دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

بهبود سئو صفحه محصولات در ووکامرس با ۵ نکته کلیدی

خانه / وردپرس / افزونه وردپرس / ووکامرس / آموزش ووکامرس / بهبود سئو صفحه محصولات در ووکامرس با ۵ نکته کلیدی
بهبود سئوی محصولات در ووکامرس
بهبود سئوی محصولات در ووکامرس

بهبود سئو صفحه محصولات در ووکامرس با ۵ نکته کلیدی

میتوان بهینه سازی سایت را برای موتور های جست و جو اینطور توصیف نمود که انجام عملیاتی برای افزایش بازدید سایت با افزایش رنکینگ سایت در موتورهای جست و جو با استفاده از کلمات کلیدی، مطمنا واژگانی مانند SEO و keywords زیاد به گوشتان خورده است. در این مقاله ما قصد داریم با شرح نکاتی و معرفی یک افزونه سئو وردپرس برای سئو سازی محصولات در ووکامرس را مرور کرده و به آن کمک کنیم.

SEO: این موضوع با مرحله ای ارتباط دارد که رنکینگ سایت را بر روی موتورهای جستجو (مانند Google و Bing ) با استفاده از کلمات کلیدی و مهم بهبود میبخشیم. پایه SEO بر مبنای تجربیات و اطلاعات بالا در یک سایت گذاشته میشود و شما در مرحله اول این کار را با محتوای مطلوب و ساختار ساده سایت انجام میدهید.

Keywords (کلمات کلیدی): کلمات کلیدی شامل عبارتی منحصر به فرد و خاص هستند که با موضوع صفحات مربوطه و اهداف سایت در ارتباط هستند و برای افزایش سطح بهینه سازی جست و جو روی آن ها انجام میشود. به عنوان مثال اگر تجارت اینترنتی شما مربوط ماشین میباشد .

بهبود سئوی محصولات در ووکامرس

شما صفحات فروشگاه ووکامرس خود را با کلمات کلیدی خاص و مرتبط با همان صفحه آن صفحه را بهینه کنید. این کار به شما کمک میکند تا ترافیک سایت را در صفحه ای که کاربران سرچ میکنند بالا ببرید. به عنوان مثال وقتی کاربری فروشگاه شما را سرچ میکند، موتور های جست و جو مسلما فروشگاه شما را در رنکینگ بالاتری نسبت به بقیه فروشگاه نشان میدهد.
در ادامه به نکاتی که با کمک آن ها میتوانید محصولات ووکامرس خود را سئو کرده و به عبارت دیگر صفحات فروشگاهتان را بهینه کنید میپردازیم:

۱- انتخاب کلمات کلیدی

اولین مرحله سئو ووکامرس و در اصل زیر بنای آن کلمات کلیدی هستند.البته کاربرد کلمه کلیدی برای همه محصولات یکسان نیست و برای بهینه شدن محتوا برای هر محصول متفاوت است. به عنوان مثال، اگر تجارت شما فروش کفش های چرم و کفش های پارچه ای است نباید صفحات شما فقط با کلمه کفش بهینه شود بلکه باید به جای کفش از عبارت هایی از قبیل کفش چرم یا کفش پارچه ای استفاده کنید.
با انجام این کار وقتی فردی در اینترنت کفش چرم را سرچ میکند مسلما صفحه ای که مربوط به کفش های پارچه ای میباشد دارای شانس کمتری میباشد که در بالای صفحات مربوط به کفش چرم نشان داده شود. در این مرحله نتیجه میگیریم یکی از اصلی ترین اقدامات در بهبود سئوی محصولات در ووکامرس ریز کردن کلمات کلیدی میباشد.

مطلب پیشنهادی  قالب فروشگاهی ووکامرس KoolShop کول شاپ

۲- عنوان و توضیحات متا در محتوا

دو تا از مواردی که بسیار موثر در بهبود سئوی محصولات در ووکامرس هستند و در سرچ آن نمایش داده میشوند عنوان و توضیحات متای صفحه محصول میباشد. یکی از مواردی که موجب میشود صفحه شما رنکینگ بالاتری را کسب مرده و آن را برای جستجوی افراد مشخص کند این است که شما باید تلاش کنید تا کلمات کلیدی را برای عنوان و توضیحات متا در هر صفحه به کار ببرید.
تلاش خود را بر این موضوع بذارید که عنوان و توضیحات مرتبط با هرصفحه در نتایج سرچ ها کامل نمایش داده شود. شما این کار را با خلاصه کردن و کوتاه نمودن عنوان و توضیحات متای مربوط به صفحه میتوانید انجام دهید.

  • برای عنوان، طول عبارت بین ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر باشد.
  • برای توضیحات متا، طول عبارت بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر باشد.

۳- تولید محتوای با کیفیت و متحصر به فرد صفحه محصول

شما با در نظر گرفتن محتوای مناسب برای توضیح محصول خود اعتبار برندتان را به رخ بکشید. اگر میخواهید در سئوی محصولات ووکامرس و بهبود آن ها همیشه دربهترین رده باشید باید از رونوشت های قدیمی و ساده که بسیار خسته کننده هستند برای توضیح محصولات و خدماتتان چشم پوشی کنید و شیوه گفتاری نوین را که کاربر پسند باشد استفاده کنید.

برای این کار راه های زیادی مانند استفاده از مشخصات فنی محصول یا مدل آن موجود میباشد البته بهتر است که به علت آن که کاربرانی که با محصولات شما آشنا نستند محصول شما را ساده تر بشناسند از موارد عام تری استفاده کنید.

۴- تصاویر و برچسب های تصویر

یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش رنکینگ سایت شما شده و باعث میشود تا افراد وقت بیشتری را سایت شما بگذارنند استفاده از تصاویر محصولاتتان با کیفیت عالی میباشد زیرا یک تصویر بهترین موردیست که افراد میتوانند ایده آن محصول را بهتر و ساده تر درک کنند.
شما میتوانید با استفاده از ALT tags توضیحاتی را از تصویر مورد نظر بدهید تا مشخص شود که این تصویر در ارتباط با چیست؟ اما به این نکته توجه داشته باشید که شما فقط در صورت استفاده از ALT tags میتوانید این کار را انجام دهید زیر این ALT tags است که متن ها را به موتور های جست و جو میدهد. موتور های جست و جو وقتی به سمت سایت شما می آیند هیچ متنی را در تصاویر نمیخوانند. شما میتوانید برای بهبود سئو سایت خود متن خاص با کلمات کلیدی را برای هر تصویر در این صفحه در نظربگیرید.

مطلب پیشنهادی  تنظیمات حرفه ای افزونه All in one SEO Pack آموزش تصویری

۵- بیان نظرات در صفحه محصول

نمایش نظرات کاربران میتواند به دو علت اصلی به فروشگاه شما کمک کند، اولین دلیل این است که کاربران در این زمینه ها مایل به استفاده از تجربیات کاربران دیگرند. نمایش نظرات مانند این است که مردم کلمه ای راجع به محصولی حرف بزنند و همانند همین موضوع پتانسیل بیشتری به کاربران میدهد تا اینکه شما فقط محصول فروشگاهتان را توصیف کنید. این هم یکی دیگر از عواملیست که به سئوی محصولات در ووکامرس کمک میکند زیرا افراد بیشتر از آنکه مایل به جست و جوی محصول در جای دیگه باشند مایل به این هستند که مدت بیشتری را صرف مطالعه نظرات کاربران کنند.
دومین دلیل این است که شما با خواندن این نظریات که هر کدام اعتقاد یک کاربر یا انتقاد و پیشنهاد آن است قادر به این میباشید که محصولاتتان را کاربر پسند تر و اختصاصی تر تولید کنید.

بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی با Yoast SEO

شاید شما بگویید که انجام تمام موارد بالا و هماهنگیشان سخت است. اما نگران نباشید زیرا افزونه Yoast SEO plugin در خدمت شماست. شما میتوانید با استفاده از افزونه Yoast SEO plugin استراتژی خود را برای بهتر سئو شدن محصولات در ووکامرس با ساختن عناصر اساسی و ضروری مانند XML sitemaps و OpenGraph و… بهتر مدیریت کرده و چک لیستی برای هر صفحه محصول خود در فروشگاه تان تهیه کنید.

واضح تر بگوییم شما با کمک این افزونه میتوانید یک واژه کلیدی را که برای هرصفحه اختصاص دهید. به علاوه این افزونه برای هر کلمه یک چک لیست برای بهبود سئوی محصولات در ووکامرس می سازد که این اطلاعات را میدهد که آن کلمه مربوط به کدام بخش است . مربوط به سربرگ، عنوان، توضیح متا و غیره کدام؟ علاوه بر این موارد تعداد کاراکترها یا حروف آنها را هم می شمرد وحجم آن کلمه و برچسب های مربوط به تصاویر و غیره را هم مشخص می کند.
بعد از همه این ها افزونه Yoast SEO plugin به شما کمک میکند که با اجرای OpenGraph در هر زمانی به سایت های اجتماعی اطلاعات ویژه ای لینک کنید. توضیحات کامل آموزش تنظیمات wordpress seo by yoast را این مقاله بخوانید

نتیجه

بهبود سئوی محصولات در ووکامرس یکی از مهم ترین عوامل است زیرا هم محصولاتتان آسان تر یافت میشود و هم فروش و شهرت فروشگاه شما را افزایش میدهد. عامل اصلی بهبود سئو محتوای کاربر پسند و مفید و داشتن ایده توصیفی میباشد که شما میتوانید با توجه به نکاتی ساده این کار را انجام دهید.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (1 رای, میانگین 5٫00 از 5)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *