نمایش پست های تصادفی در وردپرس با افزونه و کد

خانه / وبلاگ / آموزش وردپرس / نمایش پست های تصادفی در وردپرس با افزونه و کد
مطالب تصادفی در وردپرس
مطالب تصادفی در وردپرس

نمایش پست های تصادفی در وردپرس با افزونه و کد

آیا میخواهید پست های تصادفی را در سایت وردپرس خود نمایش دهید؟ استفاده از پست های تصادفی به کاربران شما شانس یافتن محتوای بیشتری را میدهد، در این مطلب از دیجی وردپرس نمایش پست های تصادفی در وردپرس را آموزش خواهم داد. این قابلیت زیبا سبب میشه کاربران سایت شما همیشه حواسشون به قسمت مطالب تصادفی باشه . خیلی از کاربران این بخش مطالب تصادفی را دوست دارن .

نحوه نمایش پست های تصادفی را در وردپرس

به صورت پیشفرض وردپرس پست های شما را به ترتیب زمان انتشار مرتب میکند و آنها را نمایش میدهد. کاربران نخواهند توانست تا پست های قدیمی شما را مشاهده کنند. اگر سایت خود را تازه راه اندازه کرده باشید پس با این موضوع مشکلی نخواهید داشت. اما اگر از خیلی وقت پیش سایت خود را راه اندازی کرده باشید حتما با این موضوع مشکل خواهید داشت.

شما میتوانید لینک مطالب گذشته را در مطالب جدید قرار دهید تا مطالب قدیمی سایت شما فراموش نشوند و استفاده از این راهکار سئو سایت شما را نیز ارتقاء خواهد داد. راه دیگر آن است که آنها را به صورت تصادفی در سایدبار نمایش دهید تا کاربران آنها را به راحتی مشاهده کنند.

روش اول: نمایش مطالب تصادفی در وردپرس با استفاده از افزونه

این روش را به همه کاربران پیشنهاد میکنم، اولین کاری که باید انجام دهید آن است که افزونه  Advanced Random Posts Widget را نصب و فعالسازی کنید، سپس وارد بخش Appearance » Widgets  شوید، متوجه یک ویجت با برچسب ‘Random Posts’ خواهید شد، سپس باید این ویجت را به سایدبار خود اضافه کنید. اکنون میتوانید تنظیمات ویجت را مشاهده کنید، پس از اعمال تنظیمات میتوانید بر روی دکمه save کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی  آموزش طراحی سایت با وردپرس تصویری
مطالب تصادفی در وردپرس
مطالب تصادفی در وردپرس

این افزونه وردپرس بسیار قدرتمند است و دارای گزینه های سفارشی سازی گسترده ای است. میتوانید پست های مختلف، خلاصه مطالب، تصاویر شاخص را نمایش دهید، و میتوانید نمایش پست ها را به یک دسته بندی محدود کنید. اگر به زبان های HTML و CSS آشنایی دارید میتوانید به خوبی افزونه را سفارشی سازی کنید. فراموش نکنید که بر روی دکمه save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اکنون میتوانید به سایت خود مراجعه کنید و ویجت را مشاهده کنید.

مطالب تصادفی در وردپرس

روش دوم: نمایش پست های تصادفی در وردپرس با استفاده از کد

برای استفاده از این روش نیاز خواهید داشت تا فایل های وردپرس خود را ویرایش کنید و به آنها کد اضافه کنید. اولین کاری که باید انجام دهید آن است که کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید:

function wpb_rand_posts() { 

$args = array(
	'post_type' => 'post',
	'orderby'	=> 'rand',
	'posts_per_page' => 5, 
	);

$the_query = new WP_Query( $args );

if ( $the_query->have_posts() ) {

$string .= '
<ul>';
	while ( $the_query->have_posts() ) {
		$the_query->the_post();
		$string .= '
<li><a href="'. get_permalink() .'">'. get_the_title() .'</a></li>

';
	}
	$string .= '</ul>

';
	/* Restore original Post Data */
	wp_reset_postdata();
} else {

$string .= 'no posts found';
}

return $string; 
} 

add_shortcode('wpb-random-posts','wpb_rand_posts');
add_filter('widget-text', 'do_shortcode'); 

این کد به راحتی یک تابع ایجاد میکند که 5 پست را به صورت تصادفی نمایش خواهد داد. سپس یک شورت کد ایجاد خواهد کرد که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا ویجت ساخته شده را در هر مکانی از سایت خود نمایش دهید، همچنین میتوانید از این شورت کد در ویجت های متنی نیز استفاده کنید.
اکنون میتوانید پست های تصادفی را در پست ها، صفحات، و ویجت های متنی با استفاده از کد کوتاه “[wpb-random-posts]” نمایش دهید.

مطلب پیشنهادی  نحوه مقابله با به سرقت رفتن تصاویر سایت وردپرسی
مطالب تصادفی در وردپرس
مطالب تصادفی در وردپرس

 

How To Display Random Posts In WordPress

Do you want to display random posts in WordPress? Displaying random posts gives your users a chance to discover more of your content. In this article,I’m gonna give two simple ways to do show posts randomly in wordpress.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.