منو

لوکال سئو: بهینه سازی وب سایت برای رتبه بهتر در نتایج گوگل

خانه / سئو / آموزش سئو / لوکال سئو: بهینه سازی وب سایت برای رتبه بهتر در نتایج گوگل
wp-local-seo

لوکال سئو: بهینه سازی وب سایت برای رتبه بهتر در نتایج گوگل

آیا میخواهید نتایج بهتری در نقشه های گوگل و نتایج جستجوی لوکال بدست آورید؟ سایت Moz هر 2 سال فاکتور های رتبه بندی نتایج محلی را مشخص میکند، در این مطلب با توجه به این فاکتور ها با استفاده از افزونه Yoast SEO به شما آموزش خواهم داد تا وب سایت خود را برای رتبه بهتر در نتایج گوگل بهینه سازی نمایید، اگر این افزونه را تا کنون بر روی سایت خود نصب نکرده اید میتوانید پس از نصب، با استفاده از مطلب تنظیمات پیشنهادی Yoast، به سادگی تنظیمات این افزونه را پیکربندی نمایید.

بهینه سازی سایت برای دستیابی به رتبه بهتر!

مهمترین فاکتور های گوگل جهت رتبه بندی مطالب  بازدید ها، Google My Business، سرعت وبسایت و تجربه مناسب وبگردی در تلفن همراه هستند. در ادامه شما را با روش هایی آشنا خواهم کرد که با استفاده از آنها خواهید توانست رتبه سایت خود را در نتایج گوگل افزایش دهید.

 AMP

صفحات پرسرعت برای موبایل (AMP) یکی از پروژه های اخیر گوگل است که باعث میشود صفحات وب در موبایل شما سریعتر بارگیری شوند.

AMP-Pages

نحوه انجام این کار

 • افزونه  AMP Plugin را نصب و فعالسازی نمایید.
 • در صورت استفاده از افزونه Yoast باید افزونه  Glue For Yoast SEO AMP Plugin را نصب نمایید.
 • اکنون میتوانید به هر یک از صفحات خود قابلیت AMP را اضافه نمایید.
 • وارد تنظیمات افزونه Yoast شوید و در بخش AMP طرح سایت خود را تغییر دهید و پست های سفارشی را فعالسازی نمایید.
 • متنظر بمانید تا گوگل سایت شما را آنالیز کند و علامت AMP را به نتایج جستجوی صفحات شما اضافه نمایید.

اگر میخواهید ارور های نسخه موبایل وبسایت خود را بیابید در این صورت باید وارد بخش mobile usability در کنسول جستجوی گوگل شوید، در این بخش میتوانید ارور های نسخه موبایل سایت خود را مشاهده نمایید و اقدام به رفع آنها نمایید.

 جستجوی کلمه کلیدی

هیچوقت نباید فکر کنید که کلمات کلیدی را میدانید، با کمی جستجو متوجه خواهید شد که میتوانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

 • یاد بگیرید که مردم چه چیز هایی را جستجو میکنند. ( با استفاده از قابلیت کامل شدن خودکار کلمه کلیدی گوگل)
 • تمام کلمات مرتبط با موضوع را در گوگل جستجو کنید تا به کلمات دیگری دست پیدا کنید.
 • با استفاده از MozBar هر یک از کلمات کلیدی را در گوگل جستجو کنید.

قابلیت کامل شدن خودکار کلمه کلیدی گوگل

وارد سایت گوگل شوید و کلماتی که فکر میکنید ممکن است مردم جستجو کنند را تایپ نمایید. میتوانید از آندرلاین (_) در جاهایی که میخواهید استفاده کنید تا گوگل آن بخش را خودکار برای شما پیدا کند و کلمات مناسب را پیشنهاد دهد، حتی علامت جمع در کلمات نیز میتواند در یافتن کلمات کلیدی بهتر نقش داشته باشد.

find-keyword

HubShout WebGrader (کلمات کلیدی رقبا)

برای آنکه یک لیست کامل از کلمات کلیدی سایت های رقیب خود را مشاهده نمایید میتوانید از ابزار HubShout WebGrader استفاده نمایید.

HubShout-WebGrader

MozBar (رقابت کلمات کلیدی)

اکنون شما باید یک لیست از کلمات کلیدی داشته باشید، اخرین قدم آن است که از افزونه گوگل کروم  MozBar استفاده نمایید و هر یک از کلمات کلیدی را در گوگل جستجو نمایید. هرچقدر PA و DA عدد بالاتری داشته باشد، کلمات کلیدی جستجو شده دارای رقابت بیشتری هستند.

moz

 بهینه سازی با استفاده از چراغ سبز

اولین قدم برای بهینه سازی محتوا یافتن کلمه کلیدی مناسب است، دقت داشته باشید که ۱۰ قدم قبل را به خوبی انجام داده باشید. سپس خواهید توانست محتوای مناسب با کلمه کلیدی را ایجاد نمایید.

قوانین پایه Yoast:

زیاد روی چراغ قرمز حساس نباشید: اگر کلمات کلیدی را از محتوای خود کپی میکنید تا yosat به شما چراغ سبز نشان دهد دیگر این کار را نکنید، چراغ سبز همیشه نشان درست بودن محتوا نیست، سعی کنید کمی از خودتان خلاقیت نشان دهید، بسیاری از محتوای ما چراغ قرمز دریافت کرده اند اما با این حال بازخورد خوبی داشته اند.

شما فقط میتوانید ۱ کلمه کلیدی تنظیم نمایید: نسخه پریمیوم افزونه Yoast SEO Premium تا ۵ کلمه، اگر کلمه کلیدی اول مناسب نبود سعی نکنید که از کلمه کلیدی دوم استفاده کنید، بهتر است که از بهترین کلمه های کلیدی استفاده نمایید، دقت داشته باشید که کلمات کلیدی شبیه به یکدیگر باشند.

Yoast فقط کلمات کلیدی یکسان را تشخیص میدهد: اگر از کلمات هم معنا استفاده کنید چراغ همچنان قرمز خواهد بود، زیرا افزونه Yoast قادر به تشخیص کلمات هم معنا نیست!

Yoast فقط کلمات کلیدی داخل محیط محتوای اصلی و اسنیپت ها را تشخیص میدهد: نه سایدبار ها، نه فوتر، فقط محتوای آن دو محیط را آنالیز میکند.

کلمه کلیدی برای صفحه اصلی: صفحه خانگی شما باید کلمه کلیدی اصلی را هدف بگیرد. اگر صفحه خانگی شما دارای ویجت باشد شما نمی توانید از چک لیست آنالیز محتوای Yoast استفاده کنید.

معمولا باید برای صفحات زیر کلمه کلیدی در نظر بگیرید…

 • صفحه خانگی
 • صفحات محصولات و خدمات
 • صفحات موقعیت ها
 • صفحات پست ها

معمولا برای صفحات زیر نباید کلمه کلیدی در نظر گرفت…

 • صفحه تماس با ما
 • صفحات تیم
 • صفحه مشتریان
مطلب پیشنهادی  5 ترفند ناب برای جلوگیری از سرقت محتوا اختصاصی در سئو

در ساخت یک صفحه و یا یک پست باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

عنوان صفحه: در این بخش باید کلمه کلیدی شما موجود باشد، اگر میخواهید یک پست ایجاد کنید، باید دقت داشته باشید که بهترین عنوان را برای آن انتخاب کنید، همچنین باید دقت داشته باشید که تمام کلمات موجود در کلمه کلیدی در عنوان باید باشد.

URL: از یک پیوند یکتای کوتاه استفاده کنید و کلمات اضافه را از آن حذف نمایید.

تگرار کلمه کلیدی: کلمه کلیدی خود را در جمله های اول مطلب خود استفاده نمایید، و سعی کنید که چند بار هم آن را در محتوای خود تکرار کنید، سعی کنید از کلمات هم معنا استفاده کنید بجای آنکه از کلمات یکسان بارها استفاده کنید. اینها میتوانند کلمات کلیدی دوم شما باشند.

متن جایگزین تصاویر: وقتی که یک تصویر را در وردپرس آپلود نمایید، ویرایشگر ویژوال به صورت اتوماتیک از نام تصویر به عنوان متن جایگزین استفاده میکند، این به آن معنا است که شما باید برای تصاویر قبل از آپلود برچسب تعیین کنید! نام فایل باید به سادگی تصویر را توضیح دهد، سعی کنید زیاد و به طور مداوم از کلمه کلیدی خود در متن جایگزین تصاویر و نام آنها استفاده نکنید.

بهینه سازی سرعت تصاویر: با استفاده از ابزار  GTmetrix میتوانید صفحات خود را آنالیز کنید تا تصاویر بهینه نشده خود را بیابید. تصاویر بزرگ نیاز خواهند داشت تا آنها را تغییر اندازه دهید تا  به ابعاد مناسب برسند. اگر عرض بخش محتوای سایت شما ۶۸۰ است باید عرض تصویر شما نیز ۶۸۰ باشد تا خوب به نظر برسد، برای نتیجه بهتر شما حتی میتوانید از افزونه Imagify نیز استفاده کنید و تصاویر خود را فشرده سازی نمایید تا سرعت بارگیری بهتری داشته باشند.

پیوند های داخلی و خارجی: از پیوند های کمتری در صفحات خود استفاده نمایید. گوگل از این موضوع خوشش می آید، و تا زمانی که در حال ایجاد پیوند به منابع مفید باشید، هم گوگل و هم کاربران از سایت شما راضی خواهند بود. پیوند های داخلی مناسب هستند زیرا آنها کاربران را در سایت شما نگه میدارند، اما برای این کار شما به محتوای مناسبی نیاز خواهید داشت. پیوند های خارجی نیز مناسب هستند اما دقت داشته باشید که باید آنها را nofollow نموده باشید تا از گوگل امتیاز منفی دریافت نکنید، با انجام این کارها گوگل از سایت شما راضی خواهد بود و سایت شما به یک سایت پر بازدید تبدیل خواهد شد.

عنوان سئو: اولین چیزی که با رنگ آبی کاربران آن را مشاهده میکنند عنوان سئو است، همیشه سعی نکنید آن را به صورت ساده و دقیقا مشابه کلمه کلیدی خود وارد کنید، کمی به آن رنگ و رویی خاص بدهید، از خلاقیت خود استفاده کنید و آن را به عنوانی هیجان آور تر تبدیل کنید.

توضیحات متا: توضیحات متا به گونه ای خلاصه مطالب شما هستند، و در زیر عنوان مطلب شما در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد. پس بهتر است که برای نوشتن آنها وقت مناسبی را صرف نمایید تا کاربران مجاب شوند که بر روی لینک مطلب شما کلیک کنند.

پست دارای محتوای زیاد:  محتوای کم هیچوقت دارای رتبه بالایی نخواهد بود. محتوای زیاد که بتواند عنوان را به خوبی پوشش دهد بخصوص محتوایی که دارای یک ویدئو اینفوگرافیک باشد میتواند رتبه بالایی را کسب کند، گوگل برای رتبه دهی به مطلب زمان سپری شده در صفحه را نیز اندازه گیری میکند و نسبت به آن مطالب را رتبه بندی میکند، پس هدف اصلی شما این است که زمان سپری شده کاربران در صفحات را افزایش دهید.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی: تا کنون باید پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را به Yoast متصل نموده باشید، با کلیک بر روی آیکون اشتراک گذاری موجود در باکس افزونه در صفحه ویرایشگر میتوانید تصاویر مخصوص به هر شبکه اجتماعی را آپلود کنید. دقت داشته باشید که اندازه تصاویر باید مناسب باشد، درست است که این موضوع تاثیر زیادی در رتبه شما نخواهد داشت اما باز هم باید این فرصت را غنیمت شمرد.

خب انجام دادن این کار به آن معنا است که شما باید برای هر پست خود سه تصویر با اندازه های مختلف ایجاد کنید، یکی از آنها که تصویر شاخص موجود در سایت است، و آن دو تصویر شاخص مورد استفاده در فیسبوک است که باید ۶۲۸*۱۲۰۰ پیکسل باشد و دیگری تصویر مورد استفاده در توییتر است که باید ۵۱۲*۱۰۲۴ پیکسل باشد.

اکنون میتوانید مطلب خود را با تصاویر مناسب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید…

Rich Snippets: با استفاده از ریچ اسنیپت ها پست های شما در صفحه نتایج جستجو به شکل متفاوت و ستاره دار خواهند بود، خب معلوم است که همه افراد از محتوای متفاوت خوششان می آید. با استفاده از ریچ اسنیپت ها شما به سادگی میتوانید ترافیک بیشتری در سایت خود دریافت نمایید، کافیست تا از یک افزونه ریچ اسنیپت در سایت خود استفاده کنید.

Google My Business

Google My Business یکی از مهمترین فاکتور های است که گوگل به آن اهمیت زیادی میدهد، در این ابزار شما میتوانید آدرس دفتر و یا فروشگاه خود را در لیست کاربری خود همراه با آدرس وبسایت و تلفن وارد نمایید. در ادامه آموزش خواهم داد تا به سادگی سایت خود را در Google my business ثبت نمایید.

Google-My-Business-Pages

یک صفحه در Google My Business ایجاد نمایید، اگر میخواهید به دنبال صفحات تکراری بگردید (باید حتما صفحات تکراری را پیدا کنید) وارد بخش search / destroy شوید.

صفحات تکراری میتوانند به صفحه اصلی شما خسارت وارد کنند، وارد سایت Google maps شوید و شماره تلفن مکان مورد نظر خود را جستجو کنید، اگر صفحات تکراری مشاهده نمودید میتوانید آنها را (بجر صفحه اصلی) ریپورت کنید، دقت داشته باشید که اگر شما یک دفتر شامل چند پزشک دارید نباید برای هر دکتر یک صفحه در Google my business ایجاد نمایید، با انجام این کار شما باعث ایجاد صفحات تکراری خواهید شد. اگر شما چند مکان مختلف دارید در این صورت وارد بخش search / destroy شوید، سپس صفحات تکراری را حذف نمایید تا فقط یک صفحه برای هر مکان داشته باشید. دقت داشته باشید که دلیل حذف مکان ها و صفحات را باید به گوگل در بخش دیدگاه (Comment) بگویید تا گوگل بتواند به مشکل شما رسیدگی کند و آن را نادیده نگیرد.

مطلب پیشنهادی  8 تکنیک برای بهینه‌‌سازی صفحات فرود در موبایل

Google-My-Business-Orders-And-Appointments

پروفایل خود را در Google my business کامل کنید، وارد بخش manage location –> edit profile در حساب کاربری خود شوید و سپس تمام فیلد ها را کامل کنید. استفاده از تصاویر حرفه ای و اطلاعات کامل بسیار اهمیت دارد! ثبات اسناد دومین فاکتوری است که در گوگل مپ اهمیت بسیار زیادی دارد. با استفاده از راهنمایی های زیر میتوانید جایگاه خوبی در Google maps داشته باشید.

 • از نام، آدرس، و شماره تلفن صحیح استفاده کنید.
 • برای موقعیت های چندگانه، صفحه موقعیت را به صورت لیست در آورید. برای مثال (website.com/locations/Tehran)
 • تمام تصاویر شامل اطلاعات داخلی، خارجی، محل کار، و تصاویری از تیم را آپلود نمایید.
 • تمام دسته بندی های مربوط را با استفاده از دسته بندی اصلی به صورت لیست در آورید.
 • 400 کلمه توضیح برای مکان مورد نظر وارد نمایید.
 • آدرس صحیح سایت خود را همراه با www وارد نمایید.
 • لیست ایمیل های سایت خود را نیز وارد نمایید.
 • صفحه خود را تایید نمایید.
 • یک آدرس URL سفارشی مشخص نمایید.
 • یک عکس 360 درجه از محیط کاری خود ایجاد نمایید (این مورد اختیاری است اما میتواند به شما کمک کند)
 • با یک متخصص مشورت نمایید.

Orders And Appointments- شما میتوانید برای مشتریان خود این قابلیت را ایجاد نمایید که با استفاده از صفحه Google my business شما بتوانند سفارش و یا یک قرار ملاقات تنظیم کنند. برای استفاده از این قابلیت به یک سرویس جداگانه مانند seamless.com نیاز خواهید داشت، سپس باید این فرم را کامل کنید تا گوگل از این سرویس آگاه شود.

 

بازدید ها

ممکن است این موضوع را شنیده باشید، اما من قرار است آن را برای شما شفاف سازی کنم تا کامل تر و جامع تر در رابطه با آن اطلاعاتی داشته باشید. شما باید بدانید که Google my business بهترین مکان برای دریافت بازیدید است، البته تا زمانی که به صورت مستقیم در نتایج جستجو نمایش داده شود، البته باید 5 ستاره داشته باشید تا در نتایج جستجو نمایش داده شود.

Google-Reviews-For-SEO

ایجاد لینک محلی

شما میدانید که لینک ها برای رتبه سایت شما مهمترین عنصر به شمار می آیند، اما برای بهبود رتبه سایت خود نیاز به کمک دیگران خواهید داشت، با استفاده از توصیه های زیر میتوانید به رتبه بهتری دست پیدا کنید.

 • از همکاران بخواهید که شما را لینک کنند.
 • از اسپانسر خود بخواهید که شما را لینک کنند.
 • از تهیه کنندکان بخواهید که شما را لینک کنند.
 • سعی کنید سایت خود را به مجلات و روزنامه های اینترنتی معرفی کنید تا آنها نیز شما را لینک کنند.

اندازه گیری رتبه کلمات کلیدی

با استفاده از ابزار search analytics کنسول جستجوی گوگل میتوانید کلمات کلیدی پر بازدید سایت خود را مشاهده نمایید، با مشاهده این آمار میتوانید یک استراتژی بهتر برای انتخاب کلمات کلیدی پیدا کنید تا به رتبه بهتری در نتایج جستجو دست پیدا کنید.

Google-Search-Console-Search-Analytics-Queries

کنسول جستجوی گوگل

در آموزش های قبلی هم به شما گفتم که استفاده از کنسول جستجوی گوگل یک امر ضروری به حساب می آید، در مطلب “ثبت اصولی سایت در گوگل وبمستر تولز” نحوه ثبت سایت در کنسول جستجوی گوگل را آموزش دادم، با مراجعه به این مطلب میتوانید نقشه سایت خود را در گوگل ثبت نمایید و ارور های موجود در صفحات سایت خود را بیابید، با استفاده از این ابزار کابردی گوگل میتوانید به سادگی بسیاری از مشکلات سایت خود را رفع نمایید و به رتبه بهتری دست پیدا کنید.

استفاده از دکمه تماس در سایت

اگر سابتی دارید که ممکن است کاربران زیادی با شما تماس بگیرند مانند سایت رستوران میتوانید با استفاده از قابلیت دکمه تماس در سایت خود تجربه ای عالی را برای کاربران فراهم کنید. بدیهی است که افزایش رضایت کاربران موجب افزایش رتبه سایت شما خواهد شد.

امنیت

با استفاده از یک افزونه امنیتی در سایت خود میتوانید به تجربه ای عالی دست پیدا کنید، همچنین میتوانید با استفاده از ابزار Sucuri security checker ارور های امنیتی سایت خود را بیابید، اگر قصد افزایش امنیت سایت خود را دارید میتوانید به مطلب “نکات افزایش امنیت در وردپرس قدم به قدم” مراجعه نمایید تا به امنیتی باور نکردنی در سایت خود دست پیدا کنید. اگر قصد نصب یک فایروال قدرتمند در سایت خود را دارید میتوانید به مطلب ” فایروال قدرتمند برای اسکن امنیتی وردپرس ” مراجعه نمایید.

شبکه های اجتماعی

فقط باید مطمئن شوید که در شبکه های اجتماعی فعال هستید، زیرا 5.8% از سئو محلی سایت شما را تشکیل میدهد.

امیدوارم با استفاده از این مطلب ایده هایی را برای بهبود رتبه سایت خود بدست آورده باشید، اینها فاکتور هایی بودند که گوگل برای رتبه بندی سایت ها به آنها اهمیت زیادی میدهد. شما با بدست آوردن تجربه های بیشتر میتوانید فاکتور های دیگر گوگل را نیز بیابید، اگر فاکتور مهم دیگری نیز وجود دارد میتوانید آن را در دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

 

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =