چرا باید بیش از پیش روی محتوا در سئو سرمایه گذاری کرد؟

خانه / سئو / آموزش سئو / چرا باید بیش از پیش روی محتوا در سئو سرمایه گذاری کرد؟
اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

چرا باید بیش از پیش روی محتوا در سئو سرمایه گذاری کرد؟

اگر به عنوان یک نویسنده سایت دغدغه درج مطلب، نوع محتوا در سئو و تعداد مطالب را ندارید یا هر روز از خود نمی پرسید چه چیزی تولید کنم شما از غافله بی انتها رقبا خود جا مانده اید و خودتان خبر ندارید!

همان طور که می دانید فضا و فرصت های موجود برای تولید و نشر محتوا بسیار است. از شبکه های اجتماعی متعدد تا وب سایت و وبلاگ دیروزی که همه ما با آن ها آشنا هستیم. اما آن چه که امروز کمبود و ضعف آن به شدت احساس می شود شیوه تولید محتوا است که با وجود بی تفاوتی های وبمستران خیلی به آن بها داده نمی شود. اصلا تا به حال به این فکر کرده اید حجم محتوایی که به صورت روزانه در فضای وب بارگذاری می شود چه قدر است؟ سهم هر یک از این محتواها در رتبه بندی گوگل چه طور محاسبه می شود و چرا برخی با وجود تولید محتوایی که به صورت روزانه دارند نتیجه مطلوب خود را نمی گیرند؟

طی تحقیقات به عمل آمده و بررسی هایی که روی سایت های برگزیده جهان صورت گرفته است مشخص شده که هیچ چیز جز محتوا نمی تواند تا این حد روی وضعیت یک سایت تاثیرگذار باشد. شاید بهتر است محتوا را مثل مرهمی برای درد بزرگ اغلب وبمستران و گله گذاری آن ها از گوگل دانست که به تدریج اما قطعی اثر می کند.

پس چرا هنوز هم خیلی ها از محتوا غافل هستند؟ چرا باید بیش از پیش روی محتوا در سئو سرمایه گذاری کرد؟

اگر سودای دیده شدن در فضای وب را دارید یا سئو وب سایتتان تا کنون انتظارات شما را برآورده نکرده است وقت آن رسیده که با دیدی تازه به تولید محتوا در سئو نگاه کنید.

اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

The importance of investing in SEO content

اکنون فضای گسترده ای در اختیار هر کسی که بخواهد تولید محتوا کند قرار دارد. از وب سایت و وبلاگ تا کتاب های الکترونیکی، طراحی اینفوگرافیک و خلاصه شبکه های اجتماعی که آن ها هم می توانند به نحوی با سئو ارتباط داشته باشند.

مطلب پیشنهادی  سئو در سال 2018: مروری بر تغییر و تحولات محتمل در سال آینده

اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

از آن جایی که هزینه تولید محتوا برای هر سایت در مقیاس گسترده پایین نیست و در عین حال تولید محتوا باید با کیفیت باشد تا نتیجه بخش شود هر کسب وکار به سادگی به سرمایه گذاری روی محتوا تن در نمی دهد. باید این مسئله را موشکافی کرد تا بتوان افراد را برای سرمایه گذاری روی محتوا در سئو هر چه بیش تر از قبل قانع کرد.

سرمایه گذاری روی محتوا؛ پرسود و بلاعوض!

اگر می پرسید چرا محتوا تولید کنیم خودتان هم خیلی راحت به پاسخ این سوال می رسید: برای این که با تولید عبارات ارگانیک و کاربر پسند توجه همه را در فضای آنلاین جلب کنید! البته که راه های زیادی برای جلب توجه وجود دارد. تبلیغات آنلاین یکی از بهترین راه ها برای جذب کاربران است. اما با وجود مرورگر‌هایی که قادر هستند 83 درصد از تبلیغات و پاپ آپ ها را بلاک کنند می توان امیدی به دیده شدن غیر از طریق محتوا در سئو داشت؟! شما چه فکر می کنید؟

اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

در سال های اخیر شیوه انتخاب و خرید مشتریان بالکل عوض شده است. به تبع این تغییرات نظم بازاریابی هم بسیار نسبت به قبل تغییر یافته است. مردم دیگر زیر بار خرید محصولاتی که هیچ تمایلی به آن ها ندارند نمی روند. دیگر قرار نیست مشتریان زیر بار خرید محصولات یا پرداخت هزینه خدماتی بروند که جز ادعا چیزی نیستند. در عوض به دنبال محتوایی هستند که در عین رسا بودن بتواند ارتباط واقعی را با کاربران برقرار کند.

سر و کله محتواخوب از همین نیاز ساده بین مشتریان و کاربران در سئو پیدا شد!

محتوا خوب چه می کند؟!

بد نیست نگاهی به مزایا یک محتوا خوب و بهینه داشته باشیم. قبلا در تحلیل فنی محتوا در سئو تحلیل فنی محتوا در سئو به بررسی اهمیت کمیت یا کیفیت پرداخته ایم. بعد از مطالعه این مطلب در دیجی وردپرس و یادگیری شیوه صحیح تولید محتوا به نتایجی که یک محتوا استاندارد و بهینه به دنبال دارد می پردازیم:

افزایش بازگشت سرمایه

محتوا به شدت روی بازاریابی یک برند تاثیرگذار است. به عنوان مثال یک محتوا چند خطی خوب کافی است تا کاربران از شما و برندتان استقبال کنند. این استقبال به کسب درآمد از ترافیک ورودی به سایت، نرخ تبدیل کاربر به مشتری و افزایش سود خالص از فعالیتتان کمک خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی  راهنما انتخاب کلمات کلیدی برای سایت های فروشگاهی

اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

پشتیبانی از استراتژی های دیگر

حالا که بازاریابی چند وجهی و پیچیده شده است محتوا تنها ترفندی است که با استفاده از آن می توان تمام جنبه های یک کار را پشتیبانی کرد. به عنوان مثال:

  • اگر شما با هزینه های بسیاری در سئو سایت تان سرمایه گذاری کرده اید محتوا خوب در جستجو بهتر سایت شما تاثیرگذار است.
  • اگر شما در حال توسعه فعالیتتان در شبکه های اجتماعی هستید این محتوا است که به شما مجالی برای عرض اندام و ابراز وجود می دهد.
  • اگر در حال توسعه کمپین بازاریابی ایمیلی خود هستید محتوا به صورت همزمان فرصت تعامل با مشتریان یا کاربران را دو چندان می کند.

تنوع بخشیدن به فعالیت شما

وقتی که برای تولید محتوا در سئو سرمایه گذاری می کنید در واقع قدم در مسیری متنوع گذاشته اید. همان طور که گفته شد فضای متنوعی در اختیار شما برای این سرمایه گذاری وجود دارد. آموزش، اینفوگرافیک یا حتی تولید محتوای ویدیویی که از اقسام محتوای آنلاین به شمار می روند.

بد نیست بدانید محتوا منعطف ترین ابزاری است که می توان با به کارگیری آن تصویر ممتاز و متفاوتی از یک برند ارائه داد.

رقابت پذیری

رقابت شانه به شانه شما و رقبا شما ادامه دارد و از این شرایط راه گریزی نیست! جالب است بدانید خود محتوا به شما جرئت پذیرش رقابت را می دهد تا بتوانید خیلی بهتر در صحنه رویارویی با سایر برندها حاضر شوید. در دنیایی که میلیون ها محتوا در دنیا در هر ثانیه منتشر می شود تولید محتوا آنلاین احتمالا تنها راهی است تا صدا شما به گوش جهان برسد.

صرفه جویی در هزینه ها

فن تولید محتوا را باید یاد گرفت. اما همین که خود شما شخصا توانستید محتوا بهینه تولید کنید همه چیز تمام می شود و بدون صرف کوچک ترین هزینه ای سودآوری خواهید داشت.

اهمیت سرمایه گذاری روی محتوا در سئو

به پایان این آموزش سئو رسیدیم . برای بهبود سئو و بهینه سازی سایت خود مقالات سئو دیجی وردپرس را دنبال کنید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *