معرفی انواع تگ‌ها ، نحوه تاثیرگذاری و درجه اهمیت آن‌ها در سئو

خانه / سئو / آموزش سئو / معرفی انواع تگ‌ها ، نحوه تاثیرگذاری و درجه اهمیت آن‌ها در سئو
مروری بر انواع تگ‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها در سئو

معرفی انواع تگ‌ها ، نحوه تاثیرگذاری و درجه اهمیت آن‌ها در سئو

در حالی که گرفتن بک لینک از سایت های معتبر، فعالیت در شبکه های اجتماعی و پرداختن به سئو on-page و سایر فاکتورها از روش‌های درازمدت اما پربازده و موثر سئو هستند همچنان سئو on-page از اهمیت بیش تری نسبت به سایر این روش ها برخوردار است. در بین تمام جنبه‌های سئو on-page این تگ‌ها هستند که بودن یا نبودن و شیوه صحیح به کارگیری آن ها سرنوشت ساز می‌شود و بیش از عوامل دیگر در کنار لینک ها سبب قدرتمند شدن کمپین سئو می‌شوند. اغلب وبمستران تقریبا با انواع تگ‌ها در سئو آشنایی دارند؛ اما شاید ندانند که کدام یک از این تگ ها اهمیت بیشتری دارد و اصلا کاربرد هر یک از این تگ ها چیست.

تگ عنوان، تگ هدر، متا تگ ها از انواع تگ ها هستند که به عنوان فاکتورهای موثر در رنکینگ از آن ها یاد می‌شود. آیا این تگ ها همچون گذشته و به همان میزان اهمیت دارند؟ کاربرد هر یک از این تگ ها در سئو چیست؟ بود و نبود آن ها تا چه حد روی سئو تاثیر میگذارد؟

بعد از خواندن این مطلب پاسخ تمام این سوالات را درمی‌یابید. تنها کافی است تا پایان همراه با دیجی وردپرس باشید.

مروری بر انواع تگ‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها در سئو

قبل از هر چیز بد نیست نگاهی به تاریخچه شکل گیری و به کارگیری انواع تگ‌ها در موتورهای جستجو و سایت ها بیندازیم. تگ ها از گذشته ابزاری برای طبقه بندی محتوا جهت مرور بهتر آن ها توسط موتور جستجو و کاربران بوده اند. در ابتدا کار تگ ها ابزارهای قدرتمندی بودند که استفاده از آن ها به طرز عجیبی شایع شد. تا چند سال پیش متاتگ ها بخش حیاتی هر سایت بودند؛ اما اکنون تاثیرگذاری متاتگ ها روی رنک یا رتبه سایت نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. از این رو از میان تگ ها در سئو on-page، استفاده از متاتگ ها در وب سایت های زیادی منسوخ شده است.

مطلب پیشنهادی  چه طور بعد از افت رنک SERP سایت را به حالت اولیه برگردانیم؟

مروری بر انواع تگ‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها در سئو

اگرچه اهمیت متاتگ ها مثل گذشته نیست اما تگ های عنوان، تگ هدر و تگ هایی که در مطالب خود قرار می‌دهیم همه و همه با همان اهمیت سابق در سئو مطرح هستند.

تگ‌های عنوان در سئو

تگ های عنوان همان چیزی هستند که بعد از جستجو در موتور جستجو به عنوان نتیجه در SERP مشاهده می کنیم. تگ عنوان مناسب آن تگی است که کاربر توقع دارد با توجه به جستجو خود ببیند.

درجه اهمیت تگ‌های عنوان در سئو

قبلا درباره استفاده اصولی از تگ های عنوان در سئو صحبت کردیم. تگ‌های عنوان قبل از این که بحث سئو معنایی مطرح شود اهمیت بالایی داشتند. مثلا همیشه بر استفاده از کلمات کلیدی یا واژه‌های مرتبط با متن در عنوان تاکید می‌شد. اما اکنون با روی کار آمدن سئو معنایی اهمیت آن‌ها تنها برای کمک بیش‌تر به گوگل مطرح می‌شود.

به نظر می‌رسد هنوز هم کاربرد کلمات کلیدی در عناوین اهمیت داشته باشد؛ اما این که کلمات کجای عنوان به کار برده شوند همچون سابق مهم نیست. یافته ها نشان می دهد که گوگل مثل گذشته به کاربرد عینی کلمه کلیدی در عناوین اهمیت نمی دهد. به عنوان مثال اگر عبارت “چه طور یک کسب و کار تازه راه بیندازیم” را در گوگل جستجو کنید از هر ده نتیجه، تنها شش نتیجه با همان کلیدواژه ای که شما جستجو کرده بودید نمایش داده می‌شود!

مروری بر انواع تگ‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها در سئو

فراموش نکنید که هنوز هم گوگل تگ عنوان محتوا شما را با کلمات کلیدی کانونی داخل متن مقایسه می‌کند و سپس مطلب را ایندکس می‌نماید.

تگ‌های هدر در سئو

تگ هدر همان کدهای HTML هستند که به وسیله آن ها یک عنوان و زیرعنوان هایش را در پست مشخص می کنیم. می‌دانیم که در هر مطلب باید از انواع تگ‌ها برای عنوان از H1 تا H6 استفاده کرد.

درجه اهمیت تگ‌های هدر در سئو

آمار منتشر شده در سال 2015 حاکی از این است که از هر 5 صفحه وب در نتایج گوگل، دو صفحه فاقد تگ H1 به عنوان ضروری ترین تگ هدر در SERPs می‌باشد. از سال 2015 به بعد وبمستران توجه بیش‌تری به این تگ‌ها دارند و به نظر می‌رسد اهمیت تگ‌های هدر همچون گذشته باقی است.

مطلب پیشنهادی  کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت

از آن جایی که استفاده از انواع تگ‌ها در هدر خصوصا در سیستم مدیریت محتوا وردپرس راحت است توصیه می‌کنیم از به کارگیری آن‌ها هرگز غافل نشوید!

تگ مطالب در وردپرس

برخی از سیستم‌های مدیریتی نظیر وردپرس تعداد دیگری تگ نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهند که ما از این تگ‌ها به عنوان تگ مطالب یاد می‌کنیم. تگ‌های عنوان بخشی از تاکسونومی یا رده بندی در سایت‌ها هستند که به طبقه بندی مطالب در وردپرس کمک می کنند. این تگ ها مطالب مختلف سایت را بر اساس فاکتورهای جزئی تری مثل تشابه عناوین آن ها طبقه بندی می کند.

به عنوان مثال اگر وب سایتی در ارتباط با تناسب اندام داشته باشید احتمالا دسته بندی های رایجی مثل رژیم غذایی، تمرینات روزانه، وسایل ورزشی و نکات سلامت را در دسته بندی های اصلی داشته باشید؛ اما این تگ ها به شما کمک می کنند به جز دسته بندی های اصلی برخی از کلمات کلیدی مثل اسکات، دمبل و …را به عنوان تگ یا برچسب محتوا قرار دهید.

مروری بر انواع تگ‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها در سئو

درجه اهمیت تگ مطالب در سئو

همان طور که در معرفی صفحات، پست‌ها و برچسب‌های وردپرس گفتیم، تگ های مطالب نقش کاملا غیرمستقیم روی دیده شدن مطالب دارند. توجه داشته باشید که این تگ ها بر خلاف دسته بندی های سایت رنک میگیرند و بنابراین با وجود اهمیت کمی که دارند همچنان در سئو مطرح هستند.

در صورتی که قادر هستید مطالبی کاربرپسند تولید کنید که به اندازه کافی جذابیت برای ترغیب کاربر داشته باشند، برچسب یا تگ‌های مطالب تنها قطعه‌ای گمشده از پازل شما هستند که به کاربرپسندی مطلب کمک می کنند. اکنون خیلی از سایت های موفق از میان انواع تگ‌ها، کم تر از برچسب مطالب استفاده می کنند.

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *