منو

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / افزونه تبلیغات متنی وردپرس

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

همانطور که همه ما می دانیم امروزه تبلیغات جایگاه ویژه ای را در بین کسب و کار ها و رسیدن به اهداف مختلف به دست آورده است به گونه ای که اگر تبلیغات نباشد ممکن است سایت و کسب و کار ما شناخته نشود و یا مدت زمان زیادی برای این کار لازم باشد در حالی که با تبلیغات بسیار راحت میتوان خود را به کاربران مختلف معرفی نمود . یکی از راه های کسب درآمد از طریق وبلاگ و وبسایت ها حتی وبسایت های ساخته شده با وردپرس با توجه به محتوای آن تبلیغات مرتبط با آن است و می توان گفت در کنار سایر بخش های در آمدی بخشی برای تبلیغات در نظر گرفته شده است چرا که معمولا درآمد حاصل از اکثر وبسایت‌ ها از طریق تبلیغاتی است که دریافت می‌کنند . اگر می خواهید به صورت درست و هدفمند تبلیغات دریافت شده را در مکان مناسب نمایش دهید و آنها را مدیریت کنید ، باید به صورت دقیق و مرتب ، مراقب تبلیغات خود باشید و به موقع بر روی سایت وردپرس خود گذاشته و به موقع تغییرات مرتبط با آن را اعمال نمایید .

قابلیت قرار دادن تبلیغات متنی در وردپرس

یکی از شیوه هایی تبلیغاتی به صورت متنی یا لینک می باشد که در وب سایت قرار میگیرد به صورت عادی میتوانید متن بنویسید و به آن لینک بدهید اما اگر میخواهید برای آن یک مدیریت استفاده کنید به طوری که در تاریخی مشخص دیگر تبلیغات نمایش داده نشود یا تعداد بازدید و ورود کاربر از طریق سایت شما را بتوانید بررسی کنید باید از افزونه هایی که برای تبلیغات متنی در وردپرس ساخته شده اند استفاده کنید.

نحوه طرز کار افزونه :

برای مدیریت کردن تبلیغات کافیست یک افزونه نصب کنید برای افزودن تبلیغ جدید بر روی گزینه Add New کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید و سپس با فعال کردن آن یک منو به نام تبلیغات متنی به منو های وردپرس شما اضافه می شود بعد از نصب افزونه تبلیغات متنی وردپرس ، به مسیر “تبلیغات متنی > اضافه کردن” در پنل وردپرس بروید و فیلد های مشخص شده را کامل کنید و سپس روی گزینه انتشار کلیک کنید . می توانید هرتعداد تبلیغ که می خواهید قرار بدهید . که گفتنی است این افزونه وردپرس به دو زبان فارسی و انگلیسی موجود می باشد .

تصاویر زیر نمونه ای از اضافه کردن تبلیغ جدید می باشد :

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

همانطور که در تصویر بالا  مشاهده می‌کنید ،در ابتدا نام تبلیغ خود را در کادر Title وارد نمایید و سپس برای این که بتوانید کدهای تبلیغاتی خود را اضافه کنید باید به بخش AdCode بروید . در بخش Banner asset نیز می‌توانید پوشه‌ای را که از هاست خود برای بنرهای تبلیغاتی اختصاص داده‌اید را انتخاب نمایید و سپس  بنرها را از آن درج کنید .
اگر می خواهید تا آمار و ارقام مربوط به تبلیغات را نیز مشاهده کنید می‌توانید تیک گزینه Statistics را فعال کنید تا آمار مربوطه نیز محاسبه شوند.این آمار عبارتند از :

مطلب پیشنهادی  افزونه برای مانع شدن ورود اسپم ها به وردپرس Antispam bee

تعداد نمایش هر بنر
تعداد کلیک بر روی بنرها
نمایش CTR تبلیغات
نمایش تعداد بر اساس روز به صورت نمودار
و…

در بخش Activate نیز می‌توانید که تعیین کنید تبلیغ مورد نظر برای نمایش در سایت فعال باشد یا خیر!

درج تبلیغات در ابزارک و تعیین تاریخ انقضا برای تبلیغات :

تصویر زیر نحوه درج تبلیغات در ابزارک می باشد که بعد از انتخاب ابزارک نام، نوع تبلیغ اعم از گروهی و انفرادی و در نهایت آی‌ دی تبلیغ را درج کنید تا در ابزارک مورد نظر ، نوشته، برگه و هر نوع پست تایپ اختصاصی در سایت نمایش داده شود .

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

می توان گفت یکی از مهم ترین ویژگی های این افزونه ، این است که دارای قابلیتی است که می توان به آسانی تاریخ منقضی شدن آگهی را در آن وارد کنید یکی از مشکلاتی که بیشتر مدیران  با آن روبرو هستند ، مشکلات مربوط به زمان شروع و پایان تبلیغات می باشد . با استفاده از این افزونه می‌توانید تبلیغات متنی خود را به صورت زماندار در قالب یک ابزارک در وبسایت وردپرس خود قرار دهید و وقتی که زمان پایان یک تبلیغ فرا رسید افزونه به صورت خودکار آن تبلیغ را حذف می کند و به شما اطلاع می دهد. تا پس از پایان یافتن آن به صورت خودکار از سایت حذف شود . برای افزودن تاریخ شروع و پایان هر آگهی نیز می‌ توانید آن را از بخش Schedule your advert وارد نموده و پس از تعیین تاریخ و حتی ساعت شروع تاریخ نمایش آگهی تبلیغاتی را تعیین کنید . علاوه بر آن قادر خواهید بود تا تعداد کلیک‌ها را نیز در آن وارد کنید تا در طول این مدت بیشتر از تعداد کلیک شده دیگر تبلیغات لینکدار نباشند .

در انتها بر روی ذخیره تغییرات کلیک کرده و بنر خود را درج کنید تا مشابه تصویر زیر در سایت نمایش داده شود .

 

برای این که تبلیغات را در قالب وردپرس خود نمایش دهید باید از shortcode ، استفاده کنید برای نمایش این تبلیغات لازم است در قسمت ابزارک های قالب ، به قسمت ابزارک های قالب خود بروید و یک ابزارک متن ایجاد کنید و داخل آن shortcode زیر را بدون * وارد نمایید .

مطلب پیشنهادی  ایجاد بک آپ و امکان ریکاوری فایل ها با UpdraftPlus

مطابق با دستور العمل زیر انجام دهید :

 [Text*-Advertisements]
 

همچنین برای نمایش تبلیغات متنی در قالب خود کد زیر را در قالبتان بدون * قرار بدهید:


<?php echo do_shortcode(“[Text*-Advertisements]”); ?>

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما ایجاد خواهد شد که این منو تحت عنوان  AdRotate افزوده خواهد شد. که شما می توانید مطابق تصویر به زیر منوی Adverts در آن رفته تا تبلیغات خود را مشاهده نمایید و سپس مدیریت تبلیغات وردپرس را برعهده بگیرید .

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

از ویژگی های افزونه تبلیغات متنی وردپرس می توان به :

افزودن تبلیغات متنی به تعداد دلخواه و نا محدود در سایت ، پشتیبانی از زبان فارسی و انگلیسی افزودن تبلیغات متنی ، قرار دادن عنوان تبلیغ , توضیحات ، لینک آدرس سایت و یکسری اطلاعات تماس با آگهی دهنده ، اعمال کردن رنگبندی و استایل های متفاوت به تبلیغات متنی ، اعمال کردن تاریخ انقضاء برای هر تبلیغ به صورت مجزا ، کنترل تبلیغات در پنل مدیر وب سایت ، اعلام کردن تبلیغاتی که زمان انتشار آنها به انقضاء رسیده است و…. اشاره نمود .

برای زیباتر کردن آن نیز می توانید فایل استایلش رو به دلخواه ویرایش نمایید تصویر زیر امکان اضافه کردن تبلیغ جدید و ویرایش تبلیغ متنی در وردپرس را به خوبی نشان می دهد :

افزونه تبلیغات متنی وردپرس

از ویژگی های پلاگین تبلیغات متنی وردپرس می توان به نکات زیر اشاره نمود :

با تکنولوژی Jquery به آسانی می توانید تبلیغات رو در مدیریت اضافه و یا حذف کنید!
مشخص کنید که لینکها دارای خاصیت nofollow باشند یا نه!
از بین استایلهای مختلف برای نمایش تبلیغها یکی رو به دلخواه انتخاب کنید و گه گاهی برای تنوع عوض کنید استایل رو! (۵ استایل متنوع،ساده،انحنای،انحنای۲،سایه دار،شناور)
با درگ کردن اولویت و ترتیب تبلیغات متنی تون رو جابجا کنید .
و از تبلیغات لذت ببرید !

در ابتدا باید به این نکته توجه نمود که هر پلاگین نقاط قوت خودش رو داره و بسته به کدنویس آن است که چه امکاناتی رو ارائه میدهد پس می توان از ویژگی افزونه تبلیغات وردپرس نسبت به سایر افزونه ها به نکات زیر توجه نمود که :

در این افزونه از Custom post type استفاده نشده است و می توان از هدر رفت و اسراف منابع جلوگیری کرد  لذا افزونه ی سبکی می باشد و حتی قسمت مدیریت هم بهینه است
به کاربر در انتخاب ظاهر نمایشی تبلیغات کنترل داده شده است .
با کارکردی رو راست ارائه شده است ، به طوری که کاربر در اولین برخورد متوجه کارکرد سیستم خواهد شد .
و از همه مهم تر این است که پشتیبانی افزونه در کنار شماست .

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =