استراتژی‌های منعطف سئو شما از مرحله شکل‌گیری تا اندازه‌گیری و اجرا

خانه / سئو / آموزش سئو / استراتژی‌های منعطف سئو شما از مرحله شکل‌گیری تا اندازه‌گیری و اجرا
استراتژی‌های منعطف سئو

استراتژی‌های منعطف سئو شما از مرحله شکل‌گیری تا اندازه‌گیری و اجرا

اگر در راه زندگی و پیشرفت برنامه خاصی وجود نداشته باشد همه لحظات بی‌هدف می‌شوند. این بیهودگی در تمام ثانیه‌ها موج می‌زند و احتمالا شما را به هیچ کجا نمی‌رساند. سئو هم مثل تمام فرصت‌هایی که در زندگی وجود دارد یک سرمایه‌گذاری نیازمند نقشه و برنامه است. سرمایه‌گذاری هدفمندی که اگر بدون برنامه‌ریزی انجام شود فقط پول دور ریختن است و بس.

با علم بر این که هیچ گاه سئو رایگان نیست و همواره نیازمند صرف هزینه‌های قابل توجهی هستیم نمی‌توان به اصل استراتژی‌هایی که در سئو به کار می‎بریم بی‌تفاوت باشیم. چون به خوبی می‌دانیم که گوگل هر روز تغییر می‌کند و این استراتژی‌های منعطف سئو ما هستند که ما را در لحظات آخر نجات می‌دهند.

مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود استراتژی‌های سئو منعطف باشند و به راحتی بتوان در آن‌ها تغییراتی ایجاد کرد عدم ثبات فاکتور‌هایی است که گوگل در رنکینگ وب سایت‌ها در نظر می‌گیرد.

اهمیت انعطاف در استراتژی‌های سئو در کنار پیش‌نیاز‌های تبیین این استراتژی‌ها از مرحله شکل‌گیری تا اجرا و اندازه‌گیری را در این مطلب از دیجی وردپرس بر اساس اطلاعات آماری دقیقی مورد تحلیل قرار می‌دهیم.

لزوم استراتژی‌های منعطف سئو و فرآیند بهینه‌سازی

flexible SEO strategy: Creation, execution and measurement

یکی از دلایلی که تبعیت از قوانین سئو آن طور که انتظار داریم جواب نمی‌دهد فقدان استراتژی‌های اساسی و استانداردی است که باید مطابق با تغییرات روز گوگل باشند. همین موضوع سئوکاران و کسانی که هنوز استراتژی دقیقی برای سئو سایت خود ندارند را با مشکلات و چالش‌هایی مواجه کرده است.

چالش‌های پیش‌رو در سئو

توجه شما را به آماری قابل توجه در این زمینه جلب می‌کنیم:

  • 50 درصد کاربران نمی‌توانند با سرعتی که گوگل تغییر می‌کند پیش بروند
  • 50 درصد کاربران منبع مناسب و معتبری برای تعیین استراتژی‌های منعطف سئو مطابق با خواست گوگل ندارند
  • 43 درصد از سئوکاران و کسانی که سئو را دنبال می‌کنند توقعات دور از واقعیت دارند
  • 38 درصد مشکلات مربوط به سئو به عدم توانایی در قانع کردن دیگران برای توجه به سئو برمی‌گردد!
مطلب پیشنهادی  دیدگاه ها در سئو : نحوه مدیریت نظرات برای افزایش بک لینک ها و ترافیک سایت

هر 24 ساعت یک به روزرسانی!

سئوکاران موفقی در دنیا وجود دارند که نسبت به استراتژی‌های سئو خود حساسیت زیادی دارند. 15 دقیقه برای به روزرسانی آن هم هر 24 ساعت یک بار زمان منصفانه‌ای است تا خود را با گوگل به صورت روزانه هماهنگ کنید.

در بررسی‌های اخیری که توسط Ahrefs انجام شده است سعی شده زمان مشخصی که طول می‌کشد یک وب سایت در 10 رده اول گوگل قرار بگیرد اندازه‌گیری شود. چارت زیر رنکینگ صفحات مختلف بعد از یک سال و اولین باری که توسط یک کاربر مورد بازدید قرار گرفته‌اند را بر اساس جستجو کلمات کلیدی نشان می‌دهد:

استراتژی‌های منعطف سئو

چالش‌های ارزیابی پیشرفت سئو

داشتن استراتژی‌های منعطف سئو یکی از راه‌های رو به رو شدن با چالش‌هایی است که معمولا افراد در ارزیابی ارزش سئو دارند. به نمودار زیر دقت کنید:

استراتژی‌های منعطف سئو

نزدیک به 37 درصد کاربران به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات و دیتا مناسب با چالش بزرگی در سئو رو به رو هستند. آن‌ها نمی‌دانند که اگر استراتژی مناسبی در سئو داشته باشند و بتوانند میزان دخل و خرج خود را به خوبی محاسبه کنند هیچ گاه با چنین مشکلاتی رو به رو نمی‌شوند.

20 درصد کاربران بابت عدم دنبال کردن و آنالیز پیوسته دیتا خود نگران هستند.

استراتژیمدار باشید!

در یک بررسی کلی و جامع که میان عمده وب سایت‌هایی که اقدامات سئو روی آن‌ها انجام می‌شود صورت گرفته است به آمار جالب توجهی دست یافتیم:

استراتژی‌های منعطف سئو

در این بررسی مشخص شد 33 درصد از کل کاربران عملا تا کنون به استراتژی‌های خود در تولید محتوا، بهینه‌سازی کد‌ها و به طور کلی سئو مطالب توجه نکرده‌اند. دقیقا به همین اندازه کاربرانی هم وجود دارند که بیش از دو بار در سال به استراتژی‌های خود نگاه می‌کنند. این افراد قطعا استراتژی‌های منعطف سئو دارند.

27 درصد کاربران قطعا دوبار در سال و کم‌تر از ده درصد آن‌ها فقط یک بار در سال به استراتژی‌های قدیمی خود نگاهی می‌اندازند.

سئو منعطف در سال 2017

سئو در سال 2017 منعطف‌تر از گذشته است. تعامل وب سایت‌ها با شبکه‌های اجتماعی سئو را تا حدودی شبیه به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کرده است و از این رو راه‌های بیش‌تری برای منعطف شدن آن وجود دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی  آموزش سئو تحلیل فنی محتوا با کیفیت در سئو : کیفیت یا کمیت؟

سئو تلفیقی با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

در این روش معمولا از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی به عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه‌های موجود  برای تبلیغات استفاده می‌شود. با توجه به این که برخی از کاربران در این فضا شناخته شده‌تر هستند بازاریابی افراد شناخته‌شده متداول شده است که بدان بازاریابی تاثیرگذار گفته می‌شوند. استراتژی‌های منعطف سئو به شما کمک می‌کند همزمان از تلیفیق فرآیند سئو با این شیوه از بازاریابی به نحو احسنت بهره ببرید.

تغییر استراتژی‌های بازاریابی محتوا

ردیابی محتوا توسط گوگل نسبت به سال‌های قبل تغییرات زیادی داشته است. کاربران این روز‌ها فقط به کلمات کلیدی تکیه نمیکنند. اگر هنوز هم روش یا استراتژی‌های قدیمی خود را دنبال می‌کنید مطمئن باشید که در دنیا امروز سئو به نتیجه نمی‌رسید؛ چون سئو دنیا امروز بیش از کلمات کلیدی به معنا و مفهوم بستگی دارد.

تولید اپلیکیشن به جای نسخه موبایل

هر چند که قبلا گوگل بر نسخه موبایل سایت و ریسپانسیو بودن آن تاکید داشت اما چه بهتر که هر سایت اپلیکیشن اختصاصی خود را تولید کرده و لینک آن را در منابع معتبر درج کند. فراموش نکنید که خود اپلیکیشن هم می‌تواند در بهبود سئو سایت اثر داشته باشد و در واقع یک رویکرد نو در استراتژی‌های منعطف سئو به شما می‌رود.

تغییر استراتژی‌ها بعد از کاوش رقبا

در سئو رقبا و کاوش وضعیت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا قبل از این که وارد هر راهی شوید کسانی بوده اند که قبل از شما در آن قدم نهاده و روش یا استراتژی‌های خود را ایجاد کرده‌اند. با کاوش رقبا اولا نباید استراتژی این افراد را کپی کنید؛ ثانیا با درک کافی از اوضاع رقبا در بازار و شیوه تعاملشان با مشتریان به یک استراتژی قدرتمند و اختصاصی برسید.

شما چه فکر می‌کنید؟

استراتژی‌های منعطف سئو چیست؟ شما هم به انعطاف در استراتژی‌هایی که در بهینه سازی سایت باید به کار گرفت اعتقاد دارید؟ نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه انتشار اولیه

قدرتمندترین افزونه امنیتی
افزونه Wordfence Security Pro

ساعت‌
دقیقه
ثانیه‌