ایجاد نمودار تغییرات قیمت محصولات برای ووکامرس

خانه / وبلاگ / آموزش ووکامرس / ایجاد نمودار تغییرات قیمت محصولات برای ووکامرس
chart

ایجاد نمودار تغییرات قیمت محصولات برای ووکامرس

برخی از کاربران ممکن است بخواهند بدانند که یک محصول در زمان های مختلف چه قیمت هایی داشته و نسبت به این آمار برای خود برنامه ریزی ایجاد نمایند تا خرید های خود را در زمانهای مناسب انجام دهند، این قابلیت یک مزیت برای سایت های فروشگاهی محسوب میشود. در این مطلب به شما ایجاد نمودار تغییرات قیمت محصولات برای ووکامرس را آموزش خواهم داد.

استفاده از نمودار تغییرات قیمت محصولات

امروزه استفاده از نمودار در مسائل مالی امری به امری مهم و کاربردی تبدیل شده است، با استفاده از نمودار میتوانید اطلاعات زیادی را در محدوده ای بسیار کوچک و در زمانی بسیار کم به مخاطب خود نمایش دهید، اگر شما صاحب یک سایت فروشگاهی هستید در این صورت مسائل مالی و نمودار ها نیز شامل حال شما میشود، شما میتوانید با استفاده از نمودار های مناسب رضایت مخاطبان و کاربران سایت خود را جلب نمایید و یک جلوه خاص و حرفه ای به سایت خود اضافه نمایید.

همانطور که خود میدانید قیمت ها هیچوقت ثابت نیستند و قیمت کالاها روزانه در حال تغییر است. ممکن است که شما نیز مانند بسیاری از فروشگاه ها مانند آمازون بخواهید گزارشی از تغییرات قیمت محصولات را به صورت نمودار در سایت خود نمایش دهید. در ادامه تصویری از یک نمودار تغییر قیمت یک محصول را مشاهده می نمایید.

price-history

در ادامه میخواهم نحوه افزودن این قابلیت را به شما آموزش دهم.

افزودن نمودار تغییر قیمت محصولات به فروشگاه ووکامرس

برای شروع کافیست تا افزونه Plot prices را نصب و فعالسازی نمایید. سپس کد زیر را به فایل single-product-page قالب وردپرس سایت خود اضافه نمایید:

<?php code do_shortcode( '[chartprice]' ); ?>

علاوه بر استفاده از کد بالا میتوانید از شورت کد زیر در مکان مورد نظر خود استفاده نمایید تا نمودار در مکان مورد نظر شما نمایش داده شود:

مطلب پیشنهادی  ۹ دلیل برای انتخاب ووکامرس
[chartprice]

با استفاده از شورت کد بالا در نوشته ها و یا سایدبار های خود، لیست تغییراتی که در سایت خود ثبت مینمایید در این نمودار نمایش داده میشوند، و کاربران شما میتوانند مشاهده نمایند که در چه تاریخی محصولات شما چه تغییراتی داشته اند.

تبریک! شما توانستید به فروشگاه ووکامرس خود نمودار تغییر قیمت اضافه نمایید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *