منو

بهترین افزونه آمارگیر فارسی برای وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / بهترین افزونه آمارگیر فارسی برای وردپرس
افزونه آمارگیر فارسی وردپرس

بهترین افزونه آمارگیر فارسی برای وردپرس

نمایش آمار بازدید در وردپرس

ما در این مقاله م خواهیم درباره ی  افزونه های آمارگیر وردپرس با شما وبمستران عزیز صحبت کنیم شاید شما عزیزان تا به حال اسم افزونه آمارگیر فارسی وردپرس wp statistics 3.1.3  رو شنیده اید , باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  این افزونه آمار سایت شما را دقیق نشان می دهد.افزونه WP Statistics داده های آماری سایت شما را به صورت کاملا گرافیکی و در قالب نمودار های مختلف در اختیار شما قرار میدهد. برای کار کردن نیاز به تنظیمات پیچیده ای ندارد و دارای ابزارک های متنوعی برای بخش پیشخوان سایت شماست.

افزونه آمارگیر حرفه ای وردپرس و نمایش آمار سایت

شما وبمستران عزیز خوب می دانید که در وردپرس سیستم های زیادی برای نمایش  آمار بازدید در وردپرس  وجود دارد که هر کدام در انواع مختلفی خدماتی را به وبمستران ارائه می کنند. حال در ابتدای مقاله ما می خواهیم یکی از بهترین و عالی ترین افزونه های وردپرس را  که برای آمار بازدید وردپرس استفاده شده است به شما معرفی کنیم این افزونه  WP Statistics نام دارد  که توسط فرد ایرانی به نام مصطفی صوفی طراحی شده و تا به امروز چیزی بالغ بر هزاران کاربر آن را دانلود کرده اند.

برای نصب هر کدام از افزونه های آمارگیر معرفی شده روی وردپرس خود می توانید در قسمت مدیریت سایت خود به بخش افزونه ها » افزودن مراجعه کنید. در این صفحه سمت چپ یک کادر جستوجو قرار دارد , کافیست نام افزونه را داخل کادر نوشته و جستوجو کنید تا افزونه نمایش داده بشه و بعد اقدام به نصب و فعال سازی کنید. در رابطه با نصب هم اگر آشنایی ندارید آموزش نحوه نصب افزونه وردپرس را مطالعه کنید.

افزونه آمارگیر فارسی وردپرس WP Statistics

افزونه آمارگیر فارسی وردپرس
افزونه آمارگیر فارسی وردپرس

خب در این قسمت از آموزش وردپرس این بخش می خواهیم از این افزونه برای شما وبمستران عزیز توضیحاتی را بدهیم این افزونه می تواند آمار بازدید در وردپرس به صورت کامل به شما نشان دهد.
حال می خواهیم روش کار با افزونه را بگوییم که شما عزیزان براحتی بتوانید از این افزونه استفاده کنید شما باید این افزونه را در پیشخوان وردپرس نصب و فعال کنید. پس از نصب گزینه ای با عنوان “آمار” در منوی سمت راست وردپرس نمایان می شود که شامل تنظیماتی است.

این نکته بسیار مهم می باشد که قبل از راه اندازی افزونه دقت کنید که زمان و تاریخ وردپرس شما دقیق و به زمان محلی تهران باشد.

حال شما  گزینه هایی که در زیر منوی افزونه قرار گرفته اند را مشاهده  کنید. ما فکر می کنیم شما اولین کاری که  انجام می دهید این است که به بخش تنظیمات مراجعه می کنید و تنظیمات افزونه را انجام می دهید .

تنظیمات

خب حالا ما به توضیحاتی در قسمت تنظیمات می پردازیم بایددر بخش تنظیمات ۹ تب مختلف وجود دارد.

عمومی

در بخش عمومی باید بگوییم که با منو هایی روبه رو می شویم که الان به تک تک آنها می پردازیم  قسمت هش‌کردن آدرس آی‌پی  از  تمامی آی پی های مشکوک به سایت جلوگیری می کند , قسمت کاربران حاضر کاربرانی که در سایت حضور دارندرا به شما وبمستران عزیز نمایش می دهد .
قسمت زمان بررسی برای محاسبه کاربران آنلاین مدت زمانی که هر کاربر آنلاین را بررسی می کند.
قسمت ضبط تمام کاربر باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت تمامی کاربرانی را که وارد سایت می شوند با مشخصات ذخیره می کند.
بازدید ها باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت  تعداد بازدیدها در آمار بازدید در وردپرس را نمایش می دهد .
بازدیدکنندگان باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت  تعداد بازدیدکنندگان نمایش  داده می شود .

ذخیره تمامی مرورگر های کاربرباید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت اگر می خواهید کاربران به همراه مرورگرشان به نمایش درآیند می توانید این گزینه را  می توانید شما عزیزان فعال کنید.
ضریب محاسبه هر بازدیدکننده باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت  شمارش بازدیدکنندگان از چه عددی شروع شود.که اصولا از یک شروع می شود .
برگه‌ها باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت  بازدید از هر برگه ای انجام می شود .
رهگیری همه برگه‌ها  باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت بازدید از برگه هامشخص می شود.
پارامترهای نوار از  URI باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت هر نوشته یا کاراکتری پس از آدرس در نوار آدرس را حذف می کند و بررسی نخواهد کرد.

غیرفعال کردن ستون بازدید در لیست برگه/نوشته ها باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت  لیست آمار بازدید در وردپرس در ساید بار بخش نوشته ها یا برگه ها نمایش داده نمی شود .
نمایش آمار در منوبار باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت شما عزیزان  آیا تمایل دارید آمار سایت در نوار فهرست ها نمایش داده شود.
غیرفعال شدن اطلاعیه‌های مدیریت درمورد فعال بودن امکانات باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت اعلان هایی برای مدیر در پیشخوان ارسال می شود که می توانید آن را غیر فعال کنید.
حذف فایل راهنما باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت یک فایل راهنما به حجم ۵ مگابایت وجود دارد.
اضافه کردن عنوان برگه به جستجو های بدون کلمه باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت عناوین برگه ها را در موتورهای جستجو وارد می کند.

مطلب پیشنهادی  افزونه خبرنامه فارسی وردپرس mailpoet newslettrs

اطلاعیه ها

حال به راغ تب بعدی می رویم تا توضیحاتی درباره ی این تب به شما وبمستران عزیز بدهیم آدرس‌های پست‌الکترونیک: باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که این قسمت  مربوط به ایمیلی است که گزارشات آمار به آن ارسال خواهد شد.
بروز رسانی گزارشات:باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت شما  با کلیک کردن گزینه های این بخش میتوانید مشخص کنید که چه زمان هایی ایمیل ارسال شود.
گزارش آماری:باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت با تنظیم کردنش مشخص می کنید که در چه زمانی و از چه طریقی گزارشات به چه شکلی برای شما ارسال شود.

پیشخوان

تب بعدی که می خواهیم درباره ی  گزینه های آن با شما عزیزان صحبت کنیم تب پیشخوان است غیرفعال کردن ابزارک پیشخوان:  باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت می توانید ابزارک آمار بازدید در وردپرس را در پیشخوان فعال یا غیر فعال کنید.
غیرفعال کردن ابزارک بازدید در برگه/نوشته: همچنین  باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت می توانید ابزارک بازدید را در پیشخوان وردپرس فعال یا غیر فعال کنید.
نوع نقشه:باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت نقشه ای برای آمار بازدید در وردپرس در نظر گرفته می شود که به دو صورت JQV و نقشه ی گوگل است.
غیرفعال کردن نقشه:ما به شما وبمستران عزیز در این قسمت توضیحی که می دهیم این است که  شما می توانید نقشه ی آمار را غیر فعال کنید.
دریافت مختصات کشورها از گوگل: باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت اگر از نقشه ی گوگل استفاده می کنید می توانید مختصات کشور ها را با فعال سازی این گزینه دریافت کنید.

سطح دسترسی

سطح کاربری مورد نیاز برای مشاهده آمارگیر وردپرس: باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت شما می توانید سطح دسترسی مورد نظر را برای مشاهده ی آمارگیر وردپرس معین کنید.
سطح کاربری مورد نیاز برای مدیریت آمارگیر وردپرس: شما وبمستران عزیز  می توانید سطح دسترسی مورد نظر را برای مدیریت آمارگیر وردپرس معین کنید.

استثنائات

این نکته را در مورد این تب باید بگوییم که شما وبمستران عزیز  می توانید نقش هایی که نباید در محاسبه ی آمار بازدید در وردپرس نقشی داشته باشند را غیر فعال کنید.
محرومیت آی پی ربات: باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که  در این قسمت لیستی از ربات ها برای شما مشخص شده  است که در لیست سیاه هستند و در صورت ارتقای هر نسخه اگر ربات دیگری بود به این لیست اضافه می شود.

مرور کلی

تب بعدی که می خواهیم درباره ی  گزینه های آن با شما عزیزان صحبت کنیم تب مرور کلی است در  بخش  مرور کلی شما می توانید تمامی آمارها را با جزئیات و به صورت نمودارهای تحلیلی مشاهده کنید

مرورگرها

تب بعدی که می خواهیم درباره ی  گزینه های آن با شما عزیزان صحبت کنیم تب مرورگرها می باشد شما می توانید از قسمت بالایی زمانبندی برای آن مشخص کرده و تاریخ را معین کنید تا به شما بگوید در باره ی زمانی مشخص شده چه مرورگرهایی از سایت شما بازدید کرده اند.

بازدیدها

تب بعدی که می خواهیم درباره ی  گزینه های آن با شما عزیزان صحبت کنیم تب بازدید است که در اینجا بازدیدها را به صورت عددی و نموداری خواهید دید.

آنلاین

تب بعدی که می خواهیم درباره ی  گزینه های آن با شما عزیزان صحبت کنیم تب آنلاین است که شما وبمستران عزیز در این  قسمت می توانید افرادی را که در حال حاضر در سایت شما آنلاین هستند را مشاهده کنید. و شما عزیزان می توانید گزینه هایی با عنوان ارجاع دهندگان، جستجوها، کلمات جستجو شده، برترین بازدید کنندگان، بازدیدکنندگان و بهینه سازی را که امکانات اضافی است مشاهده کنید.

افزونه آمارگیر Jetpack by WordPress.com

Jetpack by WordPress.com

قبل از اینکه بخواهیم کارایی این افزونه را برای شما عزیزان بگوییم اول باید بگوییم که جت پک اصلا چه کاره است؟  در توضیح باید بگوییم که جت پک به خودی خود و به طور کلی، افزونه آمارگیر نیست. کار جت پک این است که به شما اجازه دهد بر روی وبسایت وردپرسی خود که بر روی هاست شخصی شما راه اندازی شده، از قدرت سیستم ابری WordPress.com بهره ببرید. هدف اصلی ما از معرفی افزونه WordPress.com Stats  به شما وبمستران عزیز این بوده که  این افزونه میتواند در بخش مدیریت به شما آمار کاملی از بازدید کننده ها و تعداد نمایش صفحات، تعداد نمایش بر حسب کشور، ارجاع دهنده ها، برترین ارسالها و برگه ها، کلیک های انجام شده بر روی لینک ها، تعداد دنبال کننده ها و به اشتراک گذاری ها و بسیاری از موارد دیگر را به شما ارائه دهد.

افزونه آمارگیر پیشرفته گوگل آنالیز Google Analyticator

درباره ی این افزونه  باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که این افزونه، به طور همزمان در واقع دو کار مهم انجام میدهدکار اولی که انجام می دهد این است که  بی نیاز از ویرایش قالب، کد آنالیتیکز را به سایت شما اضافه میکند. و در قدم بعدی به شما اجازه میدهد امار گوگل آنالیتیکز خود را به طور کامل از طریق بخش مدیریت در وبسایت خود مشاهده نمایید در نهایت هم یک ابزارک کوچک در اختیار شما میگذارد که میتوانید به وسیله ی آن، تعداد بازدیدکنندگان یکتای خود را در یک بازه زمانی دلخواه، برای بازدیدکنندگان وبسایتتان به نمایش در بیاورید.

افزونه آمارگیر اسلیم آنالیز Slimstat Analytics

درباره ی ای این افزونه باید به شما عزیزان بگوییم که این افزونه که نامش اسلیم استت است  یک افزونه آمار گیر واقعا خوب و تر و تمیز است. و این نکته را به شما وبمستران عزیز باید بگوییم که این افزونه به شکل زیبایی میتواند کلیه ی اطلاعات بازدید ها را بر اساس مرورگر، کد کشور، آی پی، زبان، سیستم عامل، کلمات جستجو شده، ارجاع دهنده، نویسنده ارسال و بسیاری از موارد دیگر و در قالب چارت های بسیار زیبا و مرتب برای شما به نمایش بگذارد.  و خوب است که شما وبمستران عزیز بدانید که این افزونه  بر روی موبایل شما نیز بدون نقص اجرا خواهد شد. وباید بگوییم که  افزنه  SlimStat با افزونه هایی همچون W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache و سایر افزونه های از این دست، هماهنگی کامل دارد و بدون مشکل در کنار آنها کار میکند.

مطلب پیشنهادی  آموزش تغییر رمز عبور وردپرس از طریق پایگاه داده

نکته بعدی که درباره ی این افزونه به شما عزیزان می گوییم این است که SlimStat دو بخش جالب و مهم دارد اولین قسمت ابزارک های مخصوص داشبورد مدیریت است که درباره ی این بخش باید بگوییم که اطلاعات آماری اسلیم است را در قالب چارت هایی با طراحی زیبا در داشبورد مدیریت در اختیار شما قرار میدهد. و قسمت دوم که  منبع عظیمی از کد های میانبر یا Shortcode هایی است که به وسیله ی آنها میتوانید به شکل دلخواه خود و به صورت کاملا سفارشی شده آمار کاملی از بازدید های وبسایت خود را در اختیار بازدیدکنندگان وبسایتتان قرار دهید.

 

افزونه آمارگیر حرفه ای وردپرس Visitors Traffic Real Time Statistics

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه قابل توجه است، نوع طراحی پنل کاربری و نمایش نمودار های آن است. همچنین این افزونه از طراحی زیبایی برخوردار است که آن را تا حدی از دیگر افزونه های هم رده اش متمایز میکند. کاربرد این افزونه این است که شما عزیزان با استفاده از این افزونه میتوانید مواردی همچون آمار بازدیدکنندگان، مرورگر آنها، سیستم عامل، بازدید ها و سایر موارد را به طور کامل جمع آوری کرده و مشاهده کنید.

نکته ای که در مورد این افزونه باید گفت این است که علاوه بر نسخه رایگان، این افزونه یک نسخه حرفه ای هم دارد , امکانات متنوع بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

افزونه نمایش آمار بازدید WassUp Real Time Analytics

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه قابل توجه است  است که این افزونه طرفدارهای خاص خودش را دارد

این افزونه در داشبورد مدیریت، در هر لحظه جزئیات بازدیدکنندگان را به خوبی برای شما به نمایش در می آورد. شما وبمستران عزیز میتوانید ببنید همین الان چه کسانی در سایت شما هستند   درباره ی  تنظیمات این افزونه باید بگوییم که تنظیمات  خوبی برای جلوگیری از رشد بیجای دیتابیس در اختیار شما قرار میدهد

این افزونه دارای  یک ابزارک است  که با استفاده از آن میتوانید اطلاعات افراد آنلاین، تعداد کاربران آنلاین ، آخرین ورودی های جستجو، آخرین ارجاع دهنده ها و سیستم عامل بازدیدکنندگان را در وبسایت خود به نمایش بگذارید.حال یک نکته وجود دارد که   اگر قالب شما از ابزارک ها پشتیبانی نمیکند میتوانید با قرار دادن کد wassup_sidebar() در ناحیه سایدبار قالب خود، این اطلاعات را به نمایش بگذارید.

افزونه آمارگیر Google Analytics Dashboard for WP

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه باید بگوییم این است که این هم  عضو دیگری  از خانواده افزونه های گوگل آنالیتیکزی است.  این افزونه اینترفیس زیبایی را برای شما در نظر گرفته و از امتیازات این افزونه می توان  گفت که این افزونه می تواند  اطلاعات بخش Real Time گوگل انالیتیکز را نیز برای شما به نمایش بگذارد.

افزونه آمار WP Live Statistics

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه قابل توجه است این است که این افزونه WP Live Statistics مانند دیگر افزونه های همین گروه است.شما وبمستران عزیز  با استفاده از این افزونه میتوانید اطلاعاتی از قبیل مرورگر کاربران، اندازه صفحه نمایش، سیستم عامل، عبارات محبوب، کشور ها، شهر ها، برترین ارجاع دهندگان و صفحات محبوب سایتتان را به صورت گرافیکی مشاهده کنید.

افزونه آمارگیر Blog Stats by W3Counter

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه قابل توجه است W3Counterدر واقع خودش یک سایت ارائه خدمات بررسی آماری سایت است. خوشبختانه باید به شما عزیزان بگوییم که  بخش بزرگی از  این سایت کاملا رایگان است اگر بخواهیم از مزایای این افزونه صحبت کنیم باید بگوییم که در عین حال که داده های آماری به شما ارائه میشود، شما برای ذخیره و پردازش این داده ها هیچ ریسورسی مصرف نخواهید کرد و همه چیز بر روی خوب سایت W3Counter بارگذاری خواهد شد.

افزونه آمارگیر وردپرس Cystats

باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که آنچه در مورد این افزونه این است که Cystats از سال 2008 تا امروز دیگر آپدیت نشده ولی جالب است که هنوز بسیاری از وبسایت های تفریحی ایرانی از همین افزونه برای نمایش آمار وبسایت وردپرسی خود استفاده میکنند.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر به دنبال افزونه های خوب آمارگیر میگردید و هنوز چیزی نصب نکرده اید، به هیچ وجه توصیه نمیکنم سراغ این افزونه بروید ولی برای آنهای که Cystats رفیق همیشگیشان شده و دست از سرش هم بر نمیدارند، در اینجا چند کد برای استفاده ی بهتر از Cystats معرفی میکنم که شاید تجربه استفاده ازاین پلاگین را بهبود ببخشد.

در پایان این مقاله باید بگوییم  که ذخیره آمار درون سایت وردپرس شما اصلا منطقی نیست. بنابراین بهترین کار استفاده از یک سرویس قدرتمند و با دسترسی آسان است که آمار وبسایت شما را به صورت کاملا زنده و به طور کامل در اختیار شما قرار دهد.

The statistics and website analysis tools are one of the most important things for webmasters. By installing the WordPress statistics plugin, you can view the site visit statistics, online users, browsers, and view the site.
We introduce some of the best plugins for statistics and the status of site statistics in this section.
Hope to be useful to you

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =