نیم نگاهی بر عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

خانه / سئو / آموزش سئو / نیم نگاهی بر عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری
5 / 5
1
عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

نیم نگاهی بر عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

5 / 5
1

هر دو سال یک بار ورزشکاران المپیک در رقابت های زمستانی و تابستانی گسترده و داغی شرکت می کنند تا بتوانند پیشرفت های خود را دقیقا دو سال بعد از المپیک قبلی که پشت سر گذاشته شده است به رخ بکشند. این رقابت ها فقط یک چالش برای خودنمایی بزرگان ورزش دنیا نیست؛ بلکه چالشی است تا ورزشکاران بتوانند به ضعف های خود پی ببرند و یک پله نسبت به سایر ورزشکاران معمولی فراتر باشند. بعد از اتمام این رقابت ها در نهایت شاهد ورزشکاران معدودی هستیم که در بهترین شرایط جسمی و با بیش ترین توانایی خود را برای رقابت های پیش رو المپیک بعدی آماده کرده اند. کمبود چنین رقابت سختی در صنعت سئو و بازاریابی محتوا به شدن احساس می شود. اصولا محتوا متمرکز بر مشتری یا مخاطب در دنیا سئو هنوز شناخته شده نیست و کم تر محتوایی وجود دارد که ممتاز و بی عیب و نقص باشد. نتیجه این روند شده است دنیای شلوغ مطالب وب سایت های فارسی زبان یا خارجی زبان که برخی از آن ها مفت هم نمی ارزند!

دقیقا مشابه به همان ورزشکارانی که به صورت دوره ای در رقابت های سنجش آمادگی و کسب مهارت های لازم برای المپیک شرکت می کنند وبمستران و کسانی که مدیریت سایت را بر عهده دارند موطف هستند برای این که قدم به قدم در راه سئو پیشرفت کنند عناصر کلیدی محتوایی که تولید می کنند را بسنجند، نقاط ضعف آن را شناخته و اصلا و نقاط مثبت آن را تقویت نمایند.

ما هم تصمیم گرفتیم شما را برای ورود به یک رقابت اختصاصی برای تولید محتوا متمرکز بر مشتری همراهی می کنیم!

عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

هدف از تولید لینک های داخلی کاربرپسند، محتوا کاربرپسند و به کارگیری تمام اصول سئو در جهت تولید محتوا معتبر یک چیز است: جلب رضایت کاربری که یک روز تبدیل به مشتری می شود. از این رو شایسته است محتوا کاربرپسند را از این پس محتوا متمرکز بر مشتری بنامیم.

مطلب پیشنهادی  8 تکنیک برای بهینه‌‌سازی صفحات فرود در موبایل

عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

چنین محتوایی 6 عنصر کلیدی مهم در بردارد:

به خاطر هیچ کس غیر از مشتری!

یکی از مواردی که در تولید محتوا متمرکز بر مشتری خیلی بیش تر بدان توجه داریم شیوه بیان ما در عرضه محصولات است. کسی که بازاریابی محتوا را انجام می دهد باید به سطح منطقی و قابل قبولی از تخصص رسیده باشد و بتواند به اندازه یک کارشناس به معرفی محصولات بپردازد. شما به اندازه کافی برای این کار توجیه شده اید؟!

به یاد داشته باشیم که مشتریان به دنبال چگونگی تولید محصول یا کارکرد تخصصی آن نیستند. دیگران چه اهمیتی می دهند که یک یخچال چگونه تولید شده یا چه طور به صورت فنی کار می کند؟ در عوض این افراد به دنبال این هستند که چه طور این محصول قادر است نیازهایشان را رفع کند.

قابلیت هایی که در حکم منافع مشتری هستند

همه ما نسبت به تمام قابلیت های محصولات یا خدماتی که ارائه می دهیم واقف هستیم. مثلا ما به خوبی می دانیم که قرار است با فروش قالب های وردپرسی که به صورت کاملا اختصاصی ترجمه شده اند مشتریانمان را نسبت به سایر کاربران وردپرس متمایز کنیم؛ اما چه طور؟ قابلیت های هر قالب چه طور می تواند به صورت بالقوه برای مشتری سودمند باشد؟

عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

قانون 5 دقیقه!

برای این که بتوانید به خوبی آنالیز نمایید آیا قابلیت های ذکر شده در یک محتوا متمرکز بر مشتری می تواند او را برای خرید قانع سازد یا نه طی قانون 5 دقیقه موارد مهمی را یک بار چک کنید. مثلا ما در بحث فروش قالب های وردپرس به موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • تکنولوژی به کار برده شده در طراحی قالب
 • طراحی منحصر به فرد آن نسبت به سایر محصولات
 • قوانین پرداخت و استرداد وجه
 • مزایایی که با خرید این قالب نصیب مشتریان ما می شود
مطلب پیشنهادی  به صورت کاملا طبیعی وب سایت خود را سئو کنید

پرهیز از ساده انگاشتن مزایا در تولید محتوا

اگر مشتریان ما به اندازه کافی برای استفاده از محصولاتمان مشتاق نیستند و حتی هزینه های ما در دیجیتال مارکتینگ با این درصد از فروش جبران نمی شود شاید این بار مشکل از خود ما باشد! گاهی این ما هستیم که پیام لغات و عبارات را ساده می انگاریم و دقیقا همین برداشت شخصی خود را با سهل انگاری به کاربران منتقل می کنیم. به نظر شما پیامی که این دو جمله به مشتری منتقل می کند با هم یکسان است؟

 1. ما در دیجی وردپرس قالب وردپرس بهتری تولید می کنیم
 2. ترجمه و طراحی بهترین قالب های روز دنیا را از قلب دیجی وردپرس بخواهید!

یا مثلا این دو جمله:

 1. سئو را در دیجی وردپرس بیاموزید
 2. برنامه ریزی و اجرا بهترین کمپین های تبلیغاتی و سئو را با آموزش سئو دیجی وردپرس تجربه کنید

عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

از مشتری بپرسید

تولید محتوا متمرکز بر مشتری راه های زیادی دارد. اما بهتر است به جای این که خود را درگیر فکر و خیال کنید یک بار برای همیشه نظرات مشتریان را از خود آن ها جویا شوید. ببینید چه مدل مطالبی در سایت شما بیش تر مورد پسند آن ها بوده است: فیلم؟ موزیک؟ مطالب آموزشی؟ اخبار داغ روز یا نقد و بررسی ها؟

برای این کار از راه های افزایش مشترکان خبرنامه سایت استفاده کنید تا به این شکل بتوانید به لیست ایمیل کاربران فعال خود دسترسی داشته باشید. البته راه های دیگری هم جز ایمیل برای بررسی علاقمندی های کاربران وجود دارد. مثلا:

 1. ایجاد بخش بازخورد مشتریان
 2. استفاده از پنجره های گفتگو با مشتریان
 3. ایجاد سامانه های نظرسنجی
 4. استفاده از سرویس های نظرسنجی تلگرام

هدفگذاری نیازمندی ها

محتوا متمرکز بر مشتری یعنی هدفگذاری صحیح نیازمندی های مشتری و تلاش برای برطرف کردن آن ها. برنامه شما برای رفع نیازهایی که باعث می شود یک کاربر به سایت شما مراجعه کند چیست؟

عناصر کلیدی سئو در محتوا متمرکز بر مشتری

احتمالا اگر در شبکه های اجتماعی فعال باشید بهتر بتوانید از کاربران برای موضوعات مورد نیاز آن ها تعامل بگیرید.

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *