ایجاد متا تگ ها به صورت خودکار در وردپرس

خانه / وبلاگ / آموزش وردپرس / ایجاد متا تگ ها به صورت خودکار در وردپرس
auto-meta-tag

ایجاد متا تگ ها به صورت خودکار در وردپرس

یکی از مهترین مسائلی که در سایت باید به آنها توجه بسیار زیادی شود، نحوه استفاده از متا تگ ها است. متا تگ ها تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت شما دارند. استفاده مناسب از آنها میتواند باعث افزایش ترافیک سایت شما و افزایش رتبه آن در صفحه نتایج موتور های جستجو شود، اگر شما برای انجام این کار وقت و یا مهارت کافی را ندارید میتوانید این کار را در سایت خود به صورت خودکار تنظیم نمایید، خب اگر نحوه انجام این کار را نمیدانید، آموزش وردپرس این بخش در رابطه با  ایجاد متا تگ ها به صورت خودکار در وردپرس حرف خواهد زد.

ساخت خودکار متا تگ ها در وردپرس

auto-meta-tag-banner

تمام نوشته ها و برگه ها در وردپرس به تنظیم متا تگ ها نیاز دارند، اما انجام این کار به صورت دستی میتواند بسیار زمانبر و خسته کننده باشد، اگر شما نیز حوصله انجام این کار را ندارید باید دست به ایجاد آنها به صورت خودکار بزنید، در این مطلب با استفاده از روشی که ارائه خواهم داد قادر خواهید بود تا به صورت خودکار در سایت وردپرس خود متا تگ ها را ایجاد نمایید. خب باید بدانید که برای انجام این کار نیاز به تغییر فایل های وردپرس و مقداری کدنویسی خواهید داشت.

برای انجام این کار کافیست وارد فایل توابع وردپرس شوید و در انتهای کدهای فایل کد زیر را قرار دهید:

<?php function create_meta_desc() { global $post; if (!is_single()) { return; } $meta = strip_tags($post->post_content);
$meta = strip_shortcodes($post->post_content);
$meta = str_replace(array("\n", "\r", "\t"), ' ', $meta);
$meta = substr($meta, ۰, ۱۲۵);
echo "<meta name='description' content='$meta' />";
}
add_action('wp_head', 'create_meta_desc'); ?>

نحوه کار این کد به این صورت است که کد بالا با توجه به محتوای برگه ها و نوشته ها، بخشی از آنها را دریافت میکند و آنها را در فیلد های متا تگ ها قرار میدهد و سپس آنها را ذخیره میکند. با انجام این کار دیگر نیازی نخواهید داشت تا وقت خود را برای وارد نمودن متا تگ ها به صورت دستی هدر بدهید، با استفاده از متا تگ ها سئو سایت شما نیز ارتقا خواهد یافت. دقت کنید که در صورت استفاده از این روش باید محتوای مناسبی را ایجاد نمایید تا متا تگ ها به بهترین نحو ایجاد شوند.

مطلب پیشنهادی  19 ابزار گوگل که هر وردپرس کاری باید از آنها استفاده کند

جمع بندی

دوستان عزیز، درست است که با استفاده از این روش در وقت شما صرفه جویی خواهد شد اما شما نیز باید کوشش فراوانی در ایجاد محتوای مناسب و استاندارد داشته باشید. اگر محتوای شما استاندارد نباشد در این صورت این روش میتواند تاثیر منفی در سئو سایت شما داشته باشد، زیرا این کد به قدر کافی هوشمندانه طراحی نشده است تا بتواند متا تگ های مناسبی را از یک محتوای غیر استاندارد استخراج نماید. حال انتخاب با خود شماست، ایجاد تگ ها به صورت دستی یا خوردکار…

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

2 دیدگاه

  1. کوتاه کننده لینک

    سلام ممنونم از وب سایت عالی و مطالب فوق العادتون

  2. فوق تخصص كليه

    اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *