چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

کلمات کلیدی LSI کشف ارتباط معنایی پنهان در گوگل

خانه / سئو / آموزش سئو / کلمات کلیدی LSI کشف ارتباط معنایی پنهان در گوگل
کلمات کلیدی LSI در گوگل
آشنایی با کلمات کلیدی LSI در گوگل

کلمات کلیدی LSI کشف ارتباط معنایی پنهان در گوگل

تا به حال به این فکر کرده اید که گوگل باهوش و قدرتمند ما چه طور می‌تواند فرق واژه دوست به معنا رفیق و دوست به معنا علاقه و محبت را تشخیص دهد؟ تا به حال فکر کرده اید گوگل چه طور باید از شیوه تایپ واژه ای مثل شیر متوجه شود منظور شما شیر جنگل است یا همان شیری که به صورت روزانه مصرف می کنید؟ ۹۰ درصد کاربرانی که از گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند یا مدیر وب سایتی هستند و کلمات کلیدی هدف خود را مشخص می‌نمایند نمی‌دانند اصلا گوگل چه طور تمایز کلمات مشابه به لحاظ ظاهری اما متفاوت به لحاظ معنایی را تمیز می‌دهد و این برای کسی که به دنبال آشنایی با الگوریتم‌های گوگل و شیوه عملکرد آن است عجیب است! اگر با این سیستم آشنایی ندارید نیازی به جستجو نیست. کلمات کلیدی LSI سوژه بحث آموزش سئو امروز ما در دیجی وردپرس است که قصد داریم خیلی جزئی و مفید بدان بپردازیم.

 کلمات کلیدی LSI در گوگل
کلمات کلیدی LSI در گوگل

LSI  مخفف عبارت Latent Semantic Indexing است. اگر بخواهیم خیلی عامیانه و ساده این ترکیب را ترجمه کنیم LSI به معنا دسته‌بندی کلمات مشابه دارای معانی نهان است. اما معنای دقیق آن نمایه بندی مخفی و نهفته کلمات از نظر معنایی می‌باشد. اگر با چگونگی استفاده از این دایره لغات و اهمیت آن برای گوگل آشنا باشید بخش مهم سئو یعنی انتخاب کلیدواژه‌ها برایتان ساده می‌شود.

آشنایی با کلمات کلیدی LSI در گوگل

مهم‌تر از فاکتور‌هایی مثل تاثیر ساختار سایت بر سئو کلمات کلیدی هستند که هدف یک سایت خواهند بود. LSI چیزی نیست جز یک رابطه ریاضی میان کلمات و معانی مشابه هم. گوگل لیست یلند بالایی از این کلمات دارد که با جستجو ساده‌ای می‌توانید به آن‌ها دسترسی یابید. ارتباط مفاهیم در محتوا سئو به وسیله متد LSI یا نمایه بندی معنایی مشخص می‌شود. زمانی که یک صفحه اینترنتی توسط خزنده گوگل ردیابی و چک می‌شود مجموعه‌ای از این کلمات کلیدی که معانی نهفته مشابه دارند جمع‌آوری شده و به عنوان کلمه کلیدی اصلی توسط گوگل با درخواست کاربر مقایسه می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  بررسی تاکتیک های منسوخ شده در سئو

اصلا چرا LSI؟

با خود می‌گویید استفاده از کلمات کلیدی LSI اصلا چه لزومی دارد؟ فرض کنید شما همزمان کلمه بهینه‌سازی را در مطلب خود به کار برده‌اید. اگر گوگل نتواند تشابه معنایی این واژه را با کلمه سئو تشخیص دهد فقط در صورتی کاربر را به سمت سایت شما هدایت می‌کند که از واژه بهینه سازی استفاده کرده باشد و کلمات مشابه و معادل مثل سئو بی تاثیر هستند.

آشنایی با کلمات کلیدی LSI در گوگل
کلمات کلیدی LSI

یکی دیگر از کاربرد‌های این سیستم گوگل ردیابی کلمات مشابهی است که می‌تواند به دنبال تایپ یک کلمه هدف جستجو کاربر قرار گیرد. مثلا وقتی که بازدیدکننده به دنبال ماشین‌های لوکس کلاسیک می‌گردد مسلما کلماتی مثل آستین، بنتلی، مزایده ماشین و… می‌توانند برای او جالب توجه باشند.

LSI در گرو تولید محتوا قوی و پر معنا

نباید اثر تولید محتوا را در سئو مطالب دست کم گرفت. در تحلیل فنی محتوا عنوان کردیم که موارد مختلفی در تولید محتوا و در سال ۲۰۱۷ تاثیرگذار هستند. کلمات کلیدی مشابهی که شما در مطلب به کار می‌برید باید در بخش‌های حیاتی نظیر تگ‌های عنوان به کار برده شوند. به عبارت دیگر باید به گوگل سرنخ داد تا بتواند این کلمات مشابه ولی تاثیرگذار را ردیابی کند.

حریص نباشید

اگر تولید محتوا می‌کنید ممکن است بخواهید با چند کلمه کلیدی به صورت همزمان کار کرده تا یک مطلب خاص با جستجو همزمان آن مطالب بالا بیاید. اما حالا که با کلمات کلیدی LSI آشنا هستید به خوبی می‌دانید که نباید در انتخاب کلمات کلیدی حریص بود. گوگل این روز‌ها آن قدر دقیق و سریع عمل می‌کند که می‌تواند ارتباط جزئی ترین کلماتی که در مطلب شما قرار دارد را با کلمات کلیدی هدف و اصلی تشخیص داده و بنابراین از روی آن‌ها هم کاربر را به سمت شما هدایت نماید.

پاسخی دندان شکن به متقلبان

اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که تا کنون در بخش توضیحات متا زیاده‌روی می‌کردید و آن را با انواع و اقسام کلمات کلیدی پر می‌کردید به گوش باشید! گوگل خیلی وقت است که به کلمات کلیدی LSI تجهیز شده است و این خیال خام را از ذهن بسیاری از کاربران پرانده است.

مطلب پیشنهادی  همه آن چه که باید درباره الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار بدانید

آشنایی با کلمات کلیدی LSI در گوگل

به واسطه محتوا خوب می‌توانید مطمئن باشید که رتبه سایت شما نسبت به قبل بهتر می‌شود یا این که حداقل رنک سایت افت پیدا نمی‌کند. هر چند که نمی‌توان تضمین داد به واسطه تولید محتوا کاربردی برای کاربران بتوانید در راس صفحه جستجو گوگل قرار بگیرید!

LSI همیشه ضروری نیست!

برای آن دسته از وب سایت‌هایی که برای اول بودن و دیده شدن عجله‌ای ندارند نگاه به لیست کلمات کلیدی LSI چندان سرنوشت ساز نیست. اما آنان که می‌خواهند رتبه بهتری در گوگل به دست آورند و مشغول رقابت هستند لازم است از این لیست آگاه باشند. مهم‌ترین کاربردی که این لیست دارد تنظیم کلمات مشابه و مرتبط با هم می‌باشد.

نحوه جستجو کلمات کلیدی LSI

برای جستجو این کلمات نیازی به صرف انرژی زیاد ندارید. کافی است کلمه مدنظرتان را در گوگل جستجو کنید. گوگل آن کلمه را در محتوا سایت‌ها بولد یا پررنگ می‌کند و به شما نشان می‌دهد چه کلمات مشابهی در مطلب مطابق با جستجو شما پیدا شده است. به جز این پایین صفحه جستجو بخشی تحت عنوان “جستجو‌های مرتبط” وجود دارد که با راهنمایی آن می‌توان به این کلمات متداول و هم معنی دسترسی یافت.

نحوه به کارگیری کلمات کلیدی LSI

برای این که کلمات شما از نظر معنایی با مفهوم مطلب یکی باشند و بتوانید از این عبارات مشابه به خوبی در جهت بهبود رتبه سایت خود استفاده نمایید به نکات زیر دقت کنید:

  1. عنوان و بدنه مطلب باید مرتبط باشند. به عنوان مثال اگر کل مطلب درباره بازی تنیس است عنوان هم باید ردی از تنیس در خود داشته باشد.
  2. با استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی مقدمات افت سایت خود را برقرار نکنید.
  3. هیچ گاه از برنامه‌های نویسندگی و سرویس‌هایی که ترجمه مشابه مطلب را در اختیار شما قرار می‌دهند بدون ویرایش استفاده نکنید.
  4. از سرویس‌های گوگل برای ارزیابی کیفیت کلمات کلیدی استفاده کنید.

شما چه طور؟

شما هم موقع تولید محتوا کلمات کلیدی LSI را چک می‌کنید؟ شیوه انتخاب کلمات کلیدی شما چه طور است؟

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *