نمایش آخرین زمان آپدیت پست ها در وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نمایش آخرین زمان آپدیت پست ها در وردپرس
post-update

نمایش آخرین زمان آپدیت پست ها در وردپرس

آیا میخواهید آخرین زمان آپدیت پست ها را در وردپرس نمایش دهید؟ بعضی از وبسایت ها مطالب قدیمی و قبلی خود را آپدیت میکنند و میخواهند که کاربران زمان آپدیت پست را بدانند. به اصطلاح مشخص باشد که بروز رسانی مطلب چه زمانی رخ داده و تاریخ آن را مشاهده کنند. در این مقاله دیجی وردپرس با هم در مورد نحوه نمایش آخرین زمان آپدیت شدن پست ها در وردپرس صحبت می کنیم.

آموزش نحوه نمایش آخرین زمان آپدیت پست ها در وردپرس

بیشتر قالب ها معمولا تاریخ انتشار پست ها را نمایش میدهند، و این برای بیشتر وبلاگ ها و وبسایت های استاتیک مشکلی ندارد. وردپرس همچنین دارای وبسایت هایی است که پست های گذشته خود را نیر آپدیت میکنند و تاریخ و زمان آپدیت برای این وبسایت ها مهم است.

بیشتر وبسایت ها نیز هیچ تاریخی در مطالب خود نمایش نمیدهند، و این موضوع خوبی نیست و مطالب سایت ها باید دارای تاریخ باشد. بیاید کار را شروع کنیم و تاریخ آخرین آپدیت را در مطالب خود نمایش دهیم.

نمایش آخرین تاریخ آپدیت مطالب در وردپرس

در این مطلب نیاز پیدا خواهید کرد تا به فایل های وردپرس خود کد اضافه کنید و آنها را ویرایش کنید. در ادامه شما را با روش هایی برای نمایش آخرین تاریخ آپدیت پست ها آشنا خواهم کرد.

روش اول: نمایش آخرین تاریخ آپدیت مطالب قبل از محتوای پست

برای استفاده از این روش نیاز خواهید داشت تا کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید:
function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
$updated_date = the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = the_modified_time(); 
$custom_content = '

Last updated on'. $updated_date . 'at'. $updated_time .'

'; 
} 

  $custom_content .= $content;
  return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

این کد چک میکند که آیا تاریخ انتشار و تاریخ ویرایش پست باهم فرق دارند یا خیر، سپس تاریخ آخرین ویرایش را قبل از محتوای داخل پست نمایش خواهد داد.
شما میتوانید یکسری استایل های سفارشی CSS به آن اضافه کنید تا ظاهر زیباتری داشته باشد. میتوانید برای شروع از مثال زیر استفاده کنید:

.last-updated {
  font-size: small;
  text-transform: uppercase;
  background-color: #fffdd4;
} 

تاریخ آپدیت به این شکل نمایش داده خواهد شد:

مطلب پیشنهادی  افزونه ارسال مطلب به اینستاگرام Instagram Auto Poster

lastupdated-post

روش دوم: نمایش آخرین تاریخ آپدیت در کدهای قالب وردپرس شما

در صورت استفاده از این روش نیاز خواهید داشت تا یکسری از فایل های وردپرس را ویرایش کنید. بسیاری از قالب های وردپرس از برچسب های تم خود استفاده میکنند که این برچسب ها نحوه نمایش متا دیتای پست مانند تاریخ و زمان را مشخص میکنند.

برخی از قالب ها از محتوای تم ها یا بخش های مختلف تم ها برای نمایش پست ها استفاده میکنند. قالب های کمی از single.php و archive.php  و فایل های دیگر استفاده خواهند کرد تا محتوا و اطلاعات متا را نمایش دهند.

شما باید دنبال قطه کدی باشید که عامل نمایش تاریخ و زمان است، سپس میتوانید آن را با کد زیر جایگزین کنید و یا این کد را بعد از کد نمایش تاریخ و زمان قرار دهید.$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
echo "

Last modified on "; 
the_modified_time('F jS, Y'); 
echo " at "; 
the_modified_time(); 
echo "

 "; } 

اکنون تاریخ آخرین ویرایش به این شکل نمایش داده خواهد شد:

lastmodified

روش سوم: نمایش آخرین تاریخ ویرایش پست ها در وردپرس با استفاده از افزونه وردپرس

اکنون ممکن است بگویید که چرا این روش را از همان اول به شما نگفتم، زیرا این روش به یک دلیل توصیه نمیشود، و آن این است که این افزونه حدود ۲ سال است که آپدیت نشده است و ممکن است دارای حفره های امنیتی باشد و یا با نسخه های جدید وردپرس سازگاری کامل نداشته باشد، ولی به هر حال انتخاب با خودتان است و میتوانید از این روش نیز استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی  نمایش خلاصه متن پست های محافظت شده

شما با استفاده از افزونه WP last modified میتوانید به راحتی تمام کار هایی که در دو روش بالا با استفاده از کدنویسی آموزش دادم را تنها با چند کلیک و بدون دردسر انجام دهید. میتوانید با استفاده از این افزونه تاریخ و زمان دقیق آخرین ویرایش هر صفحه و یا پست را در بالا و یا پایین محتوای آنها نمایش دهید و استایل و متن آنها را تغییر دهید، در ادامه تصویری از محیط افزونه را قرار داده ام تا محیط آن را مشاهده کرده باشید؛

WP-Last-Modified

صفحه دانلود افزونه WP last modified

حال انتخاب با خودتان است، میتوانید از هر روشی کد در نظر خودتان بهتر است استفاده کنید، ولی بدانید که هر سختی دلیل خودش را نیز دارد، و در بعضی مواقع بهتر است تا دردستر های کدنویسی را به جان بخریم.

 

Most WordPress themes usually show the date when a post was last published. This is fine for most blogs and static websites.

However, WordPress is also used by websites where old articles are regularly updated (like ours). This last updated date and time is important information for those publications. in this article I’m gonna give you 3 methods to show the last modified date of posts.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.