استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

خانه / وبلاگ / آموزش بازاریابی اینترنتی / استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس

با سلام خدمت کاربران عزیز با مقاله ای در مورد روش هایی در شبکه های احتماعی برای جذب مشترکین ایمیل در سیستم وردپرس در خدمت شما همراهان گرامی هستیم. همان گونه که همه ی شما عزیزان اطلاع دارید در هر وب سایت وجود کاربر بسیار مفید و مهم می باشد و اولین رکن به حساب می آید. اما باید بدانید که جذب این کاربران کار چندان آسانی نیست و به تلاش و پشت کار زیادی احتیاج دارد. یکی از روش هایی که می توان به وسیله ی آن به جذب مشترکین ایمیل در وردپرس پرداخت، استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. آیا شما هم تمایل دارید که از رسانه های اجتماعی برای افزایش دادن اشتراک های ایمیل خود استفاده کنید؟
به این نکته دقت داشته باشید که اگر هنگام ساخت لیست ایمیل خود از رسانه های اجتماعی استفاده نکنید، فرصت های بسیار زیادی را از خود صلب کرده اید.
ما در این مقاله به علت اینکه چرا ادغام ایمیل مارکتینگ و رسانه های اجتماعی برای هر کسب و کاری بسیار مهم است می پردازیم. ما به همراه هم در این مقاله یاد می گیریم که چگونه شبکه های اجتماعی را وسیله ای قرار دهیم برای افزایش اشتراک های ایمیل خود در وردپرس.

روش جذب کردن مشترکین ایمیل در سیستم وردپرس

به نظر شما کدام یک از گزینه های ” بازاریابی ایمیل ” و یا ” شبکه های اجتماعی ” مناسب تر و بهتر است؟

باید بدانید که یکی از بیشترین مواردی که ما همواره از صاحبان کسب و کار های جدید سؤال می کنیم این موضوع است که آیا اطلاع دارید که بازاریابی ایمیل یا همان ایمیل مارکتینگ در مقابل با شبکه های اجتماعی چه مزیت هایی دارد و هم چنین با استفاده از کدام روش بازاریابی می توان مشترکین ایمیل بیشتری در وردپرس جذب نمود؟

  • سیستم های رسانه ی اجتماعی یک فرصت بسیار عالی برای برقرار کردن ارتباط با کاربران خود دارند و به این وسیله کاربران را درگیر خود می کنند. ولی با این وجود؛ هیچ گاه یک تعامل عالی و کار آمد مانند ایمیل مارکتینگ برقرار نمی کنند.
  • همان طور که شما عزیزان مطلع هستید بازار یابی ایمیل یک کار بسیار مرقون به صرفه می باشد. بر اساس تحقیقاتی که در این ضمینه انجام گرفته است به طور میانگین در بازار یابی ایمیل اگر شما ۱ $ خرج کنید در مقابل آن تقریبا ٣٨ $ می توانید به دست بیاورید. از طرفی دیگر؛ فقط تعداد بسیار محدودی از بازار یابان موافق این موضوع هستند که توسط شبکه های اجتماعی بازگشت سرمایه دارند. پس به این نتیجه می رسیم که حتی از نظر مالی ایمیل مارکتینگ برای استفاده در کسب و کار بسیار مناسب تر و بهتر می باشد.
  • بیشتر شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک؛ کنترل دسترسی کافی به کاربران خود نمی دهد. حتی باید توجه کنید که توییت های شما نیز برای یک مدت زمان بسیار کوتاه برای کاربران شما قابل مشاهده می باشد و با گذشت زمان و افزودن مطالب بیشتر و جدید تر؛ مطالبی که قدیمی تر هستند از دید کاربران خارج می شوند. از طرفی دیگر سیستم های شبکه های اجتماعی دارای این امکان هستند تا در هر بازه ی زمانی که اراده کنند بتوانند حساب های کاربری را مسدود کنند و این امر یک ریسک بسیار بزرگی است که ممکن است اکانت ما به همراه تمامی دنبال کنندگان و هم چنین مطالب آن به یک باره حذف شوند.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که حتی اگر بازاریابی در شبکه های اجتماعی به خوبی پیش برود؛ این موضوع را تضمین نمی کند که اطلاعات ما تا زمان دلخواه خودمان باقی بمانند چون وب سایت های شبکه های اجتماعی بسیار به روز هستند و بر طبق مد روز می آیند و می روند. برای درک بهتر شما به عنوان مثال باید بگوییم که دیگر هیچ شخصی از Digg, Friendster, My space استفاده نمی کند. به این دلیل که وقتی یک سیستم رسانه ی اجتماعی از دور خارج شود باعث می شود که تمام زحمات شما برای فراهم آوردن یک بستر بازار یابی از بین برود و بیهوده باشد.
اما ایمیل به شما این امکان را می دهد که به صورت مستقیم و بدون واسطه با کاربران خود ارتباط برقرار کرده و به سادگی به آن ها دسترسی داشته باشید و یک نکته ی مهم تر اینکه شما همیشه یک لیست از کاربران خود دارید به همین جهت هیچ کس نمی تواند کاربران شما را از بین ببرد.
ما هرگز به شما این را نمی گوییم که شما نباید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ وب سایت خود استفاده کنید. اما می گوییم تمرکز بیشتر شما باید همواره بر روی ایجاد یک لیست ایمیل برای ROI بالاتر و هم چنین دست یابی به اهداف بازاریابی بلند مدت باشد و نکته ای که در اینجا از همه مهمتر است اینکه باید به جذب مشترکین ایمیل در وردپرس اهمیت خیلی زیادی بدهید.

اینکه وب سایت شما تعدادی بازدید کننده داشته باشد چندان مهم نیست بلکه شما باید تدبیری بی اندیشید که اکثر بازدید کنندگان شما تبدیل به مشترکین دائمی شوند. برای اینکه بتوانید در این کار موفق شوید این امکان را دارید که از قابلیت بازار یابی ایمیل استفاده کنید تا همیشه و به صورت دائم بتوانید با کاربران خود در ارتباط باشید. پس به همین دلیل باید یک لیست از ایمیل تمامی بازدید کنندگان تهیه فرمایید. بر اساس گفته های تعداد کثیری از افرادی که خودشان از جمله صاحبان وب سایت های موفقی بودند نداشتن یک لیست از ایمیل کاربران که بتوان از آن به عنوان راهی برای جذب مشترکین ایمیل در سیستم وردپرس استفاده کرد یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که در هنگام آغاز کار انجام داده می شود. حال در این جا یک سؤال مطرح می شود که نحوه ی ساخت یک لیست ایمیل به چه صورت می باشد؟ همان گونه که قبلا هم برایتان گفتیم شما با استفاده از پروفایل شبکه های اجتماعی این امکان را دارید که بتوانید مشترکان ایمیل بیشتری را جذب کنید و هم چنین روز به روز تعداد آن ها را افزایش دهید.

مطلب پیشنهادی  راهنما گام به گام انتخاب کلمات کلیدی هدف در کمپین گوگل ادوردز

 ساخت یک لیست ایمیل نیازمند چه مواردی هستیم؟

در شروع کار ساخت لیست ایمیل به سه مورد احتیاج داریم که عبارتند از:
۱ – یک وب سایت و یا وب لایگ
٢ – سرویس ایمیل مارکتینگ
٣ – نرم افزاری با هدف ثبت ایمیل ها ( طبق قوانینی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد ایمیل ها باید حتما با رضایت و میل افراد ثبت شوند پس به یک نرم افزار برای گرفتن ایمیل از کاربران احتیاج داریم. )
تمام سه موردی که در بالا ذکر شد بدون نیاز به هیچ گونه یادگیری مهارت های فنی، بسیار ساده و آسان هستند و می توانند به راحتی به شما در جذب مشترکین ایمیل در وردپرس کمک شایانی بکنند. شما برای انجام این کار به یک سرویس ایمیل مارکتینگ نیاز دارید. چون این سرویس به شما این امکان را می دهد که آدرس های ایمیل کاربران را به سادگی جمع آوری کرده و بتوانید لیست ایمیل های خود را مدیریت کرده و هم چنین در نهایت ایمیل هایی را برای کاربران خود ارسال نمایید. نکته ی بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که سیستم ایمیل مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که بتوانید با قوانین اسپم ایمیل سازگار باشید و این اطمینان را حاصل کنید که ایمیل های ارسالی از طرف شخص شما در پوشه ی هرز نامه ی کاربرانتان قرار نخواهد گرفت.
در نهایت، همان طور که خودتان هم می دانید جذب کردن ترافیک از شبکه های اجتماعی بدون ثبت ایمیل آن ها امری بی فایده می باشد، پس در این جا متوجه می شوید که به یک نرم افزار جهت جذب و ثبت ایمیل های کاربران نیازمند هستید. به طور مثال می توانید از نرم افزاری مانند Optin Monster که این قابلیت را دارد که یک پاپ آپ را به جهت دریافت کردن ایمیل به کلیه بازدید کنندگان از وب سایت نشان دهد. این روش یکی از مؤثرترین و کارآمد ترین روش ها است برای تبدیل کردن بازدید کنندگان وب سایت به مشترکین ایمیل.
هنگامی که شما تمامی مراحلی که گفته شد اعم از ایجاد وب سایت و قرار دادن مطالب و سرویس ایمیل و هم چنین نرم افزاری جهت ثبت کردن ایمیل کاربران را به طور صحیح انجام دادید، حال شما می توانید از تکنیک های ادغام شبکه های اجتماعی و ایمیل استفاده کنید. تا به کمک رسانه های اجتماعی بتوانید تعداد بازدید کنندگان از وب سایت خود را افزایش دهید و سپس با گرفتن ایمیل از این بازدید کنندگان آن ها را به مشترکین دائمی خود تبدیل کنید.
تا به این قسمت ما شما را با کلیت کار آشنا کردیم و شما متوجه شدید که به چه صورتی می توانید مشترکین ایمیل در سیستم وردپرس را جذب کنید. حال این سؤال مطرح است که چگونه می توان از شبکه های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک به سایت خود کمک گرفت؟ به همین منظور ما در ادامه ی بحث به شما ٨ تکنیک بسیار مفید و کاربردی را به منظور جذب مشترکین ایمیل در وردپرس معرفی خداهیم کرد.

تکنیک اول : جمع آوری آدرس های ایمیل کاربران از صفحه ی فیس بوک

یک روش بسیار ساده برای جذب مشترکین ایمیل این است که اگر شما یک صفحه ی فیس بوک موفق با تعداد بسیار زیادی طرفدار دارید که آن ها قبلا از وب سایت شما بازدید نکرده اند شما می توانید یک لینک ثبت ایمیل برای دنبال کنندگان ایجاد نمایید.
خوش بختانه فیس بوک انجام این کار را برای شما بسیار ساده و آسان کرده به این دلیل که تعدادی دکمه های تماس یا به عبارت دیگر signup به منظور معرفی صفحات کسب و کار در نظر گرفته است. شما می توانید این دکمه ها را که به وضوح در قسمت بالای تصویر کاور شما به نمایش گذاشته شده است را بدون پیمایش مشاهده نمایید.
مانند تصویری که در زیر مشاهده می کنید :

حال اگر بخواهید دکمه ی signup را خودتان به صفحه ی فیس بوک خود اضافه نمایید باید این مراحل را انجام دهید.
ابتدا در پیج خود بر روی دکمه ی آبی رنگ Add a button کلیک کنید. مانند تصویری که در پایین مشاهده می کنید.

با انجام این کلیک یک پنجره با گزینه های متعدد برای شما به نمایش گذاشته می شود. حال شما باید تب Get in touch with us را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ی sing up کلیک کنید. با این کار شما به یک پنجره مشابه پنجره ای که در زیر برای شما نمایش داده شده می روید.

هنگامی که تا این مرحله پیش رفتید حال باید یک لینک از وب سایت خودتان را در کادر وارد نمایید. ( لینک جایی که می خواهید کاربر پس از کلیک کردن وارد آن شود.)
این لینک باید به یک صفحه در وب سایت شما که دارای یک فرم ثبت نام ایمیل نیز می باشد مربوط شود. به این نکته هم توجه کنید که در انتهای کار خود و پس از انجام تمام مراحل باید بر روی دکمه ی add کلیک کنید تا به این صورت تغییراتی که شما ایجاد کرده اید برایتان ذخیره شود.
در این مرحله دنبال کنندگان فیس بوکی شما در صفحهی فیس بوکتان یک دکمه ی برجسته مشاهده می کنند که می توانند از طریق آن به فرم ثبت نام ایمیل هدایت شوند. و در پایان کار تمامی این ایمیل های وارد شده توسط بازدید کنندگان شما در یک لیست به نام لیست ایمیل ذخیره می شوند. و به این صورت است که شما می توانید شرایط جذب مشترکین ایمیل در سیستم وردپرس را فراهم کنید.

دومین گام : کمک گرفتن از نقطه ی برگشت فیس بوک در بازار یابی ( Retageting Pixel )

آیا تا به حال به این نکته دقت کرده اید که بعد از بازدید کردن از یک وب سایت، اکثر تبلیغات را در صفحه ی فیس بوک مشاهده می کنید؟
به این نوع عملکرد بازار یابی مجدد و یا ( retargeting remarketing ) گفته می شود. در این گونه وب سایت ها از فناوری پیشروی فیس بوک استفاده می شود و معمولا با نام فیس بوک پیکسل در بین کاربران معرفی می شوند.
پیکسل باز خوانی هیچ نکته ی قابل مشاهده ای را برای بازدید کنندگان وب سایت اضافه نمی کند، فقط به سادگی یک نوع کوکی مرورگر را برای بازدید کنندگان شما ارسال می کند به گونه ای که فیس بوک قادر است آن ها را شناسایی کند.
پس از اینکه بازدید کنندگان وب سایت شما را مشاهده کردند و از آن خارج شدند و سپس در صفحه ی فیس بوک قرار گرفتند، پیکسل باز خوانی تبلیغات شما را فقط به آن ها هدف می زندو این قابلیت را دارد که باعث جذب مشترکین ایمیل در وردپرس شود.

سومین گام : استفاده از فیس بوک برای تبلیغ صفحات خود به همراه پیشنهادات ویژه

اکثر افراد مایل هستند که آدرس ایمیل خودشان را برای سایت های مختلف ارسال نمایند، حال اگر شما اندکی از هوش خود استفاده کرده و در برابر وارد کردن ایمیل به کاربران پیشنهادات ویژه ای ارائه دهید، در این صورت است که کاربران تمایل بیشتری برای وارد کردن ایمیل خود پیدا می کنند. این پیشنهادات ویژه ی شما در مقابل آدرس های ایمیل مانند آهن ربا حالت جذب کنندگی و کشش برای کاربران دارد و به همین علت است که به این پیشنهادات ( lead magnets ) گفته می شود. این پیشنهادات در موارد بسیاری از جمله کتاب الکترونیکی؛ کد های تقلب؛ قالب؛ گزارش ها و هم چنین کوپن ها و سایر موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ی بسیار ظریفی که شما باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که هرچه پیشنهادات شما هدف مندتر و جذاب تر باشند باعث می شود که بتوانید ایمیل های بیشتری را از جانب کاربران دریافت نمایید.

حتی شما این امکان را دارید که یک صفحه ی اصلی یا پست وبلاگ در وب سایت خود ایجاد کنید و هم چنین از اپلیکیشن ( Optin Monster ) برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس استفاده کنید.
حال کاری که باید انجام بدهید این است که یک آگهی در صفحه ی فیس بوک برای این پیشنهاد ویژه ی خود ایجاد نمایید که به صفحه ی اصلی سایت شما پیوند داشته باشد. اگر بتوانید از این تکنیک در کنار تکنیک قبلی به صورت هم زمان استفاده کنید باعث می شوند که شما بسیار قدرت مند عمل کنید. این بدان معنی است که هنگامی که کاربر از صفحه ی فیس بوک شما بازدید می کند توسط این پیشنهادات به سایت شما هدایت می شود و سپس در آن جا ایمیل خود را ثبت می کند و در مراجعه ی بعدی خود به فیس بوک از طریق تکنیک بازاریابی مجدد ( همان تکنیک شماره ٢ ) می تواند از محصولات شما بازدید کند.

مطلب پیشنهادی  قوانین سئو در دنیا دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده و قابل فهم

چهارمین گام : افزودن لینک خود به صفحات فیلم های یوتیوب


اگر شما با کانال های یوتیوب سر و کار دارید و از آن ها استفاده می کنید می توانید با افزودن URL در ویدیوهای خود؛ به سادگی با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. این کار نیز یک روش بسیار هوشمندانه برای کلیک و هدایت کردن کاربر به فرم ثبت ایمیل می باشد. تعداد زیادی از بازار یابان آنلاین این کار را با ارائه ی پاداش؛ موارد آموزشی و کوپن ها و هم چنین تخفیفات ویژه انجام می دهند.
حال برای اینکه بتوانید لینک مورد نظر را به سادگی به ویدئوی خود اضافه کنید فقط کافی است برای مدیریت ویدئو ها با مراجعه به قسمت ( video maneger ) و سپس کلیک بر روی گزینه ی add card یا هم چنین گزبنه ی edit card به سادگی لینک مورد نظر را به ویدئو اضافه کنید.
در زمانی که کاربر به وب سایت شما هدایت شد، شما می توانید از ( optin monstsr ) برای نشان دادن پیشنهادات هدف مند خود و در نهایت گرفتن آدرس ایمیل کاربران استفاده نمایید.

پنجمین گام : اجرای تبلیغات توسط توییتر کمپین

تبلیغات توییتر یک نمونه پلت فرم اجتماعی دیگر است که شما می توانید از آن به عنوان تقویت ترافیک سایت و هم چنین جذب مشترکین ایمیل بیشتر در وردپرس استفاده کنید.

در واقع توییتر برای شما این امکان را فراهم می سازد که به صورت کاملا مستقیم و بدون واسطه در جریان نحوه ی عملکرد کاربران خود باشید. به این صورت که کاربران شما می توانند بدون مورد استفاده قرار دادن توییتر در لیست ایمیل شما به سادگی ثبت نام کنند. هم چنین شما این امکان را دارید که از تبلیغات توییتر جهت هدایت ترافیک به صفحه ی ورود وب سایت خود استفاده کنید.

ششمین گام : ارتقا دادن پست های قدیمی توسط گزینه های هدف مند

اگر شما مدتی را به وبلاگ نویسی اختصاص داده اید و یا سرگرم سایت بوده اید، حال باید محتوای بسیار زیادی داشته باشید که ممکن است کاربران جدید شما آن ها را ندیده باشند. پس به سادگی می توانید در شبکه های اجتماعی پست های قدیمی خود را به اشتراک بگذارید تا به این صورت تعداد مطالب اشتراکی شما نیز افزایش یابد. این امر سبب افزایش مشارکت کاربر در پروفایل های اجتماعی شما می گردد و هم چنین باعث می شود که ترافیک بیشتری به وب سایت شما برسد.

در این شرایط شما می توانید با پلاگین ( revive old post ) به صورت کاملا خودکار پست های قدیمی خود را در وب سایت های شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
پس از آن شما می توانید از برخی گزینه های هدف مند که فقط برای بازدید کنندگانی که بر روی پست های قدیمی کلیک می کنند به نمایش در می آیند استفاده کنید. هم چنین می توانید پیشنهادات ویژه مانند تخفیفات و دانلود رایگان و …… به کاربران ارائه نمایید و با این کار یک انگیزه برای کاربران به وجود آورید تا بر روی لینک خود کلیک کنند.

هفتمین گام : استفاده از برد Pinterest برای جذب مشترک

توجه داشته باشید که ( pinterest ) یکی دیگر از پلتفرم های اجتماعی بسیار قدرت مند است که شما می توانید برای جذب مشترکین ایمیل در وردپرس آن را مورد استفاده قرار دهید. در این پلتفرم هم شما می توانید به سادگی مانند فیس بوک و توییتر، مطالب ارتقا یافته ، کوپن ها و تخفیفاتی را به فالور های خود ارائه دهید.

حتی شما می توانید با پیشنهاد دانلود های رایگان کتاب های الکترونیکی ، فایل های PDF ، فایل صوتی و محتوای ویدئویی و هم چنین استفاده از یک گیت جذاب جهت خوش آمد گویی بازدید کنندگان برای عضویت و بازدید از سایت خود و هم چنین ثبت ایمیل کاربران کمک بگیرید.

هشتمین و آخرین گام : کمک گرفتن از عوامل مؤثر برای اشتراک گذاری لینک وب سایت توسط پیشنهادات ویژه

باید دقت کنید که پیشنهادات ویژه خود را فقط به پروفایل های اجتماعی خود محدود نکنید. از دوستان،خانواده و آشنایان خود بخواهید که پیشنهادات ویژه ی شما را در صفحات خود به اشتراک بگذارند. یا هم چنین می توانید از کاربران با نفوذ و قابل اعتماد خود بخواهید که شما را در امر اشتراک گذاری لینک های وب سایت و لینک ثبت ایمیل یاری کنند.
اگر شما بتوانید این تکنیک را به کار گیرید و پیشنهادات خود را توسط کاربران با نفوذ و شناخته شده توصیه کنید ارزش پیشنهادات خود را بسیار بالا برده اید. این کار باعث می شود که کاربران شما احساس کنند که می توانند به شما و اطلاعاتتان اعتماد داشته باشند و به سادگی وارد لینک شما شده و سایت هدایت شوند.
همه چیز به همین سادگی بود که برایتان بازگو کردیم. فقط نیاز به اندکی هوش و دقت دارد. امیدواریم که این مقاله به شما در پیش برد اهدافتان کمک چشم گیری کرده باشد و شما بتوانید با مطالعه این مقاله باد بگیرید که چگونه از رسانه های اجتماعی برای افزایش اشتراک های ایمیل در وردپرس استفاده کنید و جذب هر چه بیشتر مشترکین ایمیل در وردپرس را امکان پذیر نمایید.

  • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
  • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
  • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =