گزارشی از آخرین تغییرات و راهنما جامع تنظیمات جستجو محلی گوگل

خانه / سئو / آموزش سئو / گزارشی از آخرین تغییرات و راهنما جامع تنظیمات جستجو محلی گوگل
5 / 5
1
راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

گزارشی از آخرین تغییرات و راهنما جامع تنظیمات جستجو محلی گوگل

5 / 5
1

گوگل را باز می کنید و بهترین فست فودهای تهران را جستجو می نمایید. نتایج بهترین فست فود درست در غرب تهران و در فاصله سیصد چهارصد متری شما قرار دارد. انگار گوگل علم غیب پیدا کرده است و می داند فکر کابران کجاست و دقیقا چه می خواهند! مهم نیست این آگاهی گوگل را از موقعیت جغرافییتان به حساب علم غیب و معجزه تکنولوژی می گذارید یا این که به اندازه کافی با الگوریتم و روش های گوگل آشنا هستید. همه کاربران باید سپاسگذار خدمت حیاتی جستجو محلی گوگل باشند که بعد از آخرین تغییرات آن در اوایل سال 2016 به شکل ویژه ای جستجو را لذت بخش تر کرده است.

اوایل و زمانی که به تازگی جستجو محلی معرفی شده بود گوگل با 7 باکس یا پکیج اطلاعاتی مختلف از کاربران پذیرایی می کرد. این هفت باکس اطلاعاتی نظیر شماره تماس یا تلفن محل را در برداشت. اما بعد از آخرین به روزرسانی گوگل این جعبه های کاربردی به 3 عدد کاهش پیدا کردند و مثلا اگر کاربری رستوران های تهران را جستجو کند گوگل با سه پکیج مختصر کاملا مختصر و مفید اطلاعات جامعی از رستوران های برتر را به نمایش می گذارد.

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

اگر تا کنون روی جستجو محلی گوگل برای برند و سایت خود تمرکز نداشته اید یا این که از اقدامات خود مطمئن نبودید آموزش امروز گزارش کاملی از آخرین تغییرات و راهنما جامع تنظیمات جستجو محلی گوگل یا لوکال سئو است.

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

بعد از آخرین تغییراتی که در جستجو محلی گوگل یا لوکال سئو ایجاد شد شماره تلفن از باکس های نتایج حذف شد. اما در عوض بخش کاربردی دیگری برای نمایش ساعات کار یک شرکت، فروشگاه، رستوران یا هر مکان دیگری اضافه شد. هر کاربر کافی است روی نام یک برند کلیک کند تا اطلاعات خیلی مفصل تری را مشاهده نماید. این اطلاعات شامل NAP ( نام کامل، آدرس کامل و شماره تلفن های فعال است)

مطلب پیشنهادی  لوکال سئو: بهینه سازی وب سایت برای رتبه بهتر در نتایج گوگل

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

لوکال سئو؛ جایگزین در دسترس تر شبکه های اجتماعی

هر چند که استفاده از شبکه های اجتماعی قطعی ترین و پرطرفدار ترین راه جذب مخاطب است اما اگر لوکال سئو به درستی به کار گرفته شود جستجو محلی گوگل جایگزین اینستاگرام می شود؛ چون با همراهی سرویس گوگل مپ و اهتمام سایت ها جهت به روزرسانی دقیق، اطلاعات دقیق تری در اختیار کاربر قرار می گیرد.

آخرین تغییرات جستجو محلی گوگل در یک نگاه

 1. کاهش هفت پکیج اطلاعات به سه پکیج در اواخر سال 2015
 2. اهمیت روزافزونه گوگل مپ با توجه به ارتباط تنگاتنگ لوکال سئو و موقعیت یابی
 3. مخفی شدن شماره تماس (اما همچنان قابل رویت است)

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

تعیین برنامه بازاریابی با جستجو محلی گوگل

اگر قرار است از لوکال سئو بهره مند شوید و کاربرانتان را با استفاده از موقعیت جغرافیایی هدایت کنید باید بازاریابی جستجو محلی گوگل را کامل انجام دهید. به همین دلیل امکان ندارد یکی از سه باکس مربوط به جستحو محلی را با آدرس خود پر کنید و محل شماره تماس را خالی بگذارید. برای این که برنامه مدون و جامعی داشته باشید طبق گام های زیر پیش بروید:

اطلاعات را به گوگل بخورانید!

گوگل باید بتواند اطلاعاتی که کاربران می خواهند را با کراول کردن سایت شما پیدا کند. این اطلاعات را می توان در بخش های مختلفی درج کرد. مثلا:

 1. محتوا آن پیج سایت
 2. اطلاعات آف پیج سایت (مثلا شبکه های اجتماعی)
 3. ثبت موقعیت جغرافیایی در سرویس گوگل مپ
 4. بازاریابی آفلاین
 5. ایجاد بک لینک محلی

اما چه طور این بخش ها را باید تکمیل کرد تا تنظیمات جستجو محلی گوگل با موفقیت صورت گیرد؟

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

تکمیل اطلاعات آن پیج سایت

وقتی که گوگل سایت شما را کراول می کند بسیار مهم است که بتواند بفهمد شما به صورت فیزیکی دقیقا کجا مستقر هستید. برای این که هر شهر و هر موقعیت فیزیکی شما (مثلا دفاتر نمایندگی شما در شهر تهران، شمال کشور، جنوب و…) رتبه گذاری شوند باید صفحات جداگانه ای برای هر کدام ساخته شود. جالب تر این که گوگل فقط در صورتی برای هر شهر ارزش جداگانه قائل می شود که اطلاعات کاملا منحصر به فرد و اختصاصی باشند. مثلا صفحه آدرس و اطلاعات تماس دفتر تهران با دفتر کرج باید فرق داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  آموزش کار با کنسول جستوجوی گوگل در جهت بهینه سازی سایت (5)

بارگذاری اطلاعات آف پیج

بخش آف پیج شما را به دوردست ها می برد! جایی که کیلومترها از سایت خود دور می شوید اما می توانید کاربر را طی همین مسیر اما در مدت زمان کوتاهی به سمت سایت خود بکشانید. بخش آف پیج نه فقط شامل شبکه های اجتماعی بلکه سایت های معتبری است که می توان با سفارش بک لینک به آن ها از آن ها بازدیدکننده دریافت کرد.

ابزار Link-Assistant نرم افزار رایگانی است که دایرکتوری های تاثیرگذار محلی را بر اساس کلمات کلیدی مدنظر شما رتبه بندی می کند.

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

بهینه سازی گوگل مپ

برای ثبت کردن کسب وکار یا برند خود در سرویس گوگل مپ اطلاعات مختلف و کاملی را باید در دست داشته باشید:

آدرس و تلفن

اگر یک برند قرار باشد از طریق گوگل قابل جستجو شود باید آدرس دقیق و کامل آن به همراه شماره تلفن حقیقی ثبت شود.

امتیاز ستاره ای و نظرات

توجه گوگل به بازخوردها و نظرات نشان دهنده اهمیت روزافزون تجربه کاربری نسبت به قبل است.

ساعات کاری

اگر ساعات کاری شما در صفحه گوگل پلاس درج شده باشد گوگل این اطلاعات را مستقیما دریافت می کند. بهتر است ساعات کاری رقابتی درج شود.

ساخت بک لینک های محلی

زیرنظر گرفتن رقبا و بررسی بک لینک های آن از اولین اقداماتی است که بعد از افت رتبه سایت باید انجام داد. در حالی که تا کنون ابزارهای زیادی را برای ارزیابی بک لینک ها معرفی نموده ایم اما هنوز هم هستند نرم افزارهای آنلاینی که به سرعت برق و باد بک لینک ها رقیب را با بک لینک ها شما مقایسه می کنند!

SEO SpyGlass سرویس رایگانی است که با استفاده از آن می توان منبع بک لینک های کاربران را مشاهده کرد. مثلا اگر سایت X بک لینک های خود را از سایت Y دریافت می کند و سایت موفقی است شما هم می توانید از Y بهره مند شوید.

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

در SEO SpyGlass بخشی برای مقایسه همزمان وضعیت بک لینک های سایت های مختلف وجود دارد. اگر تعداد بک لینک ها زیاد است می توانید با مقایسه دو سایت ببینید چه منابع مشترکی وجود دارد که هر دو این سایت از آن ها لینک دریافت می کنند.

راهنمای تنظیمات جستجو محلی گوگل

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *