چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

آینده توضیحات متا در سئو: متا تگ‌های توضیحات هنوز هم اهمیت دارند؟!

خانه / سئو / آموزش سئو / آینده توضیحات متا در سئو: متا تگ‌های توضیحات هنوز هم اهمیت دارند؟!
مروری بر آینده توضیحات متا در سئو

آینده توضیحات متا در سئو: متا تگ‌های توضیحات هنوز هم اهمیت دارند؟!

توضیحات متا را همه می‌شناسند. گزاره‌های HTML که با در بر داشتن محتوا یک صفحه اینترنتی قادر هستند خلاصه‌ای از آن را در اختیار موتور جستجو قرار دهند. با وجود این نقش مهم طبیعی است اگر وبمستران به دنبال تنظیم بهترین توضیحات متا برای گوگل باشند. اما واقعا توضیحات متا در سئو تا جه حد اهمیت دارند و در آینده نزدیک همچنان مهم هستند که بخواهیم روی تنظیم آن‌ها هنگام تولید محتوا تمرکز کنیم؟

تا دسامبر ۲۰۱۷ گوگل توضیحات حداکثر ۱۶۰ کاراکتری را برای هر مطلب توصیه می‌کرد. حتی تا قبل از آن گوگل ترجیح می‌داد این بخش توسط کاربر خالی بماند تا خودش متناسب با برداشتی که خزنده‌ها از هر صفحه دارند توضیحات مناسب را به کاربر ارائه دهد. به جز این که گوگل تصور می‌کند خودش بهتر از هر کسی می‌تواند این بخش را تنظیم کند نظریه دیگری در ارتباط با این رویکرد این است که توضیحات متا در سئو به اندازه کافی دقیق نیستند که بتوانند به هدایت قوی و موثر موتور جستجو کمک کنند.

اگرچه تا چندی پیش توصیحات متا طولانی از نظر گوگل نامناسب بود اما اکنون ۱۶۰ کاراکتر پیشین در کمال تعجب به ۳۲۰ کاراکتر افزایش یافته است تا کاربران فضای بیش‌تری برای ارائه خلاصه‌ای از مطلب در قالب توصیحات متا در سئو داشته باشند.

این تغییر و تحولات متوالی و غافلگیرکننده باعث شد تا در ارتباط با آینده توضیحات متا در سئو تحقیقی داشته باشیم و مطلب امروز را در جواب به این ابهام خیلی از کاربران تهیه کنیم: متا تگ‌های توضیحات هنوز هم در سئو اهمیت دارند؟!

در این مطلب می‌خوانید:

مروری بر آینده توضیحات متا در سئو

احتمالا هنوز با وسواس زیادی کادر مربوط به توضیحات متا را همچون گذشته تکمیل می‌کنید؛ اما آیا قرار است همه چیز طبق سابق پیش برود؟ توضیحات متا که نقش غیرمستقیمی روی سئو دارند تا ابد به همین اندازه اهمیت دارند؟

وضعیت فعلی توضیحات متا در سال ۲۰۱۸

حقیقت این است که گوگل تا کنون به نتیجه قطعی در ارتباط با سرنوشت متا تگ‌های توضیحات نرسیده است. این کاهش و افزایش به صورت پیوسته در حال رخداد است و حتی به نظر می‌رسد به زودی نسل این توضیحات منقرض شود و از این پس نیازی به تولید خودکار متا تگ ها در وردپرس نیز نداشته باشیم.

مروری بر آینده توضیحات متا در سئو

اگرجه هنوز سرنوشت این توضیحات در سال جاری به صورت قطعی مشخص نیست اما می‌دانیم که این متا تگ‌ها همچنان مهم هستند؛ چون انعکاس اطلاعاتی هستند که به صورت مفصل‌تر در طول یک مطلب یا پست منتشر شده‌اند.

توضیحات متا به زودی منقرض می‌شوند؟!

با وجود تمام مزایایی که توضیحات متا در سئو سایت دارند و کمکی که به موتورهای جستجو می‌کنند بسیاری از کارشناسان سئو معتقدند که این بخش به زودی حذف می‌شود؛ اما چرا؟

شاید بزرگ‌ترین دلیلی که برای این احتمال وجود داشته باشد دستکاری‌های اسپمی باشد که به واسطه کنترل مطالب و توضیحات توسط کاربر به وجود می‌آیند. برخی دیگر از موافقان حذف توضیحات متا از چرخه سئو نیز معتقدند تا کنون تاثیر قانع‌کننده چشمگیری از این بخش ندیده‌اند که قرار باشد کاربر برای تولید آن وقت بگذارد؛ اگرچه هنوز بسیاری از وبمستران بعد از تولید محتوا به صورت تخصصی روی این بخش تمرکز می‌کنند.

مروری بر آینده توضیحات متا در سئو

بنابراین با وجود این پیش‌بینی‌ها به جرئت می‌گوییم که گوگل با حذف این توضیحات جایگزین دیگری ندارد که بتواند به این شکل از کل محتوا سر در بیاورد. لازم است بدانید که توضیحات متا در سئو اطلاعات کلی زیر را به کاربر ارائه می‌دهند:

  • توضیحات متا نماینده کامل، جامع اما مختصری از مفهوم و مقصود یه صفحه هستند
  • همانطور که محتوا هر صفحه با صفحه دیگری در سایت تفاوت دارد توضیحات متا هم بخشی اختصاصی برای هر مطلب هستند و هرگز دوباره تکرار نمی‌شوند. همین موضوع به ردیابی بهتر مطالب و مقالات سایت کمک می‌کند
  • گوگل بارها اعلام داشته است که با استفاده از توضیحات متا در سئو توانسته کاربران را بهتر هدایت کند
مطلب پیشنهادی  بررسی 5 راه برای افزایش کاربر وبلاگ در وردپرس

مروری بر آینده توضیحات متا در سئو

با وجود تمام این مزایا و خصلت‌های بی‌نظیری که توضیحات متا دارند، هیچ بخشی نظیر این قسمت در سئو نمی‌تواند جعلی و گمراه‌کننده باشد. بسیاری از کاربران با پر کردن توضیحات متا از سیگنال‌های اصلی رنکینگ مثل کلمات کلیدی سعی دارند موتور جستجو را به سمت مطلب خود جذب کنند.

آینده توضیحات متا در سال ۲۰۱۸

با توجه به مشکلاتی که استفاده از توضیحات متا به دنبال داشته است پیش بینی ما این است که این بخش به زودی زود از چرخه سئو حذف می‌شود. اما برای حذف آن قطعا باید جایگزین منطقی و بهتری وجود داشته باشد که هم اکنون نیست!

شاید تنها راه حل برای مقابله با تقلب‌هایی که کاربران در تنظیم این بخش دارند تولید خودکار توضیحات متا در سئو توسط خود گوگل باشد. چنان چه که اکنون نیز انجام می‌شود. با این حال تولید خودکار توضیحات توسط هم بار سنگینی برای این موتور جستجو است و هم کنترل آن را به طور کامل از وب سایت‌ها می‌گیرد.

با وجود این محدودیت‌ها به نظر می‌رسد آخرین پیش‌بینی برای سئو در سال ۲۰۱۸ همان نفوذ قبلی توضیحات متا در جستجو مطالب باشد و گوگل همچنان به این بخش، حداقل تا پایان سال توجه کند.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *