منو

نحوه تغییر پیشوند دسته بندی در وردپرس

خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نحوه تغییر پیشوند دسته بندی در وردپرس
category-prefix

نحوه تغییر پیشوند دسته بندی در وردپرس

تا به حال به این فکر کرده اید که آیا می توان پیشوند دسته بندی وردپرس را تغییر داد و یا چگونه باید این کار را کرد. اگر می خواهید پیشوند دسته بندی گروه را در وردپرس تغییر دهید با ما همراه باشید. به طور پیش فرض، وردپرس به صورت کاملا اتوماتیک دسته بندی ها را به عنوان یک پیشوند به url ها برای تمام صفحات دسته بندی اضافه میکند. در آموزش وردپرس پیشرفته این بخش تصمیم داریم در مورد این موضوع که آیا در هنگام تغییر باید پیشوند پایه را به طور کامل حذف کرد یا خیر صحبت کنیم.
هر دسته در سایت وردپرس در صفحه خود و خوراک rss را دریافت می کند و شما می توانید با استفاده از صفحه بایگانی دسته ها تمام پست های مرتبط به دسته ها را مشاهده فرمایید.
به طور پیش فرض وردپرس دسته بندی را به عنوان پیشوند پایه به url ها برای صفحات دسته بندی اضافه می کند این کار به شما کمک می کند تا صفحات و پست ها را از دسته بندی ها و آرشیو تگ جدا سازید.
به این مثال توجه کنید.
اگر در سایت خود یک دسته به نام اخبار داشته باشید آدرس آن به صورت زیر است

http://example.com/category/news/

وردپرس خود پیشوند تگ را به url ها برای آرشیو های تگ اضافه می کند که به صورت زیر است

http://example.com/tag/iphone/

این آدرس ها به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند از چه صفحه ای بازدید می کند در واقع باعث شناخت صفحات خواهد شد.
تغییر پیشوند پایگاه رده در وردپرس
اکثر سایت ها نیازی به تغییر پیشوند پایه ندارند ولی اگر شما بخواهید از یک کلمه یا عبارت متفاوت برای دسته های خود استفاده کنید می توانید این پیشوند را تغییر دهید.

مطلب پیشنهادی  قالب وردپرس فروشگاهی Revo

در این مطلب می‌خوانید:

تغییر پیشوند دسته بندی در وردپرس category

تغییر پیشوند دسته بندی در وردپرس بسیار ساده است باید وارد تنظیمات و سپس قسمت اختیاری را مورد بازبینی قرار دهید.

تغییر پیشوند مبنای گروه در تنظیمات permalink

در این قسمت می توانید پیشوند خود را وارد کنید همچنین اگر مایل بودید می توانید پیشوند پایه برچسب را نیز تغییر دهید و در آخر نیز فراموش نکنید که بر روی save کلیک کنید.

راه اندازی مجدد هدایت مسیر بعد از تغییر پیشوند دسته بندی

اگر شما در حال تغییر پیشوند دسته بندی در یک وب سایت جدید هستید لزومی ندارد هر چیزی را انجام دهید ولی اگر شما چنین کاری را در یک وب سایت انجام دهید سپس کاربران از صفحات قدیمی بازدید کننده با خطای 404 مواجه خواهند شد برای رفع چنین مشکلی شما نیاز به تغییر مسیر برای دارید تا مطمئن شوید کاربران و موتورهای جستجو به درستی به صفحات سایت شما هدایت می شوند و با خطا و صفحه خالی مواجه نخواهند شد.
برای این کار ابتدا افزونه redirection را نصب و فعالسازی کنید سپس وارد پیشخوان سپس ابزار ها شده و مسیر redirection خود را تنظیم کنید.


به قسمت افزودن تغییر مسیر جدید رفته سپس اطلاعات و آدرس url ها را وارد کنید و برای تغییرات لازم بر روی اضافه کردن هدایت کلیک کنید.
در این صورت همه کاربران و موتورهای جستجو به صفحه جدید هدایت خواهند شد.

مطلب پیشنهادی  افزودن آیکون برای دسته بندی ها

حذف پیشوند دسته بندی در وردپرس

مشکل و سوال بعدی که کاربران بسیار از ما پرسیده اند حذف پیشوند رده پایگاه از url وردپرس به طور کامل است. به طور مثال آنها مایلند url های دسته بندی آنها به صورت زیر باشند.

http://example.com/news/

این ایده خوب و جالبی نیست و ما پیشنهاد میکنیم که پیشوند های پایگاه را حذف نکنید چرا که همین پیشوند ها به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات، پست ها و دسته ها را تشخیص دهند و حذف پیشوند موجب سردرگمی و ابهام برای آنها خواهد شد که برای کاربران و موتورهای جستجو اصلا مناسب نیست. شما امکان دارد به مشکلات فنی با پلاگین های مختلف وردپرس بربخورید به طور مثال اگر صفحه و یا دسته ای با نام مشابه داشته باشید در این صورت کار سخت خواهد شد. ولی با این حال اگر شما هنوز هم مایلید که این کار را انجام دهید باید افزونه رده بالا fv را نصب کنید و بعد از نصب و فعالسازی به طور از پیش تعریف شده دسته بندی خود را از url های خود حذف خواهد کرد.
امیدوارم در این مقاله نیز به شما در زمینه حذف پیشوند دسته بندی کمک کرده باشم.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =