افزونه های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

خانه / افزونه وردپرس / افزونه رایگان / افزونه های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
مطالب مرتبط

افزونه های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

همیشه این سوال که چه عواملی باعث می شود تا کاربر در وب سایت ما بماند وجود داشته است چرا که از اهمیت بالایی برخوردار است به دلیل اینکه همین ماندگاری کاربران در وب سایت ما هم باعث آشنایی بیشتر با وب سایت و سازو کار شده و یکی از احتمالات برای مشتری بالقوه شدن وجود دارد و یا اینکه باعث افزایش رنک شده و اعتباری برای سایت ایجاد میکند تا سایر مشتریان راحت تر بدست بیایند باید به شما وبمستران عزیز بگوییم که یکی از مشکلاتی که شما در سایتتان با آن روبرو می شوید این است که ممکن است بازدیدکنندگان سایت شما بلافاصله پس از دیدن یک صفحه ، وب سایت شما را ترک کنند و سایر مطالب شما را مشاهده نکنند این نکته خیلی مهم است که اگر بخواهیم تعداد بازدید سایتمان را بالا ببریم با چند کار کوچک می توان این تعداد را افزایش بدهیم. یکی از این کارهای ساده نمایش مطالب مرتبط است . جالب است که شما وبمستران عزیز بدانید  که کاربری که یک مطلب شما را با یک موضوع خاص مشاهده می کند پتانسیل بالایی برای دیدن سایر مطالب آن موضوع دارد . پس پیشنهاد ما به شما  عزیزان این است که همین امروز با اضافه کردن بخش مطالب مرتبط به سایت خود تعداد بازدید صفحات خود را افزایش دهید .

قرار دادن نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

از مواردی که میتواند بسیار در نگه داشتن کاربر در وب سایت کمک ما کند وجود یک مطالب و یا محصول مرتبط در انتها و یا قسمت مناسب با رابط کاربری وب سایت ما است به این ترتیب که مطلبی ارائه می شود در رابطه با یک موضوع خاص و با نمایش مطالب مرتبط با آن موضوع کاربران را ترغیب میکنیم به مطالعه مطلب دیگر و این امر باعث افزایش بازدید می شود و باید بگوییم برای بالا بردن تعداد بازدید سایتتان  تعداد زیادی افزونه برای وردپرس وجود دارد که مطالب مرتبط را برای شما به صورت خودکار نمایش می دهند . ولی مثل همیشه انتخاب بین افزونه های مختلف یک کار خسته کننده محسوب می شود . به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم درباره ی ۵ نمونه از افزونه های عالی و مناسب این کار را برای شما آماده کنیم. پس با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید.

۱- افزونه Yet Another Related Posts Plugin

 افزونه Yet Another Related Posts Plugin
درباره این افزونه وردپرس برای شما وبمستران عزیز باید بگوییم که Yet Another Related Posts Plugin یا به صورت مخفف YARPP یکی از بهترین افزونه ها برای نمایش مطالب مرتبط  شما و بالا بردن تعداد بازدید شما می باشد . باید این نکته را ذکر کنیم که این افزونه تا کنون بیش از میلیون ها بار دانلود شده است . YARPP از دو حالت برای نمایش مطالب مرتبط بهره می برد ، یکی به صورت متنی و دیگری به صورت نمایش تصویر بندانگشتی.

 این نکته را به شما وبمستران عزیز میگوییم که افزونه ی Yet Another Related Posts Plugin  از یک الگوریتم ساخته شده است تا بتواند پست های مرتبط را پیدا کند.همچنین  فهرستی را  از سایر نوشته‌ها یا موضوعات مرتبط با نوشته جدید ایجاد می کند که باعث می شود بازدید کنندگان سایت شما از سایر نوشته‌های مرتبط با این پست مطلع شوند .

حال اگر بخواهیم از ویژگی های این افزونه نمایش مطالب مرتبط وردپرس سخن بگوییم یکی از ویژگی‌های این افزونه Yet Another Related Posts این است که با استفاده از سیستم ایجاد قالب yarpp به شما کمک می کند که مشخص کنید نوشته‌های مرتبط چگونه به نمایش در آیند .این را نیز بگوییم که  در این افزونه وردپرسی این قابلیت وجود دارد که برچسب‌ها یا دسته‌های خاصی را از لیست نمایش افزونه حذف کنید .

افزونه YARPPبا افزونه  WPML سازگار می باشد. شما وبمستران عزیز  اگر می خواهید یک سایت وردپرس چند زبانه ایجاد کنید شما باید Polylang را انتخاب نمایید.

دیگر مزیت های این افزونه این است که  سیستم قالب قدرتمند ، این امکان وجود دارد که مطالب  رابه صورت متنی یا تصویری نمایش می دهد ، وهمچنین از پست های سفارشی و نمایش مطالب مرتبط در فید RSS پشتیبانی می کند .

حال باید همانطور که فواید این افرونه گفتیم باید این نکته را بگوییم که اگر وب سایت شما یک وب سایت بزرگ با مطالب زیاد است ، نسخه رایگان این افزونه برای شما مناسب نیست و فشار زیادی به سرور شما وارد می کند . هم چنین این  افزونه  با سایت های چند زبانه که از افزونه WPML استفاده می کنند ، هماهنگ نیست .

۲- افزونه Contextual Related Posts

درباره این افزونه برای شما وبمستران عزیز باید بگوییم که  Contextual Related یک افزونه دیگر برای نمایش مطالب مرتبط است  برای بالا بردن تعداد بازدید شما می باشد .باید بگوییم که  این افزونه برای افزایش دقت در پیدا کردن مطالب مرتبط از محتوای پست ها استفاده می کند . این افزونه نیز مطالب مرتبط را به دو صورت متنی و یا تصویری نمایش می دهد .این نکته را باید گفت که برای نمایش مطالب مرتبط به صورت متنی (فقط عنوان مطالب) این افزونه یک گزینه مناسب است چرا که این کار بدون نیاز به تنظیمات خاصی انجام می شود .و همچنین باید گفت در حالت تصویری (نمایش تصویر بندانگشتی مطلب مرتبط) نیز در صورتی که مطلب مرتبط دارای تصویر شاخص نباشد به صورت خودکار از تصاویر درون مطلب استفاده می کند . حال اگر بخواهیم از ویژگی های این افزونه سخن بگوییم باید بگوییم که این افزونه  Contextual Related Posts یکی دیگر از افزونه های نمایش پست های مرتبط در سایت است. و در این افزونه شما می توانید تا تعداد پست هایی را که می خواهید به عنوان مطالب مشابه قرار بدهید را مشخص کنید.افزونه Contextual Related Posts

مطلب پیشنهادی  معرفی افزونه فارسی JW Player

همچنین شما وبمستران عزیز  می توانید از تصویر بند انگشتی در این افزونه استفاده نمایید این افزونه قابلیت های دیگری  نیز دارا می باشد مانند  موضوعی از نمایش پست های متشابه حذف را حذف می کند و قابلیت این را دارد که به طور خودکار متن یک پست برای متشابه بودن با پست دیگر تشخیص  دهد. قابلیت دیگر  که از این افزونه می توانیم  استفاده کنیم  استفاده  از ابزارک می باشد. همانطور که از مزیت های این افزونه سخن گفتیم باید بگوییم که این افزونه بدون نیاز به  هیچ قالبی برای نمایش مطالب مرتبط به صورت تصویری ارائه شده است .

این نکته را باید گفت که این افزونه مانند افزونه YARPP در سایت های بزرگ دچار فشار زیادی را روی سرور وارد می کند .  و باید گفت که بعضی از سرویس های هاستینگ این افزونه را در لیست سیاه خود قرار داده اند !

3- افزونه Related Posts for WordPress

افزونه Related Posts for WordPress

درباره این افزونه برای شما وبمستران عزیز باید بگوییم که اگر شما وبمستران عزیز  به دنبال یک افزونه سبک برای نمایش مطالب مرتبط هستید ، افزونه Related Posts for WordrPress یک گزینه مناسب برای این کار بسیار عالی می باشد  .  حال باید بگوییم که افزونه WordPress Related Posts  به دلیل طراحی منحصر به فرد و کارایی ساده و کاربردی که دارد یکی از  محبوب ترین افزونه های نمایش مطالب مرتبط وردپرس شده و اکثر کاربران از آن استفاده می کنند.و خبر خوشحال کننده این است که این افزونه جایگزینی سبک و سریع برای افزونه های قدرتمند می باشد . باید گفت که این افزونه کلیه کارهای سنگین و محاسباتی خود را درون بخش ادمین انجاممی دهد. با استفاده از این افزونه می‌توانید در هر مکانی از سایت مطالب مرتبط با موضوع و مطالب پیشنهادی خود را به کاربران خود معرفی کنید که پس از پایان مطالعه نوشته فعلی به آن مراجعه کنند و آن را مطالعه نمایند.باید درباره ی این افزونه بگوییم که از لحاظ سئو نیز در بالاترین درصد سئو می باشد و شما وبمستران گرامی با نصب و فعالسازی آن در وب سایت خود می توانید میزان بازدید از سایت  خودو تعداد لینک های مفید داخلی سایت ر افزایش دهید که این به نوبه ی خود  بسیار عالی می باشد .این نکته را باید بگوییم که بعد از نصب و فعالسازی، این افزونه به طور خودکار در انتهای پست های وب سایت شما، یک  باکس بسیار زیبا از مطالب مرتبط را ایجاد و طبق الگوریتم های از پیش تعریف شده به مطالب مرتبط لینک می دهد.از مزیت های این افزونه باید گفت که تعداد کلیک هایی که بر روی هر لینک می شود را ذخیره کرده و مدیر سایت می تواند آن را به صورت نموداری مشاهده و مدیریت کند.باید بگوییم که این افزونه بیشترین کاربردش  روی کارآیی و سرعت است  ، بنابراینباید گفت که  این افزونه از سایر افزونه های سریع تر بوده و نکته ی مهم اینجاست که این افزونه  سرعت سایت شما را کاهش نمی دهد . و مزیت دیگر این افزونه این است که  این افزونه با دارا بودن ابزارک و کد کوتاه به شما این امکان را می دهد که مطالب مرتبط را در جای دلخواه خود نمایش دهید .همانطور که درباره ی  مزیت های این افزونه گفتیم این نکته را نیز باید گفت که اگر از سایر افزونه ها برای نمایش مطالب مرتبط استفاده کرده اید احتمالا در این افزونه برخی کم و کاستی ها را مشاهده می کنید !

نصب و راه‌اندازی افزونه نمایش مطالب مرتبط

حال می خواهیم به شما روش نصب کردن این افزونه را توضیح دهیم ابتدا افزونه Related Posts را نصب و فعال سازی نمایید. سپس همانطور که در تصویر زیر میبینیدبه منوی تنظیمات افزونه بروید و تنظیمات آن را برای سفارشی سازی نوع نمایش مطالب مرتبط در وردپرس انتخاب نمایید.

به تصویر بالا نگاه کنید همانطور که میبینید  گزینه‌های موجود در تنظیمات را  با زدن  تیک فعال کنید که به ترتیب با فعال و غیرفعال سازی آن ها می‌توانید موارد زیر را مدیریت کنید:

می توانید مطالب مرتبط در نوشته‌ها به صورت اتوماتیک نمایش دهید  که در صورت عدم پشتیبانی قالب می‌توانید کد php ارائه شده را در مکان مورد نظر برای نمایش مطالب قرار دهید.دیباگ  را فعال کنید  تا  اطلاعات افزونه رانمایش پیدا کند.همچنین فقط نوشته‌های مرتبط در سایت نمایش داده شوند.

نوع پست تایپ برای نمایش پست‌تایپ های مرتبط با موضوع را انتخاب و همچنین سفارشی سازی می کنید.  و در آخر انتخاب دسته بندی

مطلب پیشنهادی  نمایش موقعیت فروشگاه های اینترنتی روی نقشه گوگل

حال برویم به ادامه نصب بپردازیم در بخش style options می‌توانید استایل سفارشی خود را برای نمایش مطالب مرتبط در وردپرس انتخاب و شخصی سازی نمایید.ودر آخرمطالب مرتبط با نوشته‌های شما در نوشته‌های دیگر سایت نمایش داده خواهند شد.

4- افزونه Yuzo Related Posts

درباره این افزونه برای شما وبمستران عزیز باید بگوییم که Yuzo Related Posts یک افزونه رایگان دیگر برای نمایش مطالب مرتبط است . این افزونه دارای  تنظیمات و قابلیت های زیادی می باشد که  نیاز شما را تا حدود زیادی برای بالا بردن بازدید از سایتتان  برطرف خواهد کرد . در این افزونه  امکان نمایش مطالب مرتبط به صورت تصویر شاخص است ،  که تصویر شاخص به صورت عمودی می باشد  ، سیستم کش داخلی ، نمایش به صورت لیست و … از جمله قابلیت های این افزونه می باشند .

افزونه Yuzo Related Posts

این نکته را باید گفت که شما وبمستران عزیز با چند کلیک می توان  این افزونه را  تنظیم کرد و از آن استفاده نمود و نکته ی بسیار مهم و جذاب این  است که کاربران می توانند استایل مطالب مرتبط را تنها با کلیک روی آن تغییر دهند .باید گفت که سیستم کش داخلی  این افزونه نیز عملکرد بهتری نسبت به افزونه های YARPP و Contextual Related Posts دارد  که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . همچنین این افزونه دارای یک ابزارک اختصاصی با تنظیمات فراوان بوده که قابلیت شخصی سازی فراوانی دارد .این را باید بگوییم که اگر چه از مزیت های این افزونه صحبت کردیم اما  با ارائه قابلیت های زیاد نمی توان خیلی روی سرعت بالای آن حساب باز کرد ، اگر چه این افزونه سریع است ولی سبک نیست.

5-افزونه Inline Related Posts

درباره این افزونه برای شما وبمستران عزیز باید بگوییم که افزونه Inline Related Posts نسبت به سایر افزونه های این لیست تفاوت های بسیاری دارا می باشد، اگر بخواهیم درباره این تفاوت ها صحبت کنیم باید بگوییم که  به جای نمایش مطالب مرتبط زیر پست ، این افزونه آن ها را بین مطلب نمایش می دهد . این طرز نمایش مطالب مرتبط در سایت های خبری و وبلاگ ها طرفداران زیادی دارد .

حال باید گفت که افزونه Inline Related Posts  ، دارای  تنظیمات ساده ای است و برای شما این امکان را فراهم  می سازد که شما مشخص کنید کجای پست مطالب مرتبط نمایش داده شوند .اگر بخواهیم از مزیت های این افزونه صحبت کنیم باید بگوییم که این افزونه نمایش مطالب مرتبط هنگامی که کاربر بیشترین تعامل را با مطلب دارد ، احتمال بیشتری برای کلیک شدن ارائه می دهد . همچنین باید گفت که اگر از مزیت های این افزونه صحبت کردیم این را هم باید بدانیم که اگرشما می خواهید مطالب مرتبط را انتهای پست هایتان  هم نمایش دهید نیاز دارید که از یک افزونه دیگر استفاده کنید ، استفاده همزمان از دو افزونه برای نمایش مطالب مرتبط فشار زیادی را روی سرور شما وارد می کند . پس از اینکه افزونه Inline Related Posts  را نصب کردید  سپس در پیشخوان سایت به بخش تنظیمات > Inline Related Posts بروید ، گزینه Active   را بزنید تا افزونه برای سایت شما فعال شود. همچنین این نکته را بگوییم که با استفاده از این افزونه میتوانید رنگ نوشته ها را تغییر دهید و همچنین دو تم به صورت رایگان برای شما وجود دارد که میتوانید آنها را به مطالب مرتبط دلخواه خود اختصاص دهید، با استفاده از این تنظیمات میتوانید توجه کاربر را به سمت مطالب مرتبط بکشانید البته این نکته خیلی مهم است که   شما فقط باید عنوان مطلب را در بین مطالب خود قرار دهید پس باید جمله خود را در این تنظیمات وارد کنید. برای اینکه در بین مطلب هیچ مطلب دیگری قرار نگیرد گزینه post without related post که در ویراشگر وردپرس خود اضافه شده است را بزنید.

راهنمایی اضافی :

این را هم بگویم که شاید متوجه شده باشید ، امکان دارد که برخی از این افزونه ها روی سرورهای اشتراکی کار نکنند .

شما  می توانید از افزونه Manual Related Posts استفاده کنید .  درباره ی این افزونه باید بگوییم که این افزونه  مطالب مرتبط را به صورت دستی انتخاب کنید . ارتباط بین لینک ها در این افزونه دو طرفه است . این به این معنا است که اگر یک مطلب قدیمی را به عنوان مطلب مرتبط یک پست جدید انتخاب کنید ، مطلب قدیمی نیز مطلب جدید را به عنوان پست مرتبط نمایش می دهد .

توجه کنید که کاربران را باید بتوانید راضی نگه دارید و اغلب پیشنهاد میشود یک محتوای حرفه ای تولید کنید اما اگر تعداد این محتواها زیاد شود امکان اینکه بتوانند کاربران همه آن را ببینندوجود ندارد راه حل مناسبی که باعث می شود کاربران با محتوا های مرتبط با یک موضوع آشنا شده و آنها را نیز مشاهده کنند استفاده از مطالب مرتبط می باشد این موضوع را جدی بگیرید و همواره سعی کنید بتوانید مخاطبان را به آنچیزی که به دنبال آن آمده اند برسانید فرض کنید با موضوع قالب وردپرس وارد سایت دیجی وردپرس می شوید چه بهتر اگر در مطالبی که مطالعه کرده اید قالب های دیگر هم رده را نیز مشاهده کنید با تشکر از همراهی شما

اشتراک گذاری

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *