سئو در سال ۲۰۱۷: مروری بر عوامل موثر در رنکینگ در سال جاری

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / سئو در سال ۲۰۱۷: مروری بر عوامل موثر در رنکینگ در سال جاری
سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

سئو در سال ۲۰۱۷: مروری بر عوامل موثر در رنکینگ در سال جاری

دقیقا مشخص نیست اما آمار و اسناد نشان می دهد الگوریتم های گوگل بر اساس ۲۰۰ عنصر موثر که از آن ها با عنوان سیگنال یاد می شود تشکیل شده است. این سیگنال ها هستند که الگوریتم ها را می سازند و کاربر را ملزم می کنند این کار را بکند؛ اما از انجام کار دیگر دست بکشد! با این حال هر وبمستر فقط ۲۴ ساعت در شبانه روز وقت دارد و حتی اگر قرار باشد این ۲۴ ساعت را به پای گوگل بریزد باز هم نمی تواند این ۲۰۰ عنصر یا عوامل موثر در رنکینگ را شناخته و پیاده سازی کند. به همین دلیل است که همه ساله تعدادی از این سیگنال های مهم که به نظر می رسد با توجه به سابقه گوگل پراهمیت تر باشند گلچین و به عنوان پکیج سئو معرفی می شوند؛ مثلا سئو در سال ۲۰۱۷.

سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

با توجه به این که سال جاری رو به اتمام است به زودی گوگل با طرح و نقشه های تازه ای همه را شگفت زده خواهد کرد تصمیم گرفتیم نگاهی داشته باشیم بر عوامل موثر در رنکینگ در سال جاری و آن چه که در سئو در سال ۲۰۱۷ گذشت. همراه ما باشید.

سئو در سال ۲۰۱۷ و عوامل موثر بر رنکینگ

عوامل موثر بر رتبه بندی سایت ها بی شمار هستند؛ با این حال برخی از آن ها را که احتمالا بیش تر برای کاربران سوال برانگیز بوده است را بررسی خواهیم کرد:

بک لینک ها

در سال ۲۰۱۷ هم مشابه با سال ۲۰۱۶ همچنان مدیریت صحیح بک لینک ها و تولید لینک های متناسب با محتوا نشانه اعتبار هر سایت می باشد. عملکرد گوگل نشان می دهد که کیفیت بک لینک ها را برای سئو در سال ۲۰۱۷ با توجه به فاکتورهای زیر ارزیابی می نماید:

مطلب پیشنهادی  11 کلید طلایی در تولید محتوا مطابق با استاندارد 2018

امتیاز لینک ها

گوگل تاثیر بک لینک ها را بر رنکینگ با استفاده از link score یا امتیاز بندی لینک ها اعمال می کند. این امتیاز بر اساس تعداد لینک های داخلی و لینک های منفردی محاسبه می شود که وارد سایت شما می شوند. در این امتیاز بندی گوگل به جزئیات مختلفی توجه می کند. مثلا اگر دو لینک از یک سایت وارد شوند از نظر گوگل یک لینک هستند و یک امتیاز مثبت برای شما دارد.

سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

مرتبط بودن انکر تکست ها

انکرتکست ها یا متن هایی که حاوی لینک هستند نیز در تهیه بک لینک ها اهمیت دارند. با توجه به آخرین تغییرات الگوریتم پنگوئن انکر تکست ها باید در عین تنوع زایی به کل مطلب مرتبط باشند.

محتوا

خلاصه نویسی اصل اول تولید محتوا است؛ اما هر محتوا خلاصه ای قطعا بهینه نیست! محتوا طبق اصول سئو در سال ۲۰۱۷  باید با توجه به موارد زیر تهیه شود:

استفاده از کلیدواژه ها

کلیدواژه ها در عنوان یا تیتر محتوا، استفاده از کلمات کلیدی در تگ های عنوان و توضیحات متا همچنان در سال ۲۰۱۷ مورد بحث قرار می گیرند و هیچ یک از آن ها بی اهمیت نشده اند.

طول مطلب

در تحلیل فنی محتوا در سئو طول مطالبی که تهیه می کنیم مهم هستند؛ اما نمی توان دقیقا گفت چه تعداد کاراکتر برای یک مطلب کافی به نظر می رسد. برای تعیین طول بهینه محتوا بهتر است به اصل مطلب و انتقال موضوع توجه کنیم.

یکی از ابزارهای مورد تایید WebSite Auditor است. این ابزار قادر است همزمان طول محتوا را در کنار میزان به کارگیری کلمات کلیدی در کل سایت آنالیز کند.

سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

سئو فنی

بخش سئو تکنیکی یا فنی به قسمت هایی مربوط می شود که عمدتا نمود ظاهری ندارند اما در تجربه کاربری کاربران سایت موثر هستند؛ مثلا:

سرعت سایت

در سال ۲۰۱۶ حداقل تا حداکثر زمان بارگذاری یک سایت بین ۱ تا ۳ ثانیه بود؛ اما اکنون زمان بهینه از نظر گوگل برای باز شدن یک سایت تا ۲ ثانیه است. به همین دلیل لازم است بیش تر نسبت به بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس خود دقت کنید و به عواملی که کندی سرعت سایت را باعث می شوند نظیر اسکریپت ها، تصاویر و فایل های CSS بیش تر توجه کنید.

مطلب پیشنهادی  عدم نمایش نوار ابزار در وردپرس

نسخه موبایل

در گذشته نه، ولی برای سئو در سال ۲۰۱۷ نسخه موبایل آن قدر مهم شده است که گوگل اعلام کرده در صورت عدم سازگاری سایت ها با دستگاه های موبایل، به هیچ وجه در نتایج گوگل نمایش داده نمی شوند. از آن جایی که بالغ بر ۸۵ درصد جستجوهای گوگل از طریق موبایل انجام می شود بنابراین چنین سایتی عملا هیچ آینده ای نخواهد داشت.

بهینه بودن وب سایت برای دستگاه های موبایل را نیز می توان با استفاده از ابزار WebSite Auditor سنجید. این ابزار دو گزینه Page usability (Mobile) و Page speed (Desktop) دارد که سرعت سایت و سازگاری سایت با موبایل را نشان می دهد.

سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

تجربه کاربری

کاربرانی که در گوگل جستجو می کنند بهترین راهنما گوگل برای رتبه بندی سایت ها هستند. از این رو مبحث تجربه کاربری مطرح شده و اکنون یکی از داغ ترین مباحث موجود در بهینه سازی سایت ها برای سئو در سال ۲۰۱۷ می باشد تا گوگل در رنکینگ سایت ها بهتر عمل کند.

در بحث تجربه کاربری مفاهمی متعددی جای می گیرند:

CTR ( نرخ کلیک نسبت به رتبه)

دفعاتی که کلیک روی یکی از مطالب سایت شما انجام شده یا دفعاتی که سایت شما به کاربر نمایش داده شده است با مفهوم CTR مشخص می شود. بهترین راه برای مشاهده این فاکتور آشنایی با شیوه آنالیز اطلاعات در کنسول جستجو گوگل است. به طور کلی اطلاعات کنسول گوگل نسبت به منابع دیگر برای فاکتورهای مختلفی مثل CTR قابل اعتمادتر است.

تصویر زیر داده های گزارش کنسول گوگل برای سه شاخصه Clicks ، Impressions و CTR می باشد:

سئو در سال 2017 و عوامل موثر بر رنکینگ

متوسط CTR کاملا نسبی است و به کوئری ها در روز بستگی دارد. اگر انتظار رتبه اول گوگل بودن را دارید نرخ متناسب شما برای CTR حدود ۳۰ درصد، برای جایگاه دوم ۱۵ درصد و برای جایگاه سوم ۱۰ درصد می باشد.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *