منو

چرا تبعیت از قوانین گوگل در سئو آن طور که انتظار داریم جواب نمی‌دهد؟

خانه / سئو / آموزش سئو / چرا تبعیت از قوانین گوگل در سئو آن طور که انتظار داریم جواب نمی‌دهد؟
تبعیت از قوانین گوگل در سئو
تبعیت از قوانین گوگل در سئو

چرا تبعیت از قوانین گوگل در سئو آن طور که انتظار داریم جواب نمی‌دهد؟

سئو داستانی است که سر دراز دارد. اگرچه مقوله‌هایی چون بازاریابی اینترنتی یا برندینگ هم نظیر سئو افت و خیز خود را داشته‌اند و افراد معمولا آن طور که انتظار دارند در این موارد پیشرفت نمی‌کنند اما به جرئت می‌توان گفت که سئو یک موضوع پرچالش در عصر امروز است و هر کسی فقط می‌خواهد ساز خودش را در این بازار مکاره بزند و جیبش را پر پول کند. اگر صاحب یک وب سایت باشید و تجربه سفارش سئو یا مشاوره با کارشناسان را داشته باشید به خوبی می‌دانید که چه قدر گاهی حرف‌های این متخصصان ضد و نقیض است و در واقع احساس می‌کنیم نمی‌توانیم به هیچ کدامشان اطمینان کنیم. متقلبان و سودجویان این بازار را تبدیل به بازار مکاره‌ها کرده‌اند و همین موضوع باعث شده است برخی از مواقع حرف‌هایی من درآوردی در سئو را بشنویم که اصل و اساس ندارند. در این مواقع حتی اگر بهترین مشاور سئو را استخدام کنید و پا به پای گوگل پیش بروید در کمال تعجب از خود می‌پرسید چرا تبعیت از قوانین گوگل در سئو برای من جواب نمی‌دهد؟!

عدم تغییر رتبه سایت
عدم تغییر رتبه سایت

از آن جایی که گوگل در سرویس‌های متعدد خود به آموزش سئو می‌پردازد و مثلا تحلیل فنی محتوا با کیفیت در سئو و اهمیت طول آن را در الگوریتم‌های خود معرفی می‌کند پس چرا نباید همراهی با گوگل و تبعیت از قوانین آن رتبه سایت ما را تکان دهد؟ مگر سئو چیزی غیر از به ساز گوگل رقصیدن است؟!

دیجی وردپرس در یک تحلیل موشکافانه و دقیق دیگری میان این مشکلات، بازخورد‌های کاربران و تفاوت‌های جزئی و ظریفی که میام عملکرد کاربران و رویکرد گوگل وجود دارد طی این مطلب به تمام سوالات شما پاسخ داده است.

عدم تغییر رتبه سایت با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو

ماه گذشته یک ویدیو جدید و تقریبا کاربردی از سمت گوگل برای انتخاب بهترین کمپانی سئو منتشر شد. در این ویدیو گوگل به فاکتور‌های مهمی اشاره کرده بود؛ با این حال اگر مدیران وب سایت بخواهند تنها به این ویدیو برای انتخاب شرکت سئو مطمئن تکیه کنند موفق نخواهند بود.

مطلب پیشنهادی  استراتژی‌های منعطف سئو شما از مرحله شکل‌گیری تا اندازه‌گیری و اجرا

عدم تغییر رتبه سایت با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو

گوگل دغل کار؟

اگر قصد دارید از گوگل برای پیشبرد کار خود استفاده کنید و سعی کنید سایت خود را در گوگل بهبود رتبه دهید باید توجه کنید که گوگل آن قدر هم که فکر می کنید با شما صادق نیست. اگر نتوان گوگل را دغل کار در پیشنهاد راه های مفید برای بهبود رتبه دانست حداقل باید قبول داشت که داده‌های گوگل عمدتا ناقص هستند، اطلاعات آن در برخی از موارد از هم گسخیته است و با اطلاعات قبلی در تضاد است و در نهایت بسیاری از رویکرد‌هایی که در گوگل به وبمستران توصیه می‌شود غالبا در جهت کسب درآمد خود کمپانی گوگل است و بس!

با نکاتی که گفته شد و مطالعه ادامه این مطلب آموزش سئو در می‌یابید که چرا با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو هنوز هم اندر خم یک کوچه‌اید!

کلام گوگل کلام وحی نیست!

در سال 2011 بود که گوگل استراتژی جدیدی را در قالب جستجو خود معرفی نمود. در این استراتژی نام نویسنده به پایان هر مطلب اضافه می‌شد و بنابراین علاوه بر این که این نام در محتوا خود سایت دیده می‌شد کاربران می‌توانستند نام نویسنده را در صفحه جستجو‌ها مشاهده کنند. این سیستم جدیدی را به وجود آورد که طی آن علاوه بر خود مطلب نویسندگان آن نیز توسط گوگل رتبه‌بندی می‌شدند و به این شکل به شهرت و اعتبار گوگلی می‌رسیدند!

عدم تغییر رتبه سایت با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو

با این حال گوگل به کلی در سال 2014 این استراتژی را زیر سوال برد و آن را بی‌اهمیت شمرد. به همین دلیل است که گاهی تبعیت از قوانین گوگل در سئو فقط سرگیجه به دنبال دارد!

البته نباید این تصور را داشت که با وجود توصیه‌های مکرر گوگل درباره یک مقوله خاص باید نسبت به آن بی‌توجه بود؛ اما حداقل باید به این آگاهی رسید که هر موضوع کوچکی که برای سئو توسط گوگل مطرح می‌شود ارزش سرمایه‌گذاری زمانی و مالی را ندارد.

تبعیت از قوانین گوگل در سئو

نمونه دیگر پنالتی یا امکان جبران مافات توسط گوگل بود که گوگل برای آن دسته از وبمستران خاطی عرضه کرد تا بتوانند به واسطه آن خطاها و نقاط منفی محتوا منتشر شده را چه عمدی و چه غیرعمدی جبران کنند. با این حال طولی نکشید که در ماه ژانویه این قابلیت نیز نادیده گرفته شد.

مطلب پیشنهادی  لینک دهی تصاویر به صورت اتوماتیک به نوشته های دیگر

چرا گوگل گفته‌هایش را نقض می‌کند؟

این که چرا گوگل با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو توسط بسیاری از کاربران زیر حرفش می‌زند دلایل مختلف و کم‌اهمیتی دارد؛ اما این نشانه دو چیز است:

  1. توصیه‌های گوگل را هیچ وقت مثل یک قانون ثابت و پایدار جدی نگیرید. همان طور که زمان شما و کسب وکارتان را تغییر می‌دهد قوانین گوگل را نیز تحت تاثیر خود می‌گذارد.
  2. وقتی که می‌خواهید یک متخصص سئو را استخدام کنید به دل و جرئت و تجربیات او بنگرید. یک سئوکار باید تمام منابع را زیر نظر داشته باشد و کل وب را در دست بگیرد.

نقصان اطلاعاتی گوگل!

کنسول گوگل یکی از منابع اطلاعاتی کامل برای مدیران وب سایت است تا با استفاده از آن مثلا به بهترین کلمات کلیدی ممکن دسترسی پیدا کنند؛ اما این اطلاعات همه آن چیزی نیست که شما نیاز دارید. به عنوان مثال گوگل در سال گذشته به پروتکل SSL روی آورد و این موضوع باعث شد تمام دیتا مربوط به کلمات کلیدی از سرویس Google Analytics حذف گردد و کاربران با عبارت ” not provided” مواجه شوند. همین موضوع باعث شد تا وبمستران به دنبال منبع تازه‌ای برای جستجو کلمات کلیدی هدف خود بگردند. از این رو سرویس Moz بعد از Google Analytics به یکی از پرطرفدارترین مرجع جهت شناسایی کلیدواژه‌ها تبدیل شد. اما کاربران در کمال تعجب متوجه شدند که تعدادی از کلیدواژه‌های سرویس Moz با Google Analytics نمی‌خواند و این یعنی نقص اطلاعاتی بزرگ!

منفعت طلبی بی حد وحصر گوگل!

گوگل علاوه بر نقصان اطلاعاتی بسیار هم منفعت طلب است. کافی است عبارتی مثل هاست ابری یا Cloud hosting را جستجو کنید تا ببینید ترجیح گوگل اول تبلیغاتی است که طی معامله با کمپانی‌های مختلف قبول کرده است.

تبعیت از قوانین گوگل در سئو

پس علاوه بر ضعف اطلاعاتی که در گوگل وجود دارد یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت با وجود تبعیت از قوانین گوگل در سئو همین رویکرد‌های سودجویانه گوگل است. ما در دیجی وردپرس جدیدترین اخبار سئو و گوگل در برای شما آماده می کنیم.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =