ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات

limitation

ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات

نظرات وردپرس باعث میشود که کاربران در مورد موضوع مطلب شما بحث داشته باشند، اگرچه نظراتی با اندازه خیلی کم و یا خیلی زیاد فایده ای ندارند. در این مطلب از دیجی وردپرس به شما ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات را آموزش خواهم داد.

چرا نیاز به ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات داریم؟

بر طبق تجربه هایی که بدست آورده ایم ثابت شده است که نظرات کمتر از ۶۰ کاراکتر و بیشتر از ۵۰۰۰ کاراکتر بی فایده هستند. وقتی یکی از کاربران یک نظر یک کلمه ای ایجاد میکند، معمولا بلا استفاده است، در بیشتر اوقات آن نظرات اسپم هستند و نویسنده آن میخواهد با استفاده از لینک سایت خود، بازدید کننده بدست آورد.

با ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات میتوانید کیفیت نظرات موجود در سایت خود را افزایش دهید، در ادامه به شما عزیزان با استفاده از دو روش این کار را آموزش خواهم داد.

روش اول: ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات با استفاده از افزونه

اولین کاری که باید انجام دهید آن است که افزونه Control Comment Length را نصب و فعالسازی کنید. سپس وارد بخش Settings » Control Comment Length شوید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

comment-control

زبان این افزونه انگلیسی و آلمانی است، شما با استفاده از این افزونه میتوانید میزان حداقل و حداکثر کاراکتر را برای نظرات سایت خود مشخص کنید، من به شما حداقل را ۶۰ و حداکثر را ۵۰۰۰ کاراکتر پیشنهاد میکنم. شما میتوانید یک پیام مشخص کنید تا وقتی که کاربران کمتر و یا بیشتر از حد مشخص شده کاراکتر وارد کردند، یک پیام به آنها نمایش داده شود.

مطلب پیشنهادی  تفکیک دیدگاه های مهم در وردپرس با افزونه Featured Comments

روش دوم: ایجاد محدودیت برای اندازه نظرات با استفاده از کد

این روش برای افرادی مناسب است که با کدنویسی سر و کار دارند و نمیخواهند از افزونه های زیادی استفاده کنند، با استفاده از این روش قبل از آنکه نظرات در دیتابیس ذخیره شوند اول چک میشوند تا کم یا زیاد نباشند، در صورت گذشتن از محدودیت ها، یک پیام خطا نمایش داده خواهد شد.

به فایل functions.php کد زیر را اضافه کنید:


<pre>add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('Comment is too long. Please keep your comment under 5000 characters.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('Comment is too short. Please use at least 60 characters.');
  }
  return $comment;
}

در خط چهار، کد چک میکند که اگر تعداد کاراکتر ها بیشتر از ۵۰۰۰ بود پیغام “Comment is too long. Please keep your comment under 5000 characters” نمایش داده شود. در خط هفتم نیز چک میشود که اگر تعداد کاراکتر ها کمتر از ۶۰ بود پیام “Comment is too short. Please use at least 60 characters.” نمایش داده شود، و اگر تمام شرایط رعایت شده باشد، کامنت در دیتابیس ذخیره خواهد شد.
امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد.
موفق باشید…

In our experience of moderating online discussions for the past decade, we have found that most helpful comments are above 60 characters and below 5000 characters in length.if you want to control the length of the comments, we have 2 ways for that in this article.

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی بود (شما اولین نفر باشید!)

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.