لینک طبیعی و لینک های غیرطبیعی؛ مسئله این است! (2)

خانه / سئو / آموزش سئو / لینک طبیعی و لینک های غیرطبیعی؛ مسئله این است! (2)
5 / 5
1
شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

لینک طبیعی و لینک های غیرطبیعی؛ مسئله این است! (2)

5 / 5
1

در بخش اول مقاله لینک طبیعی و لینک های غیرطبیعی بخش اول دانستید لینک هایی که وارد یک سایت می شود بر دو نوع هستند: لینک های طبیعی و لینک های غیرطبیعی. البته دسته سوم دیگری هم هستند که ویژگی آن ها مابین این دو لینک قرار می گیرد و بدان لینک های نیمه طبیعی گفته می شود. هر یک از این لینک ها خواص خود را دارند که کاملا بدان پرداخته شد. حالا در بخش دوم به سراغ پاسخ به سوال اصلی می رویم: چه طور لینک طبیعی باکیفیت تولید کنیم؟ لینک های باکیفیت از کجا می آیند و چه طور می توان از سایت های معتبر لینک طبیعی ( نه با پرداخت پول) دریافت نمود؟ این بخش از آموزش سئو را دنبال کنید تا جزئیان بیشتری در رابطه با لینک های خوب بدانید.

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

لینک های باکیفیت لینک هایی هستند که از سایت های معتبر گوگل وارد سایت شما می شوند. مسلما وارد شدن یک لینک از سایت اول دانلود ایران به سایتی کوچک افتخار بزرگی برای آن محسوب می شود. اما کیفیت لینک ها بسته به وضعیت شما در گوگل تعریف مختلفی پیدا می کند. در یک تعریف کلی برای گرفتن بک لینک باکیفیت به سایت هایی مراجعه کنید که:

دارای بخش جداگانه و محسوسی برای آپدیت روزانه باشند؛ طوری که بتوان محتوایی که به روز می شود را به راحتی مشاهده نمود

 1. در آن هیچ لینک خارجی به سایت های غیراخلاقی، اسپم یا متخلف وجود نداشته باشد
 2. در گوگل قابل جستجو و دارای رتبه قابل قبولی باشند.

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

مشخصات لینک های طبیعی خوب

یک لینک خوب بر اساس این که در چه سطحی تولید می شود ویژگی های مختلفی دارد. اگر قرار است سایت شما از کشورهای خارجی نظیر روسیه بازدیدکننده داشته باشد مسلما معیارهایی که برای یک لینک خوب در نظر گرفته می شود سطح بالاتر است.

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

برای این که بتوانید بک لینک بهتری از سایت ها بگیرید به نکات زیر توجه کنید:

 • بک لینک هایی که در ابتدا یک مطلب قرار می گیرند بسیار موثرتر از بک لینک هایی هستند که در انتها متن به حاشیه رفته اند
 • بک لینکی که در صفحاتی با موضوع قرار مرتبط داشته باشد باکیفیت ترین بک لینک ممکن است. هر چه قدر که ارتباط یک بک لینک با تاپیک بیش تر شود باعث می شود گوگل سایت شما را با یک سایت موفق مشابه تلقی کند و در نهایت آن ها را در کنار هم قرار دهد.
 • لینک های زیاد در یک صفحه اسپم تلقی می شوند. حتی اگر به شما پیشنهاد بک لینک به صورت رایگان داده می شود اگر می بینید که در یک صفحه به صورت عجیب و در تعداد زیاد لینک سایت شما قرار داده می شود از پذیرش آن خودداری کنید.
 • تعامل بر ترافیک صفحات ارجحیت دارد. به این معنا که ممکن است صفحه ای از یک وبلاگ به دلیل تعامل کاربران با هم از صفحه ای در یک سایت عالی رتبه برای گوگل ارزشمندتر باشد.
 • کیفیت بر کمیت مقدم است. لینک ها را به صورت مستقل بررسی کنید و تاثیرات آن را در ابتدا کار روی رنک سایت خود ارزیابی نمایید.
 • پست های مهمان در سایت های دیگر که حاوی لینک سایت شما هستند به عنوان محتوایی با لینک طبیعی شناخته نمی شوند و نمی توان با پست مهمان و این روش به لینک طبیعی و آثار آن دست یافت.
مطلب پیشنهادی  لوکال سئو: بهینه سازی وب سایت برای رتبه بهتر در نتایج گوگل

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

انتخاب سایت ها برای بک لینک

وقتی که قرار است برای بهبود سئو سایت خود از بک لینک ها استفاده کنید به نکات کلیدی زیر توجه کنید:

 1. اگر کسی به شما پیشنهاد بک لینک می دهد باید دقیقا ماهیت سایت او را بررسی کنید. هر سایت معتبری رایگان به سایت های پایین تر از خود بک لینک نمی دهد!
 2. آیا درهای به اشتراک گذاری مطلب را برای بقیه باز گذاشته اید؟ کاربران قانونمند در سایت شما امکان استفاده از مطلب را با ذکر منبع دارند تا به سایت شما بک لینک دهند؟
 3. لینک ها به صورت تبادلی هستند؟ لینک های تبادلی تاثیری روی رتبه سایت ندارند و فقط ممکن است تعامل کاربران را بیش تر کنند.
 4. لینک سایت شما تحت چه شرایطی در سایت مقصد درج می شود؟ اطراف لینک توضیحاتی عینا از منبع سایت شما قرار گرفته است؟
 5. تعداد لینک های خروجی نوفالو در صفحه ای که قرار است لینک شما درج شود چندتا است؟ لینک های خروجی فالو چه طور؟
 6. صفحه ای که قرار است از آن به شما بک لینک داده شود به درستی در گوگل ایندکس می شود؟ این صفحه فعال است؟

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

چه کنیم سایت های دیگر به ما بک لینک دهند؟

همان طور که می دانید بک لینک گرفتن از سایت های موفق و معتبر کار ساده ای نیست. به علاوه این سایت ها در قبال بک لینک هایی که به سایت های پایین رده می دهند مبالغ هنگفتی دریافت می کنند که شاید پرداخت آن برای یک سایت تازه کار که هنوز به درآمد نرسیده است سنگین و غیرممکن باشد. بنابراین سایت های تازه باید از همین حالا استراتژی سئو خود را مشخص کرده و با استفاده از توصیه های زیر سایت خود را بالا بکشند:

مطلب پیشنهادی  قابلیت جدید ویدیو در سرویس گوگل مپ و به کارگیری آن در سئو محلی

تنظیم/ تولید/ انتشار محتوا شایسته

سایت هایی که به تازگی متولد می شوند بازدیدکننده خاصی ندارند. شاید در این مرحله عدم بهبود رتبه سایت وبمستران را از تولید محتوا اختصاصی دلسرد کند؛ اما باید بدانند که تنها وسیله ای که می توان یک سایت را به مرور زمان با استفاده از آن به گوگل معرفی کرد محتوا به صورت اختصاصی و منحصر به فرد است.

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی که امروزه تقریبا همه ما در آن ها عضویت داریم تاثیر مستقیمی روی رنک سایت ندارند؛ اما گوگل همواره نسبت به فعالیت مثبت در آن ها تاکید داشته است. باید دانست این شبکه های اجتماعی هستند که می توانند دیگران را از وجود ما باخبر سازند. در این باره توصیه می کنیم حتما مطالب اخیر ما را درباره چگونگی تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو بخوانید.

ثبات

فعالیت ثابت لازمه بهبود رتبه سایت است. لینک طبیعی سایت های دیگر فقط در صورتی به سمت شما سرازیر می شود که شما با نظم خاصی محتوا منتشر کنید، سایت خود را به روزرسانی کرده و همزمان در شبکه های اجتماعی مطالب را به اشتراک بگذارید.

شناخت لینک طبیعی و غیرطبیعی

برای انتشار مطالبتان وقت شناس باشید. اگر در هفته یک مطلب منتشر می کنید سعی شود این یک مطلب در یک ساعت مشخص منتشر شود تا به این ترتیب گوگل به برنامه شما عادت کند.

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *