سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس با Custom Login

خانه / افزونه وردپرس / افزونه رایگان / سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس با Custom Login

سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس با Custom Login

همان گونه که خودتان مطلع هستید هنگامی که در وردپرس آدرس پنل مدیریت را وارد کنید با یک فرم جهت ورود به سایت مواجه خواهید شد که برای دسترسی به پنل مدیریت از شما نام کاربری و یا ایمیل یا رمز عبور را طلب می کند.
شما از طریق این صفحه ی ورود به وردپرس این امکان را دارید که مشخصات فردی خود را به عنوان مدیر، ویرایش گر، نویسنده و یا حتی کاربر وارد کرده و به پنل مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کرده و پس از آن به فعالیت های مخصوص به خود بپردازید. به طور تقریبی می توان گفت اکثر وب سایت هایی که به صورت داینامیک طراحی می شوند دارای این خاصیت می باشند و در قسمت پشتیبانی خود یک پنل کاربری را که پر است از امکانات فراوان برای راحتی کاربران و آسان کردن کارشان در نظر گرفته اند.
ما در این مقاله تصمیم داریم به شما نحوه ی چگونگی سفارشی سازی فرم ورود به مدیریت وردپرس را با زبان ساده و قابل فهم آموزش دهیم.

 افزونه ی custom login و صفحه ورود وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در بالای صفحه ورود به وردپرس یک لوگو مربوط به وردپرس قرار دارد که از نظر رنگ بندی و طراحی بسیار ساده است.
این موضوع به این دلیل است که ممکن است برخی اوقات شما بخواهید با توجه به میل خود و هم چنین نوع رنگ بندی قالب سایت خود رنگ بندی این فرم را هم تغییر دهید و یا اینکه به جای لوگوی وردپرس لوگوی شخصی و یا سازمان دهی شده خودتان را قرار دهید. یا به عبارت دیگر باید گفت شاید شما علاقه داشته باشید که صفحه ی ورود به وردپرس خود را سفارشی سازی نمایید.
باید اشاره کرد که افزونه وردپرس کاربردی  customlogin دارای قابلیت های بسیار زیادی برای سفارشی سازی صفحه ی ورود به وردپرس است.
شما با استفاده از این افزونه این قابلیت را دارید که لوگو وردپرس را از بالای فرم ورود حذف کنید و یا این که در صورتی که تمایل داشتید می توانید لوگو شخصی یا سازمانی خود را جایگزین لوگو وردپرس کنید.
هم چنین این افزونه به شما این اختیار را می دهد که بتوانید رنگ پس زمینه ی صفحه وردپرس را نیز مطابق با میل و سلیقه خود عوض کرده و تغییرات ایجاد کنید و حتی می توانید از عکس پس زمینه ای برای صفحه ی ورود به وردپرس استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی  ایجاد فوتر شناور در وردپرس با افزونه WP leFooter و کد

نحوه ی نصب و راه اندازی افزونه

ابتدا در اولین مرحله شما باید افزونه custom login را نصب و راه اندازی کرده و سپس آن را فعال نمایید.
پس از اینکه عملیات نصب و فعال سازی این افزونه را انجام دادید. مطابق با تصویری که در زیر مشاهده می کنید به قسمت تنظیمات مدیریت وردپرس یک گزینه جدید با عنوان customlogin افزوده می گردد.
حال با کلیک کردن بر روی گزینه customlogin وارد قسمت تنظیمات این افزونه می شویم و مطابق با میل و سلیقه ی خود می توانیم در بخش تنظیمات این افزونه، صفحه ورود به وردپرس را سفارشی سازی کنیم.
باید دقت داشته باشید که تنظیمات این افزونه دارای دو بخش مجزا می باشد، که ما هر بخش را به صورت جداگانه برای شما شرح می دهیم.
همان گونه که در شکل زیر مشاهده می کنید تنظیمات این افزونه دارای دو بخش با نام های ۱ – Design settings و ٢ -General settings می باشد که با یک فلش قرمز رنگ برای شما مشخص شده است.

تنظیمات عمومی

به همان گونه که شما عزیزان در تصویر زیر مشاهده می نمایید؛ شما حتما باید در قسمت تنظیمات این افزونه گزینه های مربوطه مانند Tracking srtting, Activate و Notice را با زدن تیک به صورت فعال در آورید.

تنظیماتی که مربوط به Design setting می شوند با رنگ آمیزی و هم چنین ظاهر فرم ورود به وردپرس در ارتباط مستقیم هستند که شامل چند بخش می شوند : تنظیمات مربوط به لوگو در بالا صفحه ورود به وردپرس و تنظیمات مربوط به HTML به همراه تنظیماتی که مربوط به ظاهر فرم وردپرس می شوند را در خود جای داده است.

۱ – تنظیمات مربوط به قسمت HTML :

به همین صورتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت از تنظیمات این اختیار به شما داده می شود که بتوانید رنگ پس زمینه ی صفحه ی ورود به وردپرس را مطابق با میل و سلیقه خود و هم چنین با توجه به رنگ بندی سایت خود انتخاب نمایید و هم چنین این اختیار را دارید که یک تصویر به صورت دل خواه خودتان را به عنوان تصویر پس زمینه ی صفحه ورود خود انتخاب نمایید.

٢ – نظیمات مربوط به لوگو

در این قسمت از تنظیمات هم شما می توانید مطابق با تصویر زیر با برداشتن تیک اولین کادری که به رنگ قرمز است لوگو وردپرس را از بالای فرم ورود حذف نمایید و یا می توانید در این بخش در داخل کادر دوم عکس لوگوی شرکت خود را در قسمت بالای فرم قرار دهید.

مطلب پیشنهادی  افزونه پرفروش ترین های ووکامرس YITH WooCommerce Best Sellers

٣ – تنظیمات مربوط به ظاهر فرم ورود

در این قسمت مطابق با تصویر زیر می توانید از بخش تنظیمات رنگ زمینه صفحه ورود به وردپرس را طبق میل و سلیقه خود تغییر داده و هم چنین یک عکس را به عنوان عکس پس زمینه فرم در قسمت کادر قرمز رنگ دوم که در تصویر وجود دارد مشخص نمایید.

نکته دیگر اینکه شما مطابق با تصویر زیر این قابلیت را دارید که حتی بتوانید قسمت های ظاهری دیگر فرم ورود را از جمله رنگ برچسب ها و هم چنین رنگ قاب فرم را هم مطابق خواسته خود تغییر داده و آن ها را نیز سفارشی سازی کنید.

شایان ذکر است که به جز تنظیماتی که در بالا به آموزش آن پرداختیم این افزونه دارای بخش تنظیمات دیگری هم می باشد که شما این امکان را دارید که با استفاده از آن کدهایی که مربوط به پیاده سازی یک امکان خاص را با استفاده از css , html , jquery در این افزونه اعمال کنید. تمامی توضیحات را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

نمونه

برای اینکه این مقوله را بهتر به خاطر بسپارید مثالی را در تصویر زیر برای شما توضیح داده ایم.
مطابق با تصویر زیر با استفاده از امکانات این افزونه ما فرم ورود به وردپرس را سفارشی سازی کرده ایم.

به همین صورتی که در تصویر بالا مشاهده می نمایید رنگ پس زمینه ی صفحه توسط امکاناتی که در این افزونه وجود دارد به رنگ قرمز در آمده است و هم چنین رنگ پس زمینه ی فرم هم سبز رنگ شده است و رنگ برچسب های کادر های فرم نیز به رنگ مشکی در آمده است.

برای شما در این صفحه این قابلیت وجود دارد که مطابق با میل و سلیقه ی خودتان برای پس زمینه ی صفحه و یا فرم یک عکس را به دل خواه و میل خود انتخاب کرده و لگوی شخصی یا سازمانی خود را در قسمت بالای این فرم ورود قرار دهید.
با امید این که توانسته باشید از محتوای این مقاله نهایت استفاده را برده باشید شما عزیزان را به خدای منان می سپاریم.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه انتشار اولیه

قدرتمندترین افزونه امنیتی
افزونه Wordfence Security Pro

ساعت‌
دقیقه
ثانیه‌