منو

تاثیر تبلیغات بر سئو سایت : تبلیغات چه طور بر ترافیک ارگانیک اثر منفی می گذارند؟

خانه / بازاریابی اینترنتی / تبلیغات اینترنتی / تاثیر تبلیغات بر سئو سایت : تبلیغات چه طور بر ترافیک ارگانیک اثر منفی می گذارند؟
بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها

تاثیر تبلیغات بر سئو سایت : تبلیغات چه طور بر ترافیک ارگانیک اثر منفی می گذارند؟

تا به حال پیش آمده است شب بخوابید و صبح بیدار شوید ببینید اوضاع وب سایتتان از این رو به آن رو شده است و هیچ چیز مثل ۲۴ ساعت گذشته نیست؟ به لحاظ نظری نه، اما به لحاظ عملی هر عاملی که روی جستجو کاربران در گوگل اثر بگذارد می تواند جایگاه و رتبه یک سایت را در این موتور جستجو پرمخاطب بالا ببرد یا به خطر بیندازد. تبلیغات یکی از همین عوامل سریع الاثر است که بر خلاف انتظار اغلب ما تاثیرات عجیب و غریبی روی سئو سایت می گذارد. در بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت، جستجو ارگانیک یکی از مهم ترین بخش هایی است که در تیررس آگهی ها یا پیام های بازرگانی تبلیغاتی فضای وب قرار دارند.

در نسخه دسکتاپ بر خلاف نسخه موبایل که کاربران به خاطر محدودیت های موجود در اسکرول کردن تبلیغات زیادی را مشاهده می کنند، فضا زیادی برای درج آگهی وجود دارد. آنالیز ترافیک ارگانیک نسخه دسکتاپ اغلب سایت ها ما را به نتایج جالبی رو به رو کرد که نشان می دهد درج آگهی های تبلیغاتی در طولانی مدت درآمدزایی را به سبب تاثیر مستقیمی که روی سئو سایت دارد کاهش می دهد.

شما چه فکر می کنید؟ به نظر شما چه طور تبلیغات ساده ای که در گوشه کنار سایت ها قرار می گیرند و اتفاقا هم برای کاربران خیلی بی آزار به نظر می رسند می توانند اهداف سئو سایت را  مختل کنند؟ همراه ما باشید آموزش سئو سایت تا با ۵ راه تاثیر تبلیغات بر سئو سایت و جستجو ارگانیک آشنا شوید.

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها

برخی معتقدند تبلیغات کلیکی سایت ها یا تبلیغات متنی که گوشه ای قرار می گیرند هیچ تاثیر مخربی روی سایت ندارند. برخی هم فکر می کنند فقط تبلیغات پاپ آپ است که به هر قیمتی شده است باید از آن دست کشید.

مطلب پیشنهادی  لیست ایمیل و اهمیت تهیه آن برای مدیران وبسایت های وردپرسی

تبلیغات مختلف، از هر نوعی که باشند از ۵ راه می توانند روی سئو سایت شما اثر داشته باشند که درادامه تشریح خواهیم کرد.

وب سایتی که قربانی تعدد تبلیغات می شود!

تبلیغات بیشتر، درآمد بیشتر! غافل از این که تبلیغات بیش تر یعنی انبوهی از تصاویر غیرفشرده با فرمت های مختلفی که دانلود می شوند و اسکریپت های بیش از حدی که سرعت سایت وردپرسی را کاهش می دهند. به زبان ساده تر هر چه قدر تعداد تبلیغات بالاتر باشد بسته به نوع تبلیغ شناور ماندن شما در دریای گوگل مشکل تر می شود. به طبع هر چه پایین تر بروید دسترسی گوگل به شما مشکل تر می شود!

تعداد تبلیغات و چگونگی اثر آن بر سئو

وب سایت WebPageTest.org، یک سرویس رایگان برای تست قدرت اجرایی سایت است که از آن برای تست اجرا سایت در حضور تبلیغات مختلف استفاده کرده ایم. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ۵۰۹ منبع خارجی در حال تبادل اطلاعات با سایت مورد نظر ما هستند. این رقم یعنی همزمان با دانلود شدن یک صفحه از سایت، مرورگر همزمان باید ۵۰۰ عنصر خارج از سایت را بازیابی کند. این تعداد تبلیغات برابر است با سفرهای متعدد به سرورهای مختلف، افزایش زمان بارگذاری صفحه و استفاده بیش از حد از منابع.

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها

در صورتی که دسترسی این ۵۰۹ منبع خارجی متوقف شود زمان بارگذازی سایت از ۲۴ ثانیه به ۴ ثانیه میرسد!

خزنده هایی که قربانی تبلیغات می شوند

یکی دیگر از قربانیان به سبب تاثیر تبلیغات بر سئو سایت، خزندگان یا اسپایدر های گوگل هستند که تبلیغات مانع کراول کردن سایت توسط آن ها می شود. در واقع این مشکل از آن جایی شروع می شود که خزنده های گوگل از این که مجبور می شوند به سختی و مشقت به محتوا سایت شما دسترسی پیدا کنند ناراضی می شوند.

چگونگی اثر تبلیغات بر خزنده ها

یک سیستم حساب شده و پیچیده پشت تنبلی خزنده ها و عدم تمایل آن ها به کراول سایت وجود دارد. قضیه از این قرار است که گوگل یک مقدار مشخص را تحت عنوان “بودجه کراول” برای هر سایت مشخص می کند. این بودجه همان منابع محدودی است که گوگل برای ایندکس کردن سایت شما از آن ها استفاده می کند. هیچ محدودیتی برای این منابع وجود ندارد و قطعا مقدار آن برای سایت های مختلف متفاوت است؛ اما وقتی قرار باشد خزنده ها منابع بیش از حد و اضافی را مصرف کنند تنبل می شود و تمایل کم تری به کراول صفحات سایت شما خواهد داشت. اگر همین روند ادامه پیدا کند باید بین دلایل افت رتبه سایت عملکرد خزنده ها را آنالیز اساسی کنید.

مطلب پیشنهادی  آموزش نحوه تنظیمات سئو در قالب وردپرس

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها

محرومیت سایت از ایندکس گوگل

تبلیغات اینترنتی معمولا از روند فشرده سازی تصاویر مستثنی هستند؟ با وجود آن ها ارورهای اسکریپت مشاهده می کنید؟ آیا بارگذاری محتوا اصلی بعد از تبلیغات در سایت شما صورت می گیرد و خزنده با این اوصاف مجبور می شود برای بارگذاری باقی محتوا سایت منتظر بماند؟

تمام این موارد نشانه های توقف خزنده ها و بعد از ایندکس شدن سایت هستند.

Top Heavy هستید؟

در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار گوگل الگوریتم Top Heavy را معرفی کرد. طبق این الگوریتم گوگل مجاز می شد وب سایت هایی سنگینی را که از نظر حجم به سبب وجود تبلیغات در صدر قرار داشتند را از لیست رنکینگ خود حذف کند.

اکنون این الگوریتم پیشرفته تر شده است و تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها به وسیله آن به شکل دیگری سنجیده می شود. به این شکل که نسبت تبلیغات به کل محتوا در هر صفحه ابتدا ارزیابی شده و سپس بر اساس آن گوگل رتبه بندی سایت شما را انجام می دهد.

بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت ها

ملحقات تبلیغات و مشکلات آن ها برای کاربران

در بررسی تاثیر تبلیغات بر سئو سایت عوامل مختلفی دخالت دارند؛ اما یکی از مهم ترین آن ها ملحقات تبلیغات و موارد مربوط به آن ها می باشد که به شدت کاربران را کلافه می کند. تبلیغات آثار زنجیروار روی بخش های دیگر دارند. به این شکل که با سنگین شدن سایت و کندی بارگذاری یک صفحه، طراحی سنگین یک تبلیغ، محتوا بلوک شده، ویدیو های تبلیغاتی با پخش خودکار و …کاربران بیش از پیش نسبت به تبلیغات منزجر می شوند و نرخ پرش سایت بالا می رود. نرخ پرش هم ارتباط تنگاتنگی با ترافیک ارگانیک سایت دارد.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (۱ رای, میانگین ۵.۰۰ از ۵)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

۸ دیدگاه

 1. دانلودنما

  درود بر شما
  سپاس از مطلب مفیدتون

 2. دوستی

  سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر
  میکنید.
  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه
  وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران را لانچ کردیم.

  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه
  فعال هستید خوشحال می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون

 3. محمد

  سلام عرض ادب و خسته نباشید خدمت عوامل دیجی WP
  میخواستم تشکر کنم بابت مقاله مفیدی که گذاشتید
  من تازه کار سئو را شروع کردم و اصلا از این موضوع و تاثیر منفی تبلیغات بر سئو خبر نداشتم و برعکس فکر میکردم تاثیر به سزایی در سئو داره .
  با تشکر از مطالب مفید سایتتون

 4. محمد

  سلام
  عالی بود بهره مند شدم

 5. ثنا

  سلام
  واقعا قابل تحسین هستید
  سایت کاملی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *