5 درسی که در تولید لینک های داخلی سئو باید بیاموزید

خانه / سئو / تکنیک های سئو / 5 درسی که در تولید لینک های داخلی سئو باید بیاموزید
5 / 5
1
لینک های داخلی

5 درسی که در تولید لینک های داخلی سئو باید بیاموزید

5 / 5
1

به جرئت می توان گفت نیمی از اصول و راهنماهای لینک سازی برای کاربران عادی ترسناک هستند. اصلاح لینک های شکسته در کنار بازاریابی محتوا همزمان آن چیزهایی نیستند که برای سئو به درد ما می خورند. همه ما در ابتدا کار به قوانین و درس های ساده تری نیاز داریم تا از پایه شورع کرده و پله به پله مسیر پیشرفت را در تولید لینک های داخلی سئو طی کنیم.

مشکلی که همه وبمستران در مدیریت لینک ها با آن مواجه می شوند کمبود لینک نیست؛ بلکه عدم کارایی لینک ها و مشاهده تاثیرات مورد انتظار از تولید لینک می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که لینک های داخلی سئو نیستند و به خوبی کار نمی کنند. این دلایل را تحت عنوان درس هایی که باید در تولید لینک های داخلی سئو بیاموزیم مرور خواهیم کرد.

درس هایی که در تولید لینک های داخلی باید آموخت

دلایلی که مطابق با تجربه ما باعث عدم کارایی لینک های داخلی می شوند و به زبان دیگر از اعتبار آن ها می کاهند عبارتند از:

هدفگذاری صفحات قدیمی یا کراول نشده

هر چه قدر زمان می گذرد عمر صفحات و پست ها نیز بیشتر می شود. در چنین مواردی با توجه به افزایش روزافزون داده های یک سایت کم کم مطالب قبلی از چشم می افتند. بنابراین منطقی است که هدفگذاری ما در مسئله تولید لینک های داخلی، صفحات و پست های تر و تازه سایت باشند!

در تولید لینک های سایت نگاهی به نتایج گوگل بیندازید. فرض کنید قرار است درباره موضوع لینک سازی، به مطالب دیگر سایت لینک دهید. جستجویی در گوگل به شما مطالب را از جدیدترین به قدیمی ترین نمایش می دهد.

لینک های داخلی

اگر قرار است لینک شما خارجی باشد باز هم از همین روش استفاده کنید. یکی دیگر از روش های مرور صفحات و بررسی قدیمی یا جدید بودن آن ها استفاده از ابزارهایی می باشد که مرورگر و خود گوگل در اختیار ما قرار می دهند. مثلا وقتی که شما بابت آخرین مطلب منتشر شده پیرامون موضوع مدنظرتان در یک سایت مطمئن نیستید می توانید کش آن را بررسی نمایید. کافی است روی فلش کوچک کنار URL صفحات کلیک کنید یا از سرویس Google Cache Checker استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی  تکنیک های اصولی ایندکس سریع تر مطالب در گوگل

لینک های داخلی

مثلا مطابق با تصویر بالا و طبق داده های Google Cache Checker، گوگل آخرین بار یکی از مطالب سایت دیجی وردپرس را که آدرس آن را وارد کرده بودیم در تاریخ 25 دسامبر کراول کرده است. بنابراین می توانیم مطمئن باشیم که این مطلب ارزش و اعتبار کافی را برای تولید لینک داخلی دارد.

همان طور که مشاهده می کنید گاهی پیش می آید که یک مطلب در سال 2011 منتشر شده است؛ اما یک ماه پیش توسط گوگل مرور شده و از این رو باز هم برای لینک دادن منبع خوبی است. حال لینک داخلی باشد یا این که قرار باشد به وب سایت خارجی لینک دهیم.

هفدگذاری صفحات فاقد اعتبار

در تولید لینک های داخلی دقیقا مثل لینک های خاجی که قرار است به صورت بک لینک به سایت ما برگردند به فاکتورهای متعددی توجه می شود. موتورهای جستجو به هر لینک بر اساس فاکتورهای مختلفی ارزش می دهد و برای سئو سایت از طریق لینک ها باید به آن ها توجه نمود.

لینک سازی بر اساس صفحات بی ربط

وب سایت ها محیط مناسبی برای معرفی خدمات مرتبط به همان برند هستند؛ اما اگر قرار باشد نتیجه ای که مقابل کاربر نمایان می شوند با ظاهر کار متفاوت باشد لینک از اعتبار ساقط شده و رتبه خوبی نمی گیرد. این حالت بیشتر زمانی رخ می دهد که در یک سایت یک یا دو پست مرتبط با یک محصول وجود دارد، اما غالب مطالب این محصول را به خوبی پوشش نمی دهند. در چنین مواردی با ترافیک فراوان اما غیرطبیعی رو به رو می شویم. ترافیکی که نتیجه مفید و مورد انتظار ما را به دنبال ندارد. ( به زبان ساده تر ترافیک منجر به فروش محصول نمی شود)

لینک های داخلی

بد نیست بدانید که حتی اگر یک پست یا تعداد محدودی از پست ها با موضوع مرتبط با یک لینک هماهنگ باشند از هم تولید آن لینک سود بلندمدتی به دنبال ندارد. مثلا اگر لینکی به مطلبی داده شود که هیچ ارتباطی با عنوانش نداشته است؛ حتی اگر درون آن سایت یکی دو تا پست وجود داشته باشد که با جستجو کاربر همخوانی داشته باشد باز هم سود پایداری از این لینک کسب نخواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی  اصول ترمیم و اصلاح محتوا در سئو بعد از افت رتبه سایت

بدین منظور سعی کنید زمان بیشتری برای پیدا کردن صفحات و مطالب مرتبط اختصاص دهید. اگر لینک خارجی است بهترین راه آنالیز مطلب از طریق رتبه کلمه کلیدی آن است.

لینک دهی بدون توجه به بار اطلاعاتی صفحات

در دنیا وب که همه چیز تصادفی است و نصف اعتبار شما بر پایه شانس و اقبالتان می باشد هیچ وقت نظیر دنیا ایده آل، لینک هایی که ایجاد می کنیم کاربران وفادار یا مشتریان همیشگی به دنبال ندارند. بارها پیش آمده است که لینک های داخلی زیادی را در یک مطلب قرار دادیم؛ اما این لینک ها چیزی نبودند جز مطالب چند خطی ابتدایی که بار اطلاعاتی آن ها هرگز مخاطب را اغنا نمی کرد. به همین منظور توصیه می کنیم بعد از سایر فاکتورهایی که معرفی شد به بار اطلاعاتی صفحات توجه کنید. ببینید صفحه هدف شما ظرفیت کافی را برای تبدیل کردن بیننده به یک مشتری را دارد یا نه.

لینک های داخلی

محتوای کم ارزشی که قابل اشتراک گذاری نیست

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود از لینک سازی خیری نبینید (!) ونسبت به اصل لینک بیلدینگ بدبین شوید عدم توجه به محتوا مورد نظر است. هر چند که این مورد را به عنوان عاملی نهایی بررسی می کنیم اما ارزش آن از سایر عوامل بیشتر است؛ چون این محتوا است که باید کاربر را به سمت کلیک روی یک لینک و کنجکاو تر کردن آن سوق دهد.

برای این که بفهمید از طریق این پست با موفقیت بازاریابی محتوا را انجام داده اید یا نه به دو نکته زیر توجه کنید:

  1. ارائه منبع اطلاعاتی جامع از هر نظر برای کاربر
  2. نوشتن یک مطلب تازه و اختصاصی با زاویه دید اختصاصی

لینک های داخلی

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *