کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

خانه / سئو / آموزش سئو / کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت
کلمات کلیدی و تاثیری که آن ها در سئو سایت ایجاد می کنند

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

کلمات کلیدی از اصلی ترین و مهم ترین عامل های سئو سایت می باشند. نویسنده ای که قصد نوشتن یک محتوا و مطلب را دارد مهم ترین بخش کاری او انتخاب یک کلمه کلیدی برای متن خود می باشد، اگر در انتخاب این کلمه کلیدی اشتباهی رخ داده باشد و یا کلمه ای نادرست با ارتباط کم نسبت به متن اصلی انتخاب شده باشد پروژه سئو مطلب با شکست رو به رو خواهد شد.

تاثیر کلمات کلیدی در سئو سایت

برای انتخاب کردن یک کلمه کلیدی صحیح و بهینه راه های زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده کردن از جست و جوی گوگل می باشد. در این روش پس از جست و جوی کلمه کلیدی، هر کلمه ای که بیشترین تعداد بازدید را برای خود اختصاص داده باشد، می توان دریافت که محبوبیت بالاتری دارد و باید برای رقابت در آن زمینه خود را آماده کنید.

برای مثال شما می خواهید مطلبی برای افزونه های وردپرس بنوبسید، از میان گزینه هایی که در پیش رو دارید می توان به دو کلمه کلیدی ” افزونه وردپرس ” و ” افزونه های وردپرس ” اشاره کرد. حال با استفاده از جست و جوی گوگل تشخیص می دهیم که کدام یک از این دو مورد محبوبیت بالاتری در موتور جست و جوی گوگل دارد.

شاید معرفی یک افزونه کاربری براتون مفید باشه افزونه پیدا کردن کلمات کلیدی wordpress keyword tool که قبلا به معرفی و بررسی آن پرداختیم

نتیجه جست و جو برای کلمه کلیدی ” افزونه وردپرس ”

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

نتیجه جست و جو برای کلمه کلیدی ” افزونه های وردپرس”

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

همانطور که مشاهده می کنید ” افزونه های وردپرس ” دارای محبوبیت بالاتری می باشد و پس می توان نتیجه گرفت که از این کلمه کلیدی برای مطلب خود باید استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی  کلمات کلیدی ؛ همچنان یکه تاز میدان رقابت در سئو

روش دوم

در روش دوم که می توان از قسمت جست و جوی گوگل استفاده کرد، تایپ قسمتی از کلمه کلیدی می باشد، در این روش شما با تایپ قسمتی از کلمه کلیدی در گوگل، کلمات کلیدی را که در نزد گوگل محبوب بوده و کاربران تعداد جست و جو های بیشتری را برای آن ها داشته اند را می توانید مشاهده کنید.

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

با مشاهده تصویر بالا به طور کامل متوجه روش دوم خواهید شد و می توانید از این روش نیز در انتخاب کلمات کلیدی خود برای متن هایتان استفاده کرده و کلمه کلیدی بهینه تری را استفاده کنید.

چگالی کلمه کلیدی

حال که کلمه کلیدی بهینه خود را انتخاب کردید باید در چگالی و تراکم آن نیز دقت به خرج دهید. کلمه کلیدی باید به یک تعداد مشخص در متن، با توجه به طول متن باشد. اما نکته دیگر این است که از کلمه کلیدی باید در قسمت های مختلفی از محتوای تولید شده استفاده کرد. این قسمت ها عبارتند از:

  • درون عنوان مطلبی که آن را می نویسید.
  • در بخش آدرس و یا همان نامک مطلب خود.
  • درون محتوای خود.
  • و همچنین درون حداقل یکی از تیتر های خود.

شاید آموزش قبلی ما که در مورد بهینه سازی وردپرس با افزونه WPSSO بود برایتان مفید واقع شود! از دست ندهید!

عنوان مطلب

یکی از بخش هایی که کلمات کلیدی باید درون آن باشد عنوان سئو مطلب می باشد، بودن کلمه کلیدی در این بخش امتیاز ویژه ای به مطلب شما می دهد و از طرفی کاربری که در گوگل جست و جو می کند با دیدن عنوان مطلب شما متوحه محتوا متن خواهد شد.

آدرس مطلب

برای بهتر شناخته شدن مطلب منتشر شده باید آدرس مطلب نیز با کلمه کلیدی یکسان باشد تا گوگل یک امتیاز مثبت دیگر برای مطلب منتشر شده در نظر بگیرد. در وردپرس این بخش نامک نام دارد.

مطلب پیشنهادی  پرش سه گام در سئو از طریق تولید لینک های داخلی کاربرپسند!

درون محتوا

هر مطلبی تعداد کلمات متغییری دارد و شدت تکرار کلمات کلیدی در مطلب ها نیز متغییر می باشد، بنابراین باید در هر مطلبی به میزان تکرار کلمات کلیدی نیز دقت کرد.

درون تیتر های مطلب

وجود داشتن کلمه کلیدی در یکی از تیتر های مطلب نکته ای مهم به شما می رود. مخصوصا وجود داشتن آن در تیتر 2 (Heading 2) که برای گوگل اهمیت ویژه ای دارد و برای دریافت امتیاز خوب از گوگل باید کلمه کلیدی خود را در یکی از تیتر ها به کار برد.

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

افزونه Yoast

کاربران وردپرسی این افزونه جهت سئو وردپرس را به خوبی می شناسند چرا که این افزونه از برترین افزونه های سئو سایت های وردپرسی می باشد. این افزونه با بررسی کردن مطالب شما به سادگی تمامی نکات را برای شما گوشزد کرده و اگر جایی مشکلی وجود داشته باشد را عنوان خواهد کرد.

برای مثال می خواهیم سئوی همین مطلبی را که می خوانید در افزونه Yoast بررسی کنیم. در این مطلب ما کلمه کلیدی خود را ” کلمات کلیدی ” قرار داده ایم، حال تعدادی از بخش های مختلف را در افزونه Yoast بررسی خواهیم کرد.

عنوان سئو

همانظور که مشاهده می کنید کلمه کلیدی در عنوان سئو وجود دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه شود قرار گرفتن آن به عنوان شروع کننده عنوان می باشد.

نامک

در بخش نامک نیز شما می توانید از کلمه کلیدی فارسی خود استفاده کنید و امتیاز این بخش را نیز دریافت نمایید.

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

توضیحات متا

بخش توضیحات متا تاثیری آنچنانی در رتبه بندی سایت همانند دیگر بخش ها ندارد اما با این حال نبود کلمه کلیدی در این بخش نیز یک امتیاز منفی به شمار می رود.

تعداد دفعات تکرار

همانظور که مشاهده می کنید تعداد کلمات این مطلب نیز 866 می باشد که تعداد دفعات تکرار قابل قبول 8 را در خود می بیند.

امید قنبری هستم کارشناس نرم افزار کامپیوتر که چند سال است در زمینه وب و طراحی وب فعالیت دارم و اکنون نیز در سایت دیجی وردپرس در کنار دیگر دوستان مشغول تهیه آموزش های کاربردی برای شما کاربران عزیز می باشم
اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه انتشار اولیه

قدرتمندترین افزونه امنیتی
افزونه Wordfence Security Pro

ساعت‌
دقیقه
ثانیه‌