سه پیش بینی محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

خانه / سئو / آموزش سئو / سه پیش بینی محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو
آینده سئو موتور های جستجو
آینده سئو موتور های جستجو

سه پیش بینی محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

ناتوانی ما در پیش بینی آینده زندگی نباید باعث شود فکر کنیم همه چیز از کنترل ما خارج شده است! سئو یکی از مقوله هایی است که اتفاقا افراد حرفه ای خیلی خوب می توانند درباره آینده آن حرف زده یا پیش بینی کنند. همان طور که پیش بینی بازار و و اوضاع اقتصادی سیاسی دنیا بین سیاستمداران و صاحبنظران متداول است سئوکاران هم هر چند وقت یک بار پیش بینی های خود را درباره سئو و آن چه که به زودی در دنیا سئو رخ می دهد اعلام می کنند. کم تر پیش می آید این پیش بینی ها و آینده نگری ها درست از آب در آید چون گوگل هیچ گاه اسرار و تغییرات آینده خود را به وضوح با کاربرانش در میان نمی گذارد. اما در برخی از موارد پیش بینی آینده سئو با توجه به مشاهداتی که تا کنون داشته ایم چندان کار سختی نیست.

البته شاید در صنعتی که کسب وکار های مختلف ۶۵ میلیارد دلار در آن تا کنون سرمایه گذاری کرده اند و تا پایان سال ۲۰۱۷ به ارزش به ۷۰ میلیارد دلار پروژه در این رابطه راه اندازه شده باشد سخت ترین چیز پیش بینی آینده سئو باشد؛ اما با بررسی ترند یا روندی که در صفحه نتایج موتور جستجو وجود دارد متوجه حقایقی می شویم که با استفاده از آن می توان پیش بینی کرد گوگل در آینده نزدیک به چه مواردی بیش تر اهمیت می دهد و هر حرکت او نشانه چه رویکردی می باشد.

دیجی وردپرس نگاهی موشکافانه به وب سایت های مختلف، استراتژی های گوگل در رتبه بندی سایت ها و SEPR آن داشته است و قصد دارد سه پیش بینی محتمل درباره آینده سئو موتورهای جستجو را در ادامه آموزش سئو با شما در میان بگذارد.

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

بر اساس مطالعات صورت گرفته سه تغییر رویکرد بزرگ توسط گوگل در آینده ای نزدیک صورت می گیرد. احتمالا گوگل از این پس روی:

 1. تجربه کاربری
 2. شتاب صفحه موبایل یا AMP
مطلب پیشنهادی  جهت بهبود سئو به ستاره دار کردن مطالب در گوگل آری بگویید!

و هوش مصنوعی بیش از پیش تمرکز می کند. بنابراین لازم است هر وب سایت بیش تر از قبل به این موارد اهمیت بدهد و برای بهبود تجربه کاربری و سایر موارد معرفی شده تلاش کند.

UX و نقشی که پررنگ تر می شود…

در گذشته انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت ها بر عهده افرادی بود که در حوزه نرم افزار و آی تی تخصص داشتند. اما الان کار سئو کاملا حرفه ای شده است و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند نه تنها اطلاعات فنی لازم را دارند بلکه به خوبی می دانند برای ارتباط و تعامل با کاربران یک سایت از چه راهی وارد شوند. اما شناخت این قضیه فقط نیمی از راه است. یک سئوکار حرفه ای باید به دنبال راه هایی باشد تا بتواند این تعامل را به وجود آورد.

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

از آن جایی که گوگل بیش از سنجش سلامت و اعتبار صفحات اینترنتی به خود کاربر اهمیت می دهد مبحث تجربه کاربری یا UX خیلی گسترده در گذشته در آینده سئو مطرح خواهد شد. بنابراین طبیعی است در آینده سایت هایی را ببینیم که اطلاعات سرشار و مفیدی دارند اما چون نتوانسته اند با مخاطبان خود ارتباط بگیرند از غافله عقب مانده اند!

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

آیا می دانستید…؟

آیا می دانستید که ۴۵ درصد از بازاریابان هنوز ارزیابی وب سایت خود را برای کیفیت و میزان رضایت بخشی به مشتریان بررسی نمی کنند و پیوسته فکر آمار و ارقام بیهوده هستند؟

آیا می دانستید کم تر از ۳۰ درصد از کسب وکار های کوچک از ابزارهای آنالیز وب سایت برای مشاهده وضعیت فعلی خود استفاده می کنند و ۱۸ درصد آن ها اعتراف کرده اند که هرگز به آنالیز توجه نکرده اند؟!

هر چند که دیگران چندان در بررسی آنالیز ها و بهبود تجربه کاربری سایت خود پرتلاش نبوده اند اما شما نباید از رقبا عقب بمانید. اولین ابزاری که بیشترین اطلاعات را درباره رویکرد جدید و احتمالا آینده گوگل به کاربران ارائه داده است کنسول گوگل می باشد که ۱۰۰ رایگان است.

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

AMP؛ فاکتور جدیدی در رنکینگ

امروزه سیستم ایندکس گوگل دوگانه شده است: ایندکس محتوا موبایل و ایندکس محتوا دسکتاپ. گوگل به صراحت اعلام کرده است که ایندکس موبایل در راس قرار دارد و اولین چیزی که توسط ربات های گوگل زیر و رو می شود اطلاعاتی می باشد که برای نسخه موبایل تهیه شده اند.

مطلب پیشنهادی  5 استراتژی موفقیت در استفاده توام از هوش مصنوعی در عملیات سئو

AMP مخفف Accelerated Mobile Pages و به معنا صفحات موبایلی شتاب دار است. چون گوگل به محتوا موبایل بیش تر توجه دارد بنابراین AMP به عنوان یک فریم ورک آمده است تا وبمستران بتوانند به سرعت بارگذاری صفحات موبایلی سایت خود شتاب دهند.

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

چون ۵۳ درصد از کاربران به دلیل کند بودن بارگذاری یک سایت آن را ترک می کنند گوگل اولین پروژه خود را صرفا به سرعت بارگذاری صفحات در دستگاه های موبایل اختصاص داده است.

همان طور که آگاه هستید تا جایی که می دانیم پروژه AMP هیچ گاه یک فاکتور جداگانه در رنکینگ نبوده است؛ اما با توجه به تغییر رویکرد گوگل هر وب سایت بهتر است صفحات AMP بسازد و تا نظیر وب سایت های معروف دنیا بیش تر در گوگل جستجو شود.

نتایج به کارگیری صفحات AMP روی سایت های بزرگ دنیا

 • Washington Post: نزدیک به ۲۳ درصد افزایش جستجو سایت در گوگل و بازگشت هر کاربر زیر ۷ روز به سایت
 • Gizmodo: نزدیک به ۵۰ درصد از ترافیک سایت Gizmodo و تعاملاتی که با کاربران برقرار می شود ناشی از به کارگیری و توجه به AMP می باشد.

پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

هوش مصنوعی گوگل در رتبه بندی سایت ها

رنک برین یکی از نشانه هایی است که درالگوریتم گوگل جدیدا وارد شده است و به گوگل کمک می کند تا پیش بینی کند چه کلمات مشابه دیگری در یک صفحه خاص می توانند قرار بگیرند. رنک برین از مهم ترین الگوریتم هایی است که در نمایش نتایج مرتبط به کاربر نقش دارد.

وب سایتی که بخواهد از الگوریتم رنک برین امتیاز خوبی بگیرد باید کلمات کلیدی یا کلید واژه های مرتبط و کاملا هوشمندانه ای را برای مطالب خود اتخاذ کند و ذهن هوش مصنوعی گوگل را کنترل نماید. البته الگوریتم رنک برین تازه وارد نیست اما به تازگی به صورت گسترده در سایت های مختلف آثار آن مشاهده شد و پیش بینی می شود در آینده سئو هم نقش داشته باشد.

حتما بخوانید آموزش راه اندازی AMP در وردپرس

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

یک دیدگاه

 1. یاسرانصاری نیا

  واقعا جالب بود و کاربردی خیلی ممنون بابت این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *