روش های کسب نرخ CTR بالاتر از گوگل در وردپرس

خانه / سئو / آموزش سئو / روش های کسب نرخ CTR بالاتر از گوگل در وردپرس

روش های کسب نرخ CTR بالاتر از گوگل در وردپرس

همان طور که همه ی شما اطلاع دارید متونی از نظر گوگل رتبه بندی و صاحب امتیاز می شوند که از نظر بازدید کنندگان ارزش وقت گذاشتن و خواندن را داشته باشند. اما گاهی این مشکل هم به وجود می اید که محتوای سایت ما بسیار خوب و مناسب است ولی به میزان کافی بازدید کننده نداشته است. با این حساب نباید احساس نگرانی داشته باشید ترفند ها و راه حل های بسیاری برای حل این مشکل وجود دارد. ترفند هایی که برای افزایش click throughs rate یا کسب CTR های بالاتر در وردپرس و جلب توجه موتور های جست و جو وجود دارد.

کسب CTR های بالاتر در سیستم وردپرس

یکی از روش های عالی و بسیار کاربردی که برای بیشتر دیده شدن قابل انجام است؛ اعمال تنظیمات درست SEO با استفاده از پلاگین مربوط به سئو وردپرس است. اما انجام این کار تنها اولین قدم در کسب CTR های بالاتر در وردپرس محسوب می شود انجام کار های بیشتری برای جلب توجه موتور جست و جو نیاز است. در ادامه ی این مقاله ما ٩ روش و تکنیک جالب را برای افزایش ترافیک سایت وردپرسی به شما معرفی می کنیم.
همیشه باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این ترفند ها هرگز نمی توانند نرخ کلیک محتوای بد را افزایش دهند و یا میزان بازدید از مطالب ضعیف را بهبود ببخشند. پس با این حساب در اولین گام نیاز به محتوا خوب برای افزایش ترافیک داریم. استفاده از این ترفند ها در کنار مطالب و متون مناسب و با محتوا دارای اثر بخشی بالایی می باشد.

۱ – طرح باز بینی – ستاره دار کردن محتوا

ریچ اسنیپت گوگل از محتواهای بررسی و باز بینی شده پشتیبانی می نماید. این گزینه برای شما این امکان را فراهم می کند تا میزان رتبه و ستاره های خود را در نتایج جست و جوی google به نمایش بگذارید. همانند چیزی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

همان طور که مطلع هستید در هر باز بینی از یک سیستم تعداد ۱ الی ۵ ستاره به سیستم امتیاز داده می شود و به مرور زمان با افزایش باز بینی ها تعداد ستاره ها نیز افزایش پیدا می کند. حال شما می توانید از پلاگین های بسیار زیادی که در این ضمینه طراحی شده اند کمک گرفته و به این ترتیب مطالب خود را ستاره دار نمایید. افزایش تعداد این ستاره ها باعث می شود تا محتوای شما بسیار جذاب تر و مفید تر برای بازدید کننده به نظر برسد و این موضوع گامی است برای کسب CTR های بالاتر در سیستم وردپرس.

٢ – حذف نمودن تاریخ انتشار مطلب

برخی از صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها هستند که ترجیح می دهند مطالب خود را به صورت وزانه نگه دارند تا سایت برای آن ها به عنوان یک آرشیو عمل کند. انجام این عمل به طور قطع در سایت های خبری عملکرد بسیار مناسبی دارد اما یک وب سایت با محتوای میشه سبز، وجهه بهتری دارد که تاریخ را به صورت تمام و کمال حذف کند. بسیار نشان داده شده است که با حذف تاریخ CTR افزایش پیدا می کند. زیرا هستند کاربرانی که محتوای مناسب خیلی بیشتر از تاریخ قدیمی برایشان ارزش داشته باشد پس در این وضعیت این کاربران تاریخ های قدیمی را نادیده می گیرند و از محتوا های قوی و کار آمد استفاده می کنند.

برای حذف نمودن تاریخ محتوا در نتایج جست و جو دو راه وجود دارد که عبارتند از :
۱. ویرایش کد های پوسته
٢. استفاده از یک افزونه
شما با استفاده از هر یک از گزینه های بالا می توانید همه ی تاریخ ها را از قالب پست خود حذف کنید.
هر دو گزینه ای که در بالا عنوان شد به خوبی عمل می کنند. بنابراین انتخاب هر کدام از این دو گزینه نتیجه ی مشابهی را به دنبال دارد. هم چنین به این نکته نیز توجه کنید که برخی از وب سایت هایی که همواره به طور مرتب به روز رسانی می شوند با داشتن تاریخ بسیار بهتر عمل می کنند. اما برای وب سایت هایی که زمان گرا نیستند و زمان در آن ها هیچ نقشی ندارد و هم چنین دارای مطالب همیشه سبز می باشند حذف تاریخ روش خوبی است.

٣ – اضافه نمودن سال در کنار عنوان با استفاده از کد های PHP

با توجه به این نکته که سالانه محتوا های جدیدی تولید و منتشر می شود بنابراین کاربران نیز جدید ترین و به روز ترین پلاگین ها، تم ها، محصولات و …….. مربوط به سال جاری را جست و جو می نمایند. هدف این گونه تحقیقات محتوا های سالانه و یافتن جدید ترین و به روز ترین ها می باشد.
بنابراین در این جا باید از این نکته به عنوان یک مزیت استفاده کرد و برای افزایش رنکینگ سال را در کنار عنوان خود قید نمایید. به طور مثال می توانید این گونه عمل کنید : ( بهترین قالب های وردپرس سال ٢۰۱٧ ) این نمونه ها خود یکی از بهترین راه های کسب CTR های بالاتر در وردپرس می باشد.

با این تفاسیر در این جا یک سؤال پیش می آید که انجام این کار به این معنی است که یعنی سالانه باید تمامی پست های خود را به روز رسانی کنیم؟ مثلا دائما این گونه تغییر ایجاد کنیم : تم های ٢۰۱٧؛ تم های ٢۰۱٨ و تم های ٢۰۱٩ ؟؟؟!
باید پاسخ داد که خیر نیاز به انجام این کار نمی باشد. برای اجتناب از انجام این گونه کار های تکراری مانند تعویض تارخ سالانه در کنار هر عنوان، باید یک سال پویا را به عنوان برچسب اضافه کنید. برای انجام این کار فقط کافی است کد زیر را در فایل functions.php خود اضافه نمایید :

/**
 * create shortcode to output the current year
 * shortcode:[year] 
*/
function output_year(){
 $year = date("Y");
 return "$year";
}
add_shortcode('year','output_year');

حال شما می توانید عنوان هایی مانند: بهترین قالب های وردپرس را در قسمت ( year ) بنویسید. برای انجام این کار در پنل مدیریت برچسب ( year ) را مشاهده می کنید. اما در هنگام بازدید از پست، کد بالا از طریق php پیاده سازی شده و سپس فراخوانی می شود و به صورت خود کار سال جاری را در خروجی کنار عنوان نمایش می دهد و در نتیجه پست ” بهترین سال ” شما همیشه به روز خواهد ماند.

مطلب پیشنهادی  رفع مشکل آپدیت نشدن وردپرس و افزونه ها

۴ – ایجاد URL های کوتاه تر

کاربران بسیاری هستند که ادعا می کنند وبلاگ هایی مدرن را با URL های کوتاه دیده اند و این گونه وبلاگ ها را در هنگام جست و جو بیشتر ترجیح می دهند. علاوه بر این موضوع برخی مطالعات اساسی وجود دارد که می گوید URL های کوتاه تر معمولا بیشتر از URL های طولانی دارای جذابیت هستند. هم چنین در جذب بازدید کننده موفق تر عمل خواهند کرد. وردپرس به شما این امکان را می دهد که ساختار URL های خود را برای هر پستی که نوشته اید تنظیم کنید. به طور معمول ساختار مربوط به لینک هر پست یا ( permalinks ) شامل ٢ الی ۵ کلمه می باشد. که راهی برای کسب CTR های بالاتر در وردپرس است.
اکثر افراد برای بازدید از مطالبی که لینک های کوتاه تری دارد تمایل بیشتری نشان می دهند و در مورد محتوای آن لینک کنجکاو می شوند. به این نکته همواره دقت کنید که همیشه باید اطلاعات کافی را برای بازدید کنندگان کنجکاو فراهم کنید تا کنجکاوی آن ها را تحریک کرده و باعث شوید آن هد کلیک کنند. اطلاعاتی که به میزان لازم کافی و کوتاه باشند.

۵ – طرح های breadcrumb

یک روش نمایش ساده برای ارائه breadcrumb راهنمایی شفاف به کاربران است. بردکرامب های روی صفحه معانی و محتوا را به صورت شفاف تر نمایش می دهند. یعنی در نتایج جست و جو به جای این که کل متن را نمایش دهند یک حالت نویگیشن قابل مشاهده است که این حالت به بازدید کنندگان کمک می کند که صفحات سایت را سریع تر مرور نمایند.

بردکرامب ها باید به صورت برنامه نویسی برای هر صفحه جداگانه تنظیم شوند تا گوگل بتواند آن ها را شناسایی کند نرم افزار گوگل که صفحات را درون پایگاه داده ایندکس می کند یا همان کراول گوگل بتواند درون آن ها به خوبی بخزد.
هم چنین می توانید از پلاگین هایی مانند navxt breadcrumb برای راه اندازی breadcrumb در سایت خود استفاده کنید. البته این امر در شرایطی امکان پذیر است که این پلاگین با پوسته ی سایت وردپرسی شما سازگار باشد.
حال اگر نگران نحوه نمایش کد ها هستید، می توانید صفحه خود را در ابزار داده ها ساخت یافته ( structured – data/ testing – tool ) بررسی کنید. در این صورت پس از وارد کردن آدرس سایت ، برنامه به صورت خودکار کد های مربوطه را از صفحه دریافت می کند و اجازه می دهد که شما نحوه نمایش آن را در گوگل مشاهده کنید. مانند نمونه ای که در تصویر زیر می بینید :

در تصویر بالا پیش نمایش bread crumb را به همراه کد های مربوطه برای کسب CTR های بالاتر در وردپرس مشاهده می کنید.

۶ – منتشر نمودن تاریخ های بازبینی

پیش از این در تکنیک های قبلی عنوان کردیم که تاریخ ها را از پست های خود حذف کنید. این امر یک استراتژی بسیار خوب است علی الخصوص برای محتوا هایی که به صورت همیشه سبز هستند. اما باید بدانید که این تکنیک برای هر نوع وب سایتی مناسب نمی باشد. اگر شما تصمیم به نگه داری تاریخ ارسال دارید، حداقل سعی کنید آن را به صورت مرتب به روز رسانی کنید و زمان به روز رسانی را به جای تاریخ انتشار اصلی نمایش دهید. اگر شما یک پست بسیار قدیمی دارید که در گوگل خوب عمل می کند؛ باید در محتوای آن یک سری تغییرات ایجاد کنید. دلیل این موضوع این است که گوگل می خواهد تغییرات را ببیند و انتشار مجدد محتوا مشابه برای گوگل ملاک نیست. سعی کنید که این کار را به طور معمول حداقل یک یا دو بار در سال انجام دهید.
هنگامی که شما یک پست را به روز رسانی می کنید می توانید یک تاریخ ویرایش را در آن نشان دهید و گوگل نیز این تاریخ ها را به صورت خودکار آپدیت می کند.
نمونه های بسیار زیادی در گوگل قابل مشاهده است که در آن ها تاریخ اصلاح شده دقیقا با تاریخ انتشار مشابه است.
مانند نمونه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید :

به ترتیبی که در تصویر نیز مشاهده می کنید گوگل تاریخ انتشار را به گونه ای نمایش داده که انگار اخیرا نوشته شده است اما اگر از پست بازدید کنید مشاهده می کنید که این پست، یک پست قدیمی است که در سال های قبل نوشته شده و فقط اخیرا به روز رسانی شده است.

مطلب پیشنهادی  ایجاد special offer در ووکامرس تخفیف ویژه

به همین علت اگر قصد درج تاریخ در پست های خود را دارید به این نکته توجه داشته باشید که هر چند وقت یک بار پست های خود را به روز رسانی کنید تا به این ترتیب پست های شما در نظر کاربران گوگل بهتر به نظر برسند.

٧ – بهبود بخشیدن به سرعت سایت خود

بهبود بخشی به سرعت و عملکرد یک سایت امری بسیار مهم و ضروری است.
اجرای ترفند های کوچک می تواند بهبود زیادی در UX و افزایش ترافیک سایت داشته باشد. در نتیجه هنگامی که عملکرد بهبود پیدا کند شاهد نتایج بسیار خوبی از جمله افزایش بازدید و رنکینگ سایت خود و کسب CTR های بالاتر در وردپرس خواهید شد.
ابتدا باید سرعت فعلی سایت خود را چک کنید و آن را در نظر بگیرید. برای این کار از ابزار های رایگان مانند GT metrix و سایر ابزار هایی که در مقاله های قبلی با عنوان تست سرعت سایت در خدمتتان معرفی کردیم کمک بگیرید.
همان طور که در تصویر زیر می بینید پس از وارد کردن آدرس در کادر مربوطه، سایت شما مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد:

لازم به ذکر است که راه های مختلفی برای رسیدگی به عملکرد سایت و بهبود سرعت وجود دارد که اصولا به صورت تجمیعی هستند.
موارد زیر از مهم ترین مواردی است که همواره باید در نظر گرفته شود :

 • Server caching که موجب افزایش سرعت بار گذاری سایت می شود.
 • نصب CDN) content delivery network) شبکه ی تحویل محتوا
 • کاهش اندازه فایل های تصویری
 • ارتقاء به VPS) virtual private server) یا میزبانی اختصاصی مدیریت شده

این نکته را به خاطر بسپارید که تغییرات کوچک می تواند همواره پیشرفت های بزرگی را به همراه داشته باشد، به ویژه اینکه بسیاری از تغییرات کوچک در طول زمان اثر بخش خواهند بود.

٨ – پلاگین google AMP

یک راه دیگر نیز استفاده از پلاگین رایگان google AMP است که به صورت خودکار سایت شما را به عنوان یک صفحه در تلفن همراه به سرعت اجرا می کند. شما از طریق استفاده از الگوریتم های AMP که البته توسط بسیاری از سازمان های بزرگ و خبره در این کار پذیرفته شده است می توانید به رنکینگ بالاتر دست پیدا کنید. زیرا به نظر می رسد که گوگل برخی از صفحات AMP را در نتایج جست و جو رتبه بندی می کند، به این دلیل که آن ها سریع تر بارگذاری می شوند و یک تجربه ی کاربری ساده ارائه می دهند. اما از این نکته هم نباید غافل شد که برخی از ناشران از عملکرد پایین و تجربه های تبلیغاتی ضعیف در AMP گزارش کرده اند.

استفاده از تمامی این موارد به سلیقه ی شخصی شما باز می گردد. هم چنین باید بدانید که تنظیم کردن پیکربندی AMP بسیار ساده و آسان می باشد و همیشه امکان غیر فعال سازی آن ها وجود دارد.

٩ – ساخت لینک های jump با استفاده از پلاگین های toc در وردپرس

تهیه یک جدول مشخص از محتویات ( table of contents ) که مخفف TOCS می باشد، در هر پست یک راه عالی برای دریافت لینک های پرش یا نتایج جست و جو است. این محتویات در jump search engine results page یا SERPS , همان نتایج جست و جو با برچسب jump to قابل مشاهده هستند و گوگل این لینک ها را از داده های جدول محتویاتی که به خوبی فرمت و چیده شده اند دریافت می کند. مانند تصویر زیر :

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک جدول محتویات ایجاد کنید که هر آیتم به یک هدر خاص در صفحه ی شما پیوند دارد. باید بدانید که گوگل نحوه چگونگی تشخیص جدول را می داند و در زمان مناسب لینک های jump ( پرش ) را به بازدید کنندگان نمایش می دهد. این گونه اطلاعات برای هر پرس و جو نمایش داده نمی شود و اثر این تکنیک بر افزایش CTR به میزان متوسط رو به پایین است. اما بدانید که هر کاری را که می توانید باید انجام دهید چون تکنیک بالا ارزش تست کردن را دارد.
ممکن است که لینک های jump را در بسیاری از نتایج ویکی پدیا مشاهده کرده باشید، زیرا هر صفحه در این سایت از یک جدول محتویات استفاده می کند. هم چنین شما می توانید نمونه هایی را نیز در سایت های بزرگتر مانند the wirecutter پیدا کنید.
خوش بختانه پلاگین های بسیار زیادی با هدف ساخت جدول و حتی برخی از پلاگین های ساخت جداول محتوا برای کاربران غیر فنی وردپرس نیز وجود دارد.
این ٩ ترفندی که به شما معرفی کردیم برای کسب CTR های بالاتر در وردپرس و افزایش محتوای وردپرس شما در google است.
همواره به این نکته توجه داشته باشید که محتوای عالی همیشه اولین گام است. اولین وظیفه ی شما این است که محتوای مناسب و درستی را بنویسید که بتواند خواننده را جذب کند. بعد از آن می توانید این تکنیک ها را اجرا و CTR ها را افزایش دهید.
به امید موفقیت و شادی روز افزون شما عزیزان.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (1 رای, میانگین 5٫00 از 5)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *