها مانع این شوید که بهینه سازی بیش از حد محتوا قاتل اعتبار و شهرت وب سایتتان شود!

رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

تمام کارهایی که ما در جهت سئو سایت خود انجام می دهیم، مثلا بهینه سازی خوراک سایت، سئو و بهینه سازی تصاویر در وردپرس و سپس پرداختن به سرعت سایت می توانند با کمی بی توجهی از حد اعتدال فراتر روند. بهینه سازی بیش از حد به منزله سئو منفی است و قطعا نتیجه عکس به دنبال دارد.

مطلب پیشنهادی  آموزش سئو تحلیل فنی محتوا با کیفیت در سئو : کیفیت یا کمیت؟

حال که با این مفهوم آشنا شدید در ادامه به معرفی روش های کاربری برای رفع این مشکل می پردازیم:

ردیابی مطالب بیش از حد بهینه شده

اولین گام پیدا کردن مطالبی است که در تولید آن ها کمی نسبت به اصول و استراتژی های سئو افراط کرده ایم. ما بین محتواهای موجود بیش تر به عناصر زیر توجه کنیم:

  • انکرتکست ها در لینک های داخلی که با کلیدواژه های زیادی اسپم شده اند
  • به کارگیری افراطی کلیدواژه ها در فوتر سایت
  • URL های بی ربط به برند سایت
  • حجم زیاد بک لینک ها از یک سایت

اما چه طور باید محتواهایی که با سئو بیش از حد بی ارزش شده اند پیدا کنیم؟ برای این کار می توانید از اطلاعات کنسول جستجو گوگل کمک بگیرید. در کنسول گوگل آمار کل صفحات سایت و تمام مشخصه های کلیدی که قبلا به صورت مفصل به معرفی آن ها پرداختیم قابل مشاهده است. در تعاریف عمومی چنین محتوایی بدین صورت توصیف می شود:

محتوایی کم ارزش است که نسبت به سایر مطالب مخاطب کم تری را به خود جذب کرده و به دلیل بی توجهی به راهنمایی موجود در کنسول گوگل منجر به پنالتی یا جریمه دستی شده است.

آنالیز محتواهای بی ارزش

در این مرحله بهتر است یک آنالیز عمومی نسبت به تمام کلمات کلیدی که برای سایت خود اتخاذ کرده اید داشته باشید. بد نیست با روش های تشخیص و حذف ناکارآمدی کلمات کلیدی همزمان به سازماندهی کلیدواژه ها در هر صفحه به صورت مستقل بپردازید.

رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

در سال ۲۰۱۴ وب سایت معروف Webopedia به دلیل محتوا کوتاه و خلاصه خود با پنالتی الگوریتم پاندا گوگل جریمه شد. در آن زمان Webopedia رنکینگ برتر خود را برای بسیاری از کلمات کلیدی از دست داد. تصویر زیر مربوط به یکی از صفحات این سایت پیش از نهم ماه می  و زمانی است که جریمه شد. در این صفحه انبوه واژه SEO را مشاهده می کنید که چه طور بیش از حد توسط این سایت به کار گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی  11 کلید طلایی در تولید محتوا مطابق با استاندارد 2018

رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

اگر به تصویر زیر نگاه کنید مطلب دیگری از این سایت را مشاهده می کنید که توسط ابزارهای آنالیزگر تجزیه و تحلیل شدند. در این مطلب همزمان کوتاه بودن محتوا و استفاده افراطی از کلمه کلیدی کانونی دیده می شود که مجموعا منجر به بهینه سازی بیش از حد مطالب شده اند.

رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

مدیریت صحیح صفحات بیش از حد بهینه در سایت

فرض کنید تمام این صفحات را پیدا کرده اید و الان با تعداد زیادی مطالب رو به رو هستید که وجودشان تاثیر منفی می گذارد و پاک کردنشان هم به جز بر باد رفتن زحمات دردسر های دیگری ایجاد می کند. در این موقعیت با استفاده از ترفندهای زیر می توانید صفحات را مدیریت نمایید:

  • ریدایرکت محتوا: به جای حذف مطالب محتوا را با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به صفحات دیگر پیوند بدهید. به این ترتیب علاوه بر بهبود تجربه کاربر مدت زمان ماندن او را در سایت بیش تر کرده اید.
  • ویرایش مجدد مطالب: راهکار آخر ویرایش و بازنویسی مطالب در کنار حذف ایرادات موجود از صفر تا صد است.

تثبیت مطالب با Fetch as Google

در سری ششم آموزش کار با وبمستر تولز گوگل یکی از قابلیت های بدیع گوگل را معرفی کردیم که در واقع کمک شایانی به وبمستران می کند. Fetch as Google ابزاری برای ایندکس کردن مجدد مطالبی است که از دید خزنده های گوگل پنهان مانده اند. در این ابزار کافی است URL مطلب مورد نظر شما به شکل زیر وارد شود تا گوگل در اولین فرصت نسبت به مطلب جامانده تجدیدنظر کند.

رفع بهینه سازی بیش از حد مطالب در سایت

بررسی نهایی نتایج

در مرحله آخر نوبت به حسابرسی نتایجی است که با این عمل به بار آمده است. در صورتی که به صورت دوره ای اطلاعات موجود در کنسول گوگل را بررسی کنید می توانید تفاوت های به وجود آمده را به وضوح احساس کنید. برای این حسابرسی باید با نحوه آنالیز دقیق اطلاعات کنسول گوگل آشنا باشید.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *