ساخت تمپلت آماده برای ویرایشگر متن با افزونه TinyMCE

خانه / افزونه وردپرس / افزونه رایگان / ساخت تمپلت آماده برای ویرایشگر متن با افزونه TinyMCE
ساخت تمپلت آماده برای ویرایشگر متن با افزونه TinyMCE

ساخت تمپلت آماده برای ویرایشگر متن با افزونه TinyMCE

مواقعی لازم می شود در تمامی مطالب وب سایت وردپرسی خود یک پیام را تکرار کنید. به عنوان مثال یک پیام دیجی وردپرس مرجع ارائه قالب وردپرس، افزونه وردپرس، آموزش وردپرس را در انتهای همه مطالب وب سایت خود قرار دهید. برای انجام این کار می توانید از تمپلت های مورد نظر خود استفاده کنید. و ما امروز در دیجی وردپرس می خواهیم به معرفی افزونه TinyMCE برای ساخت تمپلت آماده برای ویرایشگر متن بپردازیم. شما با استفاده از افزونه TinyMCE Templates به سادگی می توانید تمپلت خود را بسازید و آن را در مطالب وب سایت خود نمایش دهید. همچنین قادر به استفاده از تمپلت های html نیز در ویرایشگر متن وردپرس خود هستید.

معرفی افزونه TinyMCE برای ساخت تمپلت آماده

استفاده از تمپلت ها باعث می شود تا دیگر نیاز به تایپ پیام های تکراری که در همه مطلب ها وجود دارند نداشته باشیم و فقط با ایجاد تمپلت آن پیام با استفاده از افزونه TinyMCE آن را در همه مطالب خود قرار دهیم. افزونه TinyMCE یکی از بهترین افزونه وردپرس برای ایجاد پیام تمپلت می باشد و این افزونه تا به حال بیش از 20000 نصب فعال داشته است. آخرین نسخه منتشر شده از این افزونه هم نسخه 4.8.1 می باشد.

ویژگی های افزونه TinyMCE

  • امکان اضافه کردن دکمه Insert Template به ویرایش گر متن وردپرس
  • قابلیت ویرایش تمپلت های ساخته شده در نوار مدیریت وردپرس
  • قابلیت کپی کردن تمپلت های موجود در صفخه ها و نوشته ها
  • امکان قرار دادن تمپلت ها مثل شورت کد در جای دلخواه
مطلب پیشنهادی  افزونه برای نمایش پیش بینی آب و هوا در وردپرس

شروع کار با افزونه TinyMCE

ابتدا شروع کار می بایست افزونه TinyMCE را دانلود و سپس نصب و فعال کنید. در صورت عدم آشنایی مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس را دنبال کنید. بعد از این کار همانند بیشتر افزونه یک منوی به منو های پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود و نام منو این افزونه template می باشد. حال از طریق این منو وارد صفحه افزونه شوید و در آن جا تمپلت مورد نظر خود را ایجاد کنید که این تمپلت می تواند حاوی متن و تصویر باشد. می توانید  صفحه این افزونه را در عکس زیر مشاهده کنید.

افزوده شدن منو افزونه TinyMCE

حال که تمپلت خود را آماده کرده اید می بایست به روی دکمه انتشار کلیک کنید. سپس برای این که بتوانید این تمپلت را در مطالب خود قرار دهید باید وارد صفحه یا نوشته مورد نظر خود شوید و روی گزینه Insert Template کلیک و از آن تمپلتی که ساختید را انتخاب کنید، به این صورت می توانید تمپلت خود را به همه مطالب و نوشته های وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید. همچنین قادر هستید بعد از قرار دادن تمپلت در مطالب خود از آن نوشته کپی بگیرید و یک تمپلت تازه بسازید. برای انجام این کار فقط کافی است از نوار مدیریت> منو ویرایش نوشته> زیر منو ویرایش نوشته به روی copy to a new template کلیک کنید. همانند تصویر نمایش داده شود در زیر این متن.

راه ایجاد تمپلت با افزونه TinyMCE

راه دیگری که از آن طریق می توانید یک تمپلت بسازید این است که در صفحه ویرایش گر متن وردپرس خود به روی گزینه copy to a new template کلیک کنید و از آن طریق این کار را انجام دهید.. همانند تصویر زیر.

مطلب پیشنهادی  افزونه Query Monitor برای بر طرف کردن مشکلات پنل مدیریت وردپرس

راه دیگر ایجاد تمپلت

نمایش نمونه عملکرد افزونه TinyMCE

همان طور که در این مقاله مشاهده کردید به سادگی توانستیم با استفاد از افزونه TinyMCE یک تمپلت آماده برای ویرایش گر متن وردپرس خود بسازیم. نمونه از عملکرد این افزونه را در تصویر زیر به نمایش گذاشته اینم که می توانید  ملاحضه کنید.

نمونه عملکرد افزونه TinyMCE

امیدوارم از مقاله ی امروز راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *