با موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین آشنا شوید

خانه / وبلاگ / آموزش بازاریابی اینترنتی / با موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین آشنا شوید
5 / 5
1
معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین

با موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین آشنا شوید

5 / 5
1

دنیای تبلیغات این روزهای ما پر است از رنگ و لعاب و بَزَک و تنوع! ما خواسته یا ناخواسته در چنبره انبوهی از تبلیغات گرفتار شده ایم و چه بخواهیم چه نخواهیم باید این تبلیغات را در دنیا اطراف خود ببینیم؛ چه در محیط فیزیکی و سطح شهر یا در محیط اینترنت. با این وجود اغلب مردم با توجه به معرفی روش های جدیدی بازاریابی بیش از این که حواسشان به تبلیغات شهری باشد تبلیغاتی را می بینند که در فضا مجازی و محیط اینترنتی پخش می شوند؛ چون بیش تر با این محیط سر وکار دارند. اکنون چندین سال است که با روی کار آمدن روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین ، تبلیغات محیطی رنگ باخته اند یا حداقل کم تر از روش های اینترنتی محبوبیت دارند.

تنوع های موجود در روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی بی نظیر و خیره کننده هستند؛ اما یک مشکل بزرگ دارند و آن سردرگمی کاربران برای انتخاب بهترین راه تبلیغاتی است. قطعا در این آشفته بازاری که هر برندی روش خود را معرفی می کند و هر کسی ساز خود را می زند انتخاب بهترین و موثرترین روشی که بلافاصله بعد از بازگشت سرمایه سودآوری به دنبال داشته باشد سخت خواهد بود.

تحلیل امروز کمک می کند بتوانید از بین بهترین و شناخته شده ترین روش های تبلیغات آنلاین گزینه منتخب و متناسب با کسب وکار خود را انتخاب و به کار گیرید.

معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین

کدام یک از روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین بهتر است؟ اگر این سوال، سوال شما هم بوده بد نیست بدانید در سال های اخیر میزان اعتبار بسیاری از روش های آنلاین مارکتینگ کاهش یافته است. در واقع به دلیل پرمخاطره بودن این روش ها و از طرفی نابلد بودن کاربران همیشه چالش هایی در استفاده از روش های اینترنتی برای تبلیغات بوده و هست. لیست جامع زیر آمار نظرسنجی میزان رضایت کاربران انگلیسی زبان را از روش های مختلف تبلیغات نشان می دهد:

مطلب پیشنهادی  محافظت از تجارت آنلاین با وردپرس با 3 فاکتور مهم و قابل توجه

معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین
لیست معرفی شده را از بالا به پایین نگاه کنید. همان طور که می بینید بر خلاف بسیاری از رسانه های جمعی نظیر رادیو و تلویزیون که مدت ها است استایل تبلیغاتیشان کلیشه ای و از کارافتاده شده است روش هایی مثل تبلیغات موبایلی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی یا ویدیو و بنر های تبلیغاتی در سایت ها هنوز هم معتمد کاربران اینترنت هستند.

4 متد تبلیغاتی آنلاین به روز

IAB یا دفتر آگهی های تعاملی استاندارد، ارگان مسئول تمام آگهی های اینترنتی دنیا است که در قالب یک سازمان بر فعالیت های تبلیغاتی اینترنت نظارت می کند. طبق اسناد منتشر شده از IAB :

 1. 46.5 درصد از تقاضا تبلیغاتی کاربران مربوط به نمایش وب سایتشان در قالب تبلیغات کلیکی گوگل (ادوردز) بوده است
 2. 8.1 درصد از کل تبلیغات آنلاین در طبقه بندی تبلیغات کلاسیک جای میگیرند
 3. 34.8 درصد از تبلیغات اینترنتی شامل نمایش تبلیغات آنلاین و بنرهای مختلف در سایت ها می شود

تبلیغات پاپ آپ خیلی وقت است که از لیست تبلیغاتی مطرح دنیا خارج شده است و همان طور که قبلا تاکید کرده بودیم بهتر است خیلی سریع تر روش های مدرن دیگر را جایگزین این روش کنید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی متدی محبوب و رو به رشد است که با معرفی و افزایش محبوبیت رسانه های اجتماعی روز به روز بیشتر بین کاربران مطرح می شود. در این شکل از بازاریابی کمپانی ها یا برندهای مختلفی قادر هستند:

 • آدرس سایت خود را در صفحات شخصی خود قرار داده و به این شکل بازدید بگیرند
 • برای محصولات خود بازار تقاضا ایجاد کنند و با پیوستگی تبلیغات یک روند ثابت ایجاد نمایند

معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین

تبلیغات بنری

تبلیغات در قالب بنر از جمله اولین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین بود که از سال 2009 در کل جهان معرفی و به تدریج متداول گردید. اکنون محبوبیت این روش تا 23 درصد نسبت به تبلیغات کلیکی کاهش پیدا کرده است. با این حال هنوز هم بنر ها ابزارهای تبلغاتی مناسبی برای اهداف خاص هستند.

تبلیغات بنری در قالب مثلث یا مستطیل های کوچکی در گوشه های مختلف صفحه جای گرفته و می توانند مثل یک اعلان رسمی هنگام ورود کاربر به سایت نمایش داده شوند. علت محبوبیت و شهرت بنر ها طراحی ساده و سریع آن ها بود. بنر ها به سادگی تغییر سایز می دهند و می توان از اندازه های مختلف آن برای اهداف مختلف استفاده کرد. کاربران هم قادر هستند تعداد کلیک های انجام شده روی این بنرها را محاسبه نمایند.

مطلب پیشنهادی  4 تکنیک موثر برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز (برای کاربران مبتدی)

تبلیغات کلیکی و تبلیغات کلمات کلیدی

میان تمام روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین موتورهای جستجو هم دقیقا مثل شبکه های اجتماعی یا سایت های مختلف قادر هستند تبلیغات را با URL هایی که ظاهر متفاوتی دارند عرضه کنند. بهترین متد این تبلیغات از آن جایی که اکثر ما ایرانی ها گوگل را به عنوان موتور جستجو اول و آخر جهان قبول داریم سیستم تبلیغات ادوردز می باشد.

مهم ترین مزیت ادوردز نسبت به تمام سیستم های تبلیغات کلیکی که قبلا معرفی شده است مدیریت سریع تر و ساده تر کمپین های گوگل ادوردز می باشد. این روش برای کاربران کاملا بدون هزینه است و برای وب سایت های مختلف هم بدانند چه طور در بازی گوگل ادوردز پیروز شوند کاملا به صرفه است.

معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین

برترین متدهای تبلیغات کلمات کلیدی

در کنار روش های معرفی شده تبلیغات ادوردز بیشترین بازدهی را دارند و معمولا بعد از شبکه های اجتماعی که ممکن است یک شبه سودآوری داشته باشند سیستم تبلیغات پولی گوگل معتبرتر است.

در تبلیغات کلمات کلیدی، چه از ادوردز استفاده کنید و چه از سرویس های دیگر تبلیغات کلیکی بهره مند شوید سه مرحله وجود دارد که گام به گام پیش رفتن با آن شما را سریع تر به نتیجه می رساند:

 • شروع با کلمات کلیدی جامع: برای انتخاب کلمات کلیدی کمپین ها از راهنما جستجو کلیدواژه ها در ادوردز استفاده کنید
 • گروه بندی کلمات کلیدی: در جستجو دینامیک گوگل ادوردز لازم است کلمات کلیدی گروه بندی و مرتب باشند
 • زدودن کلمات کلیدی اضافه: برای حذف کلیدواژه ها از کلمات کلیدی منفی در ادوردز استفاده کنید
 • آنالیز: بعد از تمام مراحل گفته شده کمپین های تبلیغات کلیکی را باید در بازه های کوتاهی بسته به نیازتان آنالیز کنید

معرفی موثرترین روش های بازاریابی و تبلیغات آنلاین

اشتراک گذاری

 • دیدگاهتان فقط و فقط در رابطه با همین مطلب باشد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما بررسی نخواهد شد.
 • هدفتان از ارسال دیدگاه تبلیغ یا بک لینک نباشد. در غیر اینصورت دیدگاه حذف می شود.
 • به دیگر توهین و اهانت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *