نکاتی برای افزایش ترافیک سایت

خانه / سئو / آموزش سئو / نکاتی برای افزایش ترافیک سایت
more-traffic

نکاتی برای افزایش ترافیک سایت

“چه کاری میتوانم انجام دهم تا ترافیک سایتم افزایش یابد؟” این یک سوال رایج در میان تمام کاربران وردپرس است. این آرزوی تمام صاحبان وبسایت ها است تا ترافیک سایت خود را افزایش دهند. خب خبر خوشی برای شما عزیزان دارم. در این مطلب از دیجی وردپرس نکاتی برای افزایش ترافیک سایت وردپرس را به شما خواهم گفت. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

افزایش ترافیک وبسایت

افزایش ترافیک سایت مسئله بسیار مهمی است که تمام کاربران وردپرس و سیستم های مدیریت محتوای دیگر را به خود مشغول نموده است. آنقدر این مسئله مهم است که میتواند شما را به هدفتان برساند. حال سوال اینجا است که چگونه میتوان ترافیک سایت را افزایش داد؟ خب با رعایت یک سری نکات بسیار مهم در مدیریت سایت میتوانید این کار را به سادگی خوردن یک لیوان آب انجام دهید. میتوانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا به اطمینان برسید.

ایجاد لیست ایمیل

emaillistbuilding-digiwp

بیش از 75% از کاربرانی که سایت شما را مشاهده و بازدید میکنند دیگر به آن باز نخواهند گشت. به همین دلیل است که باید به فکر ایجاد لیست ایمیل باشید تا به شما دسترسی مستقیم به کاربرانتان را بدهد. ایجاد لیست ایمیل یکی از تاثیر گذار ترین راه هایی است با استفاده از آن میتوانید کسب و کار خود را بهینه سازی کنید.

نصب افزونه Yoas SEO

yoastseo-digiwp

اگر تا کنون افزونه yoast seo را نصب ننموده اید پس حتما این کار را انجام دهید. این افزونه یکی از قدرتمند ترین افزونه ها سئو وردپرس در جهت بهینه سازی سایت است. نه تنها به شما در افزودن تگ های  متا کمک میکند بلکه برای سایت شما نقشه XML ایجاد میکند و کمک میکند تا رتبه سایت خود را در موتور های جستجو ارتقاء دهید.

بهینه سازی پست ها

seoscore-digiwp

وقت گذاشتن برای بهینه سازی هر پست در سایت شما کاری است که با استفاده از افزونه Yoast seo به کاری ساده تبدیل میشود. این افزونه دارای قابلیت آنالیز پست ها است که بر اساس محتوای شما به آن پست امتیاز میدهد و به شما نکاتی را برای بهینه سازی سئو پست گزارش میدهد.

استفاده مداوم از لینک داخلی

internallinks-digiwp

آیا تا کنون این سوال برای شما پیش آمده است که چرا سایت های محبوب در مطالب خود لینک مطالب گذشته را قرار میدهند؟ استفاده از لینک های داخلی به موتور های جستجو کمک میکند تا اهمیت محتوای شما را بدانند و بدانند که مطالب سایت شما به هم مرتبط هستند. به شما پیشنهاد میکنیم که حتما در مطالب خود لینک مطالب مرتبط را قرار دهید تا سئو سایت شما ارتقاء پیدا کند.

استفاده از ابزار های سئو

seotools-digiwp

ابزار های سئو بسیار زیادی وجود دارند که میتوانید با استفاده از آنها ترافیک سایت خود را افزایش دهید. ابزار هایی که با استفاده از آنها میتوانید به سادگی باعث پیشرفت سایت خود شوید، با استفاده از ابزار هایی مانند Google Keyword Planner میتوانید کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل را مشاهده کنید و از آنها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی  استفاده اصولی از عناصر h1 تا h6 مطابق با استاندارد 2018

استفاده از ریچ اسنیپت ها در وردپرس

richsnippets-digiwp

ریچ اسنیپت ها اطلاعات متای مناسبی را به پست های شما اضافه میکنند. موتور های جستجو میتوانند از این اطلاعات استفاده کنند و سایت شما را در نتایج جستجو متفاوت نمایش دهند و این قابلیت باعث افزایش ترافیک در سایت شما خواهد شد.

بهینه سازی اشتراک گذاری

socialsharing-digiwp

رسانه اجتماعی میتواند یک منبع ترافیک مهم برای سایت شما باشد. به همین دلیل است که سایت های محبوب اشتراک گذاری محتوایشان را در رسانه های اجتماعی برای کاربران خود به کاری ساده تبدیل نموده اند. افزونه های بسیار زیادی برای اشتراک گذاری محتوا در انواع رسانه های اجتماعی وجود دارد اما نکته منفی در مورد این افزونه ها آن است که ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهند.

افزونه Floating Social Bar میتواند راه حلی برای رفع این مشکل باشد. با استفاده از این افزونه میتوانید بدون ایجاد مشکل برای سایت خود این قابلیت را فراهم کنید، این افزونه یک نوار برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به سایت شما اضافه خواهد کرد.

استفاده از رسانه های اجتماعی

socialengagement-digiwp

شبکه های اجتماعی مکان هایی هستند که با استفاده از آنها میتوانید با کاربران سایت خود در ارتباط باشید و به سوالات آنان پاسخ دهید. مشغول نمودن کاربران با استفاده از شبکه های اجتماعی میتواند راهی مناسب برای افزایش ترافیک باشد.

اتوماتیک سازی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

buffer-digiwp

بساری از صاحبان وبسایت ها وقت زیادی برای اشتراک گذاری محتوای خود در شبکه های اجتماعی صرف میکنند. دیگر نیازی نیست تا این کار را به صورت دستی انجام دهید. شما میتوانید با استفاده از  BufferApp و یا  IFTTT این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید. استفاده از این دو وقت زیادی را برای شما حفظ خواهد کرد.

ایجاد اشتیاق با استفاده از دیدگاه

comments-digiwp

دیدگاه ها قطب گفتگو در سایت شما هستند. آنها برای شما و کاربرانتان راهی ساده را برای تعامل ایجاد نموده اند. فقط باید دقت داشته باشید که به نظرات تمام کاربران در سایت باید پاسخ دهید. با انجام این کار حتما کاربران در مورد سایت شما اشتیاق فراوان خواهند داشت و انگیزه ای خواهد بود تا به سایت شما بازگردند.

یافتن یک راه برای ایجاد اشتیاق برای کاربران

userenagement-digiwp

هرچقدر انگیزه و اشتیاق در سایت شما بیشتر باشد کاربران بیشتر در سایت شما وقت خواهند گذراند و استفاده از سایت شما برای آنها تجربه ای شیرین برای آنها خواهد بود و دیگر سایت شما را رها نخواهند کرد. یکی از راه هایی که میتوانید کاربران را در سایت خود مشغول نگه دارید و در آنها اشتیاق ایجاد کنید استفاده از دیدگاه است. اما میتوانید از راه های دیگر نیز استفاده کنید.

هدف آن است که کاری کنید تا کاربران شما وقت بیشتری را در سایت شما صرف کنند. استفاده از پرسش نامه ها، ویدئو ها، گالری تصاویر، و… میتوانید این کار را به راحتی برای شما انجام دهد و در کاربران انگیزه کافی را ایجاد کند.

استفاده از تصاویر با کیفیت

freeimages-digiwp

تصاویر از متون بسیار سرگرم کننده تر هستند، استفاده از تصاویر با کیفیت در سایت نه تنها جلوه مناسبی به سایت شما اضافه میکند، بلکه کمک میکند کاربران وقت بیشتری را در سایت شما صرف کنند. میتوانید از سایت هایی که تصاویر با کیفیت ارائه میکنند تصاویر مورد نظر خود را تهیه کنید و از آنها در سایت خود استفاده کنید. سایت هایی مانند stock.xchng و Unsplash میتوانند بسیار مفید باشند.

مطلب پیشنهادی  هر آن چه که باید درباره متن‌های مخفی در سئو کلاه سیاه بدانید

استفاده بیشتر از ویدئو ها

videos-digiwp

آپارات یک سایت محبوب برای جستجو و مشاهده ویدئو است. به دلیل آنکه ویدئو ها بسیار بهتر از متون و تصاویر هستند با استفاده از آنها میتوانید سرگرمی بیشتری را به سایت خود اضافه کنید و میتوانید محتوای بسیار جذاب تری را با استفاده از ویدئو ها به سایت خود اضافه کنید ما به شما استفاده از آپارات را پیشنهاد میدهیم، نه فقط برای آنکه یک سایت ایرانی است بلکه به خاطر آنکه بسیاری از کاربران در ایران از آن استفاده میکنند، و فقط کافیست کد ویدئو مورد نظر خود را در مطالب خود استفاده کنید تا ویدئو در مطلب قرار بگیرد.

افزایش سرعت وبسایت

speed-digiwp

هیچ کس از یک سایت کم سرعت راضی نیست. سایت های پر سرعت را نه تنها کاربران ترجیح میدهند بلکه موتور های جستجو نیز سایت های پر سرعت را ترجیح میدهند و برای آنها امتیاز بیشتری قائل خواهند بود. ممکن است تا کنون دقت کرده باشید که با نصب افزونه های زیاد و آپلود تصاویر سایت شما کم کم کند میشود و سرعت سابق را از دست میدهد در این صورت میتوانید وارد سایت Google Page Speed شوید و از توصیه های آن استفاده کنید.

شما میتوانید از افزونه های کش سازی مانند  W3 Total Cache و  WP Super Cache استفاده کنید تا سرعت سایت خود را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

افزودن SSL به وبسایت

freesslwp-digiwp

بسیاری از سایت ها از SSL استفاده میکنند، مخصوصا از وقتی که گوگل به سایت های دارای این لایه امنیتی امتیاز بیشتری قائل شد. استفاده از این لایه امنیتی یک تحول بزرگ در سایت شما ایجاد خواهد کرد زیرا آدرس سایت شما را از http به https تغییر خواهد داد. دو راه برای دریافت آن وجود دارد؛ شما میتوانید آن را خریداری کنید و یا یک تاییدیه SSL رایگان دریافت کنید.

افزودن Add Google Analytics

analytics-digiwp

صاحبان وبسایت ها نیاز دارند تا بدانند که کاربران چگونه سایت آنها را مشاهده میکنند. این اطلاعات به شما کمک میکنند تا بدانید که چه محتوایی را کاربرانتان بیشتر دوست دارند و از چه محتوایی در دفعات بعد باید استفاده نمایید. با استفاده از نصب Google Analytics میتوانید این اطلاعات را به صورت رایگان بدست آورید.

استفاده از تست A/B

splittesting-digiwp

همانطور که قبلا گفتم صاحب های سایت ها به اطلاعات برای تصمیم گیری ها نیاز دارند. استفاده از تست A/B  به شما کمک میکند که دو نسخه از یک صفحه را در سایت خود قرار دهید و ببینید که کدام توسط کاربران امتیاز بیشتری را دریافت کرده است با استفاده از این قابلیت میتوانید پیشرفت چشمگیری در دریافت ترافیک داشته باشید.

ایجاد محتوای کاربردی

content-digiwp

این یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در سایت خود رعایت کنید. همیشه محتوای مناسبی را برای کاربران خود ارائه دهید تا ارزش خواندن را داشته باشند. هزاران سایت در اینترنت وجود دارند که دقیقا هم موضوع با سایت شما هستند. در این صورت باید از محتوایی استفاده کنید که خاص باشد و برای کاربران مفید باشد تا از بین تمام سایت ها سایت شما را انتخاب کنند.

امیدوارم با استفاده از این مطلب در جذب ترافیک سایت خود تحول بزرگی ایجاد نمایید.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

2 دیدگاه

  1. shahram tork

    مبشه در باره استفاده از ریچ اسنیپت ها در وردپرس کمی بیشتر توضیح بدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%40 تخفیف ویژه نوروز 99 تخفیف های شگفت انگیز بیش از 40% با فرصت محدود در کانال تلگرام (digiwp@) فرصت رو از دست ندید! کد تخفیف : nowruz99