همه آن چه که باید درباره تنظیم URL در سئو on-page بدانید

خانه / سئو / آموزش سئو / همه آن چه که باید درباره تنظیم URL در سئو on-page بدانید
تنظیم URL

همه آن چه که باید درباره تنظیم URL در سئو on-page بدانید

سئو داخلی یا سئو on-page مجموعه فرآیندهایی است که به صورت مستقیم به سایت مربوط می‌شوند و اصول بهینه‌سازی را روی آن پیاده‌سازی می‌کند. سئو داخلی هر سایت به صورت مستقیم به وسیله الگوریتم های گوگل آنالیز می شود. یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل، الگوریتم پاندا می باشد که به صورت مستقیم روی ساختار و محتوا هر پست تمرکز دارد. مدتی است تنظیم URL در سئو on-page یکی از معیارهای رنکینگ گوگل و الگوریتم های آن شده است. از این رو الگوریتم پاندا علاوه بر بررسی محتوا، یکی از بخش های کلیدی یعنی URL هر صفحه را بررسی می‌کند.

URL که در با عنوان ساختار پیوند یکتا در وردپرس شناخته می شود هویت یک صفحه یا مطلب را برای گوگل بعد از عنوان تعیین می کند. از این رو با وجود این که به صورت روزانه و با انتشار پست‌های مختلف تصور می کنیم بهترین URL را برای هر صفحه انتخاب کرده ایم اما تنظیم URL در سئو on-page به زمان و دقت بیش تری نیاز دارد.

در این مطلب همه آن چه که باید درباره تنظیم URL در سئو on-page بدانید در اختیارتان قرار گرفته است. همراه با دیجی وردپرس باشید.

راهنما تنظیم URL در سئو on-page

وقتی که از URL صحبت می کنیم همه چیز باید کوتاه، مختصر و قابل خواندن باشد. در آنالیز URLها تجربه ثابت کرده است که هر چه قدر این ساختار کوتاه تر باشد رنکینگ به نفع همان صفحه تمام می شود. به علاوه آنالیز دیگری پیرامون تعداد فولدرها و طول URL انجام شده است که مطابق آن اگر هر روت دامین را به عنوان یک فولدر در نظر بگیریم در این صورت هر URL که فولدر کم تری داشته باشد از نظر سئو بهینه تر است.

مطلب پیشنهادی  4 ترفند اقتصادی برای کاهش هزینه‌ها در سئو بین‌المللی

تنظیم URL

اگر نگاهی بر ساختار URL ها داشته باشید متوجه فواصل بین کاراکتر ها می شوید. در صورتی که سیستم عامل شما وردپرس باشد، خود وردپرس این فاصله گذاری را با هایفن یا خط پیوند (-) انجام می دهد.

راهنما تنظیم URL در حالات مختلف

تنظیم ساختار URL یکی از ده کاری که بلافاصله بعد از وردپرس باید انجام دهید می باشد. در حالات مختلف، شرایط متفاوتی برای URLها به وجود می آید که لازم است برای جستجو بهتر صفحات یا پست ها در نتایج به آن ها توجه کنید:

تنظیم URL صفحاتی که محتوا مشابهی دارند

زمانی که مطالب شما در یک یا چند پست با هم شباهت دارند در تنظیم URL باید متفاوت عمل نمایید. فرض کنید در حال ویرایش یک مطلب کامل آموزشی هستید که چند سال قبل نسخه مشابه اما مختصر آن را در سایت منتشر کرده بودید. در چنین شرایطی باید از ریدایرکت 301 و یا تگ Canonical استفاده کنید. (rel=canonical)

تگ Canonical راهی برای کمک به گوگل جهت تشخیص برترین مطلب، میان مطالبی است که از شباهت زیادی نسبت به یکدیگر دارند. کاربرد این تگ جلوگیری از نمایش محتوا تکراری به گوگل و تداخل در رنکینگ است.

اهمیت تنظیم URLهای کوتاه

اهمیت تنظیم URLهایی که مختصر هستند و کاراکتر کم تری دارند از دو جهت مشخص می شود: اول این که به اشتراک گذاری چنین آدرس هایی برای کاربران راحت تر است و همین موضوع یعنی یک قدم به سمت بهبود تجربه کاربری نزدیک شده ایم. دوم این که تشخیص این صفحات برای صاحب سایت و کسی که مسئولیت بهینه سازی و تنظیم URL را بر عهده دارد ساده تر است و دیگر مجبور نیست نشان ها و اعداد اضافی را مطالعه کند.

تنظیم URL

استفاده از کلیدواژه های اولیه در URL

استفاده از کلیدواژه ها در تنظیم URL نباید به حدی باشد که ظاهر آن را غیرطبیعی جلوه دهد. هر URL برای این که طبیعی، کوتاه و موثر باشد باید حداکثر تا 6 کاراکتر داشته باشد.

ملزومات یک URL بهینه در سئو on-page

گوگل در کراول کردن هر یک از صفحات به فاکتورهای مختلفی توجه می کند. مسلما تنظیم URL نیز باید با توجه به همین فاکتورها صورت گیرد؛ چون تمام این فاکتورها مکمل یکدیگر می باشند.

مطلب پیشنهادی  بدون افت رنک و با بازسازی برند با استفاده از سئو جایگاه خود را احیا کنید!

تنظیم URL با توجه به نوع محتوا

محتوایی که تولید می شود حاوی کلمات کلیدی مختلفی است که به صورت مکرر در هر مطلب به کار برده می شود. محتوا برای انسان ها تولید می شود؛ طوری که همزمان برای موتورجستجو قابل خواندن و قابل فهم باشد.

برای تولید URL قبل از هر چیز به کاربرد کلمات کلیدی در یک مطلب نگاه می کنیم. اولویت بندی اولین گام در تنظیم URL با استفاده از کلیدواژه است. خیلی وقت ها که سه یا چهار کلمه کلیدی داریم و با استفاده از آن نمی توانیم یک جمله کامل را تشکیل دهیم می‌توانیم بر حسب اولویت و البته ارتباط آن‌ها را در کنار هم قرار دهیم.

تنظیم URL با آگاهی کامل از الگوریتم های گوگل

برای جلوگیری از بروز خطاهایی مثل استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها، کسب رتبه برتر از طریق انتشار لینک های اسپم و محتوا ضعیف، گوگل الگوریتم مهم و سخت‌گیرانه پاندا را در سال 2011 برای اولین بار معرفی کرد. اکنون پاندا هسته مرکزی برای دریافت سیگنال های مختلف از سایت های مختلف است. پاندا نتیجه بهره گیری از هوش مصنوعی است و قطعا روی جزئیات بخش مهمی مثل تنظیم URL در سئو on-page تمرکز دارد.

تنظیم URL

آشنایی با انواع کلیدواژه ها پیش از استفاده از آن ها

کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت غیرقابل انکار هستند. برای تنظیم بهتر URL لازم است با سه ساختار رایج کلمات کلیدی آشنا شوید:

  1. کلمات اطلاعاتی: این کلمات معمولا کوتاه هستند و با دیدن آن ها می فهمیم که قرار است کاربر درباره همان اطلاعاتی به دست بیاورد؛ مثل سئو on-page
  2. کلمات کلیدی مبادلاتی: این دسته حاوی کلماتی مثل برتر، بهترین و…هستند که به کاربر در خرید دقیق تر کمک می کنند
  3. کلمات کلیدی بر حسب موقعیت مکانی: در این دسته کلماتی که نشانگر موقعیت جغرافیایی هستند قرار می گیرند
اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *