منو

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری با 6 ترفند جادویی در وردپرس

خانه / سئو / آموزش سئو / افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری با 6 ترفند جادویی در وردپرس
افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری با 6 ترفند جادویی در وردپرس

یکی از دلایلی که باعث می شود سئو کلاه سیاه همواره از دید سئوکاران، کاربران و خود گوگل نکوهیده باشد افزایش ترافیک غیرطبیعی و کاربرانی است که فقط یک کاربر هستند و هیچ تعاملی از خود نشان نمی دهند. همه آن کاربرانی که تعدادشان بعد از سئو کلاه سیاه یا هر ترفند غیرقانونی که در حکم دور زدن گوگل است به صورت چشمگیری رشد می یابد بیش تر شبیه یک مجسمه هستند تا یک کاربر واقعی! مجسمه هایی که همواره حضورشان میان تعداد کاربران آنلاین، تعداد کاربران روزانه یا ماهانه سایت احساس می شود اما خبری از آن ها در فروش و سودی که به صورت روزانه محسابه می کنیم نیست! به خاطر همین مشکل بود که در ارزیابی سئو مفهومی به نام نرخ تبدیل کاربر به مشتری مطرح شد.

تعاریف متعددی برای نرخ تبدیل کاربر به مشتری ارائه شده است. تعاریف رسمی و کاملا استاندارد. مثلا برخی نرخ تبدیل کاربر به مشتری درصدی از کاربران می دانند که حضورشان در سایت منجر به خرید می شود. برخی هم فعالیت این کاربران را کلی تر در نظر می گیرند و معتقدند نرخ تبدیل کاربر به مشتری نشانگر هر گونه عملکر مثبت و مطلوب کاربر برای ما در سایت است. به زبان ساده تر وقتی نرخ تبدیل کاربر به مشتری بالا باشد یعنی مشتریان ما مجسمه نبوده اند و حضور آن ها در بخش های مختلف سایت به عنوان یک عضو طبیعی و زنده احساس می شود!

اما مهم تر از این چگونگی شناخت افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری است. هر چند که راه های زیادی پیش روی شما برای بهبود این فاکتور قرار دارد اما توصیه می کنیم ترفندهای دیجی وردپرس را مطالعه کرده و این بار سئو وردپرس خود را جادو کنید!

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

راه هایی که با استفاده از آن ها می توان به صورت کاملا قانونی به بهبود رنکینگ سایت وردپرسی پرداخت عبارتند از:

مطلب پیشنهادی  نیم نگاهی بر عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

تولید محتوایی که کیفیت قابل قبول دارد

ما می دانیم که گوگل به خوبی کلمات، عبارات و نوع محتوایی که به کار می بریم را تشخیص می دهد. اما برای این که هر گونه خطا گوگل را به زیر صفر برسانیم لازم داریم با افزایش کیفیت محتوا از این موضوع اطمینان پیدا کنیم.

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

اصول و راه های مختلفی برای تولید محتوا با کیفیت مطرح می شود؛ اما خود شما هم می توانید استایل خاص خودتان را داشته باشید و به این ترتیب گوگل را به سبک و سیاق خود عادت دهید.

آنالیز محتوا از نظر نرخ تبدیل کاربر به مشتری

کیفیت محتوا یک سایت را با اندازه گیری فاکتورهای مختلفی می توان زیر نظر داشت یا در واقع آنالیز نمود:

 1. ترافیک روزانه سایت
 2. رنکینگ یا رتبه فعلی سایت
 3. تعامل کاربران در خرید محصولات خصوصا در شرایط ویژه فروش
 4. درصد درآمد یا سود ماهانه از سایت

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

فراخوانی کاربر به شکل صحیح

هر بخشی که در سایت قرار داده می شود؛ چه ویدیو باشد و چه متن باید به شکل صحیح کاربر را به سمت یک عکس العمل ویژه فرا خواند. برای این که بتوانید معنا صحیح فراخوانی کاربر در سایت وردپرسی را تشخیص دهید باید ببینید کاربر شما در کدام دسته قرار می گیرد:

 1. صرفا یک مصرف کننده می باشد که مطالب و آموزش ها یا خدمات سایت استفاده کرده است؟
 2. علاوه بر این که از مطالب استفاده کرده نوعی واکنش مثبت و مطلوب را از خود نشان داده است

به این مثال توجه کنید:

موفقیت این سایت در جذب کاربر و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری عدم استفاده او از اشتراک خبرنامه یا هر گونه ترکیب مشابه و تکراری دیگر است. خود کادری که در این سایت به کار برده شده با طراحی و ظاهر جذابی که دارد کاربر را برای ثبت ایمیل اغوا می کند!

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

طراحی بخش مربوط به اشتراک خبرنامه

خبرنامه راه خوبی برای حفظ ارتباط با مشتری است. همین که ایمیلی از مشتری داشته باشید و بتوانید بعدها در بازاریابی ایمیلی از آن استفاده کنید یعنی مشتری شما دیگر صرفا مصرف کننده نیست!

مطلب پیشنهادی  از لینک بیلدینگ تا کسب لینک - راهنما کامل سئو سایت از طریق لینک ها

به جای این که با گنجاندن کادر اشتراک در خبرنامه هر جا چهره خسته کننده ای از سایت خود را به کاربر عرضه کنید بهتر است با یک طراحی جذاب و یک بار از او بخواهید که مایل است در خبرنامه شرکت کند یا نه؟

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

برخی در طراحی این بخش از عبارات محاوره ای استفاده می کنند و برخی هم کادر مربوط به ثبت ایمیل را قبل از باز شدن هر صفحه به کاربر نمایش می دهند.

به مثال زیر توجه کنید:

بسیاری از سایت های انگلیسی زبان از کادرهای بزرگی شبیه به تصویر بالا برای ثبت ایمیل و عضویت در خبرنامه استفاده می کنند. اگر به تصویر دقت کنید گزینه shop در بالا کادر نیز دیده می شود که آن نیز به نحوی دعوت از مشتری برای ادامه خرید و بازگشت به صفحه خرید می باشد.

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

استفاده از انواع و افسام محتوا

یکی دیگر از راه های افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری این است که بپذیریم به تعداد هر بازدیدکننده سلیقه و نیاز وجود دارد. از این رو همه کاربران به یک نوع محتوا نیاز ندارند و هر یک ممکن است شکل متفاوتی از محتوا را بپسندند.

یک سایت استاندارد باید ترکیبی از انواع و اقسام محتوا را در بر داشته باشد. از جمله:

 •  اینفوگرافیک
 • فیلم
 • مطالعات موردی
 • آزمایشات
 •   اخبار
 •   آموزش ها
 •   تالیفات

استفاده از لایت باکس برای فرم همکاری و ثبت اطلاعات

اگر با ایجاد گالری در وردپرس آشنایی داشته باشید حتما اسم لایت باکس هم به گوشتان خورده است. لایت باکس باکس های موقتی هستند که در صورت عدم واکنش و پاسخ مطلوب از مخاطب ناپدید می شوند. این باکس ها به شکل زیر و برای افزایش تعامل و سپس نرخ تبدیل کاربر به مشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری در وردپرس

هر چند که این باکس ها دائمی نیستند اما علاوه بر اشتراک در خبرنامه می توان برای اعلام محصولات جدید، تخفیف های گروهی بزرگ و جشنواره های خاص از آن ها استفاده نمود.

شما چه فکر می کنید؟

کدام ترفند معرفی شده برای بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری سایت شما موثرتر بوده است؟ با توجه به تغییرات مداوم استراتژی های گوگل سرمایه گذاری روی کدام یک را بیش تر توصیه می کنید؟

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =