15 ابزار کلیدی که در تولید محتوا سئو به وب سایت‌ها کمک می‌کنند

خانه / سئو / ابزارهای سئو / 15 ابزار کلیدی که در تولید محتوا سئو به وب سایت‌ها کمک می‌کنند
ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

15 ابزار کلیدی که در تولید محتوا سئو به وب سایت‌ها کمک می‌کنند

با وجود تمام آموزش‌هایی که به صورت پیوسته در دیجی وردپرس دنبال منتشر می‌کنیم و تمام اصولی که برای تولید انواع محتوایی که در سال 2017 بازدهی بیش‌تری داشتند معرفی نمودیم باز هم شانس تولید محتوا سئو برای سایت‌های مختلف زیر 50 درصد است. حتی تولید و تنظیم محتوا مطابق با اصولی که کم و بیش در این سایت و سایر سایت‌ها تا کنون خوانده‌اید همیشه ایده‌ال نیست و هیچ چیز در بحث بازاریابی محتوا همواره مطابق میل ما پیش نمی رود.

یکی از دلایل عدم موفقیت ما در تولید محتوا سئو زمانبر بودن و پیچیده شدن آن با توجه به تمام قوانین و استانداردهایی می باشد که گوگل برای ما مشخص کرده است. برای تسهیل روند تولید محتوا ابزارهای آنلاین بسیاری وجود دارد که هر یک بخشی از مسئولیت‌ها و پیچیدگی‌های تولید محتوا را بر عهده گرفته و برطرف می‌نمایند. در ادامه تعدادی از این ابزارهای کلیدی رایگان که در تولید محتوا سئو به وب سایت‌ها کمک خواهند کرد معرفی و بررسی می‌کنیم.

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

برخی از این ابزارها در جستجو موضوعات مرتبط با کلمات کلیدی موردنظر شما و برخی برای تولید محتوا های گروهی طراحی شده‌اند.

معرفی ابزارهای جستجو موضوع بر اساس کلیدواژه‌ها

خیلی از اوقات انگیره نوشتن مطلبی را با توجه به کلید کلیدی هدف خود داریم اما ایده‌ای را برای شروع آن حتی در حد یک کلمه نداریم. در چنین مواردی حتما آرزو می‌کنید کسی چند خطی در ارتباط با کلمه کلیدی بگویید و شما هم ادامه آن را بگیرید و پیش بروید.

ابزارهای جستجو موضوع صرفا برای برطرف کردن همین مشکل در اختیار وبمستران قرار گرفته‌اند:

تولید محتوا با ابزار BuzzSumo

BuzzSumo ابزاری رایگان است که به صورت تخصصی کلیدواژه‌ها را در کل مطالب وب و حتی مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و فیس بوک نیز به اشتراک گذاشته‌اند جستجو می‌کند.

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

جستجو موضوعات با ابزار Cyfe

گاهی پیدا کردن سرنخی برای شروع یک مطلب حول یک کلیدواژه سرکشی و جاسوسی بین مطالب رقبا است. وب سایت Cyfe امکان جستجو محتوا را در سایت‌های برتر رقیب فراهم می کند تا بر اساس همان کلمه کلیدی از محصولات و مطالب وب سایت رقیب سردربیاورید.

تولید محتوا سئو با Ubersuggest

Ubersuggest ابزار دیگری است که با سر زدن با محتوا مشابه به شما ایده می‌دهد؛ با این تفاوت که خود این سایت کلمه کلیدی را بر اساس توصیه و پیشنهادات گوگل گسترش می‌دهد و به این وسیله نتایج گسترده‌تری به شما نشان می‌دهد.

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

گاهی برخی از نتایجی که این ابزار رایگان پیشنهاد می‌دهد می‌تواند به جای عنوان موردنظر ما استفاده شود. به این ترتیب حداقل دغدغه انتخاب عنوان را نخواهید داشت.

آگاهی از تازه‌ترین مطالب مرتبط با Google Alerts

برخی از ابزارهای آنلاین نیز به درد روزنامه‌نگاران و خبرنگارانی می‌خورد که پیوسته مطالب تازه مرتبط را جستجو می‌کنند تا هر چه سریع‌تر اخبار راغ مرتبط با آن را در سایت خود منتشر کنند. Google Alerts یکی دیگر از ابزارهای تولید محتوا سئو است که به شما اجازه وارد کردن کلمه کلیدی خاص را می‌دهد و بلافاصله بعد از انتشار مطالب مرتبط با آن به شما اطلاع می‌دهد.

در صورتی که از قبل اکانت گوگل داشته‌اید تنها کاری که برای استفاده از این سرویس باید انجام دهید وارد کردن کلمه کلیدی موردنظرتان در کادر است:

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

برای این که اطلاع‌رسانی‌ها به صورت آنی و کاملا زنده دریافت شود از منو کشویی Show options بخش How often را روی As-it-happens تنظیم کنید.

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

ردیابی کلیدواژه های هدف کاربران با SentiOne

می‌خواهید بدانید مخاطبان هدفتان به چه چیزی فکر می‌کنند؟ SentiOne در واقع یک ابزار شنود شبکه های اجتماعی است که به شما اجازه می‌دهد بر اساس جستجو و مکالمات کاربران کلمات کلیدی و محتوا خود را برگزینید.

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

معرفی ابزارهای ویژه تولید محتوا گروهی

در تولید محتوا به صورت گروهی برخی وظیفه جمع‌آوری اطلاعات، برخی نوشتار و گروهی دیگر ممکن است موطف به ویرایش آن باشند. در چنین حالتی وجود یک پلتفرم یا اتاق کاری که تمام تغییرات را در خود حفاظت کرده و به نفر بعدی یادآوری کند ضروری به نظر می‌رسد.

تولید محتوا سئو با Google Docs

امروزه بسیاری از وب سایت‌هایی با چند نویسنده از Google Docs استفاده می‌کنند. با استفاده از این ابزار رایگان می‌توان همزمان چند پروژه را در یک فضای ابری مدیریت کرد. برخی از ویژگی‌های Google Docs که باعث شده تا این حد مورد استقبال کاربران قرار گیرد عبارتند از:

محیط کاربری ساده‌تر از سایر پلتفرم‌ها

امکان تغییر فونت، سایز و برخورداری از تمام امکاناتی که در وردپرس شاهد آن هستیم

ابزارهایی که در تولید محتوا سئو به سایت‌ها کمک می‌کنند

سخن آخر:

تمام ابزارهایی که معرفی شدند تنها نقش مکمل را در تولید محتوا دارند. هیچ ابزاری که به صورت خودکار اقدام به تولید محتوا کند از دیدگاه گوگل قابل قبول نیست. اما قطعا توصیه‌هایی که با استفاده از ابزارهای معرفی شده و برای تولید محتوا سئو می‌بینید مبتنی بر اطلاعات گوگل هستند.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *