جهت بهبود سئو به ستاره دار کردن مطالب در گوگل آری بگویید!

خانه / سئو / تکنیک های سئو / جهت بهبود سئو به ستاره دار کردن مطالب در گوگل آری بگویید!
تاثیرات ستاره دار کردن مطالب در گوگل برای سئو

جهت بهبود سئو به ستاره دار کردن مطالب در گوگل آری بگویید!

دیدن ستاره مثل هر نام و نشان دیگر در اطرافمان یک مفهوم مشترک را برای همه ما تداعی می کند: تمایز! معمولا قرار داده شدن نشانه هایی مثل ستاره در کنار یک اسم، یک نکته، یک بخش از یک نوشته و خلاصه هر چیزی مشابه آن به معنا تفاوتی می باشد که لازم است بیننده با دیدن آن احساس کند. در گوگل هم خیلی وقت است که این سیستم پیاده شده است و با ستاره دار کردن مطالب در گوگل ، بسیاری از وب سایت ها هدفی مشابه آن چه که خود ما در روزمره و لا به لای نوشته هایمان داریم دنبال می کنند.

به صورت پیش فرض نتایجی از گوگل که ستاره دار شده اند باید در بالای سایر مطالب و در واقع تحت کنترل الگوریتم جداگانه ای در گوگل نمایش داده شوند. حال این که با ظهور سایر طرح ها و الگوریتم های گوگل از جمله تبلیغات یا سرویس گوگل ادوردز و هم چنین رقابت طبیعی و متفاوتی که بین سایت های رقیب و تحت اثر عوامل مختلف وجود دارد تقریبا پیش بینی این موضوع برای مطالب ستاره دار شده کمی پیچیده شده است.

اکنون ابزارهای مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانیم بدون این که لازم باشد درگیر کارهای پیچیده تری شویم به ستاره دار کردن مطالب در گوگل بپردازیم. یکی از این ابزارها افزونه Wp Review Pro می باشد که امتیازدهی به مطالب را از طریق ستاره دار کردن مسیر می نماید و قبلا هم به صورت کامل آن را معرفی کرده ایم. اما ماهیت این ستاره دار شدن چیست و دقیقا با ستاره دار شدن مطالب انتظار داریم چه اتفاق متفاوتی بیفتد که احتمالا سئو سایت ما را متاثر از خود می کند؟

پاسخ به همه این سوالات را در این مطلب از دیجی وردپرس خواهید یافت.

در این مطلب می‌خوانید:

تاثیرات ستاره دار کردن مطالب در گوگل برای سئو

ماهیت ستاره دار کردن مطالب در گوگل در واقع یک متادیتا ساده است؛ پروتکلی برای معرفی کوتاه سایت به موتورهای جستجو! بنابراین انتظار می رود وقتی که یک مطلب در سایت ستاره دار شده است یک متا دیتا منحصر به فرد داشته باشد. از این رو در صورت اضافه کردن متادیتا به هر پست در سایت می توان انتظار داشت که ستاره کردن مطالب به خوبی و اصولی انجام شده است.

تاثیرات ستاره دار کردن مطالب در گوگل برای سئو

سئو دستی سایت ها با مطالب ستاره دار

هر چند که این خود گوگل است که سایت ها را بر اساس رتبه بندی هایی که خودش بهتر از هر کسی می داند طبقه بندی کرده و معمولا در صدر نمایش می دهد اما در باب ستاره کردن مطالب در گوگل این خود ما هستیم که می توانیم به شکل های مختلفی روی سئو سایت ها اثر بگذاریم. مثلا:

ستاره دار کردن موقعیت ها در گوگل مپ

همان طور که می دانید تمام ابزارها و سرویس های گوگل به هم متصل و پیوسته هستند. در صورتی که شما در سرویس گوگل مپ یک مکان خاص را ستاره دار کرده باشید تا به این طریق آن را دفعات بعد بهتر شناسایی نمایید گوگل هم به صورت خودکار با این عملکرد شما هماهنگ می شود. بنابراین از این پس اگر همان موقعیت در گوگل جستجو شود نتایج مرتبط ستاره دار نمایش داده خواهند شد.

ستاره دار کردن مطلب توسط خود کاربر

در صورتی که امکان ستاره دار کردن مطلب در گوگل فراهم شده باشد خود کاربر می تواند به محض مشاهده یک مطلب در گوگل و در صورتی که آن مطلب مطلوب او بود از یک تا پنج ستاره به گوگل بدهد. با این کار گوگل در جستجوهای بعدی حواس جمع می شود و نتیجه ستاره دار شده را به او نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی  مخفی سازی صفحات از گوگل

ستاره دار شدن هر مطلب توسط کاربر باعث می شود آن مطلب اختصاصا برای همان کاربر در نتایج بالاتری نمایش داده شود؛ هر چند که آن مطلب در رتبه های پایین تری قرار گرفته باشد.

مدیریت تمام عیار مطالب ستاره دار در گوگل

یکی از قابلیت های کلیدی که در ستاره دار کردن مطالب در گوگل بدان برخورد می کنیم ویژگی هماهنگ سازی خودکار یا سینک شدن مطلب با Google Bookmarks و Google Toolbar است. بنابراین با هر بار ستاره دار کردن آیکن ستاره شکل شما به صورت یک پکیج حاوی بهترین و کاربردی ترین وب سایت ها غنی و غنی تر می شود.

تاثیرات ستاره دار کردن مطالب در گوگل برای سئو

بررسی تاثیرات ستاره دار کردن بر سئو

در بررسی میزان تاثیرگذاری ستاره دار کردن مطالب در گوگل هیچ چیز قطعی نیست. در واقع همان طور که ویژگی های جستجو های شخصی یا شخصی سازی شده در گوگل پیوسته متناسب با معیارهای ما در حال تغییر است، ستاره دار کردن مطالب هم تاثیرات متغیری روی سئو خواهند داشت. به این دو مورد توجه کنید:

  1. اندازه گیری تاثیرات مثبت یا منفی ستاره دار شدن محتوا روی سئو به فاکتور مهم بازاریابی محتوا بستگی دارد. فکر می کنید چه قدر در بازاریابی آنلاین وب سایت خود موفق بوده اید؟ به ستاره دار کردن مطالب در گوگل هم به همان نسبت نگاه کنید.
  2. به عناصر مهم در افزایش کیفت محتوا توجه کنید؛ فکر می کنید تا چه حد روی لینک بیلدینگ، کاربرپسند بودن مطالب و اعتبار منابع خود متمرکز بوده اید؟ نتایجی که از ستاره دار کردن مطالب در گوگل حاصل می شود ارتباط مستقیمی با ترافیک ارگانیک سایت دارند و صرفا عامل مکمل هستند.
اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *