کلمات کلیدی ؛ همچنان یکه تاز میدان رقابت در سئو

خانه / سئو / آموزش سئو / کلمات کلیدی ؛ همچنان یکه تاز میدان رقابت در سئو
5 / 5
1
چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

کلمات کلیدی ؛ همچنان یکه تاز میدان رقابت در سئو

5 / 5
1

کلمات کلیدی در سئو، از تک کلمه های کوتاه تا عبارت های پیچیده شامل می شوند. وقتی که یک کلمه کلیدی با نفوذ و معنی دار را انتخاب می کنیم، آن کلمه باید به تدریج برای کل صفحات سایت هدفمند شود و غایت اصلی نویسنده باشد. به زبان ساده تر کلیدواژه ها همان نمایندگان یا کاندیدهای سایت شما هستند که از میان هزاران کلمه دیگر برگزیده شده اند.

اما سوال اصلی و مهم ما این است: آیا هنوز کلمات کلیدی در سئو مهم هستند؟ تکلیف با وجود معیارهای رنکینگ و سئو معنایی چیست؟ باز هم روی کلیدواژه ها باید تمرکز داشت؟ پاسخ صریح و کوتاه ما به این سوال این است: قطعا بله؛ هنوز هم اهمیت دارد! اما اگر به دنبال پاسخ مفصل تر و روشن تری هستید شما را به خواندن مطلب خواندنی امروز دیجی وردپرس دعوت می کنیم.

چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

دلایل زیادی را می توان برای زنده بودن کلمات کلیدی و اهمیتی که هرگز از بین نرفته است ذکر کرد. انتخاب کلمات کلیدی هدف در کمپین گوگل ادوردز هنوز هم مهم است چون این کلمات کلیدی هستند که در کمپین های تبلیغاتی هدف قرار می گیرند. جستجو صوتی از مصداق های دیگر استفاده از کلیدواژه ها و بنابراین اهمیت بالا آن ها است. در جستجو صوتی گوگل چشم به راه کلمه ای است که از همه مهم تر باشد و با استفاده از آن جستجو را انجام دهد.

چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

کلمات کلیدی هرگز نمی میرند!

همه ما کلمات کلیدی و اهمیت آن ها بر سئو سایت را درک کرده ایم. اما پشت ای کلمات چه رازی نهفته است که تا این حد آن ها را مهم کرده است؟

مطلب پیشنهادی  تاثیر ساختار سایت بر سئو ؛ عاملی که از چشم وبمستر دور می‌ماند

هر کلمه کلیدی، یک سرنخ!

اهمیت کلمه کلیدی، چیزی خارج از ساختمان آن است. فارغ از تاثیر کلمه کلیدی روی رنکینگ و ترافیک، فکر می کنید چه قدر کسب و کارتان تغییر می کند وقتی که بتوانید ذهن مشتری را بخوانید و بدانید در سر او چه می گذرد؟

چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

هر چند که روش های پیشرفته تر، جایگزین کلمات کلیدی برای جستجو شده اند اما هیچ ترفندی به اندازه کلمه کلیدی در سئو نمی تواند این سرنخ را به موتور جستجو بدهد تا مستقیم ترین نتیجه را به او عرضه دارد. برای فهم بهتر بگذارید نتایج محتمل با جستجو عبارت “ایمن ترین تخت خواب برای بچه در سال 2017” را با دو نوع جستجو مختلف یعنی کلمه کلیدی و معنایی بررسی کنیم:

جستجو بر اساس وارد کردن کلمه کلیدی:

 • گوگل می داند کاربر نگران امنیت بچه هنگام استراحت است
 • گوگل قطعا نتایج به روز شده درس ال 2017 را به کاربر نشان می دهد

جستجو معنایی:

 • ممکن است کاربر بخواهد بداند چه چیزی تخت خواب بچه را ایمن یا ناایمن می کند
 • کاربر به دنبال لیست برترین برندها از نظر امنیت و آشنایی با آن ها است
 • کاربر احتمالا در حال خرید اقلام مورد نیاز مهد کودک است
 • کاربر احتمالا قصد دارد برای کودک خود تخت بخرد
 • کاربر به دنبال مقالاتی برای آشنایی با تغییرات استانداردهای ایمنی در سال 2017 است

کلمات کلیدی مثل اشخاص هستند!

احتمالا می دانید که گوگل بر اساس جستجوها و اطلاعات ورودی شما در حساب های مرتبط یا غیرمرتبط با گوگل، شناسنامه کاملی از شما تهیه کرده است. خود شما هم فارغ از اطلاعات گوگل، دارای شناسنامه و هویت مشخصی هستید. به تصویر زیر نگاه کنید:

چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

کارشناسان اکنون با قطعیت اعلام داشته اند که کلمات کلیدی با وجود این که گفته می شود از اهمیت آن ها کاسته شده است، نظیر اشخاص مهم هستند و می توانند صاحب هویت باشند. تنها کافی است وارد کنسول گوگل شوید و یک کلمه کلیدی را در آن بررسی کنید. می بینید که کلیدواژه حتی بهتر از یک فرد، صاحب اطلاعات انحصاری می باشد.

انتخاب هوشندانه کلیدواژه ها با توجه به تغییرات سئو

اگر با توجه به نکات گفته شده برای استفاده از کلمات کلیدی در سئو سایت خود مصمم تر شده اید، حتما قبل از بازبینی و یا گزینش کلمات به نکات زیر دقت کنید:

مطلب پیشنهادی  به این دلایل در لینک دادن به سایت های دیگر خسیس نباشید!

با کلمات کلیدی شروع نکنید

قبل از این که یک سئوکار حرفه ای شوید و کلاه سئو را به سر کنید، به کاربرانتان نگاه کنید. اولین قدم احساس همدلی و همفکری با مخاطبان است. دقت کنید که نباید از همان ابتدا به دنبال ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی رایگانی که در وب موجود می باشد بروید.

بذرتان را در محل مناسب بکارید

برای ایجاد طوفان مغزی در مخاطبان، ابتدا یک لیست طویل و کامل از کلمات تهیه کنید. این لیست به شما کمک می کند ببینید کدام کلمات محبوب تر و پرکاربردتر بوده اند. در این صورت بذرتان (کلمه کلیدی) را در محل درستی کاشته اید.

چرا کلمات کلیدی در سئو همچنان حائز اهمیت هستند؟

داده ها را تنظیم کنید

اگر قبلا سایت داشته اید و اکنون روی سایت جدید یا سایت دیگری کار می کنید، داده های مربوط به ترافیک و تعامل کاربران را از طریق سرویس هایی مثل کنسول جستجو گوگل جمع آوری و مطالعه کنید.

لیست را با ابزارهای موجود گسترش دهید

حالا وقت آن رسیده است که لیست به دست آمده را با همان ابزارهای رایگان و ترجیحا معتبر گسترش دهید. به این شکل که عبارت ها را با توجه به داده های آن ها گسترش دهید یا بر تعداد آن ها بیفزایید.

داده ها را بر اساس هدف جستجو، دسته بندی کنید

داده ها را بر اساس مقدار های مختلف دسته بندی کنید. جنسیت، سن، جنس، کاربرد، برند و سال در این دسته بندی می توانند لحاظ شوند.

از کلمات کلیدی نقشه تهیه کنید

14 کلمه کلید اولیه را انتخاب کنید و آن ها را بر اساس ارتباط، ارزش و حجم جستجوهایی که برای هر یک انجام می شود برای هر صفحه در نظر بگیرید. حالا دقیقا نظیر یک نقشه، کلمه کلیدی پایه را به کلمات کلیدی پیچیده تر و مرتبط وصل کنید. اگر کمی دقیق تر بخواهید عمل کنید می توانید یک نمودار درختی از این 14 کلیدواژه پایه بسازید.

کلمات کلیدی را در محل مناسب خود قرار دهید

URL ها، محتوا ثابت صفحات، تگ های عنوان، تگ های توضیحات متا، انواع لینک ها و مطالب متغیر سایت باید حاوی کلمه کلیدی هدف باشند.

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *