منو

بر طرف کردن مشکل تقویم شمسی در فارسی سازی قالب

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / بر طرف کردن مشکل تقویم شمسی در فارسی سازی قالب
solar-calendar-wordpress-digiwp

بر طرف کردن مشکل تقویم شمسی در فارسی سازی قالب

یکی از مشکلاتی که معمولاً افرادی که کار فارسی سازی قالب ها را انجام می دهند به آن بر می خورند، مشکل تقویم شمسی است. اگر شما به عنوان یک فارسی ساز قالب وردپرس ، قالبی را برای فارسی سازی انتخاب کرده باشید که طراح آن از تگ the‪_‬time‪()‬; استفاده کرده باشد، مشکل نمایش تقویم شمسی شما فقط با استفاده از افزونه WP-Jalali برطرف خواهد شد و شما به راحتی می توانید تقویم شمسی را در قالب خود نمایش دهید. اما اگر طراح قالب از تگ ‪ get‪_‬the‪_‬time();‬ استفاده کرده باشد. تحت این شرایط شما حتی با استفاده افزونه  WP-Jalali نیز به مشکل خواهید خورد .امروز در دیجی وردپرس می خواهیم راهی برای بر طرف کردن مشکل تقویم شمسی در فارسی سازی قالب را برای شما شرح دهیم.

Solar calendar1-digiwp

راه حل برای طرف کردن مشکل تقویم شمسی

همان طور که گفتیم در صورتی که طراح قالب در طراحی قالب وردپرس از تگ get‪_‬the‪_‬time();‬ استفاده کرده باشد. حتی پس از استفاده افزونه ای که معرفی کردیم هم تقویم شما به صورت میلادی نمایش داده خواهد شد. در این حالت چه باید کرد؟ در جواب باید گفت برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد.

راه حل اول: یکی از راه های که به واسطه آن می توان این مشکل را بر طرف کرد این است که شما باید به جای همه تگ های تاریخ تگ the‪_‬time();‬ را قرار دهید. این راه حال در اغلب مواقع پاسخ گو است و مشکل را حل می کند در بعضی قالب ها این کار باعث ایجاد مشکل در نمایش کلی پوسته می شود.

مطلب پیشنهادی  رفع مشکل آپدیت نشدن وردپرس و افزونه ها

راه حل دوم: اما راه حل دوم که نسبت قبلی راه حل آسان تری است. ابتدا می بایست افزونه WP-Jalali نصب و فعال کنید و پس از این کار در پوشه plugins که محل قرار گیری افزونه ها می باشد، فایل افزونه WP-Jalali که WP-‬Jalali‪.‬php نام دارد را بازکنید در این فایل دو خط کد زیر قرار دارد.

//add_filter("get_the_date","mps_the_jdate",10,4);
//add_filter("get_the_time","mps_the_jtime",10,4);

شما برای این که بتوانید همه مشکلات مربوط نمایش تقویم شمسی خود را بر طرف کنید فقط کافی است که دو اسلش موجود در ابتدای این دو خط کد را بردارید تا کد ها به شکل زیر در بیایند.

add_filter("get_the_date","mps_the_jdate",10,4);
add_filter("get_the_time","mps_the_jtime",10,4);

با این کار حتماً مشکل شما بر طرف خواهد شد اما اگر باز هم دید که این مشکل کماکان پا بر جا است در همان فایل به دنبال کد زیر بگردید.

if($d =="")$d=get_option('time_format');

در صورتی که از این کد دو خط وجود داشت خط دوم را به شکل زیر تغیر دهید.

if($d =="")$d=get_option('date_format');

حال دیگر شک نکنید که مشکل نمایش تقویم شمسی در قالب وردپرس فارسی شده شما بر طرف شده است.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =